Jump to content
stig

Θέση υαλοκαθαριστήρες στο σβήσιμο

Recommended Posts

Καλά, δεν ξέρω πόσο περιγραφικός είναι ο τίτλος.

Στο Golf V, όταν σβήνω τον κινητήρα, κάποιες φορές και ΟΧΙ πάντα, ακούγεται ένας θόρυβος από τους υαλοκαθαριστήρες και βλέπω μία μετακίνηση νομίζω μόνο του δεξιού (από μέσα) υαλοκαθαριστήρα. Τί ακριβώς γίνεται; Μπαίνει μέσα ο υαλοκαθαριστήρας; Γιατί δεν το κάνει πάντα; Όταν κινείστε, φαίνεται το μπράτσο του υαλοκαθαριστήρα σας; Εμένα πότε φαίνεται, πότε όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, δεν ξέρω πόσο περιγραφικός είναι ο τίτλος.

Στο Golf V, όταν σβήνω τον κινητήρα, κάποιες φορές και ΟΧΙ πάντα, ακούγεται ένας θόρυβος από τους υαλοκαθαριστήρες και βλέπω μία μετακίνηση νομίζω μόνο του δεξιού (από μέσα) υαλοκαθαριστήρα. Τί ακριβώς γίνεται; Μπαίνει μέσα ο υαλοκαθαριστήρας; Γιατί δεν το κάνει πάντα; Όταν κινείστε, φαίνεται το μπράτσο του υαλοκαθαριστήρα σας; Εμένα πότε φαίνεται, πότε όχι.

Σε όλα τα Vw γίνεται αυτό.Και ο λόγος είναι πολύ απλός:για να μην καταπονείται στην ίδια θέση το λάστιχο του υαλοκαθαριστήρα και χάσει την ελαστικότητά του. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα Vw γίνεται αυτό.Και ο λόγος είναι πολύ απλός:για να μην καταπονείται στην ίδια θέση το λάστιχο του υαλοκαθαριστήρα και χάσει την ελαστικότητά του. ;)

Στο δικό μου δεν το κάνει, μήπως να πάω εγώ να το δούνε :cry:

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα το κανει μην αγχωνεστε,απλα δεν το ειχατε παρατηρησει μαλλον.Ειναι φυσιολογικοτατο...

Αν θυμαμαι καλα μετακινειται ανα τακτα διαστηματα για να μην ξερενονται τα λαστιχα.

Απλα δεν ξερω για το θορυβο που λεει ο φιλος πιο πανω στο πρωτο post.

Edited by geok100
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια δεν ειναι τιποτα.Απλα ο υαλοκαθαριστηρας εχει δυο θεσεις "ηρεμιας".Δεν ξερω για ποιο λογο αλλα νομιζω αναγραφεται και στο manual.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.