Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Guest TASOS HN

PASSAT  TSI  Tiptronic

 

Αν είναι όμως να θεωρήσεις ότι κλέβεις εκκλησία να αποχωρήσω και να  πιω ένα Lipton.

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Με λένε Τάσο.

Ρε  Χρήστο,  μαμώ  το  κέρατο  μου. Σου  γράφω  TSI  με  δυο  κόκκινα  γράμματα  και  μου  γράφεις  για  140—150  ΗΡ. Έλεος  ενημερώσου   πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Για  να  σε  προφυλάξω  και  να  μαθαίνεις   μην  τύχει  και  εκτεθείς  σε  κάποιον  άλλο.
Με  μια  ματιά  η  διαφορά  του  1400  από  το  1800  είναι  ότι  το  1400  γράφει  TS
I  με  ένα  κόκκινο  γράμμα  και  μια  μπούκα  και  το  1800  γράφει  TSI  με  δυο  κόκκινα  γράμματα  και  δυο  μπούκες.

Link to comment
Share on other sites

Πατημα σημερα το βραδυ κατω στο ηρακλειο κρητης οπως παμε για μοιρες με audi a3 1,4 tsi δηλωνε 147 αλογα δυκαβαλος εγω μαζι με την γυναικα δυκαβαλος και αυτος.

Αρχιζοθμε πρωτο πατημα απο εκκινηση πεταγομαι δυο αυτοκινητα μπροστα κραταω την διαφορα μεχρι τα 140 χιλιομετρα σταθερα..

Δευτερο πατημα απο ρολλ δευτερες στα 40 χιλιομετρα ξεκιναμε μαζι παλι καλαπου ξεκινησε με τπ πατημα της 3 της κορνας μεχρι τα 140 ημουνα μισο αμαξο μπροστα και μετα εκανε μεχρι τα 170 χιλ μισο αμαξι το παιδι διαφορα..μετα ακολουθησε φαγητο σε σουβλατζιδικο και τα λεγαμε πολυ δυνατο το Α3 καλα περασαμε με δικαιωσε το πολακι μετα το προβλημα που ειχα με την σκαστρα.

 

μπραβο μπεκ!

ωραιο πατημα.σφαγη!

σε περιμενω τον Σεπτεμβρη να κανουμε κανα ανοιγματακι.

με δισκοπλατο να πατηναρει και με προβλημα στο σασμαν.να χαλασει να παω να το φτιαξω :cool:

Link to comment
Share on other sites

Για να σε προφυλάξω και να μαθαίνεις μην τύχει και εκτεθείς σε κάποιον άλλο.

Με μια ματιά η διαφορά του 1400 από το 1800 είναι ότι το 1400 γράφει TSI με ένα κόκκινο γράμμα και μια μπούκα και το 1800 γράφει TSI με δυο κόκκινα γράμματα και δυο μπούκες.

Θαρρώ οτι δεν εχει νοημα,αλλα εννοειται οτι παταμε :)

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή πολύς λόγος περί DSG...

τι μας δειχνεις το 6αρι που φρεναρε για να περασει το κοραντο.........χαχαχα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

τι μας δειχνεις το 6αρι που φρεναρε για να περασει το κοραντο.........χαχαχα

Όχι, το 6αρι που δεν πέρασε το κοράντο...(20 + χρόνια παλιότερο).

 

Έστω να βλέπαμε τις ταχύτερες αλλαγές...

 

Για όσους δεν κατάλαβαν η κάνουν πως δεν κατάλαβαν, το 6αρι είναι με DSG ενώ το κοράντο με ένα από τα καλά και καταξιωμένα χειροκίνητα κιβώτια της VAG, το 02. (Σύμφωνα πάντα με την δήλωση αυτού που δημοσιεύει το βίντεο).

 

Επίσης, το κοράντο είναι στο αντίθετο ρεύμα, γιατί δεν κινδυνεύει να μείνει ξαφνικά από μετάδοση κατά την διαδικασία της προσπέρασης...

 

"έχω ένα πρόβλημα με το σασμάν  το αυτοκίνητο  είναι scirocco 1.4  dsg ενώ πήγαινα κανονικά και έκανα προσπέραση το σασμάν βγήκε εκτός λειτουργίας....!!! (Έντονα δικά μου, Η.V).  ποιος είδε τον θεό και δεν φοβήθηκε !!!

στη συνεχεία ακινητοποιηθηκε  εντελώς (Έντονα δικά μου, Η.V).  η διάγνωση ήταν πρόβλημα στον  εγκέφαλο στο σασμάν (dsg)  

τη δικαιώματα έχω  σαν  ιδιοκτήτης το αυτοκίνητο είναι 4 ετών με 45.000 χιλ   

όσο για τα προβλήματα που έχει παρουσίαση στο παρελθόν είναι αμέτρητα 

παρακαλώ οποίος μπορεί να με  βοηθήσει" 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=57228#entry542007

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το 6αρι που δεν πέρασε το κοράντο...(20 + χρόνια παλιότερο).

Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο δεν έχει laounts control και το κοραντο ξεκινάει τάπα.

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Αν δεν κάνω λάθος το συγκεκριμένο δεν έχει laounts control και το κοραντο ξεκινάει τάπα.

1)Πως το συμπεραίνεις;

 

2)Τι ρόλο θα έπαιζε αν είχε;

 

3)Προφανώς εννοείς "launch control".

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

To gti εχει launch control. Αν δεν έφυγε όμως με launch και το είχε απλά στο s ή manual και πάτησε γκάζι δεν είχε καμια ελπίδα, το dsg απλά δεν ξεκινάει χωρίς launch...

 

Βέβαια το dsg δεν το παίρνεις πιστεύω για να παίζεις στα φανάρια! Σε στροφές προσωπικά το βρίσκω πιο ωραίο απο manual, ειδικά αν μιλάμε για manual της vw

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Ένα HONDA TYPE-R:

186023.jpg

 

στην Αττική οδό...

 

Επιτάχυνε με δευτέρα, ακολουθούσα με τρίτη, και ήταν σαφώς ταχύτερο.

 

Από το Κ.Δ.Μ.Β., (κανείς δεν μας την βγαίνει), δόθηκε αμέσως το σήμα του ερυθρού συναγερμού για την λήψη όλων των απαραίτητων μέτρων:

 

1)σβήσιμο φώτων ημέρας, για εξοικονόμηση, έστω, κάποιων δεκάτων του ίππου.

 

2)κλείσιμο των τζαμιών, για την βελτίωση της αεροδυναμικής.

 

Και ενώ τα πάντα ήταν έτοιμα για μία, ε, χμ, σοβαρή αναμέτρηση, ο "type r" έβγαλε φλας εκτός πορείας, προς αεροδρόμιο!

 

Tέλος πάντων, αυτοί οι HONDAκηδες πρόκειται να σοβαρευτούν;

(Βλέπε και άλλο περιστατικό που αναφέρω στα προηγούμενα, OPEL KADETT vs ΗΟΝDA CIVIC).

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το 6αρι που δεν πέρασε το κοράντο...(20 + χρόνια παλιότερο).

 

Έστω να βλέπαμε τις ταχύτερες αλλαγές...

 

Για όσους δεν κατάλαβαν η κάνουν πως δεν κατάλαβαν, το 6αρι είναι με DSG ενώ το κοράντο με ένα από τα καλά και καταξιωμένα χειροκίνητα κιβώτια της VAG, το 02. (Σύμφωνα πάντα με την δήλωση αυτού που δημοσιεύει το βίντεο).

 

Επίσης, το κοράντο είναι στο αντίθετο ρεύμα, γιατί δεν κινδυνεύει να μείνει ξαφνικά από μετάδοση κατά την διαδικασία της προσπέρασης...

 

"έχω ένα πρόβλημα με το σασμάν  το αυτοκίνητο  είναι scirocco 1.4  dsg ενώ πήγαινα κανονικά και έκανα προσπέραση το σασμάν βγήκε εκτός λειτουργίας....!!! (Έντονα δικά μου, Η.V).  ποιος είδε τον θεό και δεν φοβήθηκε !!!

στη συνεχεία ακινητοποιηθηκε  εντελώς (Έντονα δικά μου, Η.V).  η διάγνωση ήταν πρόβλημα στον  εγκέφαλο στο σασμάν (dsg)  

τη δικαιώματα έχω  σαν  ιδιοκτήτης το αυτοκίνητο είναι 4 ετών με 45.000 χιλ   

όσο για τα προβλήματα που έχει παρουσίαση στο παρελθόν είναι αμέτρητα 

παρακαλώ οποίος μπορεί να με  βοηθήσει" 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=57228#entry542007

και πως το δικαιολογεις οτι πριν περασει το κοραντο μπροστα αναβουν τα φωτα φρεναρησματος απο το 6αρι...???????

 

επειδη η γωνια ληψης δεν δινει φανερα συμπερασματα, μαλλον ηταν διπλα διπλα και τα δυο, οπως φενετε οτι ηταν οταν περασαν μπροστα απο την καμερα, και προφανως επειδη απο το αντιθετο ρευμα στο οποιο ειναι το κοραντο ερχετε αυτοκινητο, ο οδηγος απο το 6αρι αφησε γκαζι και φρεναρε, φενετε απο τα στοπ του που αναβουν στιγμιαια, οποτε περασε το κοραντο μπροστα...

Edited by chilli
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

και πως το δικαιολογεις οτι πριν περασει το κοραντο μπροστα αναβουν τα φωτα φρεναρησματος απο το 6αρι...???????

 

επειδη η γωνια ληψης δεν δινει φανερα συμπερασματα, μαλλον ηταν διπλα διπλα και τα δυο, οπως φενετε οτι ηταν οταν περασαν μπροστα απο την καμερα, και προφανως επειδη απο το αντιθετο ρευμα στο οποιο ειναι το κοραντο ερχετε αυτοκινητο, ο οδηγος απο το 6αρι αφησε γκαζι και φρεναρε, φενετε απο τα στοπ του που αναβουν στιγμιαια, οποτε περασε το κοραντο μπροστα...

Ναι, εντάξει, κάποια στιγμή το 6αρι φρενάρει για να μην σκοτωθεί το φιλαράκι του.

 

Μέχρι εκεί όμως δεν υπερείχε! Αυτό είναι το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

εδω ειναι η στιγμη που το 6αρι φρεναρει, δεν μπορεις να καταλαβεις ποιο ειναι μπροστα, οποτε το βιντεακι μας δειχνει οτι πανε ισως στα ισα...και παλι αυτο ειναι υπερ του κοραντο, μιας και ειναι 20 χρονια τεχνολογικα πισω,

6ybb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά στην Γερμανία είναι ωραία. Ρίχνω τάπες σε ανυποψίαστα bmw 3.000cc και χτυπιέμαι άσχημα με διαφορά porsche. Γενικά εδώ παίζουν πολλά άλογα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς  να  μας  αναφέρεις  εάν  στο  γδύσιμο(ελάφρωμα)  περιλαμβάνεται  τουαλέτα  για  χοντρό—ψιλό, δίαιτα  και  ασιτία  επί  διήμερο, οδήγηση  ξυπόλυτος, κουρεμένος, κομμένα νύχια  σε  πόδια  και  χέρια, αν  καπνίζεις  από  τσιγάρα  τα  απολύτως  απαραίτητα, ρολόγια—αλυσίδες—κομποσκοίνια  κλπ  χαϊμαλιά, το  κλειδί  χωρίς  μπρελόκ, το  αμάξι  πλυμένο  γιατί  η  σκόνη  κόβει  ταχύτητα  κλπ  ανώφελα  βάρη.

Λοιπόν  είμαι  χωρίς  οδηγό  1541  κιλά  τουλάχιστον (αναλόγως  το  ρεζερβουάρ), λέγε  είσαι  από  Σεπτέμβριο;

Θεός ξέχασες το γεγονός το αμάξι να είναι κερωμένο!Γλιστράει καλύτερα

Ένα HONDA TYPE-R:

186023.jpg

 

στην Αττική οδό...

 

Επιτάχυνε με δευτέρα, ακολουθούσα με τρίτη, και ήταν σαφώς ταχύτερο.

 

Από το Κ.Δ.Μ.Β., (κανείς δεν μας την βγαίνει), δόθηκε αμέσως το σήμα του ερυθρού συναγερμού για την λήψη όλων των απαραίτητων μέτρων:

 

1)σβήσιμο φώτων ημέρας, για εξοικονόμηση, έστω, κάποιων δεκάτων του ίππου.

 

2)κλείσιμο των τζαμιών, για την βελτίωση της αεροδυναμικής.

 

Και ενώ τα πάντα ήταν έτοιμα για μία, ε, χμ, σοβαρή αναμέτρηση, ο "type r" έβγαλε φλας εκτός πορείας, προς αεροδρόμιο!

 

Tέλος πάντων, αυτοί οι HONDAκηδες πρόκειται να σοβαρευτούν;

(Βλέπε και άλλο περιστατικό που αναφέρω στα προηγούμενα, OPEL KADETT vs ΗΟΝDA CIVIC).

Αν εξαιρέσουμε το συγκεκριμένο Type R ,το EP3 της προηγούμενης γενιάς είναι αυτοκίνητο που τα κάνει όλα και συμφέρει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Αν εξαιρέσουμε το συγκεκριμένο Type R ,το EP3 της προηγούμενης γενιάς είναι αυτοκίνητο που τα κάνει όλα και συμφέρει

Παραγνωρίζεις την έλλειψη τετρακίνησης...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βραδυ πατησα με ενα passat 1.6 8ν σαν το δικο μου αλλα μανισιο η διαφορα στα 400 μετρα 5 αυτοκινητα μου λυθηκε και η απορια αν τα εκκεντρα επιασαν τοπο.

Link to comment
Share on other sites

Παραγνωρίζεις την έλλειψη τετρακίνησης...

Δεν μου λέει κάτι ότι δεν είναι τετρακίνητο.Είναι αυτοκίνητο για σεμινάριο.Θες κιβώτιο,θές κινητήρας,θες στήσιμο,θες εμφάνιση,θες ήχο?Για μένα αν είχα τα λέφτά θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.