Jump to content
CHRISTOSMK5

Kw Variante 2 Golf V

Recommended Posts

paidia exo ena golf 5 2.0 tdi kai exo balei tis kw variante 2 kserei kanenas sta posa ekatosta prepei na xamilosi mprosta kai poso piso gia na min xasei tin geometria toy???skeftomoyna na to xamiloso peripoy stoys 5 pontous mprosta kai 4 piso!!!ti lete??? smurf2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν το χαμηλωσεις περισσοτερο μπροστα απο οτι πισω δεν αλλαζει η γεωμετρια?

nomizo oti ta golf v prepei na ''moyriazoyn''naeinai ligo pio xamila mprosta den eimai sigoyros omos 100% :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κι εγω φοραω την Kw Variant ΙΙ και το εχω κατεβασει αρκετα!!

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/12320...1_536_44338.jpg

Ετσι πιστευω πρεπει να ειναι κατεβασμενο!!!! (βεβαια γουστα ειναι αυτα tongue.gif )

Edited by maximo_lider
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κι εγω φοραω την Kw Variant ΙΙ και το εχω κατεβασει αρκετα!!

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/12320...1_536_44338.jpg

Ετσι πιστευω πρεπει να ειναι κατεβασμενο!!!! (βεβαια γουστα ειναι αυτα tongue.gif )

Mε τις λακούβες πως τα πάς ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου κι εγω φοραω την Kw Variant ΙΙ και το εχω κατεβασει αρκετα!!

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/12320...1_536_44338.jpg

Ετσι πιστευω πρεπει να ειναι κατεβασμενο!!!! (βεβαια γουστα ειναι αυτα tongue.gif )

oraio einai poso peripoy einai mprosta kai poso piso?????briskei eykola????alla moy arese poly to xamiloma TEZA to ergalio!!!!!!!!!! ;)

Edited by golfmk5TDI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρολο που ειναι αρκετα κατεβασμενο,το εχω ρυθμισμενο ετσι ωστε να ειναι ανετο σαν την εργοστασιακη αναρτηση!!

Πρεπει να ειναι γυρω στους 5ποντους!

Τωρα σχετικα με τις λακουβς τι να πω,προσεχω οσο γινεται! Δεν εχω προβλημα βασικα.Και στο αλλο αμαξι που ειχα ητανε ακετα χαμηλο και παλι δεν ειχα προβλημα αλλα θελει προσοχη βεβαια.

Παντως ειναι φοβερη αναρτηση και αν τη ρυθμισεις αναλογα με τα δικα σου γουστα βεβαια εχεις φοβερο περπατημα ανεση και κρατημα!! B) B)

Edited by maximo_lider
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρολο που ειναι αρκετα κατεβασμενο,το εχω ρυθμισμενο ετσι ωστε να ειναι ανετο σαν την εργοστασιακη αναρτηση!!

Πρεπει να ειναι γυρω στους 5ποντους!

Τωρα σχετικα με τις λακουβς τι να πω,προσεχω οσο γινεται! Δεν εχω προβλημα βασικα.Και στο αλλο αμαξι που ειχα ητανε ακετα χαμηλο και παλι δεν ειχα προβλημα αλλα θελει προσοχη βεβαια.

Παντως ειναι φοβερη αναρτηση και αν τη ρυθμισεις αναλογα με τα δικα σου γουστα βεβαια εχεις φοβερο περπατημα ανεση και κρατημα!! B) B)

Η ρύθμιση πως γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Για το πανω κατω ενοεις η για τη σκληροτητα???

Και τα δύο είναι σημαντικά. Σημαντικό είναι επίσης το πως μπορείς να πετύχεις σωστή ρύθμιση δίχως να επηρεαστεί η γεωμετρία. Έχει να κάνει με το πόσο "μάγκας" είναι ο μάστορας στο συνεργείο ή είναι πιό απλά τα πράγματα?

Θα ήθελα π.χ. το καλοκαίρι να το έχω 4-5 πόντους χαμηλό, το χειμώνα όμως όχι. Αν είναι απλή η διαδικασία ok, αν όμως πρέπει να τρέχεις στα συνεργεία και να εξαρτάσαι απο το κατα πόσο γνωρίζει να στο ρυθμίσει ο μάστορας...άστα.

Link to comment
Share on other sites

Η σκληροτητα γινεται με ενα εξαρτημα που εχει στο κουτι μαζι με την αναρτηση και το ρυθμιζεις και μονος σου αν θελεις.

Η ρυθμιση του υψους γινεται σε συνεργειο.Σηκωνεις το αυτοκινητο και με τα ειδικα κλειδια που στο πακετο εχει το ρυθμιζει ο μηχανικος στο υψος που θελεις με λιγα λογια.

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο είναι σημαντικά. Σημαντικό είναι επίσης το πως μπορείς να πετύχεις σωστή ρύθμιση δίχως να επηρεαστεί η γεωμετρία. Έχει να κάνει με το πόσο "μάγκας" είναι ο μάστορας στο συνεργείο ή είναι πιό απλά τα πράγματα?

Θα ήθελα π.χ. το καλοκαίρι να το έχω 4-5 πόντους χαμηλό, το χειμώνα όμως όχι. Αν είναι απλή η διαδικασία ok, αν όμως πρέπει να τρέχεις στα συνεργεία και να εξαρτάσαι απο το κατα πόσο γνωρίζει να στο ρυθμίσει ο μάστορας...άστα.

Εφοσον θα βαλεις ρυθμιζομενη αναρτηση (οπως σε καθε αλλαγη αναρτησης) χρειαζεται οπωσδηποτε ευθυγραμιση.Οποτε και να επηρεαστει η γεωμετρια με την αλλαγη της αναρτησης θα ρυθμιστει με την ευθυγραμιση και ολα ΟΚ :lol:

Η διαδικασια ρυθμισης πανω κατω ειναι ευκολη υποθεση με την προυποθεση ο μηχανικος να γνωριζει σχετικα με την αναρτηση.Αν πας σε καποιο ασχετο αστο καλυτερα!!! B) B)

Edited by maximo_lider
Link to comment
Share on other sites

ego to dikomoy den to exo toso poly xamilo(alla tha to kano B) ) to exo omos arketa skliro kai pali den kopanah oso nomiza gia tin sklirotta toy einai poly kalo!!!ligo prin to koytsoyro!!!!alla parplo poy den to exo arketa xmilo apo kratima einai poly kalo

tin sklirotita sta mprostina tin kaneis monosoy paneykola alla gia na rithmisis ta piso prepei na bgoune ekso allios den rithmizonte!!!

den einai dyskolo arkei o mastoras poy tha pas tha katexei to athlima!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως,τα μπροστινα ρυθμιζονται με το κλειδακι που εχεις ενω τα πισω βγαινουνε σε 2 λεπτα και ρυθμιζονται.

Εγω τα εχω σε μια μεση κατασταση σε σκληροτητα και εχει παρα πολυ καλο περπατημα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ego ta exo sklirini giati exo fardia zanta piso 9.5 kai an kai to exo trabiksi me 4 atoma kapoy an zoristi briski alios tha to eixa pio malako !! B) posa xiliometra exeis me tis kw peripoy???

Edited by golfmk5TDI
Link to comment
Share on other sites

ego exo kanei peripoy stis 45!!!!kai ego mia apo ta idia oyte triksimata oyte kopanimata alla opos eipes kai sy einai Golf!!! B)

tora eimai germania alla molis ertho ellada telos toy mina pao gia xamiloma!!!peripoy sta 5 mprosta kai 3,5-4 cm piso!!!kapos etsi einai kai esena etsi den einai???? kai meta ligo prosoxi se lakoybes kai skapanebasmata kai ola ok!!! B)

Link to comment
Share on other sites

ayto einai to mono sigoyro panta prosoxi ta matia 14!!! B)

ante na to xamiloso kai mia kali eythigramisi giati o prohgoymenos poy ekana itan gia ton p****o

moy efage ta lastixa monopanta apo mesa!!!!kai tora eimai kai gi lastixa mprostina!!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Ωστε ετσι,πανε τα λαστιχα δηλαδη!!!!!! Εγω εκανα δυο φορες ευθυγραμιση,η πρωτη με το περασμα της αναρτησης και η δευτερη μετα απο ενα χρονο προληπτικα και ουτε λαστιχα εχει φαει αλλα ουτε και κανενα αλλο προβλημα ειχα!!! :lol:

Εσυ ειδα οτι εχεις και πολυ φαρδιες ζαντες!! ακομη ενας λογος να το προσεξεις περισσοτερο στην ευθυγραμιση γιατι δεν ειναι και πολυ φτηνα να τα αλλαζεις συχνα B) B)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.