Jump to content
perros

Scirocco 1,4 Tsi 160hp

Recommended Posts

Α ρε τυχεράκιδες (για να μην πω κάτι ποιο βαρύ!!!!!) καλορίζικα και καλες βόλτες. Όταν το παραλάβω θα κάνουμε βολτιτσες όλοι μαζί!!!! Το έκανα test drive και είδα ότι το 160άρι είναι μια χαρά. Και έχω συνηθίσει και το grande punto t-jet με τα 120hp και τα 20 κιλά ροπής.

Παίδες το αμάξι είναι όντως αρρώστια!!!!!!

χαχχαχα perro με το καλό να σου έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!!!Σε λιγο καιρο παω και εγω να δωσω την παραγγελια μου για ενα scirocco 1.4 tsi 160 ps.

Aντε να ανοιχτει και το δικο μας topic σιγα σιγα.Θα χαρω να τα πουμε και απο κοντα.Αν δεν εβγαινε το scirocco δεν ξερω αν θα αλλαζα ποτε το MX5 μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα λαμπακι που εχει κατω απο τους καθρεφτες και φωτιζει...

Καλημέρα

οχι ακριβώς .είναι ένα led το οποίο φωτιζει περιμετρικά όλο το αυτοκίνητο σε πολύ σκοτάδι όταν ξεκλειδώνεις το αυτοκινητο για να φαίνεται.

Οσο αφορά τις παραδώσεις παιδία τα πρώτα dsg έρχονται Μάρτιο είμαι ένας απο τους τυχερούς γιατί έχω σειρά 1 στην παραγωγή το έχω παραγγείλει αρχές Οκτωβρίου.Η παραγωγή ξεκινά 5η εβδομάδα του καινούργιου χρόνου.

Ξέχασα να σας πω ότι την προηγούμενη εβδομάδα η kosmocar ανοιξε κωδικό για το scirocco 1,4 160ps για να μπορείς να του βάλεις sport pack σαν το 2λιτρο με 540? μισο δέρμα άλλες ζαντες φιμέ τζάμια κτλ .όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να το βάλουν χωρίς επιπλέον καθυστέρηση στη παραλαβή εγώ το έβαλα την ίδια ημέρα που άνοιξε ο κωδικός και ας έχω κάνει παραγγελία 2 μήνες τώρα.

Edited by GraveDigger
Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων και διόρθωση κώδικα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

οχι ακριβώς .είναι ένα led το οποίο φωτιζει περιμετρικά όλο το αυτοκίνητο σε πολύ σκοτάδι όταν ξεκλειδώνεις το αυτοκινητο για να φαίνεται.

Οσο αφορά τις παραδώσεις παιδία τα πρώτα dsg έρχονται Μάρτιο είμαι ένας απο τους τυχερούς γιατί έχω σειρά 1 στην παραγωγή το έχω παραγγείλει αρχές Οκτωβρίου.Η παραγωγή ξεκινά 5η εβδομάδα του καινούργιου χρόνου.

Εγώ το έκλεισα στις 15 Νοέμβρη

160 DSG

park pilot

bi-xenon

RCD 510

Plus alarm

pressure indicator

Sport πακέτο (μπήκε μια εβδομάδα μετά)

επέκταση εγγύησης

Κόστος 27500 με γεναία έκπτωση και χθές έμαθα για πιθανή εβδομάδα παραγωγής την 7 του 2009. Ελπίζω μέσα στον Μάρτιο να το έχω...

Καλή μας υπομονή παιδιά :lol:

Edited by DIMIK
Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως όσοι τα παραγγείλαμε αρχές Νοέμβρη θα τα πάρουμε όλοι μαζί!Μας βλέπω να κάνουμε γνωριμίες μεταξύ μας στις αντιπροσωπείες! :D

Παιδιά μια ενημέρωση για το sport πακέτο είναι εύκολη? Τι περιλαμβάνει κτλ?

Ευχαριστω... :lol:

- Ζάντες αλουμινίου ''Donington" 8J X 17 με ελαστικά 235 / 45 R17

- Σκούρα (65%) θερμομονωτικά κρύσταλλα στα πίσω πλευρικά παράθυρα και το πίσω παρμπρίζ

- Kαθίσματα σε συνδυασμό ύφασμα / Alcantara

- Τιμόνι, μοχλός ταχυτήτων, λαβή χειρόφρενου, κεντρικό υποβραχιόνιο και μοκέτες με χρωματιστή ραφή (Γκρι ή Cashmere)

- Επενδύσεις αεραγωγών ταμπλό σε μαύρο χρώμα

- Επένδυση οροφής σε απόχρωση Μαύρο Titan

- Σπορ πεντάλ αλουμινίου

Περιλαμβάνει και λίγο μεγαλύτερο χρόνο αναμονής!Ίσως και 6 μήνες (απο ότι έχω ακούσει)!

Edited by GraveDigger
Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων
Link to comment
Share on other sites

Παντως τι κακο ειναι αυτο με τα επιτοκια...Πηρα σημερα 2-3 αντιπροσωπειες και μου ειπαν 8,9%.Μα αναρρωτιεμαι ειναι λογικο σε μια εποχη μεγαλης κρισεως οταν ολες οι αντιπροσωπειες ριχνουν απιστευτα τα επιτοκια και αλλες παλι κλεινουν αυτοι να επιμενουν σε υψηλα επιτοκια???Και μην μου πειτε VW ειναι πουλαει...Ειναι μεγαλο λαθος αυτο γιατι σε λιγο θα παρακαλουν για αγοραστες(οπως ολοι αλλωστε).

Link to comment
Share on other sites

9,25% τελικό έχει ή 9,25%+0,6% εισφορά;Εγώ απο θεσσαλονίκη που το εκλεισα θα το πάρω με το επιτόκιο που θα έχει την ημέρα της παραλαβής.Πάντως τώρα έχει 8,5%+0,6%.

Edited by tassos_th
Link to comment
Share on other sites

12/12/08

16:00

Παράλαβή Scirocco 1.4 tsi 160 ps

Το πήρα και έχω τρελαθεί κανονικά! Χρώμα ασημί opal(σαμπανιζέ) το οποιο του παει πολύ, όχι όσο το άσπρο βέβαια (αλλά έχω "αρνητικό" κόλλημα με το άσπρο στο αυτοκίνητο). Με το ράδιο-cd RCD 510 με την οθόνη αφής.

Μετα από το saxo 1.1 '98 μοντελο καταλαβαίνετε πως νιώθω!!! Δεν οδηγάω πλεον, πιλοτάρω!

Link to comment
Share on other sites

12/12/08

16:00

Παράλαβή Scirocco 1.4 tsi 160 ps

Το πήρα και έχω τρελαθεί κανονικά! Χρώμα ασημί opal(σαμπανιζέ) το οποιο του παει πολύ, όχι όσο το άσπρο βέβαια (αλλά έχω "αρνητικό" κόλλημα με το άσπρο στο αυτοκίνητο). Με το ράδιο-cd RCD 510 με την οθόνη αφής.

Μετα από το saxo 1.1 '98 μοντελο καταλαβαίνετε πως νιώθω!!! Δεν οδηγάω πλεον, πιλοτάρω!

Καλοτάξιδο καλως όρισες στην παρέα μας, εγώ συμπλήρωσα τα πρώτα 1000 χλμ οι εντυπώσεις όπως τις περίμενα, και πάλι καλοτάξιδο φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

12/12/08

16:00

Παράλαβή Scirocco 1.4 tsi 160 ps

Το πήρα και έχω τρελαθεί κανονικά! Χρώμα ασημί opal(σαμπανιζέ) το οποιο του παει πολύ, όχι όσο το άσπρο βέβαια (αλλά έχω "αρνητικό" κόλλημα με το άσπρο στο αυτοκίνητο). Με το ράδιο-cd RCD 510 με την οθόνη αφής.

Μετα από το saxo 1.1 '98 μοντελο καταλαβαίνετε πως νιώθω!!! Δεν οδηγάω πλεον, πιλοτάρω!

Kαλοριζικο φιλε!!Ανεβασε καμια φωτο να δουμε το χρωμα!Ειναι πολυ σπανιο!

Link to comment
Share on other sites

12/12/08

16:00

Παράλαβή Scirocco 1.4 tsi 160 ps

Το πήρα και έχω τρελαθεί κανονικά! Χρώμα ασημί opal(σαμπανιζέ) το οποιο του παει πολύ, όχι όσο το άσπρο βέβαια (αλλά έχω "αρνητικό" κόλλημα με το άσπρο στο αυτοκίνητο). Με το ράδιο-cd RCD 510 με την οθόνη αφής.

Μετα από το saxo 1.1 '98 μοντελο καταλαβαίνετε πως νιώθω!!! Δεν οδηγάω πλεον, πιλοτάρω!

Καλοριζικο, καλοταξιδο και καλες....πτησεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μια γνώμη. Καπου διάβασα ότι ο 1.4 160 hp μετά κάποια χιλιόμετρα (50.000) πέφτει δραματικά ο κινητήρας με αποτέλεσμα να μην βγάζει πλεόν τα 160 αλλά πολύ λιγότερα. Ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δώστε μια γνώμη. Καπου διάβασα ότι ο 1.4 160 hp μετά κάποια χιλιόμετρα (50.000) πέφτει δραματικά ο κινητήρας με αποτέλεσμα να μην βγάζει πλεόν τα 160 αλλά πολύ λιγότερα. Ισχύει αυτό;

Που το διάβασες αυτό? εγώ το αντίθετο ξέρω όσο ανεβαίνουν τα χλμ τόσο καλύτερα αποδίδει, για πές μας που το βρήκες.

Link to comment
Share on other sites

9,25% τελικό έχει ή 9,25%+0,6% εισφορά;Εγώ απο θεσσαλονίκη που το εκλεισα θα το πάρω με το επιτόκιο που θα έχει την ημέρα της παραλαβής.Πάντως τώρα έχει 8,5%+0,6%.

10,25 (έκανα λάθος πάνω..) new_rtfm.gif +0,6 % ...

Link to comment
Share on other sites

Που το διάβασες αυτό? εγώ το αντίθετο ξέρω όσο ανεβαίνουν τα χλμ τόσο καλύτερα αποδίδει, για πές μας που το βρήκες.

Η στο Autobild ήταν ή στο Autocar. Δεν το έγραφε κάποιος από το περιοδικό αλλα σε γράμμα αναγνώστη.

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!

είμαι ανάμεσα στο να κλείσω το scirocco με τα 122hp..μεταλλικό χρώμα,sport pack,έλεγχο πίεσης ελαστικών, κ την rcd 510..

Βλέπω όμως οτι φτάνω την τιμή του scirocco με τα 160hp..OK,σε λευκο χρώμα..(δν με χαλάει..)

εχω μπλοκάρει..!!somebody help!!

Edited by danny
Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!

είμαι ανάμεσα στο να κλείσω το scirocco με τα 122hp..μεταλλικό χρώμα,sport pack,έλεγχο πίεσης ελαστικών, κ την rcd 510..

Βλέπω όμως οτι φτάνω την τιμή του scirocco με τα 160hp..OK,σε λευκο χρώμα..(δν με χαλάει..)

εχω μπλοκάρει..!!somebody help!!

Κοίτα τα πράγματα είναι απλά.Αν είσαι νορμαλ οδηγός και όχι κοντράκιας tongue.gif , το 122 hp + τα extra σου θα είναι μια χαρά!Τώρα άμα θες παραπάνω δύναμη και να το γκαζώνεις παραπάνω πάρε το 160hp.Φυσικά όχι οτι το 122hp θα έχει κακές επιδόσεις!!! :D Τα έκανες και τα 2 από ένα test drive?

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έκανα με τα 160 hp..

πολύ καλο ροπιάζει απο παντού..τρένο επίσης αν και η ανάρτηση πρέπει να είναι η ίδια..

Edited by danny
Link to comment
Share on other sites

το 160 φιλε μου!το 122 θα το μαθεις που γρηγορα και θα αρχισει να σου ειναι αδιαφορο απο πλευρας επιδοσεων με αποτελεσμα να αρχισεις σιγα σιγα να βαζεις το χερι στην τσεπη...:D

Link to comment
Share on other sites

Πάντος σκέψου το καλά ,προτιμάς μεγαλύτερες επιδόσεις ή τα extras ?Πάντος κι εγω θα έπαιρνα τα 160 hp ,αν και ομολογουμένως οι τιμές για τα εξτρα που ανέφερες σε άλλο τοπικ είναι εξεραιτικές!!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι καλες..κ αναβαθμίζουν το εσωτερικό πάρα πολυ!!οχι οτι είναι ασχημο βέβαια..

Συν οτι στην προσφορά μου κάνει δώρο τον συναγερμό και αισθητήρες παρκαρίσματος..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.