Jump to content
perros

Scirocco 1,4 Tsi 160hp

Recommended Posts

Καλημέρα παίδες. Είμαι νέο μέλος στο vw club. Μπράβο σας γιατί έχετε πολύ ωραία θεματάκια.

Την εβδομάδα που μας έρχεται θα κλείσω την παραγγελία για ένα Scirocco 1,4 tsi με τα 160hp.

Θα κάνω την απίστευτη καινοτομία και θα το πάρω σε χρώμα λευκό!! (πλάκα κάνω).

Επίσης τα extra που θα βάλω θα είναι:

Ηλιοροφή.

Έλεγχος πίεσης ελαστικών.

Cruise control.

Πακέτο καθρεπτών και φώτων

Cd player RCD 510 με την ενσωματωμένη cdιερα.

Συναγερμός (όχι εργοστασιακός)

Park control (όχι εργοστασιακό αλλά βαμμένοι ο αισθητήρες ασπροι)

Θα φτάσει περίπου τα €26.000

Και βέβαια παράδοση σε 5 μήνες. Μέχρι τον Απρίλη λοιπόν υπομονή.

Παρακαλώ τους διαχειριστές του club να μας φτιάξουν και σε μας ένα σημείο στο forum που να μπορούμε να μιλάμε όλοι οι φίλοι και κάτοχοι του scirocco.

Θα χαρώ να περάσω σε μια συνάντηση να σας δω από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε και εμένα μέσα στην παρέα των scirocco! Εγώ το παράγγειλα σε γκρι σκούρο (beryllium) με rcd510 και δώρο τον συναγερμό plus! Έχει δύο εβδομάδες που το έκλεισα και περιμένω μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου (αν όλα πάνε καλά!)

Νομίζω πως σιγά σιγά να πρέπει να δημιουργηθεί και scirocco topic!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγη υπομονη και θα ανοιχτει και κατηγορια για το νεο μοντελο. :huh:

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Βαλε και εμενα στη παρέα!! Μαζι θα το πάρουμε φιλε τον Απρίλη!

Εγω το πήρα κόκκινο1.4 160hps με DSG parkin control DCC ελενχο πίεσης ελαστικων πακετο καθρεπτών οθόνη αφής.Τώρα το μόνο που μένει ειναι να κάνουμε υπομονή!!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας παιδια ειναι πολυ καλο το αμαξι δουλευο στην αντ/πια της vw audi RoRis το αμαξι το φεραμε πριν 2 βδομαδες σε 2 μοντελα το ενα ειναι το 1.4 tsi DSG και το αλλο το απιστευτο 2.0 tfsi 200ps DSG σε γκρει τα εχο παρει δοκιμη μολις ηρθε ειναι πολι καλο... αλλα να σας πο την καθαρι μου αληθεια ειναι οτι αν το επαιρνα θα το επαιρνα 2.0 γιατι σημφερη καλιτερα... παντος σας ευχομε καλοριζικα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγη υπομονη και θα ανοιχτει και κατηγορια για το νεο μοντελο. ;)

Μηπως ρε παιδια το καινουριο topic να το κανουμε scirocco/corrado? Coupe ειναι και τα δυο και τα μονα μπροστινοκινητα αυτου του τυπου που εχει βγαλει η vw.

Γιατι τωρα να βαζεις τα corrado στη κατηγορια με τα transporter και τα caddy δεν ειναι λιγο ακυρο?Μεχρι και τα lupo εχουν δικο τους topic.

Edited by Rocpet
Link to comment
Share on other sites

Οδήγησα το 160HP για περίπου 15min σε ορεινό επαρχιακό δρόμο.

Απίστευτο κράτημα, δεν το έχω ξαναδεί σε αυτοκίνητο.

Και μ…κία να κάνεις, αυτό θα παραμείνει στο δρόμο.

Έμεινα όμως με την εντύπωση ότι του έλειπε γκάζι.

Για παράδειγμα το Rallye μου, μου φαίνεται γρηγορότερο και δε θα’ πρεπε, δεδομένου ότι έχουν παραπλήσια αναλογία kg/HP, ενώ μην ξεχνάμε ότι το Scirocco είναι και turbo, οπότε ευνοείται στις ρεπρίζ.

Τέλος πάντων, μπορεί απλώς να είχα μεγάλες προσδοκίες.

Να είχα τα λεφτά να πάρω το δίλιτρο …

Link to comment
Share on other sites

Και γω το οδήγησα προχτές και δε μου έδωσε την αίσθηση ότι αποδίδει τα 180 άλογα που λένε ότι βγάζει στο δυναμόμετρο αλλά πιθανότατα "φταίει" το ότι είναι πολύ αθόρυβο και πολιτισμένο(καμία σχέση με το Rallye σου). Την ίδια αίσθηση μου είχε αφήσει και το golf GT 170. Μαζεύουν χιλιόμετρα χωρίς να το δείχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα!

Αν κ το 122 δεν έχει μπει απο όσο ξέρω στην παραγωγή σου είπαν πότε περίπου θα έρθει;

Είπανε 4μήνες παράδοση απο τον Δεκέμβρη, άρα Μάρτιο-Απρίλιο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας!Και εγω εχω μπει εδω και ενα μηνα στη λιστα αναμονης με παραδοση τελη Φλεβαρη...η παραγγελια μου ειναι η εξης

160 ps

viper green

bi-xenon

αισθητηρες παρκαρισματος

ενδειξη πιεσης ελαστικων

rcd 510

dynaudio

interlagos

φυσικα την καθυστερηση την προκαλουν οι interlagos αλλα τι να κανω...ειναι κοσμηματα οι ατιμες...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση; Στο πακέτο PLB που παρήγγηλα έχει και περιμετρικό φωτισμό. Τι είναι αυτό ;

και εγω το παρήγγειλα ετσι αλλα δεν ξερω τι είναι. θα δείξει. εγω το παραλαμβάνω τον Απρίλη. αντε και καλό Πάσχα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερωτηση; Στο πακέτο PLB που παρήγγηλα έχει και περιμετρικό φωτισμό. Τι είναι αυτό ;

Ειναι ενα λαμπακι που εχει κατω απο τους καθρεφτες και φωτιζει...

Link to comment
Share on other sites

και εγω το παρήγγειλα ετσι αλλα δεν ξερω τι είναι. θα δείξει. εγω το παραλαμβάνω τον Απρίλη. αντε και καλό Πάσχα!!!!!!!

Κι εγώ για Απρίλη είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Guest dubbeR_Stoilas

Γαμώτη σας, έλεγα να μην ξαναπάρω VW αλλά είναι πολύ όμορφο το άτιμο και από τιμή μου φαίνεται Super.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους! Ειμαι νεο μελος. Καταρχας θελω να δωσω τα συγχαρητηρια μου για το vw club και να ευχηθω καλη συνεχεια και παντα επιτυχιες.. Εγω μαλλον ειμαι απο τους τυχερους κατοχους ενος Scirocco 1.4 160ps απο τις 14 Νοεμβρη...Το αυτοκινητο ειναι super απο ολες τις αποψεις.. Ποιοτητα κατασκευης τρομερη , ποιοτητα κυλισης αψογη , στριβει οπως ναναι....Φοβερο...Τωρα αν μπορεις να παρεις το δυλιτρο με τους 200 ιππους ακομα καλυτερα.Αν και πιστευω πως για αυτους που ζουν σε πολεις με κινηση οπως εγω (Πειραια) ειναι ασυμφορο.Το λεω γιατι πριν το scirocco ειχα το Seat Leon FR 2.0.Μολις ειδα το scirocco τρελαθηκα και ετρεξα να το αγορασω παροτι το Leon το ειχα μονο 5 μηνες και αγορασμενο καινουργιο!!!!! Εκει εκανα την σκεψη πως παλι δυλιτρο για μεσα στην πολη ειναι κριμα ........το χαραμιζεις...Ετσι κατεληξα στο 1.4 160ps που παει αρκετα γρηγορα και πιστευω πως ειναι η τελεια λυση για πολη, ταξιδια και οικονομια!!! Αν υπαρχει καποιος που ειναι υπο σκεψη για την αγορα του .......χανει χρονο....... ας τρεξει στην πιο κοντινη Vw να το παραγγειλει !!!!!! Η σκεξη του ας ειναι μονο το χρωμα!!! Εγω το πηρα ασπρο αλλα περι ορεξεος..............

Link to comment
Share on other sites

Α ρε τυχεράκιδες (για να μην πω κάτι ποιο βαρύ!!!!!) καλορίζικα και καλες βόλτες. Όταν το παραλάβω θα κάνουμε βολτιτσες όλοι μαζί!!!! Το έκανα test drive και είδα ότι το 160άρι είναι μια χαρά. Και έχω συνηθίσει και το grande punto t-jet με τα 120hp και τα 20 κιλά ροπής.

Παίδες το αμάξι είναι όντως αρρώστια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.