Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Με μπερδεψες...Εισαι μπροστα απο 207 GT; Aν ψηνεσαι βαζεις την εξατμιση και δοκιμαζουμε. Εχω εκτος του GOLF 7 και ενα μαμα 207GT.


Οκ.
Περιμενω και την γνωμη του μαστερ της ατμοσφαιρας mpoukou22 και απο τελη σεμτεμβρη μαζι με τις αναρτησεις θα μου κανω δωρο :laugh:

Μεγειες προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,μου ελεγε οτι ειμαι τσαμπα βενζινη,σπαστηκα και πατησα.

Μου φανηκε κουλο και μενα,αλλα εγινε....

Με μπερδεψες...Εισαι μπροστα απο 207 GT; Aν ψηνεσαι βαζεις την εξατμιση και δοκιμαζουμε. Εχω εκτος του GOLF 7 και ενα μαμα 207GT.

Μεγειες προκαταβολικα

Σου χω στειλει πμ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω,μου ελεγε οτι ειμαι τσαμπα βενζινη,σπαστηκα και πατησα.

Μου φανηκε κουλο και μενα,αλλα εγινε....

Σου χω στειλει πμ ;)

lol τρομαρα του! μπορει να ειχε καπνισμενες βαλβιδες ή φραγμενο καταλυτη. Ειναι πολυ συχνα προβληματα σε 207 με καποια χιλιομετρα.. Η ακομα να ειχε ζεσταθει το ιντερκουλερ απο ζεστη και να μην πηγαινε μια.

 

Στο τελος παντως το αποτελεσμα μετραει ;)

Link to comment
Share on other sites

Οτι θα πήγαινα με τον πατέρουλη να πλύνω πλυντηριο,βενζανδικο,για φαγητο,θα μπαίναμε αττική οδο και θα πατάγαμε.

 

Ούτε στα πιο τρελά μου ονειρα  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

Passat 1.8 20v 125 hp Vs Octavia 5 2.0 140 hp TDI

 

1-0.....Ομολογω οταν μου έφυγε 2 αμάξια τρόμαξα οτι θα με δουλέυει μέχρι να πάρω συνταξη....αλλά ήρθε ΣΟΟΟΥΥΥΥΥΒΛΑ.

 

Η πιο ωραια νικη που εχω παρει ποτέ :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καθώς πάω από Βέροια σπίτι μου εχθές που είχε και καλό καιρό έρχεται από πίσω μου ένα Audi A4 2005-2006 1.8 20vt χωρίς να γνωρίζω περαιτέρω βελτίωση απλά το ξέρω επειδή είναι από διπλανό χωριό.

Είχα αμάξια μπροστά και ο τύπος με κολλάει και βγαίνει λίγο προς το κέντρο και καλά για να περάσει σε έναν δρόμο που έχει κίνηση λόγο μεσημεριού.

Ταχύτητες 70 90 για λίγη ώρα και αυτός για Κανένα 2 χιλιόμετρα από πίσω.

Σε μια φάση εκεί που δεν έχει κίνηση και ανοίγει ο δρόμος ανεβάζω στα 120 αυτός από πίσω πάει να βγει για προσπέραση και εκεί το εξηγώ τι εστί εξέλιξη του 1.8 20vt σε 1.8 tsi K04.. Δεν ήθελε πολύ για 300 μέτρα το πάτησα τον άφησα μετά πήγαινα με 100 για να με περάσει και αυτός είχε μείνει από πίσω και χάζευε τα κωλομέρια του CC..... Για αλλά 3 χλμ μέχρι που χώρισαν οι δρόμοι μας...

Link to comment
Share on other sites

Overloadακια Passatouko κάτσε και άκου

Πατηματάκι σήμερα για να ξεσκουριάσει και λιγο το κάρο μετά το καλοκαίρι

Polo GTI DSG7 Εισαγωγη, Ολόσωμη Εξάτμιση, Intercooler , Μαμα WG σφιγμενη , πρόγραμμα Overload 100 RON vs το δικό μου ,

εγιναν δυο πατηματα και τα δυο απο 2ες 50χμ .

Στο πρώτο σε ανηφόρα ήμουν μισό αμάξι μπροστά σταθερή διαφορα ,

στο δεύτερο πάτημα με κατηφορικό δρόμο με πολύ σπινιαρισμα στην αρχη, ήμουν ενα καπό μπροστά .

Το βίντεο με το δεύτερο πάτημα

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο με το δεύτερο πάτημα

τωρα η το δικο σου ειναι τσιτα file 1ο σταδιο η το δικο του εχει καποιο προβλημα!μηπως πηγες γδυμενος?μου κανει μεγαλη εντυπωση γτ πανω κατω φορατε τα ιδια αλλα ειναι πολυ πιο ελαφρυς..παντως πρεπει να ξενερωσε ασχημα!!

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόβλημα δεν εχει το παλικαρι . Το αμαξι μεχρι και ρεζερβα ειχε το δικο μου, τα παντα ολα μεσα, γενικα το αμαξι δεν πρόκειται να το ξηλώσω ποτέ , αντε να βγάλω την ρεζέρβα μονο
. Στο αλλο πατημα ειμαι μισό μπροστά .
Απο Scirocco πρώτο στάδιο 240-κάτι σε δυο δυναμομετρα μετρημένο είμαι +2 μπροστά (manual βεβαια εκεινο)

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη...αγαπη μου....μπανιστα μου...

Με overload 200 κιλα ελαφρυτερο...δεν σφαζεσαι....

Παρτο αποφαση....

Πατα με το γιωργο απο μαραθωνα....

Γατακυ

Link to comment
Share on other sites

Και το βιντεο τι ειναι ρε?ψευτικο?
Δεν ειναι 200 κιλα ελαφρυτερο 150 ναι .
Ο Γιωργος (evomixalis) και μπροστα να ειναι θα ειναι καθαρα απο κιλά. Αν ειχα Polo-Cupra δεν θα εχει ΚΑΝΕΙΣ ελπιδα. ΓΑΤΑΚΥ

Link to comment
Share on other sites

Κανενα πρόβλημα δεν εχει το παλικαρι . Το αμαξι μεχρι και ρεζερβα ειχε το δικο μου, τα παντα ολα μεσα, γενικα το αμαξι δεν πρόκειται να το ξηλώσω ποτέ , αντε να βγάλω την ρεζέρβα μονο

. Στο αλλο πατημα ειμαι μισό μπροστά .

Απο Scirocco πρώτο στάδιο 240-κάτι σε δυο δυναμομετρα μετρημένο είμαι +2 μπροστά (manual βεβαια εκεινο)

εχεις βαλει αντλια φανταζομαι ετσι?τι πιεσεις δουλευεις?βλεποντας τα βιντεο σου οταν ημουν 241 1.7 οβερ 1,5 κοφτη οντως θα ησουν μπροστα.παει πολυ καλα μπραβο.

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

Καθαρα λογου βαρους δεν στεκει,αυτο λεω.

Θα παω το βραδυ πεντελη για στριψιμο.Ελα να δεις πως στριβουν τα σωστα αμαξια.

Μην παρεις αμαξι,ελα με το δικο μου:D

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ναι δεν στέκει , οπως δεν στεκει τα 2+ αμαξια που ειμαι απο τα άλλα scirocco , new king is here
Νίκο τα δικά μας δεν θελουν αντλια , επαρκει για 300++ , εχει παροχή 160bar
214 αλογα με 1.5 κοφτη??πολύ λιγα αλογα.  Εγω στις 6440 εχω 1.2 πίεση , οβερ σε πατημα 2ας 50χμ εχω 1.4-1.5 με 3η απο πιο χαμηλα εχω 1.7+
EDIT: Ακυρο τωρα ειδα 241 αλογα, και εγω καπου εκει το υπολογιζω

Edited by the_winner
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ναι δεν στέκει , οπως δεν στεκει τα 2+ αμαξια που ειμαι απο τα άλλα scirocco , new king is here

Νίκο τα δικά μας δεν θελουν αντλια , επαρκει για 300++ , εχει παροχή 160bar

214 αλογα με 1.5 κοφτη??πολύ λιγα αλογα.  Εγω στις 6440 εχω 1.2 πίεση , οβερ σε πατημα 2ας 50χμ εχω 1.4-1.5 με 3η απο πιο χαμηλα εχω 1.7+

EDIT: Ακυρο τωρα ειδα 241 αλογα, και εγω καπου εκει το υπολογιζω

τοτε ηταν απο τα πρωτα το δικο μου του αποστολη και του γιατρου.ειχε καλο μπαμ αλλα ψηλα πεθαινε λογω αντλιας.πας πολυ καλα πρεπει να εισαι παραπανω κανε κανα μετρημα!

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

Μουφα μερα....

Περιμενα 4-5 για πατημα,δεν ηρθε κανενας.

Πατημα με c2 vts,απο 1ες στα 400 μετρα περιπου ημουν 3 αμαξια πισω,στα 180 κοντερ μαζευα στα 2....

Απο 2ες 50 μου εκανε τρελο πεταγμα μεχρι τα 130 που ξεκινησα να μαζευω και κλειδωσα στα 2-2.5 αμαξια παλι.

Ωραιο το c2,ειδικα στο πατα δεν πιανονταν.

Μετα σκασαν οι μπλε και πηγαμε για μαμ μαμ....

Link to comment
Share on other sites

Μουφα μερα....

Περιμενα 4-5 για πατημα,δεν ηρθε κανενας.

Πατημα με c2 vts,απο 1ες στα 400 μετρα περιπου ημουν 3 αμαξια πισω,στα 180 κοντερ μαζευα στα 2....

Απο 2ες 50 μου εκανε τρελο πεταγμα μεχρι τα 130 που ξεκινησα να μαζευω και κλειδωσα στα 2-2.5 αμαξια παλι.

Ωραιο το c2,ειδικα στο πατα δεν πιανονταν.

Μετα σκασαν οι μπλε και πηγαμε για μαμ μαμ....

ειχες ξαναπατησει με vts?μαμα τελειως ηταν?πολυ σου εκανε ρε..μηπως νοιωθεις το αμαξι να εχει χασει μετα τον καταλυτη?

Link to comment
Share on other sites

Οχι νικο,το αμαξι με τον καταλυτη παει πολυ σωστα.....

C2 vts 1050kg 125 αλογα 1.6 ειναι πολυ δυσκολος αντιπαλος,αν σκεφτεις οτι πηγα και μονο με βγαλμενες πλατες.

Ειχαμε γεματα 300 κιλα διαφορα.

Θεωρω οτι εκατσα αρκετα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Βγαινοντας απο κατερινη για θεσσαλονικη στν εθνικη ειχα απο πισω μ ενα Merc απο τα 2θεσια, καινουριο μοντελο πανεμορφο π εγραφε πισω AMG.

Αυτος 2πλος εγω μονος. 

Ειχα 2α κ περιμενα κ παταει πρωτος.. παταω κ γω κ σταματαει να μαζευει. Στην αλλαγη 3ης βγαινει αριστερα να περασει αλλα τν κρατησα ολη τν 3η κ 4η μεχρι τα τελειωματα ημουν μπροστα.. Αφου μπηκε 5η κ περασαν 3-4 δευτερολεπτα αρχησε να ανοιγει οπου κ με περασε κοντα στα 200.

ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τα ελληνικα Amg,αυτα που με το αυτοκολλητο παιρνουν 300-400 αλογα και 4.000-5000 κυβικα.

Στην καλυτερη να ηταν slk με 184-163 αλογα,η κανα slk 200 2.0 140hp.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Βγαινοντας απο κατερινη για θεσσαλονικη στν εθνικη ειχα απο πισω μ ενα Merc απο τα 2θεσια, καινουριο μοντελο πανεμορφο π εγραφε πισω AMG.

Αυτος 2πλος εγω μονος.

Ειχα 2α κ περιμενα κ παταει πρωτος.. παταω κ γω κ σταματαει να μαζευει. Στην αλλαγη 3ης βγαινει αριστερα να περασει αλλα τν κρατησα ολη τν 3η κ 4η μεχρι τα τελειωματα ημουν μπροστα.. Αφου μπηκε 5η κ περασαν 3-4 δευτερολεπτα αρχησε να ανοιγει οπου κ με περασε κοντα στα 200.

ΠΟΣΑ ΑΛΟΓΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?!

Μηπως ηταν μαυρο με βουλγαρικες πινακιδες και ζαντες με πατουρα;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.