Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Ρε θα παρεις το μοτερ παραμασχαλα το passat δν ειναι για κοντρες ειναι βαζεις τα μ******α μεσα να βολταρεις και να γουσταρεις και να ριχνεις και κανα π****ο στα πισω καθισματα εγω το εχω μαγαρισει το δικο μου ασε τις κοντρες και παρε τετραδιο και σημειωνε ποσες βαζεις μεσα καθε βδομαδα.

 

 Σωστοοοοοοος  :bow:  :bow:

Link to comment
Share on other sites

passatouko παει πολυ καλα το πασατ.δεν το περιμενα τοσο καλο :thumbsu:

να γραψω και εγω ενα πατηματακι πριν καιρο που ειχα κανει,οχι τοσο αντιπροσωπευτικο αλλα κουβεντα να γινεται.

με ενα 6R GTi μαμα.

πατησαμε απο τα 60χλμ,εγω με 2α και το παιδι με GTi με 3η μιας και δεν του κραταγε την 2α η του εκανε kickdown απο 3η σε 2α,κατι τετοιο.

στο πατα του κανω μισο αυτοκινητο,μαλλον λογω kickdown,και μεχρι τα 160 εχει ερθει διπλα μου.

δυστυχως εν ειχαμε χωρο να ξαναπατησουμε + οτι το δικο μου εχει θεμα με σασμαν και δισκοπλατο.

και οι 2 μονοκαβαλοι και το δικο μου χωρις πισω καθισματα και ρεζερβα

Πολυ κουλός αυτός με το GTI αν δεν ήξερε να πατήσει ΟΥΤΕ με DSG....κανα S θα είχε μεσα ....γελαει ο κόσμος

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μην το λες...είναι 980 κιλά το πολακι κ κοντά 160 άλογα...

Το gti είναι 1194 κιλά δλδ 200 κιλα πάνω...

Για βαλτα κάτω ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπουκου ησουν γεφυρα προχθες που παταγα? :p

 

:p

 

 

 

Πολυ κουλός αυτός με το GTI αν δεν ήξερε να πατήσει ΟΥΤΕ με DSG....κανα S θα είχε μεσα ....γελαει ο κόσμος

 

δεν ξερω αν γελαει ο κοσμος.χαλαρωστε λιγο και διαβαζεται πιο προσεκτικα,αλλα οπως εγραψα 2 φορες:

 

 

να'σε καλα φιλε μου.δεν ειναι και πολυ αντιπροσωπευτικο το πατημα αλλα πηρα μια ιδεα.

 

 

 

 

να γραψω και εγω ενα πατηματακι πριν καιρο που ειχα κανει,οχι τοσο αντιπροσωπευτικο αλλα κουβεντα να γινεται.

με ενα 6R GTi μαμα.

 

the winner γραφεις και στο car detailing?

 

 

turbomakis δεν ειναι 160 ειναι περιπου 150

Edited by mpoukou22
Link to comment
Share on other sites

Μίλα ρε την επόμενη,συνήθως είμαι με την παρέα των Cupreων.

Την πέμπτη θα κατέβω κοτέτσι να δούμε τι κάνει με λίγοτερο βάρος ;)

:p


 

 

 

 


 

Link to comment
Share on other sites

Επειτα απο αναμονη σχεδον 2 μηνες εβγαλα την μπουμπου να απλωσει τα αλογατα στον δρομο...γουργουριζε και με πηγαινε στον αυτοματο πανω στην παλια εθνικη γυρνωντας απο το Πανθεον Πλαζα στην Λαρισα...καπου εκει 2 τσακαλοι με ενα Ιοντα σβικ βιτεκ μου εκαναν σινιαλο με τα φωτα να περασουν οπου και τους αφησα ενεκα φαναριου στα 150 μετρα...πιανουν δεξα εγω ζερβα και τους κανω τσακωτους να κοιτανε κατα μερος και να μαρσαρουν...εριξα και εγω το οκ με ενα σκασιμο της σχαστρας οτι ειμαι μεσα αλλα αυτοι ειχαν την μετανοια ζωγραφισμενη στο προσωπο οταν ακουσαν την μπουμπου να ωρυεται...πρωτη και ειμαστε μαζι...δευτερα με σωζει το turbo που μου εδωσε την απαραιτητη ωθηση αλλα ο vtec ειχε ετοιμα τα αλογα στις ψηλες του...αλλα μεχρι εκει απο τριτη και μετα αρχιζα να απλωνω...τα continental κολλησαν στον δρομο η μπουμπου απλωνε και απλωνε και εγω μεσα ειχα βγαλει το σαμοβαρι και εριχνα απο λιγο earl grey στις κουπες...στο επομενο φαναρι σταματαμε και με ρωταει το παλικαρι γιατι εβγαλα το GTI απο πισω...εγω απλα τον ρωτησα ποσο ζαχαρη ηθελε....

 

Φοβερο αισθημα fair play απο τα παιδια να πω που γελουσαν και το απολαυσαν...

Edited by Acidarrow
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη μην το λες...είναι 980 κιλά το πολακι κ κοντά 160 άλογα... Το gti είναι 1194 κιλά δλδ 200 κιλα πάνω... Για βαλτα κάτω ;)

 

Δεν το έγραψα οτι ο mpoukou δεν στάθηκε καλα , προς θεου!!! Απλα εγραψα οτι δεν ξερουν να πατανε με DSG

ναι εγω ειμαι στο cardetailing ;)

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απο 60 με Τρίτη για dsg δεν είναι άσχημα...

2αρα είναι πολυ ψηλά...

Επίσης το S αλλάζει λίγο πριν τον κοφτη όπως επίσης και με το manual αλλάζει λίγο πριν τον κοφτη!

Μόνο αν έχεις προγράμμα στο dsg έχει σημασία ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαβαλες να γινετε και ολα καλα.

εγινε ενα πατηματακι με τον φιλο απο poloclub και ολα καλα.

οταν θα φτιαξω σασμαν και δισκοπλατο θα κανυμε και ενα απο 1ες και ολα καλα.

σιγα μην χαλασουμε την ζαχαρενια μας!

Link to comment
Share on other sites

Aπο 3ές 60 το DSG είναι 100% στα μέτρα του.

 

Ο mpoukou λογικά με 60 χιλιόμετρα θα έχει δευτέρα γύρω στις 3.500-4000 στροφές που πυροβολάει :D

Link to comment
Share on other sites

Aπο 3ές 60 το DSG είναι 100% στα μέτρα του.

 

Ο mpoukou λογικά με 60 χιλιόμετρα θα έχει δευτέρα γύρω στις 3.500-4000 στροφές που πυροβολάει :D

 

η αληθεια ειναι passatouko οτι εχω περιπου 4800. :p

Link to comment
Share on other sites

Για το Kickdown Μιλαω παιδιά τεσπα..

Passatoyko αναλογα το προγραμμα που έχεις φουλ αλογα και ροπή πατας και στις αναλογες στροφές .... εγω με DSG βολευομαι ψηλά πχ 3ες 65-70 ή 2ες 50

Εγω μίλησα οτι δεν ξέρει να πατάει γιατι του εκανε kickdown

Link to comment
Share on other sites

Kickdown κάνει άν πατήσεις τέρμα(το κουμπάκι στο τέρμα),αν το πάτησε τέρμα κακό του κεφαλιού του :p

 

Πάντως και με έναν καλό οδηγό μην νομίζεις οτι θα η διαφορά τους θα είναι μεγάλη.

Link to comment
Share on other sites

Και κόφτη πόσο έχεις?

 

λογω κυβικων και εκκεντρων εχω 7200.αλλαζω στις 7000 που βγαζει την μεγιστη δυναμη.

αν ηταν 1400 θα ειχε παραπανω κοφτη

 

 

Για το Kickdown Μιλαω παιδιά τεσπα..

Passatoyko αναλογα το προγραμμα που έχεις φουλ αλογα και ροπή πατας και στις αναλογες στροφές .... εγω με DSG βολευομαι ψηλά πχ 3ες 65-70 ή 2ες 50

Εγω μίλησα οτι δεν ξέρει να πατάει γιατι του εκανε kickdown

 

εγω καταλαβα τι λες.

δεν ειμαι σιγουρος 100% τι του εκανε του παιδιου μιας και δεν ειχαμε χωρο να μιλησουμε.

γιατι του εκανε ομως kickdown στα 60χλμ,αν του εκανε?

θα μιλησω με το παιδι ετσι απο περιεργεια να δω τι εγινε.δεν ξερω μην μου ειπε οτι δεν του κραταγε την 2α στα 60χλμ και εβαλε 3η

Kickdown κάνει άν πατήσεις τέρμα(το κουμπάκι στο τέρμα),αν το πάτησε τέρμα κακό του κεφαλιού του :p

 

Πάντως και με έναν καλό οδηγό μην νομίζεις οτι θα η διαφορά τους θα είναι μεγάλη.

 

αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν με μαζεψε και οταν ανεβηκαν τα χλμ.

τεσπα σιγουρα δεν περναω,ουτε πηγαινω τα ιδια με GTi.

οταν το φτιαξω θα ξαναδοκιμασουμε αυτην την φορα σωστα.να δω ετσι απο περιεργεια τι διαφορα εχω με το πολακι

Link to comment
Share on other sites

μπράβο για το πάτημα το κάθε αμάξι είχε τα + και τα - του...!!!!

 

πηγαίνοντας στο ΚΑΤ σήμερα εγώ με πόλο και ένας ξάδερφος μου με λεον mk1 1600... αττική οδό βγαίνοντας από 6η έξοδο 2ες 50 μέχρι τα 170 2 αμάξια μπροστά το πόλο.2κάβαλος εγώ.μονός αυτός.  :D

Link to comment
Share on other sites

λογω κυβικων και εκκεντρων εχω 7200.αλλαζω στις 7000 που βγαζει την μεγιστη δυναμη.

αν ηταν 1400 θα ειχε παραπανω κοφτη

 

 

 

εγω καταλαβα τι λες.

δεν ειμαι σιγουρος 100% τι του εκανε του παιδιου μιας και δεν ειχαμε χωρο να μιλησουμε.

γιατι του εκανε ομως kickdown στα 60χλμ,αν του εκανε?

θα μιλησω με το παιδι ετσι απο περιεργεια να δω τι εγινε.δεν ξερω μην μου ειπε οτι δεν του κραταγε την 2α στα 60χλμ και εβαλε 3η

 

αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν με μαζεψε και οταν ανεβηκαν τα χλμ.

τεσπα σιγουρα δεν περναω,ουτε πηγαινω τα ιδια με GTi.

οταν το φτιαξω θα ξαναδοκιμασουμε αυτην την φορα σωστα.να δω ετσι απο περιεργεια τι διαφορα εχω με το πολακι

Συνήθως όσοι ειναι DSG πάνε και το βάζουν στο S mode για να το παίξουν γλήγολοι ....

Στο S Mode στα 60χμ βάζει τρίτη ....

Μόνο στο Manual Mode κρατάει την σχέση που θες ... Αλλα 60χμ με δευτέρα σε μαμα 1.4 TSI ειναι αρκετά ψηλά ..

Link to comment
Share on other sites

Ένα βιντεάκι απο μένα με το εργαλείο,3 κάβαλος σε δρόμο με ελάχιστη ανηφορική κλίση.

 

http://www.youtube.com/watch?v=pnkyjvNE7ys&feature=youtu.be

 

Φτιάξε η αγόρασε short shift χάνεις πολύ στις αλλαγές...εκτός και να ειναι χαλαρές αλλαγές :p

 

 

 

Συνήθως όσοι ειναι DSG πάνε και το βάζουν στο S mode για να το παίξουν γλήγολοι ....

Στο S Mode στα 60χμ βάζει τρίτη ....

Μόνο στο Manual Mode κρατάει την σχέση που θες ... Αλλα 60χμ με δευτέρα σε μαμα 1.4 TSI ειναι αρκετά ψηλά ..

 

Δεν είναι πάντα έτσι...σε stock dsg πολλές φορές σου κάνει το kick down ανάλογα την ταχύτητα που έχεις...

Αν το φλασάρεις δεν κατεβάζει από μόνο του...

 

Btw έχω να το βάλω στο S πάνω από ~8 μήνες :ermm:

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω να πω εντελως φιλικα οτι μονο κ μονο που βαζει roll με turbo ο mpoukou και ο καθε mpoukou (εννοωντας ατμοσφαιρικο μοτερ) αξιζει συγχαρητηριων... Οπως και να το κανουμε ειναι στα μετρα ενος turbo αυτοκινητου... Απο 'κει και περα οτι και να εγινε, το θεμα ειναι οτι αυτο που μενει στο τελος ειναι το φιλικο κλιμα στις δοκιμες εκατερωθεν των δυο πλευρων...  Και σ'αυτο μπραβο Γιωργο (mpoukou) γιατι παντα ησουν ετσι σε ολα σου τα πατηματα...



Passatouko εισαι μακρια ρε γαμωτο, θα γουσταρα να πιναμε μια λεμοναδα (σαν παππουδια που ειμαστε)...  χαχαχαχαχ

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.