Jump to content
martsulionis

Ξαφνικο σβυσιμο τον ενδιξεων του ταμπλω

Recommended Posts

Γεια σε ολους, εχω ενα golf tsi 140gt ,χθες το πρωι κι ενω βαζω εμπρος να φυγω για δουλεια θυμαμαι οτι ξεχασα τον καφε σπιτι . γυριζω πισω βγαζω το κλειδι αλλα αφηνω το διακοπτη απο τα φωτα αναμενο και βαζω τα αλαρμ....περνω τον καφε κατεβενω βαζω εμπρος και αμεσως σβυνει ολο το ταμπλο (σκοταδι πισα λεμε) τα πορειας δουλευουν νορμαλ , αλλα ταυτοχρονα δουλευουν και τα δυο βεντιλατερ στο φουλ σαν τουρμπινες αεροπλανου!!!το μεσιμερι που μπηκα για να φυγω για το σπιτι ολλα δουλευαν ρολοι! Εχει παθει καπιος κατι παρομιο? Παρακαλω τα φωτα σας! Α ! το αμαξι το εχω 3 μηνες εχει 980χλμ..μονο...μιπως πεζει να λαλεισε απο τη χαμιλη θερμοκρασια? Απιστευτο για golf... :whistling:

Edited by martsulionis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, εχω ενα golf tsi 140gt ,χθες το πρωι κι ενω βαζω εμπρος να φυγω για δουλεια θυμαμαι οτι ξεχασα τον καφε σπιτι . γυριζω πισω βγαζω το κλειδι αλλα αφηνω το διακοπτη απο τα φωτα αναμενο και βαζω τα αλαρμ....περνω τον καφε κατεβενω βαζω εμπρος και αμεσως σβυνει ολο το ταμπλο (σκοταδι πισα λεμε) τα πορειας δουλευουν νορμαλ , αλλα ταυτοχρονα δουλευουν και τα δυο βεντιλατερ στο φουλ σαν τουρμπινες αεροπλανου!!!το μεσιμερι που μπηκα για να φυγω για το σπιτι ολλα δουλευαν ρολοι! Εχει παθει καπιος κατι παρομιο? Παρακαλω τα φωτα σας! Α ! το αμαξι το εχω 3 μηνες εχει 980χλμ..μονο...μιπως πεζει να λαλεισε απο τη χαμιλη θερμοκρασια? Απιστευτο για golf... :whistling:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, εχω ενα golf tsi 140gt ,χθες το πρωι κι ενω βαζω εμπρος να φυγω για δουλεια θυμαμαι οτι ξεχασα τον καφε σπιτι . γυριζω πισω βγαζω το κλειδι αλλα αφηνω το διακοπτη απο τα φωτα αναμενο και βαζω τα αλαρμ....περνω τον καφε κατεβενω βαζω εμπρος και αμεσως σβυνει ολο το ταμπλο (σκοταδι πισα λεμε) τα πορειας δουλευουν νορμαλ , αλλα ταυτοχρονα δουλευουν και τα δυο βεντιλατερ στο φουλ σαν τουρμπινες αεροπλανου!!!το μεσιμερι που μπηκα για να φυγω για το σπιτι ολλα δουλευαν ρολοι! Εχει παθει καπιος κατι παρομιο? Παρακαλω τα φωτα σας! Α ! το αμαξι το εχω 3 μηνες εχει 980χλμ..μονο...μιπως πεζει να λαλεισε απο τη χαμιλη θερμοκρασια? Απιστευτο για golf... :huh:

δεν πολυκαταλαβα.Εφυγες με αναμενα φωτα χωρις κλειδι?Οταν γυρισες ηταν ακομα αναμενα ολα?Μολις βγαλεις κλειδι τα μεγαλα φωτα σβηνουν εκτος να εχεις leaving home οπου σβηνουν μετα απο μερικα δευτ.

Στον δρομο?ειχες ανοιχτο διακοπτη αλλα τα φωτα ηταν κλειστα?

Link to comment
Share on other sites

δεν πολυκαταλαβα.Εφυγες με αναμενα φωτα χωρις κλειδι?Οταν γυρισες ηταν ακομα αναμενα ολα?Μολις βγαλεις κλειδι τα μεγαλα φωτα σβηνουν εκτος να εχεις leaving home οπου σβηνουν μετα απο μερικα δευτ.

Στον δρομο?ειχες ανοιχτο διακοπτη αλλα τα φωτα ηταν κλειστα?

Μπορει να τα ειχε ανοιχτα με την κανονικη σκαλα αλλα οπως ειπες μολις βγαλει το κλειδι παραμενουν τα φωτα θεσεως.

Το δικο μου ερωτημα ειναι αλλο.Φιλε μου οταν λες οτι εσβησε το ταμπλω φανταζομαι εννοεις μονο τον φωτισμο ετσι;Ενδειξεις στην οθονη και στους δεικτες ταχυμετρου στροφομετρου κλπ ειχες κανονικα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη αυτο με το βεντιλατερ ειναι υποπτο, φιλε μου μηπως η ενδειξη του δεικτη θερμοκρασιας εδειχνε πανω απο 90;Ενας φιλος με ford focus ειχε περιπου το ιδιο προβλημα.ειχε βαλει μπρος και κατι ξεχασε.Εσβησε το αυτοκινητο και μολις ξαναεβαλε μπρος, τοτε εδειχνε 120 βαθμους θερμοκρασια νερου και επισης εδειχνε και λαθος ενδειξη βενζινης διοτι θυμοταν οτι ειχε κοντα στα τελειωματα και ο δεικτης εκεινη τη στιγμη εδειξε στη μεση.Δεν μου ειπε οτι δουλευε το βεντιλατερ αλλα μπορει και να δουλευε αλλα να μην το ακουσε.Τελικα πηγε αντιπροσωπεια και ο εγκεφαλος ειχε καταγραψει καποιο σφαλμα.Αυτο του το παρουσιασε μονο μια φορα.Στην αντιπροσωπεια απλα του περασαν μια νεα ακδοση του λογισμικου του εγκεφαλου που θα του την περνουσαν ετσι κι αλλιως.Πιθανον το προβλημα να ηταν τυχαιο.

Link to comment
Share on other sites

τα γνωστα χαζα προβληματα των golf που

μας γ..... κανουν sex την ψυχολογια!!!!

εμενα στα καλα καθουμενα εχει αρχισει και τριζει

ο σωληνας του φιλτρου και συντονιζει στην καμπινα στις 1500-2000 στροφες!!!!

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους, εχω ενα golf tsi 140gt ,χθες το πρωι κι ενω βαζω εμπρος να φυγω για δουλεια θυμαμαι οτι ξεχασα τον καφε σπιτι . γυριζω πισω βγαζω το κλειδι αλλα αφηνω το διακοπτη απο τα φωτα αναμενο και βαζω τα αλαρμ....περνω τον καφε κατεβενω βαζω εμπρος και αμεσως σβυνει ολο το ταμπλο (σκοταδι πισα λεμε) τα πορειας δουλευουν νορμαλ , αλλα ταυτοχρονα δουλευουν και τα δυο βεντιλατερ στο φουλ σαν τουρμπινες αεροπλανου!!!το μεσιμερι που μπηκα για να φυγω για το σπιτι ολλα δουλευαν ρολοι! Εχει παθει καπιος κατι παρομιο? Παρακαλω τα φωτα σας! Α ! το αμαξι το εχω 3 μηνες εχει 980χλμ..μονο...μιπως πεζει να λαλεισε απο τη χαμιλη θερμοκρασια? Απιστευτο για golf... :wacko:

Tι εγινε με αυτο λύθηκε το προβλημα? τι ηταν?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.