Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Παιδια μαμα το Yaris δεν ηταν.

Απο σταση του ανοιξα 1 αμαξι στο ξεκινα μπαμ,και με μαζεψε και μου εριξε αλλο 1.5-2.

Με ενα φιλτρο και μια εξατμιση δεν γινεται να κανει τετοιο μαζεμα.

Προτεινα και σε ενα Punto,τσικουετσεντο,huyndai atos,να ανοιξουμε αλλα δεν ειχαν βενζινη :laugh::laugh::laugh:

Ρε δε ντρέπονται να κυκλοφορούν με τέτοια αυτοκίνητα? :Ρ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον υπαρχει μια καποια δραστηριοτητα...

εχουμε την ομαδα με τα φρ τα ιμπιζα με προγραμμα εξελιξη και τα δυο και μοτερ 1800 20βτ απο οτι μαθαινω με garret gt2871 και στα 390 αλογακια στο 1.3...δηλαδη μας κανουν  κανουν την χαρη και οποτε πατανε, πατανε με χαμηλες πιεσεις για δουνε πως πανε με τα κο4 της ομαδας gti 5.

πρωτο πατημα με το επετειακο γτι 5 κο4 s3 setup (ρεβο)1,8 -1,6  σταθερη στα 375 και με φρ 1800 20vt τουρμπο  2871 1.3 πιεση απο οτι ελεγει ο κατοχος

αποτελεσματα μια κολωνα υπερ του φρ..χωρις σπινιαρισμα και χωρις κοπο,χωρις ιδρωτα.χωρις χωρις χωρις....λολ 

 

δευτερο πατημα γτι 5 με κο4 s3 setup gt inovation και  fr2871 1800 20vt παλι 5 αμαξια μπροστα το φρ ιβιζα(το ιδιο φρ)...κοινως κολωνα και κατι ψηλα..(χασαμε το μετρημα)αβιαστα το φρ.λολ

το συγκεκριμενο γτι 5 αλλαξε μπεκ απo s3 se rs4 μετα το πατημα για να ξαναπατησει να δει ποσο διαφορα θα εχει αυτη την φορα..ακομη δεν εχει γινει το πατημα μεταξυ Fr kai gti με ρσ4 πλεον τα μπεκ.

 

αλλα εγινε μετα την τοποθετηση των μπεκ ρσ4 στο γτι5 πατημα με το επετειακο γτι5

και εριξε πλεον 4 αυτοκινητα στο επετειακο..αρα λεμε παει καλυτερα απο οτι πριν και ισως εχει ελπιδες με το φρ παντα με με προυποθεση να δουλεψει χαμηλα το φρ την πιεση.....

πριν την αλλαγη των μπεκ σε ρσ4 συγκριση μεταξυ του επετειακου γτι 5 και του απλου γτι  με s3 setup και τα δυο ηταν το επετειακο μπροστα 3 αμαξια

τα περιεργα ειναι οτι τα μοτερ των φρ και των δυο ειναι κλειστα!!!

και σαν τουρμπινα η Garret 2871 μαλλον ειναι καλυτερη λυση μεχρι τα 400 γιατι δεν εχει ροπη στα χαμηλα και δεν σπινιαρουν καθολου τα φρ συν οτι μαλλον (ισως)και για αυτο δεν εχουν αναγκη τα μοτερ τους με θεμα ροπης στις μεσαιες και χαμηλες..

υπαρχει ποτε κο4 να πηγαινει καλυτερα απο την 2871 ειναι χαμενη υποθεση αυτη η τουρμπινα?πρεπει να γινει υβριδικη για να εχει ελπιδες μια κο4 σε συγκριση με 2871?κουβεντα κανουμε εγκυκλοπεδικη..

εγω ξεκαθαριζω δεν παταω καν μιας και πιστευω οτι ειναι χαμενη κοπος απτην αρχη για τον χιονουλη.απλα τα ακουω απτους ποιο θερμοαιμους και χαμογελαω με τα αποτελεσματα...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

λευτερη ωραιο το ποστ που εβαλες ρε συναδελφε οντως ολες οι τουρμπινες οι garret ανοιγουνε στις υψηλες στροφες δλδ μετα τις 4 ανοιγουνε και εκει δινουνε την μεγιστη αποδοση τους απο τις 4-7 χιλιαδες στροφες ...στο λεω γτ πολλοι φιλοι μου φορανε τετοιες τουρμπινες και μ αγραφους εγκεφαλους halltech 

Link to comment
Share on other sites

Moυ πάζει τα φώτα ένα 116 χωρίς να δώσω σημασία,και καπάκι πιάνει φανάρι και έρχεται δίπλα μου.

Μου ρίχνει ενα βλεματάκι,του ρίχνω αλλα 2-3.

 

Μου λέει η μάνα μου "Μην διανοηθείς"  :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

Ξεκινάω λοιπόν παρέα με τα υπέροχα κωλόνερα,ζωγραφίζοντας όλη την πρώτη,δευτέρα συνεχίζω να γράφω την αυτοβιογραφία μου στην άσφαλτο,τρίτη έχω πατήσει,αλλά μου είχε φύγει σταθερα ένα αμαξι και δεν μάζευα.

Link to comment
Share on other sites

Moυ πάζει τα φώτα ένα 116 χωρίς να δώσω σημασία,και καπάκι πιάνει φανάρι και έρχεται δίπλα μου.

Μου ρίχνει ενα βλεματάκι,του ρίχνω αλλα 2-3.

 

Μου λέει η μάνα μου "Μην διανοηθείς"  :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

Ξεκινάω λοιπόν παρέα με τα υπέροχα κωλόνερα,ζωγραφίζοντας όλη την πρώτη,δευτέρα συνεχίζω να γράφω την αυτοβιογραφία μου στην άσφαλτο,τρίτη έχω πατήσει,αλλά μου είχε φύγει σταθερα ένα αμαξι και δεν μάζευα.

 

χααχαχαχχααχχαχα χαρά στο κουράγιο σου που το τόλμησες !!!  :drinks:  :drinks:  :clapping:

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Moυ πάζει τα φώτα ένα 116 χωρίς να δώσω σημασία,και καπάκι πιάνει φανάρι και έρχεται δίπλα μου.

Μου ρίχνει ενα βλεματάκι,του ρίχνω αλλα 2-3.

Μου λέει η μάνα μου "Μην διανοηθείς" :laugh::laugh::laugh:

Ξεκινάω λοιπόν παρέα με τα υπέροχα κωλόνερα,ζωγραφίζοντας όλη την πρώτη,δευτέρα συνεχίζω να γράφω την αυτοβιογραφία μου στην άσφαλτο,τρίτη έχω πατήσει,αλλά μου είχε φύγει σταθερα ένα αμαξι και δεν μάζευα.

Με το ΜΙΚΡΑ ήσουν ή έβγαλες το passat?
Link to comment
Share on other sites

Σπίνιαρε το μίκρα με δευτέρα σε βρεγμένο?

Τι ροπή έχει?

 

5 :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Σπίνιαρε το μίκρα με δευτέρα σε βρεγμένο?

Τι ροπή έχει?

 

11-12 κιλά κάπου εκεί.

Έχει κατι λάστιχα που στο βρεγμένο είναι απαίσια.

 

Τώρα τέρμα όμως γιατί πάμε για δισκοπλατό και κάτι ρουλεμάν στους τροχούς  :crazy:  =@  =@

Link to comment
Share on other sites

passatouko,  δεν παίζεσαι με τίποτα !!!

 

respect !   ))))

 

εγώ παίδες δεν το πατάω, μόνο αν τα χω πάρει στο κρανίο :diablo: ή αν έχω τρελά κέφια :sword: .  Εχω και  λάστιχα φαγωμένα κλπ κλπ και τους λυπάμαι του καημένους.  είμαι  :angel:

Link to comment
Share on other sites

Με 95 άρα σε ψηλόανηφορικο δρόμο 1κάβαλος με μέτριες αλλαγές.

Στάση δεν έπαιζε γιατί ο δίσκος μας χαιρετάει.

 

http://www.youtube.com/watch?v=M2WDnIWec4U&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Έχει κατι λάστιχα που στο βρεγμένο είναι απαίσια.

Αν θυμαμαι καλα,καπου  ειχες πει οτι εχεις καινουρια λαστιχα, εκτος κ αν φορας ημισλικ

 

 

Και με το μικρα τον ειχα αν πατουσα κατω.

 

Λιγο περιεργο δεν ειναι να "τον ειχες"? Αυτο ειναι 1600 κ ~120 αλογα κ εσυ 1200 κ 65 

5 :crazy:

:lol: κλαιω

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα,καπου  ειχες πει οτι εχεις καινουρια λαστιχα, εκτος κ αν φορας ημισλικ

 

 

 

Λιγο περιεργο δεν ειναι να "τον ειχες"? Αυτο ειναι 1600 κ ~120 αλογα κ εσυ 1200 κ 65 

:laugh: κλαιω

 

Καινούργια είναι τα λάστιχα μου,τι μάρκα είναι δεν είχα πεί :laugh:  :laugh:  :laugh:

 

 

Τι σημασία έχει οτι είναι 1600 και 120.

Οταν ανοίγεις απο στάση δεν παίζει τόσο ρόλο η δύναμη ιδίως για τα πρώτα 100 μέτρα,παίζει ρόλο το βάρος,και το πόσο ξέρεις να το ξεκινάς.

Link to comment
Share on other sites

Τα μικρα δν πανε! Με το ματιζ μου 800cc τα κανω καλημερα!!! 
Βαλε και με κανα σαξο 1.1 που ειναι δυσκολος αντιπαλος!

Link to comment
Share on other sites

Τα μικρα δν πανε! Με το ματιζ μου 800cc τα κανω καλημερα!!! 

Βαλε και με κανα σαξο 1.1 που ειναι δυσκολος αντιπαλος!

 

 

Ματίζ είχαμε στην οικογένεια,ΤΑΦΟΣ,2 κολώνες του ρίχνω.

Σάξο δεν γνωρίζω,ανοίγω όμως δεν έχω θεμα,μολις φτιαξω τον δισκο.

Με xhara vtr εχω ανοίξει και χόρτασε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ματίζ είχαμε στην οικογένεια,ΤΑΦΟΣ,2 κολώνες του ρίχνω.

Σάξο δεν γνωρίζω,ανοίγω όμως δεν έχω θεμα,μολις φτιαξω τον δισκο.

Με xhara vtr εχω ανοίξει και χόρτασε καλά.

 

Ισχύει...ειδάλλως θα έβλεπες ότι γράφεται xSara :crazy::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει...ειδάλλως θα έβλεπες ότι γράφεται xSara :crazy::yahoo:

 

480 ευρω για ενα δισκοπλατο ρουλεμαν και εργασια μου ειπε ο θεοχαράκης ρε μλκ,για γέλια είναι?

Λές και θα βάλω ναούμε Carbon 6 φτερο :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

150 Δισκοπλατο (καινουριο φυσικα) + 80 εργατικα ειχε μπει στο ματιζ.. Valeo ηταν αν θυμαμαι καλα. Για ψαξου λιγο καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

250-300 passatouko... :-) toso mou eipe o theios mou mporei kai poli ligotera re :-0



opos sou eipa tin timi pio pano ..apla mou eipe sou leei tossa peripou stin timi gt den kserei mipos exeis kai kanena allo problima..tin pio kato timi tha tin kanoniso ego re si :-))))) opote skepsou file mou kai pes mou an einai :-) passatouko..

Link to comment
Share on other sites

250-300 passatouko... :-) toso mou eipe o theios mou mporei kai poli ligotera re :-0

opos sou eipa tin timi pio pano ..apla mou eipe sou leei tossa peripou stin timi gt den kserei mipos exeis kai kanena allo problima..tin pio kato timi tha tin kanoniso ego re si :-))))) opote skepsou file mou kai pes mou an einai :-) passatouko..

 

250-300 μάλιστα.

 

Οι σχιστομάτιδες μου είπαν οτι χρειάζεται ένα δισκοπλατό,και αυτό το σασμάν δεν έχει ρουλεμαν,έχει ενα κυλινδράκι.

Το έβαλες και αυτό άν το ήξερες μέσα στην τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.