Jump to content
solaris2k7

Αλλαγή εξάτμισης

Recommended Posts

Σκέφτομαι να αλλάξω το τελικό της εξάτμισης...

Επειδή δεν γνωρίζω... τι , που και πόσο

Τι μου προτείνεται?

Σκοπός μου είναι να αλλάξω το τελικό καζάνι και να κολλήσω πάνω τα νίκελ διακοσμητικά που έχω.

Δεν με ενδιαφέρει η αύξηση ιπποδύναμης... το μόνο που θέλω είναι να γίνει ο ήχος λίιιιιγο πιο μπάσος... (χωρίς να κράζει, και χωρίς να ακούγεται κολοπαιδίστικο...απλά λίγο πιο sport) ... και να μοιάζει όσο το δυνατόν εργοστασιακή (μαμά)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά ρίξε αν θες μιά ματιά παρακάτω:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=25855

Από ότι είδα... παίζουν κάτι 500άρια-700άρια ευρώ..... Πολύ ακριβά ....μάλλον μια χαρά είναι έτσι όπως είναι :angry:

Ένα φίλτρο μπορεί να αλλάξει τον ήχο? Διάβαζα αυτό

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/produ...ult_product=554

και γενικά είδα και πολλά βίντεο στο youtube που τεστάρουν τον ήχο ύστερα από τοποθέτηση φίλτρου.... τι διαφορά στον ήχο βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

Για επώνυμη ναί, αλλά νομίζω ότι σε χειροποίητη θα μπορέσεις να βρείς τελικό με 300 ευρώ.

Ναι αλλά σε χειροποίητη ποτέ δεν ξέρεις τι ήχο να περιμένεις.... και έχουν ακουστεί και πολλά για αλλαγή του ήχου και υπερβολική ηχορύπανση με την πάροδο του χρόνου (μετά από 2-3 χρόνια) σε σχέση με τις επώνυμες που έχουν σαφώς πολύ καλύτερα υλικά

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε χειροποίητη ποτέ δεν ξέρεις τι ήχο να περιμένεις.... και έχουν ακουστεί και πολλά για αλλαγή του ήχου και υπερβολική ηχορύπανση με την πάροδο του χρόνου (μετά από 2-3 χρόνια) σε σχέση με τις επώνυμες που έχουν σαφώς πολύ καλύτερα υλικά

Αυτό προβληματίζει κι εμένα. Βέβαια εδώ που τα λέμε και στις επώνυμες σάμπως ξέρεις τι ήχο να περιμένεις? Ας είναι καλά το youtube! :mellow:

Από θέμα ποιότητας στη χειροποίητη, αναγκαστικά θα βασιστείς σε γνώμες άλλων σχετικά με το ποιός εξατμισάς είναι σωστός.

Δυστυχώς, συνήθως η κακοτεχνία και η κακή ποιότητα θα φανεί όταν είναι ήδη αργά..

Link to comment
Share on other sites

Εαν σε ενδιαφερει παντως ειναι πολυ φιλος ο Παπαδοπουλος στην Καλλιθεα και θα κανει και καλη τιμη.(για δουλεια δεν το συζητω αψογη παντα).

Link to comment
Share on other sites

Εαν σε ενδιαφερει παντως ειναι πολυ φιλος ο Παπαδοπουλος στην Καλλιθεα και θα κανει και καλη τιμη.(για δουλεια δεν το συζητω αψογη παντα).

Kαι για φασαρία όμως επίσης πάντα...χεχε

Link to comment
Share on other sites

Καθολου σε πληροφωρω.Οτι ζητησεις σου φτιαχνει.Πηγαμε ενα audi tt 225 πριν μια εβδομαδα και ουτε που ακουγεται...Αλλα να δεις πως παει τωρα...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι? εχω παραγγειλει και εγω το σιροκο σε μαυρο.. (θα μου ερθει το σεπτεμβρη!!) να ρωτησω αν βαλουμε εξατμιση η αλλαξουμε τον προφυλακτηρα μαζι με εξατμιση παιζει να εχουμε προβλημα με εγγυησεις και τετοια?? επισης εγω βαλει τους εργοστασιακους αισθητηρες παρκαρισματος με αλλαγη προφυλακτηρα θα μπορεσουν να το κανουν οι θα μου τους @@@σουν? (βγηκα λιγο οφ αλλα ......)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.