Jump to content
Nikos_Passat_2.0T

Περίεργα, απρόοπτα και αστείες καταστάσεις...

Recommended Posts

Καλησπέρα σας... Με αφορμή μια απρόοπτη κατάσταση της Κυριακής που μας πέρασε, είπα να ανοίξω αυτό το θέμα, να κάνουμε και λίγο χαβαλέ... ;)

Την Κυριακή λοιπόν, είχα την ιδέα γυρίζοντας από ΠΣΚ έξω από την Πτολεμαΐδα, να περάσω με την σύζυγο από το Καταφύγι, ένα χωριό το οποίο δεν κατοικείται το χειμώνα, και βρίσκεται 30 χλμ περίπου έξω από τον Βελβενδό Κοζάνης, σε υψόμετρο 1.400 μέτρα. Είναι ένας φίλος από εκεί και μου είχε πει ότι πρόσφατα έστρωσαν άσφαλτο (παλιότερα είχε απλά 30χλμ δασικό δρόμο...), οπότε είπα να πάμε μια βόλτα στη "δροσιά"...

5 χλμ πριν φτάσουμε όμως στο Καταφύγι, συναντήσαμε το παρακάτω σκηνικό... Είχε γίνει κατολίσθηση, και υπήρχε μόνο ένα στενό πέρασμα για το αυτοκίνητο... :rolleyes: Και για να αποδείξουμε ότι αυτοκίνητα με σπορ χαμηλωμένη ανάρτηση, spoiler και 18άρες ζάντες δεν μασάνε τίποτα, περάσαμε (στην τρίχα) και συνεχίσαμε... tongue.gif

Το απρόοπτο...

road1u.jpg

Η προσέγγιση...

road2v.jpg

Το πέρασμα...

passatd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία φωτό μου θύμισες χαμηλωμένο Touareg. ;) Καλά δεν λυπήθηκες τα ζαντολάστιχά μου? protest.gif Μη ξεχνάς ότι τα έχω καπαρώσει για τον Σεπτέμβριο.Ωχ!! ξέχασα τον Γιάννη ποιός τον ακούει τώρα. fire.gif

Link to comment
Share on other sites

:D:lol::lol:;):);) αν φτερνιζοσουν ειμαι σιγουρος οτι θα ακουμπουσες δεξια στη μπαρα!!!Γιωργο ειδες αν ενα αμαξι φοραει καλα ζαντολαστιχα παει παντου!!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Μπα Δημήτρη μη το λες knife.gif . Επειδή τα ' χει για αλλαγή γι΄αυτό το έκανε. :D ¶σε που πριν να περάσει σίγουρα έκανε προετοιμασία για να στήσει το σκηνικό. new_sugkrotima.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπα Δημήτρη μη το λες knife.gif . Επειδή τα ' χει για αλλαγή γι΄αυτό το έκανε. ;)

Αααααααα! Δεν θέλω τέτοια! Μη μου ζητάς μετά να ρίξω την τιμή!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

¶σε που πριν να περάσει σίγουρα έκανε προετοιμασία για να στήσει το σκηνικό. new_sugkrotima.gif

Πέρασα 2 φορές από εκεί! Μία στο ανέβασμα και μία στο κατέβασμα. Την 1η φορά απλά περάσαμε και το σχολιάσαμε, την 2η βγήκε η Γιούλη και έβγαζε φώτο... ;)

Πάντως ΟΛΟ το αμάξι δεν έπαθε το παραμικρό (μιλάμε για οδηγό Schumacher!). Μόνο λίγη σκόνη είχε... :)

Link to comment
Share on other sites

Μπα Δημήτρη μη το λες knife.gif . Επειδή τα ' χει για αλλαγή γι΄αυτό το έκανε. :D ¶σε που πριν να περάσει σίγουρα έκανε προετοιμασία για να στήσει το σκηνικό. new_sugkrotima.gif

Λες τα χερια του να ηταν λερωμενα απ το κουβαλημα των βραχων? ;):);) πλακα πλακα φαντασου να γινει κατι τετοιο την ωρα που περνας :D

Link to comment
Share on other sites

Να και μια από εμένα τα Χριστούγεννα στον Προυσό Ευρυτανίας...

Το τι φτυάρισμα έριξα εκείνες τις ημέρες για να φύγω δεν λέγετε...

dsc00206large.jpg

Edited by JKalimer
Link to comment
Share on other sites

Να και μια από εμένα τα Χριστούγεννα στον Προυσό Ευρυτανίας...

Το τι φτυάρισμα έριξα εκείνες τις ημέρες για να φύγω δεν λέγετε...

Πάλι καλά που το βρήκες!! Και φαντάσου λέει να σκάβεις μια ώρα, να σου έχει βγει ο πάτος και να ξεθάψεις στο τέλος το αμάξι του γείτονα!! tongue.gif

Και όλο αυτό έγινε σε μία νύχτα??? :D Μετά το ξεθάψιμο, ακολούθησε και υπερειδική στα χιόνια?? :D

Link to comment
Share on other sites

Καλα Νικο φανταζομαι την συζηγο με το ενα χερι να βγαζει φωτογραφια και με το αλλο ψηλα να κανει κουμαντο,αποθεωση...

Edited by panostok
Link to comment
Share on other sites

Καλα Νικο φανταζομαι την συζηγο με το ενα χερι να βγαζει φωτογραφια και με το αλλο ψηλα να κανει κουμαντο,αποθεωση...

Φίλε Πάνο, όχι ότι είμαστε Schumacher, αλλά δεν μου έλεγε κανείς πως να περάσω!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο, όχι ότι είμαστε Schumacher, αλλά δεν μου έλεγε κανείς πως να περάσω!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

Α γειά σου!!! Κατάλαβες Πάνο το ομολόγησε το έγκλημα που διέπραξε στα ζαντολάστιχά μου. :whistling: Εκτός και αν ήθελε να μου αποδείξει ότι η τελευταία του επιλογή ελαστικών ήταν και η πλέον ενδεδειγμένη για τους ελληνικούς δρόμους. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και ελεγα οτι μονο εγω τα κανω αυτα...Ειμαι λατρης του βουνου και ξερω απο τετοιες καταστασεις.Ευτυχως δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο με το passat.Με το T4 ομως πολλες φορες.Οποτε ξερω να κουβαλαω πετρες στην ακρη για να περασω...!Γεια σου ρε φιλε Νικο.Αν κατεβεις Σπαρτη θα σε κανω βολτα απο τον Ταυγετο που τοσο αγαπω.

Edited by DJT4
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε φιλε Νικο.Αν κατεβεις Σπαρτη θα σε κανω βολτα απο τον Ταυγετο που τοσο αγαπω.

<_<:D Πολύ ευχαρίστως να κάνουμε την βόλτα, αλλά ή θα πάμε με το Τ4 ή θα πάμε σε δρόμους ασφάλτινους χωρίς κατολισθήσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Πάνο, όχι ότι είμαστε Schumacher, αλλά δεν μου έλεγε κανείς πως να περάσω!!! tongue.giftongue.giftongue.gif

A ρε Νικολα σε παω, σωστοοοςςς.... tongue.gif:lol: :lol: :D

Γιωργο να γινει εξονυχιστικος ελεγχος , αν και ο Νικος ειμαι σιγουρος οτι δε θα δωσει ποτε σκαρτο πραμα.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο να γινει εξονυχιστικος ελεγχος , αν και ο Νικος ειμαι σιγουρος οτι δε θα δωσει ποτε σκαρτο πραμα.

Εκτός του ότι ποτέ δεν θα έδινα στην παρέα κάτι σκάρτο (με τι μούτρα θα τους έβλεπα μετά στον καφέ?) για παν ενδεχόμενο έχω και την ρεζέρβα στο αμάξι, η οποία είναι κανονίκη 18άρα αλουμινίου, ίδια με τις υπόλοιπες... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που το βρήκες!! Και φαντάσου λέει να σκάβεις μια ώρα, να σου έχει βγει ο πάτος και να ξεθάψεις στο τέλος το αμάξι του γείτονα!! tongue.gif

Και όλο αυτό έγινε σε μία νύχτα??? ;) Μετά το ξεθάψιμο, ακολούθησε και υπερειδική στα χιόνια?? :thumbsup:

Ναι ...μέσα σε ένα βράδυ.... tongue.gif

Δεν γινόταν να κουνηθεί το αυτοκίνητο όπως ήταν ο δρόμος, περίμενα να έρθει μηχάνημα να ανοίξει και μετά με χιλια ζόρια ανέβηκα και με αλυσίδες στον κεντρικό δρόμο γιατί ήταν και ανηφορικό το δρομάκι... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι φαρμακωμενος!!! :( Σημερα πηγα σε ενα συνεργατη να παρω κατι πραγματα και στην αυλη του ειχε 2 συμπαθεστατα σκυλια!Μολις ειδαν το αμαξι οπως ειναι λογικο αρχισαν να γαυγιζουν και νομιζα οτι εκει θα σταματησουν.Με το που παω να μπω μεσα ερχετε το ενα και αρχιζει να δαγκωνει τη πισω δεξια μερια στο υψος της ροδας και του προφυλακτηρα!!! :lol::lol::lol: ρε το *μη επιτρεπόμενη λέξη*ενο new_grrrr.gifnew_grrrr.gif Πλεον τα πρωτα γδαρσιματα στο ολοκαινουργιο αυτοκινητο μου που τοσο το προσεχω ηταν γραφτο να γινουν με αυτον τον τροπο! :lol::) Η αγαπη μου για τα σκυλια δεδομενη αλλα αυτο αν το επιανα στα χερια μου.......! knife.gif

Link to comment
Share on other sites

¶ντε πάλι!!!!!!!!!!! Είναι ο νόμος του Μέρφι. :D Όσο και να προσέχεις κάτι καινούργιο θα σου βγει ή μέχρι να επιδιορθώσεις κάτι σου συμβαίνει κάτι άλλο. :D Εύχομαι να μην είναι μεγάλη η ζημιά που σου προξένησε ο κόπρο-ντόμπρο worthy.gif

Link to comment
Share on other sites

¶ντε πάλι!!!!!!!!!!! Είναι ο νόμος του Μέρφι. :D Όσο και να προσέχεις κάτι καινούργιο θα σου βγει ή μέχρι να επιδιορθώσεις κάτι σου συμβαίνει κάτι άλλο. :D Εύχομαι να μην είναι μεγάλη η ζημιά που σου προξένησε ο κόπρο-ντόμπρο worthy.gif

Μη φανταστεις τιποτα τρελο αλλα ειναι η πρωτη και εχω φαρμακωθει ρε γαμ@το!!!

Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνεται το νέο look του Passat μου??? Kinky??? tongue.giftongue.giftongue.gif Βλέπουν από πίσω τα φανάρια και στραβώνουν τα μούτρα τους όλοι!! :D

Καλό setup, ε? Smoked - normal - χαρτόνι - smoked!!! :D

tails.jpg

Edited by Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.