Jump to content
Black Widow

2o Hellenic Vw Festival 2009! The Underground Show

Recommended Posts

το δωμάτιο μου κλείστηκε..... να ναι καλά ο kouliss....

το scirocco θα είναι έτοιμο να ανέβουμε με τον ξάδερφο την παρασκευή το βράδυ αφού κάνουμε στάση στην ΛΑΡΙΣΑ να δούμε τα άλλα παιδιά...

όλο το σκ θα μαι δικό σου χρονάκο.....!!!! για να σε δω...... ο άρης έχει ειδοποιηθεί για την δικιά μου επιθυμία και του ξαδέρφου.....

καλως να μας υποδεχτείτε λοιπόν στην όμορφη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ......

(

) Χρόνη το νου σου....εκεί θα με πας.....

Johnako ελπίζω να θυμάσαι ότι περιμένω μπλουζίτσα έτσιιιιιιι!!!!!

Τα λέμε επάνω :p

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, να ρωτησω κατι μεχρι τι ωρα θα ειναι το φεστιβαλ, δηλαδη τι ωρες θα ειναι open?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες, να ρωτησω κατι μεχρι τι ωρα θα ειναι το φεστιβαλ, δηλαδη τι ωρες θα ειναι open?
για οποιον θελει να μας ακολουθησει στην θεσσαλονικη,θα ανεβουμε Σαββατο μεσημερι,μιας και κυριακη θα πρεπει να ειμαστε στην Λαρισα...
Link to comment
Share on other sites

επειδη δουλευω το σαββατο και μαλλον θα σχολασω νωρις απογευμα, για αυτο ρωτησα μεχρι τι ωρα ειναι open :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρία για ταξιδάκι, ε να κάνω μερικά χλμ για να στρώσω το Golfάκι. ;)

Θα ανέβω να σας δω το Σάββατο και την Κυριακή θα περάσω και από Λάρισα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει τι ωρα ανοιγει και τι ωρα κλεινει το φεστιβαλ?

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο 10:30 μέχρι 22:00, Κυριακή 10:00 μέχρι 21:30-22:00 που θα τα μαζεύουμε α λα ATS! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυριακη κατα της 12 θα ειμαστε εκει.

Κοιτα να ερθεις να μας μαζεψεις και να μας πας ολα τα αμαξια στο φεστιβαλ.

Link to comment
Share on other sites

Αααααααμεεεεεεεεεε! Θα πάρω το αμάξι κάποιου και θα έρθω να σας μαζέψω! Αν δε βρεθεί κάποιος να παρέχει αμάξι για να κινηθώ, θα παραθέσω χάρτη με την πρόσβαση στο σημείο, και θα έρθει να σας παραλάβει άλλος! Δεν είναι βέβαια δύσκολο να φτάσει κάποιος εκεί!! Εγώ όμως δε θα μπορώ να κουνήσω το αμάξι πριν το βράδυ της Κυριακής :)

Stay Tuned!

Link to comment
Share on other sites

¶ρη το Passat που έχει στην αφίσα θα εκτείθεται σε λαικό προσκύνημα? :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκόλλητα θα έχω εγώ, αλλά θα έχουν και τα παιδιά που ανεβαίνουν από Αθήνα (doumasj)

Link to comment
Share on other sites

Πορεία...

Οσοι βγείτε από Ιωάννινα-Βέροια, θα βγείτε από το 1ο pinpoint κάτω αριστερά. Αν έρθετε μέσω Κατάρας, τότε θα είσαστε ήδη στην Εθνική.

Αντίστοιχα, οι από Καβάλα, Εβρο, Σέρρες κλπ, θα βγείτε από την 2η έξοδο, στο τέλος της μωβ γραμμής, αφού πάρετε πορεία προς ΕΔΕΣΣΑ-ΑΘΗΝΑ στο ΤΙΤΑΝ (ΔΕ θα μπείτε προς Θεσσαλονίκη.. Θα στρίψετε ΔΕΞΙΑ, και όλο κάτω προς Αθήνα.. Στην ένωση με την Ε.Ο ΠΑΘΕ, θα βγείτε δεξιά προς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΚΑΛΟΧΩΡΙ και θα μπείτε στο ρεύμα κίνησης εισόδου προς Θεσσαλονίκη). ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ: 1. Μετά τα διόδια και κοντά στην έξοδο για Ευζώνους, και άλλη μια στην έξοδο της Σίνδου, 300 μέτρα μετά την έξοδο (και στις 2, το όριο είναι 130).

001.jpg

Στη συνέχεια....

Η μωβ πορεία είναι η σωστή. ΑΝ κάποιος κάνει λάθος και μπει προς το ΛΙΜΑΝΙ, και δεν κρατήσει το αριστερό ρεύμα προς ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΚΕΝΤΡΟ, θα ακολουθήσει την ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ, και θα στρίψει στο Εμπορικό κέντρο ΛΙΜΑΝΙ (ξεχωρίζει. Είναι απέναντι από τη ΒΙΛΚΑ, και έχει πινακίδες από ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ και JUMBO).

002.jpg

Και 2 κοντινές στη ΣΩΣΤΗ (πράσινη) πορεία, μετά το φανάρι της Λαχαναγοράς, και στο ύψος της διχάλας. Εχει πινακίδα πάντως, και δεν πιστεύω να χαθεί κανένας!

03-1.jpg

03-3.jpg

Αυτά! Καλή πλοήγηση!

Για όσους έχουν πλοηγό, μπορούν να βάλουν διεύθυνση Γιαννιτσών γωνία με Κωλέτη, ή αλλιώς Κωλέτη 32, ή τις συντεταγμένες 40ο38'43.00" Ν, 22ο55'11.30" Ε.

Ολα στο ίδιο σας βγάζουν! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτοκόλλητα θα έχω εγώ, αλλά θα έχουν και τα παιδιά που ανεβαίνουν από Αθήνα (doumasj)

Αυτοκόλλητο θέλω και εγώ!!Αλλά εγώ θα έρθω Κυριακή...Θα είναι κάποιος εκεί που να έχει??Αν ξέρεις???

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΑΜΕΡΕΣ: 1. Μετά τα διόδια και κοντά στην έξοδο για Ευζώνους, και άλλη μια στην έξοδο της Σίνδου, 300 μέτρα μετά την έξοδο (και στις 2, το όριο είναι 130).

Φίλε ¶ρη χωρίς να θέλω να σου χαλάσω τις όμορφες και πολύ προσεγμένες και αναλυτικές οδηγίες , έχεις ένα μικρό(για μερικούς) και μεγάλο (για άλλους) λαθάκι !

Η πρώτη κάμερα που λες :

1: στην έξοδο της Σίνδου (ρεύμα προς Θεσσ ), 300 μέτρα μετά την έξοδο το όριο είναι 120 χλμ/ω και είναι αυτή http://www.imageshack.gr/view.php?file=9fr...wg2wqyzcr6q.jpg

2: η άλλη η κάμερα στην έξοδο για Ευζώνους(ρεύμα προς Αθήνα) κάτω από την γέφυρα έχει όριο 80 χλμ/ω και είναι αυτή http://www.imageshack.gr/files/kunonfaciuwq0h0clnyl.jpg

3: πολύ πριν την Νο 2 κάμερα υπάρχει και 3η εάν συνεχίσεις για Αθήνα (για την επιστροφή το λέω ) με όριο 120 χλμ/ω και βρίσκεται λίγο πριν την είσοδο της Εξωτερικής Περιφερειακής στον ΠΑΘΕ , ακριβώς στο ύψος της επιχείρηση Εισαγωγής Φορτηγών « Μαρκατατος » ..... http://imageshack.gr/files/vnasdg9z02ky63l2bdko.jpg ( η φωτό είναι τραβηγμένη από το αντίθετο ρεύμα )

Επίσης όσοι έρθετε εκτός Θεσσαλονίκης να προσέχετε πάρα μα πάρα πολύ , πολύ πριν από τα Διόδια των Μαλγάρων διότι επάνω στις γέφυρες που βρίσκονται στον δρόμο προς Θεσσαλονίκη την στήνουν εκεί και σας "χτυπάνε" με ραντάρ , η λυπητερή έρχεται μόλις πληρώσετε τα διόδια όπου θα σας σταματήσει στην άκρη ..... για την επόμενη πληρωμή !

Επίσης γίνονται ΈΡΓΑ στον ΠΑΘΕ και σε κάποιο σημείο , αν θυμάμαι καλά μετά τον Κορινο , η κυκλοφορία του ρεύματος προς Θεσσαλονίκη γίνεται από το αντίθετο ρεύμα με δυο περίπου λωρίδες !!!!! Υπάρχουν και πινακίδες και σήμανση !!! Πολύ προσοχή εκεί !!!

Να έχετε ένα κάλο ταξίδι όλοι όσοι μας έρθετε από μακριά !

Όπως πάντα φιλικά ! :)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

μαλακίες 120.... Βάσει ΝΟΜΟΥ, σε ΟΛΑ τα Εθνικά Οδικά δίκτυα Ε-ΧΧ, όπου το όριο ήταν 120, έχει γίνει 130χαω. Βάσει ΚΟΚ πάντα. Επίσης, ακόμα κι αν ΔΕΝ είναι έται, η είσοδος της πόλης έχει αποχαρακτηριστεί Ε75 και την έχει πάρει η Εγνατία (Ε90/Α2), οπότε, ακόμα και όριο 120 να ίσχυε που ΔΕΝ ισχύει, έχει γίνει 130 :)

Οπως και να έχει, και το update για Destinator έχει βγει, οπότε είναι ήδη επισημασμένες οι καμερούλες <_<

Link to comment
Share on other sites

Αλλοι δροσίζονται, κι άλλοι ζορίζονται!

Παρεπιπτόντως.... Εχουμε εκκρεμότητα σε μια συνδρομή μέλους μας που θα παρευρίσκεται. Εχει δώσει τα χρήματα, άλλα μου είπε λάθος όνομα.... Φάνη, γνωρίζεις κάτι;!

Link to comment
Share on other sites

ANEBAINOYME........Αύριο βραδάκι θα μαστε εκεί με τον ξάδερφο....

όσο για τα αυτοκόλλητα θα υπάρχουν καθόλη την διάρκεια της έκθεσης....

Είμαστε πάνοπλοι......

ΚΑΛΩΣ να μας δεχτείτε λοιπόν.....

Link to comment
Share on other sites

όσο για τα αυτοκόλλητα θα υπάρχουν καθόλη την διάρκεια της έκθεσης....

Είμαστε πάνοπλοι......

Αυτά είναι!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.