Jump to content
merlin aris

ΑΛΛΑΓΗ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ

Recommended Posts

Τελικα σημερα μου ξαναεμφανισε προβλημα το πηγα στην ετεα και επισημως τωρα παμε για αλλαγη πολλαπλης.Ρε πο@στη μου 1,5μηνα εχω το αυτοκινητο και ειναι η δευτερη φορα που το αφηνω μεσα!3μερες για τους αισθητηρες και τωρα 1βδομαδα το λιγοτερο! fire.gifπαιδια μηπως ξερετε οταν την αλλαξουν αν θα εχω κανενα προβλημα με τον κινητηρα γιατι αυτοι μου ειπαν πως δεν υπαρχει τετοια περιπτωση αλλα ετσι οπως τους εκοψα θα λεγανε τα παντα για να με ηρεμησουν!τα φωτα σας παιδια γιατι ειμαι σε δυσκολη κατασταση new_grrrr.gif

Edited by merlin aris
Link to comment
Share on other sites

Τελικα σημερα μου ξαναεμφανισε προβλημα το πηγα στην ετεα και επισημως τωρα παμε για αλλαγη πολλαπλης.Ρε πο@στη μου 1,5μηνα εχω το αυτοκινητο και ειναι η δευτερη φορα που το αφηνω μεσα!3μερες για τους αισθητηρες και τωρα 1βδομαδα το λιγοτερο! fire.gifπαιδια μηπως ξερετε οταν την αλλαξουν αν θα εχω κανενα προβλημα με τον κινητηρα γιατι αυτοι μου ειπαν πως δεν υπαρχει τετοια περιπτωση αλλα ετσι οπως τους εκοψα θα λεγανε τα παντα για να με ηρεμησουν!τα φωτα σας παιδια γιατι ειμαι σε δυσκολη κατασταση new_grrrr.gif

Τι να πω ρε Δημήτρη πολλή γκαντεμιά. :o Μόλις το πάρεις με τις μπάντες στον παπά στην Αγ. Παρασκευή για διάβασμα. new_rtfm.gif Καλού κακού κρέμασε και κανένα σκόρδο. tongue.gif Τώρα σχετικά με την αλλαγή της πολλαπλής δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα μετέπειτα. Χάθηκες τελευταία, δεν έχω και το κινητό σου (στείλτο μου αν θέλεις με π.μ) μήπως και κανονίσουμε μέσα στον Μάρτιο καμιά συνάντηση. :D

Link to comment
Share on other sites

Merlin διαβασα το θεμα με τους αισθητηρες,διαβαζω τωρα κι αυτο και τι να πω ρε γαμωτο, μπαινω στη θεση σου και οντως ειναι δυσκολη φαση να ξερεις οτι εχεις σκασει τοσα λεφτα και να σου συμβαινουν ολα αυτα.Το μονο που μπορω να σου πω ειναι να μην αγχώνεσαι καλύτερα να σου βγαζει καποια πραγματα τωρα για να μη στα βγαλει αργοτερα.Δεν χρειαζεται να αγχωνεσαι και να στεναχωριεσαι καθολου.

Υ.Γ. Θα πω και την μανα μου να στο ριξει ενα ξεματιασμα...

Link to comment
Share on other sites

To πηρα το πλοιο χθες, την αλλαξαν τη πολλαπλη και δειχνει οκ!Αλλα μεσα στην αλλη εβδομαδα θα ξαναπαω γιατι οταν φτιαξαμε το πισω βομβητη κατι εκαναν και δεν κλεινει η ταυλα με αποτελεσμα να κοπαναει στις λακουβες!προβλημα που οταν εβαλα το αυτοκινητο μεσα για 9 μερες(μεχρι να ερθει η πολλαπλη απο Γερμανια) τους το ειπα αλλα η δικαιολογια της υπαλληλου ηταν αχ βρε Δημητρη το ξεχασα οτι και να πεις εχεις δικιο κλπ!!τι να πει κανεις!? new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif

Edited by merlin aris
Link to comment
Share on other sites

To πηρα το πλοιο χθες, την αλλαξαν τη πολλαπλη και δειχνει οκ!Αλλα μεσα στην αλλη εβδομαδα θα ξαναπαω γιατι οταν φτιαξαμε το πισω βομβητη κατι εκαναν και δεν κλεινει η ταυλα με αποτελεσμα να κοπαναει στις λακουβες!προβλημα που οταν εβαλα το αυτοκινητο μεσα για 9 μερες(μεχρι να ερθει η πολλαπλη απο Γερμανια) τους το ειπα αλλα η δικαιολογια της υπαλληλου ηταν αχ βρε Δημητρη το ξεχασα οτι και να πεις εχεις δικιο κλπ!!τι να πει κανεις!? new_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gifnew_sugkrotima.gif

¶ντε μπράβο καλά και απάνεμα ταξίδια λοιπόν από εδώ και πέρα. ;)tongue.gif:D

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη φρόντισε να σε δούμε στην επόμενη συνάντηση, να μας δείξεις και το πλοίο σου, γιατί εσύ το πας σαν τον στρατό, 3 έξω 1 μέσα (εβδομάδες)!!!! tongue.gif

Πέρα από την πλάκα, άντε να ξεμπερδεύεις και με τον θόρυβο πίσω, να κάνεις μερικές βόλτες να το ευχαριστηθείς!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ρε παιδια και γω πιστευω οτι πλεον δε νομιζω να μου ξανασυμβει κατι!το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να συνεργαστω αλλο με την ετεα και η κατασταση που διαμορφωνετε ειναι οτι εκει μονο για την εγγυηση, τα σερβις και οτι αλλο χρειαστω θα παω αλλου δεν τους δινω πλεον ουτε τον πυρετο μου!τη συναντηση για ποτε τη σκεφτεστε?

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στην επόμενη εβδομάδα από Πέμπτη και μετά.Νομίζω ο Νίκος Θα επιληφθεί του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια!Ξανα το αμαξι στην αντιπροσωπια για αλλες 10 μερες αφου θα ξαναλαξω πολλαπλη και αυτη τη φορα και τον πλαστικο βραχιονα που ανοιγοκλεινει τη πεταλουδα!ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙ@ΟΛΟ ΜΑΛΑΚ@Σ :D:huh: !!!θα το πουλησω και θα παρω niva!!!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια!Ξανα το αμαξι στην αντιπροσωπια για αλλες 10 μερες αφου θα ξαναλαξω πολλαπλη και αυτη τη φορα και τον πλαστικο βραχιονα που ανοιγοκλεινει τη πεταλουδα!ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙ@ΟΛΟ ΜΑΛΑΚ@Σ :D:huh: !!!θα το πουλησω και θα παρω niva!!!!! :blink:

Τι έγινε ρε Δημήτρη?? Πάλι?? Ρε μπας και του πίνεις το αίμα?? Τι είπαν ως δικαιολογία από την αντιπροσωπεία? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε Δημήτρη?? Πάλι?? Ρε μπας και του πίνεις το αίμα?? Τι είπαν ως δικαιολογία από την αντιπροσωπεία? <_<

οχι ρε Νικο πολυ νορμαλ το παω τι να πει το golfaki δηλαδη!τωρα μαζι με την πολλαπλη θα αλλαξουν ενα ακομα ανταλλακτικο κατι σαν πλαστικος βραχιωνας ειναι που ανοιγοκλεινει τη πεταλουδα της πολλαπλης :wacko: !δεν ξερω δεν ξερω :huh: !

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι τα ιδια!Ξανα το αμαξι στην αντιπροσωπια για αλλες 10 μερες αφου θα ξαναλαξω πολλαπλη και αυτη τη φορα και τον πλαστικο βραχιονα που ανοιγοκλεινει τη πεταλουδα!ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΔΙ@ΟΛΟ ΜΑΛΑΚ@Σ :wacko:<_< !!!θα το πουλησω και θα παρω niva!!!!! :angry2:

Ψυχραιμία Δημήτρη!!!!!. :rolleyes: Αυτοί οι καραγκιόζηδες μάλλον δεν σου άλλαξαν την πρώτη φορά τον πλαστικό βραχίονα που ανοιγοκλείνει την πεταλούδα καί έτσι επανεμφανίστηκε το πρόβλημα. :angry2: Πιστεύω αυτή τη φορά το πρόβλημα να λυθεί οριστικά και να μην επανεμφανισθεί. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία Δημήτρη!!!!!. :lol: Αυτοί οι καραγκιόζηδες μάλλον δεν σου άλλαξαν την πρώτη φορά τον πλαστικό βραχίονα που ανοιγοκλείνει την πεταλούδα καί έτσι επανεμφανίστηκε το πρόβλημα. :lol: Πιστεύω αυτή τη φορά το πρόβλημα να λυθεί οριστικά και να μην επανεμφανισθεί. -_-

Μακαρι ρε Γιωργο να ειναι αυτο!Δηλαδη πιστευω οτι ειναι αυτο και ετσι οπως γυρναει το πλαστικο να το ξεκουμπωνει!Παντως πριν παω επεσαν τα τηλ και στη κοσμοκαρ και ενημερωθηκαν και αυτοι!Τους εβαλα να παρουν τηλ στην αντιπροσωπεια και επιτελους να συνενοηθουν τι στο κορακα εχει γινει!

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ρε Γιωργο να ειναι αυτο!Δηλαδη πιστευω οτι ειναι αυτο και ετσι οπως γυρναει το πλαστικο να το ξεκουμπωνει!Παντως πριν παω επεσαν τα τηλ και στη κοσμοκαρ και ενημερωθηκαν και αυτοι!Τους εβαλα να παρουν τηλ στην αντιπροσωπεια και επιτελους να συνενοηθουν τι στο κορακα εχει γινει!

Που την έπαθες την ζημιά?Γύρισες από την Θάσο?Ελπίζω να σου έδωσαν αυτοκίνητο αντικατάστασης. glare.gif

Link to comment
Share on other sites

Που την έπαθες την ζημιά?Γύρισες από την Θάσο?Ελπίζω να σου έδωσαν αυτοκίνητο αντικατάστασης. glare.gif
καλα σε αυτο το θεμα ειναι τραγικοι!σημερα δεν ειχαν και μαλλον θα δουν για αυριο μηπως μπορεσουν και μου δωσουν καμμια αλεπουδιτσα!
Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα new_killpc.gifnew_killpc.gif αντιμετώπισα και εγώ. Σε συχνούς ελέγχους που κάναμε με τον Κώστα και τον Νίκο συνέχεια έβγαζε πρόβλημα η πολλαπλή εισαγωγή. Βέβαια το Passat δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα αλλά ήταν λίγο εκνευριστικό σε κάθε σχεδόν έλεγχο να βγάζει αυτό το σφάλμα. Τελικά μετά από αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα στην ΕΤΕΑ πήγα σήμερα κα αλλάξαμε τον βραχίονα που ανοιγοκλείνει τα κλαπέτα στην πολλαπλή εισαγωγή. Τους ήρθε λίγο δύσκολα γιατί είμαι στην επέκταση εγγύησης όπως αλλάχθηκε και ο διακόπτης από το χειρόφρενο. Καλά μας ταξίδια :rolleyes::thumbsup::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα new_killpc.gifnew_killpc.gif αντιμετώπισα και εγώ. Σε συχνούς ελέγχους που κάναμε με τον Κώστα και τον Νίκο συνέχεια έβγαζε πρόβλημα η πολλαπλή εισαγωγή. Βέβαια το Passat δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα αλλά ήταν λίγο εκνευριστικό σε κάθε σχεδόν έλεγχο να βγάζει αυτό το σφάλμα. Τελικά μετά από αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα στην ΕΤΕΑ πήγα σήμερα κα αλλάξαμε τον βραχίονα που ανοιγοκλείνει τα κλαπέτα στην πολλαπλή εισαγωγή. Τους ήρθε λίγο δύσκολα γιατί είμαι στην επέκταση εγγύησης όπως αλλάχθηκε και ο διακόπτης από το χειρόφρενο. Καλά μας ταξίδια :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Ευτυχώς Γιάννη φθηνά την γλύτωσες χριστουγεννιάτικα και δεν έμπλεξες σε άλλες περιπέτειες!!! :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο πρόβλημα new_killpc.gifnew_killpc.gif αντιμετώπισα και εγώ. Σε συχνούς ελέγχους που κάναμε με τον Κώστα και τον Νίκο συνέχεια έβγαζε πρόβλημα η πολλαπλή εισαγωγή. Βέβαια το Passat δεν μου δημιούργησε κανένα πρόβλημα αλλά ήταν λίγο εκνευριστικό σε κάθε σχεδόν έλεγχο να βγάζει αυτό το σφάλμα. Τελικά μετά από αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα στην ΕΤΕΑ πήγα σήμερα κα αλλάξαμε τον βραχίονα που ανοιγοκλείνει τα κλαπέτα στην πολλαπλή εισαγωγή. Τους ήρθε λίγο δύσκολα γιατί είμαι στην επέκταση εγγύησης όπως αλλάχθηκε και ο διακόπτης από το χειρόφρενο. Καλά μας ταξίδια :drinks::thumbsup: :thumbsup:

Γιαννη ειχαν κλαπετο στην ετεα η περιμενες?αν ειχαν ξερεις οτι το χρωστας σε μενα που τα αλλαξα 2 φορες και εκανα γνωστο το προβλημα sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifnew_lol.gifnew_lol.gif !

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη ειχαν κλαπετο στην ετεα η περιμενες?αν ειχαν ξερεις οτι το χρωστας σε μενα που τα αλλαξα 2 φορες και εκανα γνωστο το προβλημα sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifnew_lol.gifnew_lol.gif !

Δεν άλλαξα κλαπέτο αλλά τον ηλεκτρομηχανικό βραχίονα που κουνάει τα κλαπέτα. Τώρα η αναμονή ενός περίπου μήνα ήταν για τον βραχίονα ή την έγκριση από την ασφαλιστική δεν ξέρω :whistling: :whistling:

Edited by pescarus
Link to comment
Share on other sites

Δεν άλλαξα κλαπέτο αλλά τον ηλεκτρομηχανικό βραχίονα που κουνάει τα κλαπέτα. Τώρα η αναμονή ενός περίπου μήνα ήταν για τον βραχίονα ή την έγκριση από την ασφαλιστική δεν ξέρω :whistling: :whistling:

τη δευτερη φορα το βραχιονα αλλαξα!Δηλαδη μυαλο δεν βαζουνε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.