Jump to content
perros

Scirocco 1,4 Tsi 160hp

Recommended Posts

Παιδια γεια σας.

Σημερα γραφτηκα στο club. Είμαι και εγώ κάτοχος ενός scirocco 160hp, από τις 28 Νοεμβρίου, γκρι χρώμα με μόνα εχτρα αισθητήρες βροχής και φώτων και αισθητήρες παρκαρίσματος και συναγερμό aftermarket αυτά τις αντιπροσωπείας.

Εχω 3500 χλμ στο κοντέρ και το αμάξι δε παίζεται.

Από τα 1800-2000 το άνοιξα και είναι φοβερό. δεν σας μιλάω για το ότι είναι τρένο στις στροφές το έχουν γράψει όλοι.

Περιμένω να κανονίσουμε καμιά συνάντηση όλοι οι sciroccaκηδες τους επόμενους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατ΄αρχήν καλώς όρισες στο club και κατόπιν καλοτάξιδο το scirocco σου να΄σε καλά να το χαρείς. Και πάλι καλώς ήρθες.

Edited by sotoscirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε scirocco160. Καλορίζικο, καλοτάξιδο με πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα! Να είσαι καλά να το χαίρεσαι! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρηγγειλα και γω (8/1/2008):

-Λευκο

-160 hp

-Σπορ πακέτο

-Ηλιοροφη

-RCD 510

-Αισθητηρες Παρκαρισματος

-Συναγερμος

Παραλαβη σε 4 μηνες (μέσα Μαίου)

Τιμη τελικη: 25.240

Edited by konas
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!Την τεταρτη παω κι εγω να το κλεισω.Μπορω στο 160 να παρω το σπορ πακετο μαζι με τις interlagos?

Dani και χωρις αυτά το χαμόγελο δεν θα σου φύγει έπρεπε να με έβλεπες την Παρασκευη που ανέβαινα τον παλιό μπράλο εκεί που σήμερα ήταν το sprint με έντονη χιονόπτωση και πάρααααα πολύ νερό στον δρόμο δεν με πείραξε καθόλου που δεν είχα τα παραπάνω!!! Το μόνο που με πείραξε είναι ότι εγώ ζαλίστηκα το αυτοκίνητο δεν ξεκόλαγε με τίποτα και το κάθισμα απο τα κιλά μου υπέφερε (95) :D

Link to comment
Share on other sites

Dani και χωρις αυτά το χαμόγελο δεν θα σου φύγει έπρεπε να με έβλεπες την Παρασκευη που ανέβαινα τον παλιό μπράλο εκεί που σήμερα ήταν το sprint με έντονη χιονόπτωση και πάρααααα πολύ νερό στον δρόμο δεν με πείραξε καθόλου που δεν είχα τα παραπάνω!!! Το μόνο που με πείραξε είναι ότι εγώ ζαλίστηκα το αυτοκίνητο δεν ξεκόλαγε με τίποτα και το κάθισμα απο τα κιλά μου υπέφερε (95) :D

Sotos σιγουρα!αλλα ειναι δυσκολη επιλογη το η το ενα η το αλλο!anyway μπορω να το παραγγειλω και με τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Sotos σιγουρα!αλλα ειναι δυσκολη επιλογη το η το ενα η το αλλο!anyway μπορω να το παραγγειλω και με τα δυο?

Δεν ξέρω φίλε μου, αυτό η αντιπροσωπεία θα στο πει όπως και να έχει όμως έκανες καλή επιλογή και με το καλο να σου έρθει και να το χαρείς το αυτοκίνητό σου!

Link to comment
Share on other sites

Dani και χωρις αυτά το χαμόγελο δεν θα σου φύγει έπρεπε να με έβλεπες την Παρασκευη που ανέβαινα τον παλιό μπράλο εκεί που σήμερα ήταν το sprint με έντονη χιονόπτωση και πάρααααα πολύ νερό στον δρόμο δεν με πείραξε καθόλου που δεν είχα τα παραπάνω!!! Το μόνο που με πείραξε είναι ότι εγώ ζαλίστηκα το αυτοκίνητο δεν ξεκόλαγε με τίποτα και το κάθισμα απο τα κιλά μου υπέφερε (95) ;)

Μη μου πεις ότι πήγες και Παύλιανη? εκεί και αν ευχαριστήθηκες στροφές! Μία από τις αγαπημένες μου διαδρομές που μόλις το πάρω σκέπτομαι να κάνω! :wacko:

Edited by archery
Link to comment
Share on other sites

Μη μου πεις ότι πήγες και Παύλιανη? εκεί και αν ευχαριστήθηκες στροφές! Μία από τις αγαπημένες μου διαδρομές που μόλις το πάρω σκέπτομαι να κάνω! :wacko:

Χαχαχαχα που να δεις τον παλιό μπράλο με τα τοιχάκια αριστερα και τον βράχο δεξιά!

Link to comment
Share on other sites

Οσο αφορα την Παύλιανη έχει μεγάλη ιστορία rally μάλον από κοντά θα το συζητήσουμε όπως βλέπω! :wacko:

Ααααααααααααααα έχει και κάτι ταβέρνες!!!! όποιος έρθει αλοίμονό του!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά έχω λίγο χόνο και είπα να σας στείλω ένα μήνυμα σχετικά με τη λειτουργία του αυτοκινήτου! Έχω πάθει πλάκα με το γκάζι του, αν και δεν το πιέζω γιατί είμαι στο στρώσιμο.Το μόνο μου παράπονο είναι η τσιμπημένη κατανάλωση!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδιά έχω λίγο χόνο και είπα να σας στείλω ένα μήνυμα σχετικά με τη λειτουργία του αυτοκινήτου! Έχω πάθει πλάκα με το γκάζι του, αν και δεν το πιέζω γιατί είμαι στο στρώσιμο.Το μόνο μου παράπονο είναι η τσιμπημένη κατανάλωση!

Οταν λες τσιμπιμενη τι εννοεις?Και που το δουλευεις εννοειται?(πολη-Αττικη οδο)

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι και βλέπω μέσα στην πόλη κατανάλωση 11-12 λίτρα χωρίς καθόλου πίεση.Τώρα αύριο που έχω χρόνο θα κοιτάξω να πάω καμιά βολτούλα εκτός πόλης για να χαρώ το αυτοκίνητο και με την ευκαιρία θα δώ και την κατανάλωσή του!

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη είμαι και βλέπω μέσα στην πόλη κατανάλωση 11-12 λίτρα χωρίς καθόλου πίεση.Τώρα αύριο που έχω χρόνο θα κοιτάξω να πάω καμιά βολτούλα εκτός πόλης για να χαρώ το αυτοκίνητο και με την ευκαιρία θα δώ και την κατανάλωσή του!

Α κεντρο.Καλοταξιδο να ναι και πολλα και ασφαλη χιλιομετρα σου ευχομαι!!!Καλες βολτες.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω σε όσους δεν το γνωρίζουν το αυτοκίνητο έχει διπλό κομπιούτερ που δείχνη στιγμιαία κατανάλωση, μέση κατανάλωση, διανυθέντα χλμ από το σημείο που ξεκίνησες, καθαρό χρόνο που κινήται το αυτοκίνητο, δλδ όταν το σβήνεις σταματάει ο χρόνος και όταν το βάλεις μπροστά αρχίζει από εκεί που σταμάτησε, πόσα χλμ μπορείς να κάνεις ακόμη με την βενζίνα που έχεις σε συνάρτηση με τον τρόπο που οδηγούσες μέχρι τότε, μέσο όρο με πόση ταχύτητα οδηγούσες και τέλος μπορείς να ορίσεις μια ταχύτητα και μόλις την ξεπεράσεις ακούγετε στα ηχεία ένας βομβητής. Ολα αυτά αν μείνει το αυτοκίνητο πολύ ώρα ακίνητο νομίζω 2 ώρες σβήνουν και αρχίζουν όλα από την αρχή, Αλλά υπάρχει και 2 κομπιούτερ που κρατάει στην μνήμη τα πάντα και μόνο εσύ μπορείς να το σβήσεις. Για να το ενεργοποιήσεις πηγαίνεις στην μέση κατανάλωση πατάς μια φορά το ok και σου γράφει δίπλα τον αριθμό 2 εκεί μπορείς και να δεις την μέση σου κατανάλωση με πιο πολύ ακρίβεια. Το κομπιούτερ 1 είναι για να βλέπεις σε μια διαδρομή π.χ. Σπίτι-εργασία πόσο σου καίει.Ολες οι ενδείξεις σβήνουν αν κρατάς για μερικά δτλ το κουμπί ok συνέχεια πατημένο. Συγνώμη για το μεγάλο post δεν μπορούσα να τα γράψω πιο περιληπτικά . Tasso πιστεύω το 2 κομπιούτερ που πιάνει τον μέσο όρο δεν θα σου δείχνει πάνω απο 9 λιτρα. Σωτήρης.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω σε όσους δεν το γνωρίζουν το αυτοκίνητο έχει διπλό κομπιούτερ που δείχνη στιγμιαία κατανάλωση, μέση κατανάλωση, διανυθέντα χλμ από το σημείο που ξεκίνησες, καθαρό χρόνο που κινήται το αυτοκίνητο, δλδ όταν το σβήνεις σταματάει ο χρόνος και όταν το βάλεις μπροστά αρχίζει από εκεί που σταμάτησε, πόσα χλμ μπορείς να κάνεις ακόμη με την βενζίνα που έχεις σε συνάρτηση με τον τρόπο που οδηγούσες μέχρι τότε, μέσο όρο με πόση ταχύτητα οδηγούσες και τέλος μπορείς να ορίσεις μια ταχύτητα και μόλις την ξεπεράσεις ακούγετε στα ηχεία ένας βομβητής. Ολα αυτά αν μείνει το αυτοκίνητο πολύ ώρα ακίνητο νομίζω 2 ώρες σβήνουν και αρχίζουν όλα από την αρχή, Αλλά υπάρχει και 2 κομπιούτερ που κρατάει στην μνήμη τα πάντα και μόνο εσύ μπορείς να το σβήσεις. Για να το ενεργοποιήσεις πηγαίνεις στην μέση κατανάλωση πατάς μια φορά το ok και σου γράφει δίπλα τον αριθμό 2 εκεί μπορείς και να δεις την μέση σου κατανάλωση με πιο πολύ ακρίβεια. Το κομπιούτερ 1 είναι για να βλέπεις σε μια διαδρομή π.χ. Σπίτι-εργασία πόσο σου καίει.Ολες οι ενδείξεις σβήνουν αν κρατάς για μερικά δτλ το κουμπί ok συνέχεια πατημένο. Συγνώμη για το μεγάλο post δεν μπορούσα να τα γράψω πιο περιληπτικά . Tasso πιστεύω το 2 κομπιούτερ που πιάνει τον μέσο όρο δεν θα σου δείχνει πάνω απο 9 λιτρα. Σωτήρης.

Sotoscirocco σε υπερ-ευχαριστουμε για το πολυ καλο πραγματι και κατατοπιστικο σου post.Πραγματι ειναι πολυ χρησιμη η ενημερωση σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω σε όσους δεν το γνωρίζουν το αυτοκίνητο έχει διπλό κομπιούτερ που δείχνη στιγμιαία κατανάλωση, μέση κατανάλωση, διανυθέντα χλμ από το σημείο που ξεκίνησες, καθαρό χρόνο που κινήται το αυτοκίνητο, δλδ όταν το σβήνεις σταματάει ο χρόνος και όταν το βάλεις μπροστά αρχίζει από εκεί που σταμάτησε, πόσα χλμ μπορείς να κάνεις ακόμη με την βενζίνα που έχεις σε συνάρτηση με τον τρόπο που οδηγούσες μέχρι τότε, μέσο όρο με πόση ταχύτητα οδηγούσες και τέλος μπορείς να ορίσεις μια ταχύτητα και μόλις την ξεπεράσεις ακούγετε στα ηχεία ένας βομβητής. Ολα αυτά αν μείνει το αυτοκίνητο πολύ ώρα ακίνητο νομίζω 2 ώρες σβήνουν και αρχίζουν όλα από την αρχή, Αλλά υπάρχει και 2 κομπιούτερ που κρατάει στην μνήμη τα πάντα και μόνο εσύ μπορείς να το σβήσεις. Για να το ενεργοποιήσεις πηγαίνεις στην μέση κατανάλωση πατάς μια φορά το ok και σου γράφει δίπλα τον αριθμό 2 εκεί μπορείς και να δεις την μέση σου κατανάλωση με πιο πολύ ακρίβεια. Το κομπιούτερ 1 είναι για να βλέπεις σε μια διαδρομή π.χ. Σπίτι-εργασία πόσο σου καίει.Ολες οι ενδείξεις σβήνουν αν κρατάς για μερικά δτλ το κουμπί ok συνέχεια πατημένο. Συγνώμη για το μεγάλο post δεν μπορούσα να τα γράψω πιο περιληπτικά . Tasso πιστεύω το 2 κομπιούτερ που πιάνει τον μέσο όρο δεν θα σου δείχνει πάνω απο 9 λιτρα. Σωτήρης.

Σωτήρη! :D Και ποιο μεγάλο να ήταν, δεν θα είχαμε κανένα, μα κανένα πρόβλημα, σε διαβεβαιώ!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.