Jump to content
greekapple69

Βαψιμο μασκας

Recommended Posts

Καλημερα παιδια!

Εχω ενα golf mk5 gt

Προσφατα μου γρατζουνισαν την μασκα και ενας φιλος μου εδωσε καινουρια (σκετο πλαστικο αβαφη)

που μπορώ να παω σε απλό βαφείο για να βρω και το χρώμα του αμαξιου μου ,black magic

thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Εχω ενα golf mk5 gt

Προσφατα μου γρατζουνισαν την μασκα και ενας φιλος μου εδωσε καινουρια (σκετο πλαστικο αβαφη)

που μπορώ να παω σε απλό βαφείο για να βρω και το χρώμα του αμαξιου μου ,black magic

thanks

θα πας σε ενα φανοποιο και θα ανοιξεις το πορτπαγκαζ θα σηκωσεις το καπακι της ρεζερβας και κατω αριστερα οπως κοιτας εχει ενα αυτοκολητο.

εκι γραφει διξτο στο μαστορα και θα δει το χρωμα πρεπει να παρεις closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και κατι ακομα σε αυτο που ειπε ο φιλος poen .........

Αν ειναι εφικτο ο φανοποιος σου να "διαβασει" το χρωμα με φασματογραφο ωστε να βγει ακριβως !!

Πραγμα που εκανα σημερα κιολας για να βαψω τη δικη μου μασκα !!

Η διαδικασια ηταν απλη .......σκουπισε το φτερο με λιγη κρεμα και τοποθετησε επανω του μια συσκευη, οπου μετα απο 1 λεπτο το πολυ .....ειχε ακριβως ανιχνευσει την ακριβη αποχρωση

Για να βαφτει ολη η μασκα θα χρειαστει ενα τεταρτο περιπου χρωμα .......αλλα με αυτον το τον τροπο δεν θα εχει χρωματικη αποκλιση σε σχεση με τα φτερα και το καπο του αυτοκινητου !!

Edited by keegan.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω και κατι ακομα σε αυτο που ειπε ο φιλος poen .........

Αν ειναι εφικτο ο φανοποιος σου να "διαβασει" το χρωμα με φασματογραφο ωστε να βγει ακριβως !!

Πραγμα που εκανα σημερα κιολας για να βαψω τη δικη μου μασκα !!

Η διαδικασια ηταν απλη .......σκουπισε το φτερο με λιγη κρεμα και τοποθετησε επανω του μια συσκευη, οπου μετα απο 1 λεπτο το πολυ .....ειχε ακριβως ανιχνευσει την ακριβη αποχρωση

Για να βαφτει ολη η μασκα θα χρειαστει ενα τεταρτο περιπου χρωμα .......αλλα με αυτον το τον τροπο δεν θα εχει χρωματικη αποκλιση σε σχεση με τα φτερα και το καπο του αυτοκινητου !!

Βοηθάει πολύ αυτό αν το χρώμα είναι και λίγο ταλαιπωρημένο να μην έχει διαφορές.

Δύσκολα θα βρείς τόσο μερακλή πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.