Jump to content
GGT_29

Πρόβλημα σε Edition 30

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχω τοποθετήσει mtm στο αυτοκίνητο και έχω συνολικά διανύσει 5500 km.

Οταν επιταγχύνω με τέρμα γκάζι ακούω στις 5500 rpm ενα θόρυβο απο την μηχανή σαν κάτι να χτυπάει (τακ τακ τακ).

Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ο Χάρος που χτυπά το τζαμάκι για να μπει.

Σοβαρά τώρα, αν δεν το ακούσει κάποιος δεν μπορεί να κάνει υποθέσεις. Πότε το παρατήρησες? Το έκανε πάντα ή μετά το πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ο Χάρος που χτυπά το τζαμάκι για να μπει.

Σοβαρά τώρα, αν δεν το ακούσει κάποιος δεν μπορεί να κάνει υποθέσεις. Πότε το παρατήρησες? Το έκανε πάντα ή μετά το πρόγραμμα?

Δεν θυμάμαι αν το έκανε παντα,ρώτησα αν τυχόν έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος κάτι παρόμοιο.

Black V GTi Σε ευχαριστώ, δεν μπορώ να προσδιορίσω απο που ακούγεται ο θόρυβος.Ελπίζν να μην είναι τίποτα σοβαρό.

Τώρα σοβαρά, εύχομαι αυτον τον θόρυβο του χάρου που λες να μη τον ακούσει κανεις στο αυτοκίνητο του.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το εύχομαι. Μου έχει μείνει η έκφραση από τις κόντρες που κάναμε τις παλιές μέρες στο S3/TT Club.

Όσο για τον θόρυβο που ακούς, έχεις απαρατηρήσει κάτι άλλο ασυνήθιστο σε αυτό το φάσμα στροφών? Πτώση πίεσης ή ισχύος? Δεν πρέπει να είναι από κινούμενα μέρη. Μήπως κάποια ηλεκτροβαλβίδα ρύθμισης πίεσης ή η σκάστρα?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το εύχομαι. Μου έχει μείνει η έκφραση από τις κόντρες που κάναμε τις παλιές μέρες στο S3/TT Club.

Όσο για τον θόρυβο που ακούς, έχεις απαρατηρήσει κάτι άλλο ασυνήθιστο σε αυτό το φάσμα στροφών? Πτώση πίεσης ή ισχύος? Δεν πρέπει να είναι από κινούμενα μέρη. Μήπως κάποια ηλεκτροβαλβίδα ρύθμισης πίεσης ή η σκάστρα?

Μέχρι 3 ταχύτητα ανόιγει μια χαρά και στις πολλές στροφές. Με την τετάρτη ανοίγει μόνο χαμηλά δηλαδή μέχρι τις 3500 που μάλλον κάνει over.

Πάντως το προγραμμα το έχω μια βδομάδα και το αυτοκίνητο έχει μόνο 5000km. Αν ήταν σκάστρα η βαλβίδα δεν θα το είχαν δεί απο την αρχή?.

Το λέω γιατί τους είδα να το ελέγχουν με το laptop.

Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

Δε βγάζει πάντα σφάλμα η σκάστρα. Αν είναι μηχανική και όχι ηλεκτρική βλάβη, όπως π.χ. σχισμένο διάφραγμα τότε στο διαγνωστικό δε φαίνεται. Αν ήταν κάποιος αισθητήρας ή ηλεκτροβαλβίδα τότε ναι. Στον Πρόδρομο το ανέφερες?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.