Jump to content
professor

Lighting Project

Recommended Posts

καλησπερα παιδες.εγω φορεσα στη μεσαια σκαλα τις phillips diamond vision.ειναι τοσο καλες που δεν καταλαβαινεις αν ειναι κιτ xenon η απλη λαμπα.(5000 kelvin).στα προβολακια εβαλα τις phillips blue vision hb4(μονο σε αυτες βγαζει η phillips 4000).ειναι μονο ασπρο το φως και εχουν δαφορα με τις diamond.διαφορα θα εχει και με τις crystal vision που θες να βαλεις γιατι και αυτες μπλεδιζουν αρκετα.

Οι crystal vision επειδη τις εχω και σε μεσαια σκαλα και σε μεγαλη δε μπλεδιζουν καθολου απλα εχουν ενα πολυ λευκο φως στα 4300 kel.

Oι blue vision ειναι στα 4000 οποτε ειναι πιο κοντα στις δικες μου λαμπες.

Το θεμα ειναι οτι σ αυτο το τυπο λαμπας (ΗΒ4 δηλαδη) απ οτι εχω καταλαβει δεν υπαρχουν επιλογες. :angry:

Παντως αν μπορεις ανεβασε καμια φωτο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. :D Να λάβετε σοβαρά υπόψιν σας κατά την επιλογή των λαμπτήρων ότι όσο περισσότερο μπλεδίζει μια λάμπα τόσο χάνει σε φωτεινότητα. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. :rolleyes: Να λάβετε σοβαρά υπόψιν σας κατά την επιλογή των λαμπτήρων ότι όσο περισσότερο μπλεδίζει μια λάμπα τόσο χάνει σε φωτεινότητα. :o

Οντως το χω παρατηρησει και γω αυτο... :lol:

Παντως για τους προβολεις δε με ενδιαφερει και να μπλεδιζει λιγο το φως απλα θελω ποιοτικες λαμπες, με επαρκη φωτισμο που απλα να ταιριαζουν με τις crystal vision H7.

Τα φαναρια μας δεν εξασφαλιζουν -αν εχετε παρατηρησει- επαρκη φωτισμο ακριβως μπροστα και αριστερα του αυτοκινντου, κατι που διορθωνεται με αναμμενους προβολεις :)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην ανοιγω νεο θεμα μια που αφορα φωτισμο θα το γραψω εδω.Ολοκληρωσα και γω χθες κατι που ειχα αρχισει πριν μηνες αλλα λογω ελλειψης χρονου το ειχα παρατησει.Επειδη εβλεπα οτι ο φωτισμος στο πορτ μπαγκαζ ηταν ελλειπης,αποφασισα να προσθεσω λιγο φως στην σπηλια του πασσατ.Τα 2 σετ τα αγορασα απο e-shop και ειναι λαμπες για υπολογιστη που δουλευουν με 12volt μικρες διακριτικες και με πολυ καλο φωτισμο.Το καθε σετ εχει απο δυο λαμπες με διακοπτες και κατι μικρους μετασχηματιστες.Ρευμα τραβηξα απο το υπαρχον λαμπακι του πορτ μπαγκαζ ετσι ωστε να αναβουν με το που ανοιγει το πορτ μπαγκαζ και εχω τοποθετησει και διακοπτες για καθε ζευγαρι σε περιπτωση που δεν θελω να αναβουν.Παραθετω φωτογραφιες

Υ.Γ. Την ιδεα την ειχα παρει απο το μελος του φορουμ ''stoilas'' πριν κανα χρονο αλλα δεν ειχα αξιωθει να κατσω να ασχοληθω.

ar8bkqk5hbuha2bbud6a_thumb.jpg

49yjqxein57lgh080qie_thumb.jpg

pugx9kdhnv223jh4axgw.jpg

4yy9gk2d5c286dny55ut_thumb.jpg

ptnrbixs9mck4rsoxybz_thumb.jpg

315ekpe0r0ean9gf6n0w_thumb.jpg

rlalukwc6wdvrdpqzqgy_thumb.jpg

w5z8dyqyz5ideqgsh8yy_thumb.jpg

wgey92xjeswnkad5mj2v_thumb.jpg

Edited by panostok
Link to comment
Share on other sites

-_-:(:thumbsup::thumbsup:

+1000000

Μπράβο Πάνο! Αυτό το project τους λέω να κάνουμε εδώ και καιρό, αλλά όλοι τους αχολούνται με τις λάμπες στις πινακίδες! new_lol.gif Δεν κοιτάνε να λύσουμε πιο πρακτικά θέματα! (όπως ο καλύτερος φωτισμός του χώρου αποσκευών)! <_< (έχω να ακούσω τώρα!... tongue.gif )

Λοιπόν, βρήκα 4 διαφορετικές λάμπες στο E-Shop. Μπορείς να μου πεις ποιές από τις παρακάτω χρησιμοποίησες? Θα ακολουθήσω κι εγώ τον δικό σου δρόμο. Θα κάνω ακριβώς το ίδιο setup (όσον αφορά παροχή ρεύματος και διακόπτες). Απλά εγώ σκεφτόμουν να βάλω 3 λάμπες στην "οροφή" του χώρου αποσκευών και καμία στις γωνίες όπως έχεις εσύ...

Λάμπα Νο1

Λάμπα Νο2

Λάμπα Νο3

Λάμπα Νο4

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου ρε Πάνο!!! :D Πραγματικά μας έβαλες τα γυαλιά. B) Δεν μου λες όταν ανοίγεις το πορτμπαγκάζ χρειάζεσαι και γυαλιά ηλίου? tongue.gif Χα, χα σαν καταπακτή από το υπερπέραν το έκανες. ^_^ Πράγματι όμως του χρειαζότανε αυτή η βελτίωση του φωτισμού. :rolleyes: Πολύς όγκος από την μία και χαμηλός φωτισμός από την άλλη.Μας έχουν τρελλάνει οι Γερμανοί.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

+1000000

Μπράβο Πάνο! Αυτό το project τους λέω να κάνουμε εδώ και καιρό, αλλά όλοι τους αχολούνται με τις λάμπες στις πινακίδες! new_lol.gif Δεν κοιτάνε να λύσουμε πιο πρακτικά θέματα! (όπως ο καλύτερος φωτισμός του χώρου αποσκευών)! <_< (έχω να ακούσω τώρα!... tongue.gif )

Λοιπόν, βρήκα 4 διαφορετικές λάμπες στο E-Shop. Μπορείς να μου πεις ποιές από τις παρακάτω χρησιμοποίησες? Θα ακολουθήσω κι εγώ τον δικό σου δρόμο. Θα κάνω ακριβώς το ίδιο setup (όσον αφορά παροχή ρεύματος και διακόπτες). Απλά εγώ σκεφτόμουν να βάλω 3 λάμπες στην "οροφή" του χώρου αποσκευών και καμία στις γωνίες όπως έχεις εσύ...

Λάμπα Νο1

Λάμπα Νο2

Λάμπα Νο3

Λάμπα Νο4

Παιδια σας ευχαριστω για τα σχολια,μπορω να πω πως το αποτελεσμα δεν εχει καμμια σχεση με τον μαμα φωτισμο,οι εικονες στις φωτογραφιες χανουν κιολας.Νικο και γω ειχα αγανακτησει με το υπαρχον λαμπακι.Λοιπον οι λαμπες ειναι των 30cm, εγω χρησιμοποιησα 2 κομματια απο το 1ο σετ που εχεις βαλει.Το καθε κιτακι εχει δυο λαμπες μεσα και επειδη ηθελα να βαλω 4 λαμπες αγορασα 2 κιτ(τo 4o σετ που εχεις γραψει ειναι 4 λαμπες αλλα ειναι φωτισμος UV κατι σαν blacklight νομιζω).Και γω σκεφτομουν να τις βαλω στην οροφη αλλα δεν θα με βολευε απο πρακτικη αποψη,δηλαδη αν βαλεις τιποτα βαλιτσες και μετα καμμια τσαντα πανω στις βαλιτσες στριμωχτα υπαρχει κινδυνος οι λαμπες να εμποδιζουν και να σπασουν,γιαυτο και τις εβαλα στις πανω και κατω γωνιες.Στα λεω γιατι συχνα πυκνα φορτωνω το αυτοκινητο με βαλιτσες,τσαντες,καροτσια,παρκοκρεβατα λογω του παιδιου,και ειχα δει που υστερουσε μια εγκατασταση στην οροφη του πορτ μπαγκαζ.

Γιωργο προχθες που το εδειξα στην γυναικα μου το ιδιο πραγμα μου ειπε,λες και ανοιγει καμμια καταπακτη απο διαστημοπλοιο :lol: :lol: :lol:

το θεμα τωρα ειναι οτι θελει κι αυτη φωτισμο για το πορτ μπαγκαζ του micra της,αστα ανοιξαμε δουλειες... <_<:D :D :D :D :D

Edited by panostok
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για τα σχολια,μπορω να πω πως το αποτελεσμα δεν εχει καμμια σχεση με τον μαμα φωτισμο,οι εικονες στις φωτογραφιες χανουν κιολας.Νικο και γω ειχα αγανακτησει με το υπαρχον λαμπακι.Λοιπον οι λαμπες ειναι των 30cm, εγω χρησιμοποιησα 2 κομματια απο το 1ο σετ που εχεις βαλει.Το καθε κιτακι εχει δυο λαμπες μεσα και επειδη ηθελα να βαλω 4 λαμπες αγορασα 2 κιτ(τo 4o σετ που εχεις γραψει ειναι 4 λαμπες αλλα ειναι φωτισμος UV κατι σαν blacklight νομιζω).Και γω σκεφτομουν να τις βαλω στην οροφη αλλα δεν θα με βολευε απο πρακτικη αποψη,δηλαδη αν βαλεις τιποτα βαλιτσες και μετα καμμια τσαντα πανω στις βαλιτσες στριμωχτα υπαρχει κινδυνος οι λαμπες να εμποδιζουν και να σπασουν,γιαυτο και τις εβαλα στις πανω και κατω γωνιες.Στα λεω γιατι συχνα πυκνα φορτωνω το αυτοκινητο με βαλιτσες,τσαντες,καροτσια,παρκοκρεβατα λογω του παιδιου,και ειχα δει που υστερουσε μια εγκατασταση στην οροφη του πορτ μπαγκαζ.

Γιωργο προχθες που το εδειξα στην γυναικα μου το ιδιο πραγμα μου ειπε,λες και ανοιγει καμμια καταπακτη απο διαστημοπλοιο :lol::lol::thumbsup:

το θεμα τωρα ειναι οτι θελει κι αυτη φωτισμο για το πορτ μπαγκαζ του micra της,αστα ανοιξαμε δουλειες... <_<<_<:D:D:D:D

Πάντως Πάνο τώρα που ξανακοίταξα τις φωτογραφίες σου η δουλειά που έκανες είναι άκρως επαγγελματική. :lol: Ιδιαίτερα μου άρεσε ο διακόπτης που έβαλες για την απενεργοποίηση των λαμπτήρων. :D Μπράβο λοιπόν σε βαπτίζω άξιο μέλος των ηλεκτρολογικάκηδων του club. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για τα σχολια,μπορω να πω πως το αποτελεσμα δεν εχει καμμια σχεση με τον μαμα φωτισμο,οι εικονες στις φωτογραφιες χανουν κιολας.Νικο και γω ειχα αγανακτησει με το υπαρχον λαμπακι.Λοιπον οι λαμπες ειναι των 30cm, εγω χρησιμοποιησα 2 κομματια απο το 1ο σετ που εχεις βαλει.Το καθε κιτακι εχει δυο λαμπες μεσα και επειδη ηθελα να βαλω 4 λαμπες αγορασα 2 κιτ(τo 4o σετ που εχεις γραψει ειναι 4 λαμπες αλλα ειναι φωτισμος UV κατι σαν blacklight νομιζω).Και γω σκεφτομουν να τις βαλω στην οροφη αλλα δεν θα με βολευε απο πρακτικη αποψη,δηλαδη αν βαλεις τιποτα βαλιτσες και μετα καμμια τσαντα πανω στις βαλιτσες στριμωχτα υπαρχει κινδυνος οι λαμπες να εμποδιζουν και να σπασουν,γιαυτο και τις εβαλα στις πανω και κατω γωνιες.Στα λεω γιατι συχνα πυκνα φορτωνω το αυτοκινητο με βαλιτσες,τσαντες,καροτσια,παρκοκρεβατα λογω του παιδιου,και ειχα δει που υστερουσε μια εγκατασταση στην οροφη του πορτ μπαγκαζ.

Γιωργο προχθες που το εδειξα στην γυναικα μου το ιδιο πραγμα μου ειπε,λες και ανοιγει καμμια καταπακτη απο διαστημοπλοιο :lol: :lol: :lol:

το θεμα τωρα ειναι οτι θελει κι αυτη φωτισμο για το πορτ μπαγκαζ του micra της,αστα ανοιξαμε δουλειες... :D :D :D :D :D :D

Φανταζομαι πως θα κανεις και sollarium μεσα!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πως θα κανεις και sollarium μεσα!!! -_-

Βασικα εμενα μου θυμιζει το ΟΑΚΑ σε αγωνα τελικου.. -_-:D :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εμενα μου θυμιζει το ΟΑΚΑ σε αγωνα τελικου.. -_- -_- :D :D

Παδια επειδη ειμαι ασχετος απο ηλεκτρολογικα τετοιου ''υψηλου επιπεδου'', μηπως θα μπορουσατε να γινεται λιγο πιο λεπτομερεις στην εγκατασταση?

Πως τραβαμε ρευμα, τι καλωδιο να βαλω κτλ...

Σορρυ αλλα δεν το κατεχω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παδια επειδη ειμαι ασχετος απο ηλεκτρολογικα τετοιου ''υψηλου επιπεδου'', μηπως θα μπορουσατε να γινεται λιγο πιο λεπτομερεις στην εγκατασταση?

Πως τραβαμε ρευμα, τι καλωδιο να βαλω κτλ...

Σορρυ αλλα δεν το κατεχω :D

Χα χα Πάνο τα είδες τι έπαθες? -_- Για κάνε απεγκατάσταση και μετά ένα ολοκληρωμένο DIY από την αρχή με φωτογραφίες κτλ. knife.gif Έχεις μπριζώσει όλο το club με τα κόλπα σου. -_-

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι σκεφτομαι Γιωργο οτι ολη την δουλεια την εκανα μες στον ηλιο και μετα με πονουσε το κεφαλι μου,ειχε και ζεστη μεσα στο πορτ μπαγκαζ...... αστα να πανε....

Doc εγω ειχα παρει απο μαγαζι με ηλεκτρολογικα ενα διπλο καλωδιο (μαυρο κοκκινο) καπου 3-4 μετρα (για να υπαρχει κιολας) για παροχες 12V τους ειχα πει.Μην νομιζεις οτι και γω ειμαι κανενας εξπερ στις εγκαταστασεις,απλα αν ξερεις τα στοιχειώδη περι σταθερου ρευματος μπαταριας 12V + - και τα λοιπα ειναι πιστευω απλα.Το σετακι με τις λαμπες το μονο που χρειαζεται για να δουλεψει ειναι τροφοδοσια ρευματος την οποια την βρισκεις στην λαμπα του πορτ μπαγκαζ.Τωρα απο κει και περα που θα βαλεις τις λαμπες και πως θα περασεις τα καλωδια μεσα απο την μοκετα αυτο το βλεπεις στην πραξη.Πιστευω οτι εαν προκειται να γινεις και γιατρος για σενα θα ειναι παιχνιδακι.

Το εν λογω σετακι ειναι λαμπες για υπολογιστη με φισες τροφοδοτικου υπολογιστη,αν ξερεις να συνδεεις τροφοδοσια σκληρου ή καποιου dvd rom,ειναι το ιδιο πραγμα,μονο που εδω πρεπει στη φισα να συνδεσεις την τροφοδοσια με καποια ψιλοπατεντα.Αν σε μπερδεψα παραπανω θα προσπαθησω να κανω αυτο που ειπε ο Γιωργος με φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτο το site: http://superbrightleds.com.

Ισως να το ξέρετε ήδη βέβαια.

Εχει ψείρες led για τις πλαφονιέρες με 4 ledακια η κάθε μια αν είδα καλά, που λογικά πρέπει να βγάζουν αρκατά καλό φως. Γενικά εχεί πολύ πράμα μέσα!! Ψάξτε λίγο και θα πάθετε πλάκα με το πόσες λάμπες έχει!

Ελπίζω να βοήθησα.

:lol:

Edited by varonos
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι σκεφτομαι Γιωργο οτι ολη την δουλεια την εκανα μες στον ηλιο και μετα με πονουσε το κεφαλι μου,ειχε και ζεστη μεσα στο πορτ μπαγκαζ...... αστα να πανε....

Doc εγω ειχα παρει απο μαγαζι με ηλεκτρολογικα ενα διπλο καλωδιο (μαυρο κοκκινο) καπου 3-4 μετρα (για να υπαρχει κιολας) για παροχες 12V τους ειχα πει.Μην νομιζεις οτι και γω ειμαι κανενας εξπερ στις εγκαταστασεις,απλα αν ξερεις τα στοιχειώδη περι σταθερου ρευματος μπαταριας 12V + - και τα λοιπα ειναι πιστευω απλα.Το σετακι με τις λαμπες το μονο που χρειαζεται για να δουλεψει ειναι τροφοδοσια ρευματος την οποια την βρισκεις στην λαμπα του πορτ μπαγκαζ.Τωρα απο κει και περα που θα βαλεις τις λαμπες και πως θα περασεις τα καλωδια μεσα απο την μοκετα αυτο το βλεπεις στην πραξη.Πιστευω οτι εαν προκειται να γινεις και γιατρος για σενα θα ειναι παιχνιδακι.

Το εν λογω σετακι ειναι λαμπες για υπολογιστη με φισες τροφοδοτικου υπολογιστη,αν ξερεις να συνδεεις τροφοδοσια σκληρου ή καποιου dvd rom,ειναι το ιδιο πραγμα,μονο που εδω πρεπει στη φισα να συνδεσεις την τροφοδοσια με καποια ψιλοπατεντα.Αν σε μπερδεψα παραπανω θα προσπαθησω να κανω αυτο που ειπε ο Γιωργος με φωτογραφιες.

Παιδια γεια σας και απο μενα,αποφασισα και εγω να αλαξω τα φωτα στο passat μου και εβαλα τα εξης.

Μικρη και μεγαλη σκαλα Philips crystal vision H7.

Ομιχλης (Προβολακια):Philips crystal vision H11

Πορείας:Philips crystal vision W5W (Ψειρες)

Προβολακια πλαφονιερας οδηγου-συνοδηγου και πισω πλαφονιερα και ντουλαπακι:Philips Blue vision W5W (Ψειρες)

Το μονο προβλημα που εχω ειναι στην πλαφονιερα οδηγου-συνοδηγου οπου εκει εχει Osram 12V-10W σωληνωτη,εκει τι μου προτεινετε να βαλω?

Οπως επισης και στην πινακιδα?

Σας ευχαριστω.

Α και η δουλεια του φιλου Panos ειναι επαγγελματικη,μπραβο και απο μενα.

Θα ηθελα και εγω να το κανω αλλα δεν εχω τις γνωσεις δυστυχως.

Edited by Gorgolemiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο μενα,αποφασισα και εγω να αλαξω τα φωτα στο passat μου και εβαλα τα εξης.

Μικρη και μεγαλη σκαλα Philips crystal vision H7.

Ομιχλης (Προβολακια):Philips crystal vision H11

Πορείας:Philips crystal vision W5W (Ψειρες)

Προβολακια πλαφονιερας οδηγου-συνοδηγου και πισω πλαφονιερα και ντουλαπακι:Philips Blue vision W5W (Ψειρες)

Το μονο προβλημα που εχω ειναι στην πλαφονιερα οδηγου-συνοδηγου οπου εκει εχει Osram 12V-10W σωληνωτη,εκει τι μου προτεινετε να βαλω?

Οπως επισης και στην πινακιδα?

Σας ευχαριστω.

Α και η δουλεια του φιλου Panos ειναι επαγγελματικη,μπραβο και απο μενα.

Θα ηθελα και εγω να το κανω αλλα δεν εχω τις γνωσεις δυστυχως.

Τα ιδια περασα και γω φιλε μου... Εγω εχω βαλει σωληνωτη με 8 led(μαρκας PILOT made in Italy) αλλα για να ταιριαζει ο φωτισμος με τη πισω πλαφονιερα στη μεσαια πισω λαμπα βαλε και κει led ψειρα. Να χει και ομοιομορφια ο φωτισμος :lol:

Απορία... :lol: Το cc εχεις? ρωταω γιατι το Η11 στους προβολεις μου φανηκε καπως... Το δικο μου εχει ΗΒ4

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τι σκεφτομαι Γιωργο οτι ολη την δουλεια την εκανα μες στον ηλιο και μετα με πονουσε το κεφαλι μου,ειχε και ζεστη μεσα στο πορτ μπαγκαζ...... αστα να πανε....

Doc εγω ειχα παρει απο μαγαζι με ηλεκτρολογικα ενα διπλο καλωδιο (μαυρο κοκκινο) καπου 3-4 μετρα (για να υπαρχει κιολας) για παροχες 12V τους ειχα πει.Μην νομιζεις οτι και γω ειμαι κανενας εξπερ στις εγκαταστασεις,απλα αν ξερεις τα στοιχειώδη περι σταθερου ρευματος μπαταριας 12V + - και τα λοιπα ειναι πιστευω απλα.Το σετακι με τις λαμπες το μονο που χρειαζεται για να δουλεψει ειναι τροφοδοσια ρευματος την οποια την βρισκεις στην λαμπα του πορτ μπαγκαζ.Τωρα απο κει και περα που θα βαλεις τις λαμπες και πως θα περασεις τα καλωδια μεσα απο την μοκετα αυτο το βλεπεις στην πραξη.Πιστευω οτι εαν προκειται να γινεις και γιατρος για σενα θα ειναι παιχνιδακι.

Το εν λογω σετακι ειναι λαμπες για υπολογιστη με φισες τροφοδοτικου υπολογιστη,αν ξερεις να συνδεεις τροφοδοσια σκληρου ή καποιου dvd rom,ειναι το ιδιο πραγμα,μονο που εδω πρεπει στη φισα να συνδεσεις την τροφοδοσια με καποια ψιλοπατεντα.Αν σε μπερδεψα παραπανω θα προσπαθησω να κανω αυτο που ειπε ο Γιωργος με φωτογραφιες.

Νομιζω πως καταλαβα :lol: ... Θα το παλεψω και ελπιζω να τα καταφερω :lol: Αλλα και βοηθεια να χρειαστω μιλαμε ειστε expert!!!

Οσο για τη σχολη μου παιδια εκανα 6 μηνες ανατομια σε κανονικο πτωμα. Νομιζω πως αυτο τα λεει ολα. (εχω και φοτο αλλα αηδιαααααααα)

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια περασα και γω φιλε μου... Εγω εχω βαλει σωληνωτη με 8 led(μαρκας PILOT made in Italy) αλλα για να ταιριαζει ο φωτισμος με τη πισω πλαφονιερα στη μεσαια πισω λαμπα βαλε και κει led ψειρα. Να χει και ομοιομορφια ο φωτισμος :)

Απορία... <_< Το cc εχεις? ρωταω γιατι το Η11 στους προβολεις μου φανηκε καπως... Το δικο μου εχει ΗΒ4

Μέχρι κάποιο χρονικό σημείο του 2006 τα προβολάκια ομίχλης ήταν τύπου προτζέκτορα και φορούσαν λάμπες Η11.Μετά αλλάχτηκαν σε ΗΒ4. <_<

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως καταλαβα B) ... Θα το παλεψω και ελπιζω να τα καταφερω :lol: Αλλα και βοηθεια να χρειαστω μιλαμε ειστε expert!!!

Οσο για τη σχολη μου παιδια εκανα 6 μηνες ανατομια σε κανονικο πτωμα. Νομιζω πως αυτο τα λεει ολα. (εχω και φοτο αλλα αηδιαααααααα)

Πες μου οτι εχεις και κανενα how to σε φωτογραφιες,πως ανοιγεις πτωμα να με στειλεις αδιαβαστο.Τι λαμπες και ιστοριες μου λες τωρα???? :lol: :lol: :lol: :lol: :o :o :o :o :o:lol: :lol: :lol: :lol:

Υ.Γ. Γιατρε μου, μη βαλεις τιποτα φωτο, πλακα κανουμε..... μην εχουμε τιποτα λιποθυμιες μπροστα στο pc... :lol:tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω και δικες μου φωτο απο "live" πτωμα αλλα σ χω και βιβλιο με εικονες, διαγραμματα, xenon effect...

Ουπς το τελευταιο μου ξεφυγε, απλα για φωτα μιλαμε και το υποσυνειδιτο λειτουργησε... ΧΑ ΧΑ :rolleyes:

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Τελικα στην πινακιδα τλαμπες πανε;;;

3 προτάσεις έχω εγώ υπόψιν μου χωρίς όμως να τις έχω δοκιμάσει:

BMW Accessories : BMW Parts : BMW Wheels :Ford Parts: VW Part : ModBargains.com - Product Detail

C5W LED 36mm Canbus Festoon for newer Audi, BMW, Mercedes, VW...

http://www.ecstuning.com/stage/edpd/pagebu...ubcategory=ZIZA

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια δε κανονιζουμε καμια ομαδικη παραγγελια??? tongue.gif

ααα... εχω δει πολλα BMW με τετοιo φως στην πινακιδα , μηπως ειναι μαμα ετσι και συνεπως μηπως υπαρχει ως ανταλλακτικο? :D

Επισης στη δευτερη σελιδα που παραθετει ο φιλος Professor υπαρχουν led προβολεις ΗΒ4 που λειτουργουν και ως φωτα ημερας :o:o:o

Ωραια ολα αυτα και σε καλες τιμες, αλλα πως τα αποκτουμε??? Εγω με πιστωτικες και τετοια δε τα παω καλα B)

Edited by passat-doc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.