Jump to content
SCIROCCO_GTX16V

Scirocco, Connecting People

Recommended Posts

Παρακολουθώ πολύ καιρό το θέμα "νεο scirocco" και αυτο που μου αρέσει περισσότερο ειναι πως σε αντίθεση με αλλα μοντελα που τρωγοντε μεταξυ τους για 20 και 30 αλογα, εδω άσχετα απο το ποσα κυβικα ειναι και ποσα άλογα βγαζει το καθενα, ολοι εχουν ενα κοινο ενθουσιασμο!! Το scirocco! Ολοι εχουν την ιδια θεση στην ομαδα! Δεν ειναι ο φτωχος συγγενής αυτος με το 122αρι ουτε ειναι ο απολυτος άρχοντας αυτος με τα 200.

Μου εκανε εντύπωση αυτο στους νέους ιδιοκτήτες scirocco και πραγματικά ελπίζω να παραμείνει ετσι, και όχι να αρχίσουν τα φαγώματα εγω ειμαι 122 αλλα όταν βαλω 18 προγράμματα θα έρθω να σε φαω παλιο-200αρι! tongue.gif

Έχει να κανει και με την φιλοσοφία ισως των ιδιοκτητών scirocco να έχουν μεν σβέλτο εως γρήγορο αυτοκίνητο, αλλα με ωραίο περιτύλιγμα. Μια ισορροπία. Σίγουρα τους αρέσει η ταχύτητα, αλλα ισως μεταξυ των απόλυτων επιδόσεων με 500 άλογα και κάτι όμορφου και ισορροπημένου οι περισσότεροι θα προτιμούσαν το δεύτερο.

υπάρχει αλληλεγγύη και μια ιδιαίτεροι σχεση μεταξύ κατόχων Scirocco 1 και 2 άσχετα σε τι κατάσταση είναι και πόσα άλογα έχουν, μου αρέσει που το βλέπω και στους Scirocco 3!!

ειμαι εγώ ισως λίγο ρομαντικος με το θεμα scirocco και το βλεπω ετσι, η πραγματικά ετσι είναι?

Όπως και να εχει, , εγώ σας εύχομαι υπομονή σε αυτούς που τα περιμένετε και απολαυστικά χλμ σε όσους τα έχουμε στα χέρια μας! :wacko:

και πιστεψτε με ειναι.....10 χρονια και ακομα κραταει η κολονια..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθώ πολύ καιρό το θέμα "νεο scirocco" και αυτο που μου αρέσει περισσότερο ειναι πως σε αντίθεση με αλλα μοντελα που τρωγοντε μεταξυ τους για 20 και 30 αλογα, εδω άσχετα απο το ποσα κυβικα ειναι και ποσα άλογα βγαζει το καθενα, ολοι εχουν ενα κοινο ενθουσιασμο!! Το scirocco! Ολοι εχουν την ιδια θεση στην ομαδα! Δεν ειναι ο φτωχος συγγενής αυτος με το 122αρι ουτε ειναι ο απολυτος άρχοντας αυτος με τα 200.

Μου εκανε εντύπωση αυτο στους νέους ιδιοκτήτες scirocco και πραγματικά ελπίζω να παραμείνει ετσι, και όχι να αρχίσουν τα φαγώματα εγω ειμαι 122 αλλα όταν βαλω 18 προγράμματα θα έρθω να σε φαω παλιο-200αρι! tongue.gif

Έχει να κανει και με την φιλοσοφία ισως των ιδιοκτητών scirocco να έχουν μεν σβέλτο εως γρήγορο αυτοκίνητο, αλλα με ωραίο περιτύλιγμα. Μια ισορροπία. Σίγουρα τους αρέσει η ταχύτητα, αλλα ισως μεταξυ των απόλυτων επιδόσεων με 500 άλογα και κάτι όμορφου και ισορροπημένου οι περισσότεροι θα προτιμούσαν το δεύτερο.

υπάρχει αλληλεγγύη και μια ιδιαίτεροι σχεση μεταξύ κατόχων Scirocco 1 και 2 άσχετα σε τι κατάσταση είναι και πόσα άλογα έχουν, μου αρέσει που το βλέπω και στους Scirocco 3!!

ειμαι εγώ ισως λίγο ρομαντικος με το θεμα scirocco και το βλεπω ετσι, η πραγματικά ετσι είναι?

Όπως και να εχει, , εγώ σας εύχομαι υπομονή σε αυτούς που τα περιμένετε και απολαυστικά χλμ σε όσους τα έχουμε στα χέρια μας! :wacko:

και πιστεψτε με ειναι.....10 χρονια και ακομα κραταει η κολονια..... :lol:

Eχεις δικιο φιλε μου!Μαλλον εκει ειναι η ουσια του Scirocco!Το αμαξι ειναι σκετη ομορφια,παρα πολυ ευχαριστο οδηγικα και ασφαλες...ειναι ο,τι πρεπει να εχει ενα αμαξι για να το ερωτευτεις!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι όπως τα λέτε. Και με τους κατόχους Golf V στην αρχή το ίδιο γινόταν. Για τους κατόχους του νέου Scirocco ο χρόνος θα δείξει... :wacko:

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω τι λετε αλλα εγω θα σας ΦΑΩ ΟΛΟΥΣ..... :D :D :D :D :D :D :D :D :D

αποψη μου.. μεταξυ 122 και 160 αλογων δεν παιζει να δημιουργηθει τετοιο φαινομενο φιλε σιροκο...γιατι αν καποιος ηθελε περισσοτερο γκαζι μονο με 1 χιλιαρικο περιπου ειχε τα εξτρα αλογα....

τωρα μεταξυ 160 και 200αριου μου θυμιζει gt 170 kai gti :D....

ΣΗΜΑΣΙΑ εχει οτι θα γινουμε κατοχοι ενος πολυ ομορφου αυτοκινητου...σε πολλους τομεις ομορφο....

δεν χρειαζεται να τρωγομαστε μεταξυ μας...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα! ¶λλωστε πιστεύω ότι οι περισσότεροι από εμάς είμαστε μεροκαματιάρηδες και μας αρέσει πάνω από όλα το ωραίο. Δεν έχουμε να μοιράσουμε τίποτα με τον καθένα, απλά είμαστε Sci-roccades και σαν αυτούς συμπεριφερόμαστε και δεν μπορεί να αλλάξει αυτό με τίποτα! (θέλω να το πιστεύω)!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις ενα 122αρι, ενα 160αρι και ενα 200αρι, διπλα-διπλα,

εχοντας βγαλει τα σηματακια απο πισω, ειμαι σιγουρος οτι κανεις

(σχεδον) δεν θα καταλαβει τη διαφορα εξωτερικα (μονο οσοι

ξερουν για την αποληξη της εξατμισης).

Οποτε ποιος ο λογος να μαλωνουμε ?

Ολοι μας εχουμε παρει ενα πανεμορφο αυτοκινητο, που στο διαβα

του θα τραβαει πανω του πολλααααα βλεματα. Αυτο που εχει

μεγαλυτερη σημασια απο ολα ειναι να ειμαστε υγιεις και να το

χαιρομαστε, ειτε με (πολυ κοντινη) παρεα - ειτε μονοι μας - ειτε ολοι μαζι !! :D

Παντως πολυ καλη η παρατηρηση σου scirocco_GTX. :D

Ειναι απο τα λιγα φορουμ που συμμετεχω και βλεπω τοσο

καλες σχεσεις μεταξυ ολων των μελων. worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

Ισως να βοηθαει το οτι οταν καποιος βλεπει ενα Golf,polo κοιταει αμεσως πισω να δει αν ειναι tsi h tfsi h gt κλπ.

Αυτο που εχω παρατηρησει και με το δικο μου scirocco mk2 ειναι οτι ολοι το κοιτανε γιατι ειναι scirocco κι οχι για να δουν ποσα αλογα ειναι. Και μονο με την εμφανιση κερδιζει τις εντυπωσεις δεν χρειαζεται να γκαζωσει να σπινιαρει η να τουρμπισει για να τραβιξει τα βλεμματα των αλλων.

Κι οπως λεει κι ο φιλος Γιωργος παραπανω ειναι 10 χρονια (για μενα 7) κι ακομα κραταει η κολονια.

Edited by Rocpet
Link to comment
Share on other sites

Ισως να βοηθαει το οτι οταν καποιος βλεπει ενα Golf,polo κοιταει αμεσως πισω να δει αν ειναι tsi h tfsi h gt κλπ.

Αυτο που εχω παρατηρησει και με το δικο μου scirocco mk2 ειναι οτι ολοι το κοιτανε γιατι ειναι scirocco κι οχι για να δουν ποσα αλογα ειναι. Και μονο με την εμφανιση κερδιζει τις εντυπωσεις δεν χρειαζεται να γκαζωσει να σπινιαρει η να τουρμπισει για να τραβιξει τα βλεμματα των αλλων.

Κι οπως λεει κι ο φιλος Γιωργος παραπανω ειναι 10 χρονια (για μενα 7) κι ακομα κραταει η κολονια.

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!!+1000 Όλοι σε ένα golf κοιτάνε μόνο πόσα άλογα έχει!

Link to comment
Share on other sites

Ισως να βοηθαει το οτι οταν καποιος βλεπει ενα Golf,polo κοιταει αμεσως πισω να δει αν ειναι tsi h tfsi h gt κλπ.

Αυτο που εχω παρατηρησει και με το δικο μου scirocco mk2 ειναι οτι ολοι το κοιτανε γιατι ειναι scirocco κι οχι για να δουν ποσα αλογα ειναι. Και μονο με την εμφανιση κερδιζει τις εντυπωσεις δεν χρειαζεται να γκαζωσει να σπινιαρει η να τουρμπισει για να τραβιξει τα βλεμματα των αλλων.

Κι οπως λεει κι ο φιλος Γιωργος παραπανω ειναι 10 χρονια (για μενα 7) κι ακομα κραταει η κολονια.

Συμφωνώ και εγώ!! Αλλωστε παίρνουμε ένα αμάξι με ιστορία..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.