Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Πολυ ξύλο σήμερα σε άσπρο πεντάπορτο Fiesta προ φεισλιφτ με καρμπον αυτοκόλλητο στο καπό και στην οροφή κ διπλή εξάτμιση!

Δικάβαλος εγώ και δεν μπορούσε να με πιάσει πουθενά για πουθενά ούτε στο άνοιγμα ούτε στις στροφές.Δεν μίλησα μαζί του για να μου πεί λεπτομέρειες για το τι μοτέρ φοράει κ τα λοιπά.

Ξενέρωσε παντως

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

CLA 45 AMG στη διπλανη λωριδα και λεω εδω ειμαστε...τι το ειπα...παω με 3η διπλα του καπου στα 60/70 και περιμενω να το παρει γραμμη να ανοιξει.ακουω το κατεβασμα ανοιγω ανοιγει μεχρι τα 140 κοπια 190 περιπου 3 κενα το AMG καπου στα 220 που εκοψα ηταν 1,5 κολωνες μπροστα....η ζεστη θα εφταιγε!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!δε το περιμενα με τιποτα αυτο το αποτελεσμα με τοοοση διαφορα πανε μπαλα ολα τα καινουρια!

Link to comment
Share on other sites

CLA 45 AMG στη διπλανη λωριδα και λεω εδω ειμαστε...τι το ειπα...παω με 3η διπλα του καπου στα 60/70 και περιμενω να το παρει γραμμη να ανοιξει.ακουω το κατεβασμα ανοιγω ανοιγει μεχρι τα 140 κοπια 190 περιπου 3 κενα το AMG καπου στα 220 που εκοψα ηταν 1,5 κολωνες μπροστα....η ζεστη θα εφταιγε!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!δε το περιμενα με τιποτα αυτο το αποτελεσμα με τοοοση διαφορα πανε μπαλα ολα τα καινουρια!

Νικόλα η cla είναι 2.0 360 ps..εσύ ;

Link to comment
Share on other sites

CLA 45 AMG στη διπλανη λωριδα και λεω εδω ειμαστε...τι το ειπα...παω με 3η διπλα του καπου στα 60/70 και περιμενω να το παρει γραμμη να ανοιξει.ακουω το κατεβασμα ανοιγω ανοιγει μεχρι τα 140 κοπια 190 περιπου 3 κενα το AMG καπου στα 220 που εκοψα ηταν 1,5 κολωνες μπροστα....η ζεστη θα εφταιγε!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!δε το περιμενα με τιποτα αυτο το αποτελεσμα με τοοοση διαφορα πανε μπαλα ολα τα καινουρια

Άσε Νικόλα πάνε πολύ καλά τα διαόλια!

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα η cla είναι 2.0 360 ps..εσύ ;

το ξερω εκει στηριχτηκα και εγω οτι με 2ο σταδιο καπου στα 340 ελεγε λεον cupra σφαζομασταν καποτε μεχρι τα 200 ειπα πως η 4κινηση της θα με εβγαζε μπροστα λογω απωλειων αλλα μπα...225 ροδα εκεινη τη στιγμη.δουλευα χαμηλη (ως συνηθως).αλλα και ψηλη να επαιζα 256 (ροδα) το πολυ να ηταν μια κολωνα διαφορα.ειναι πραγματικα πυραυλακι το cla.θα ηθελα να δω πως θα καθοταν διπλα σε τερματισμενο Κ04 2.0L!

Άσε Νικόλα πάνε πολύ καλά τα διαόλια!

Το καταλαβα!!!γενικα ολα τα καινουρια...εχουν ελαχιστοποιησει απωλειες εχουν ΡΟΟΟΠΗΗΗΗ.αλλα παλι μου κανει τεραστια εντυπωση πχ με evo x ειμαι μπροστα και focus rs πως γινεται 60 αλογα  παραπανω απο αυτα να κανουν 1,5 κολωνα συν τη διαφορα που τους κανω εγω...φοβερο αμαξι παντως και ο ηχος.........αλλο πραγμα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το ξερω εκει στηριχτηκα και εγω οτι με 2ο σταδιο καπου στα 340 ελεγε λεον cupra σφαζομασταν καποτε μεχρι τα 200 ειπα πως η 4κινηση της θα με εβγαζε μπροστα λογω απωλειων αλλα μπα...225 ροδα εκεινη τη στιγμη.δουλευα χαμηλη (ως συνηθως).αλλα και ψηλη να επαιζα 256 (ροδα) το πολυ να ηταν μια κολωνα διαφορα.ειναι πραγματικα πυραυλακι το cla.θα ηθελα να δω πως θα καθοταν διπλα σε τερματισμενο Κ04 2.0L!

Το καταλαβα!!!γενικα ολα τα καινουρια...εχουν ελαχιστοποιησει απωλειες εχουν ΡΟΟΟΠΗΗΗΗ.αλλα παλι μου κανει τεραστια εντυπωση πχ με evo x ειμαι μπροστα και focus rs πως γινεται 60 αλογα  παραπανω απο αυτα να κανουν 1,5 κολωνα συν τη διαφορα που τους κανω εγω...φοβερο αμαξι παντως και ο ηχος.........αλλο πραγμα!!

Ας είναι καλά τα ηλεκτρονικά τους

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

CLA 45 AMG στη διπλανη λωριδα και λεω εδω ειμαστε...τι το ειπα...παω με 3η διπλα του καπου στα 60/70 και περιμενω να το παρει γραμμη να ανοιξει.ακουω το κατεβασμα ανοιγω ανοιγει μεχρι τα 140 κοπια 190 περιπου 3 κενα το AMG καπου στα 220 που εκοψα ηταν 1,5 κολωνες μπροστα....η ζεστη θα εφταιγε!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!δε το περιμενα με τιποτα αυτο το αποτελεσμα με τοοοση διαφορα πανε μπαλα ολα τα καινουρια!

Μα εισαι και μλκς...

Που πας ρε καραμητρο 220χλμ με 2 λιτρο;

Υ.Γ βγαινει το τερας του φιλου μου του μιμη το cupra απο ταξοπουλο....θα πεσει κλαμα...

Προβλεπεται ωραιος χειμωνας

Link to comment
Share on other sites

Μα εισαι και μλκς...

Που πας ρε καραμητρο 220χλμ με 2 λιτρο;

Υ.Γ βγαινει το τερας του φιλου μου του μιμη το cupra απο ταξοπουλο....θα πεσει κλαμα...

Προβλεπεται ωραιος χειμωνας

το εβο 2λιτρο το rs 2,5λιτρο η Μ3 3,4λιτρη και η cayman 3,4λιτρη....τι λες και εσυ μωρε δεν εχει να κανει απλα εχει γινει πολυ καλη δουλεια στο αμαξι απο τη amg.αμα βαλεις να δεις και βιντεακια η επιταχυνση της ειναι απιστευτη.απλα δες τι χρονο κανει!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=nuZ5i_nrpAY

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

Μα εισαι και μλκς...

Που πας ρε καραμητρο 220χλμ με 2 λιτρο;

Υ.Γ βγαινει το τερας του φιλου μου του μιμη το cupra απο ταξοπουλο....θα πεσει κλαμα...

Προβλεπεται ωραιος χειμωνας

Δηλαδή για πόσα άλογα μιλάμε?

Edited by wolfsburg
Link to comment
Share on other sites

Πατημα φαναρι με r125 εγω,με innova 125...

Με κοιτουσε φαναρι,εκανα κανα 2 σκασιματα με την acrapovic και γεια σας.

Καμια ελπιδα το innova....

Το πρωτο μου πατημα με μηχανη;D

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους!

Συναίβει πριν λίγο, πατημα με καινούργιο JEEP V8 με γερμανικές πινακίδες, συναντηθήκαμε στην Ε.Ο. στην Ημαθία και πατούσαμε μέχρι τον Αγ.Παντελεήμονα στο κάστρο.

Εγώ μονός ο κλιματισμός κλειστός όπως και τα παράθυρα(ψιλοέσκασα ειναι η αλήθεια).αυτός με την γυναικα του και μ αναμμενα φώτα.

Τον βλεπω ερχεται αριστερή λωρίδα πάντα με κάπου 160-170, το παταω 200-210 τον αφηνω καμια 200 μέτρα. Μετά εκοψα στα 140, αυτός προσπεράσεις απο δεξιά στην ΕΟ που εχει 3 λωριδες. Τον αφηνω με περναει κανα χλμ, ξαναπλακώνω τον φτανω απο πισω με 210 κανει δεξιά. Ετσι πήγαμε όλο τον δρόμο..!!

Παρατήρησα οτι μετα τα 220 στις 5.500 στροφες, ενω νιωθω οτι εχει δυναμη, σαν να κοβει μονοτου. Μετα τα 190 μ έχανε..))) Ρε εχει κόφτη στα 220 το γμημένο;; ))

Ορίστε και φωτο του θύματος:

Υ. Σ. Βάλτε τα κιλά την ροπή και τον όγκο σας αλλού!! Χαχα

Vag rulzzz!!

uvujysyv.jpg

http://img.tapatalk.com/d/14/08/15/y4u3y3y4.jpg

ja5ebuzu.jpg

ybytutyq.jpg3a2ydu8y.jpg

Edited by chrispant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πατημα χθες βραδυ με το Leon.

1.6 full 1stage+εκκεντρα.

Απο 2ες 60 μεχρι τα 140 ημουν 1.5 αμαξι μπροστα.

Απο σταση μεχρι τα 120 ημουν στην πισω του ροδα.

Φυσικα υπαρχει ρεβανς την τριτη που το Passat θα ειναι ετοιμο μιας και χθες ηταν της πλακας....ερχεται κολωνα

Link to comment
Share on other sites

Πατημα με Alfa Romeo 156 1.6 φπε+εκκεντρα απο 2λιτρο. 

Πατημα απο σταση 400ρι 1+κενο μπροστα εγω.
Πατημα ρολλ απο 70 αυτος 2α εγω 3η 2++ κενα μπροστα εγω.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μεσημεριανο πατημα  : AUDI R8.  GOLF MK5 και εγω μετα τα διοδια αγιας τριαδας στο ρευμα προς Αθηνα , μεχρι την ανηφορικη ευθεια στο υψος της Σκαρφειας πεζαμε με 200++, μπροστα εγω στον πισω προφυλακτηρα μου το ΜΚ5 και εκει που λεω να κανω δεξια βλεπω στον καθρεπη να ερχονται τα τσαγια σε μορφη τσουναμι,το R8 εχει κανει δεξια και σε περιπου 300-400 μετρα μας περναει σαν σταματημενους  ποσο μπορει να πηγαινε?250,270,

Edited by GIORGOS VR6
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λυπάμαι που το λέω αλλά έφαγα ξύλο από νοικιάρικο RAPID από την AVIS με σηματάκι TSI πίσω.Ανοίξαμε και οι δύο δικάβαλοι από φανάρι και μέχρι τα 130 είχα φάει 2-3 αμάξια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν λυπάμαι που το λέω αλλά έφαγα ξύλο από νοικιάρικο RAPID από την AVIS με σηματάκι TSI πίσω.Ανοίξαμε και οι δύο δικάβαλοι από φανάρι και μέχρι τα 130 είχα φάει 2-3 αμάξια

Καλως τον,και το ξυλο μεσα στο παιχνιδι ειναι.

Ελπιζω να μην ελεγες στην γυναικα ••κοιτα τι θα του κανω•• οπως λεω εγω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον,και το ξυλο μεσα στο παιχνιδι ειναι.

Ελπιζω να μην ελεγες στην γυναικα ••κοιτα τι θα του κανω•• οπως λεω εγω :laugh:

όχι απλά στα προηγούμενα φανάρια προσπερνούσα όλον τον κόσμο και με είδε κ ερχόταν πίσω μου και στα επόμενα ήρθε δίπλα μου απλά αναρωτιέμαι πόσα άλογα να έβγαζε

Link to comment
Share on other sites

105 βγαζει το 1200αρι tsi στα 1275 κιλα με 0-100 σε 10,5.... και 122 το 1400αρι.βρε μπας κ ηταν γαργαλημενο??

Edited by Συριωτης Νικος
Link to comment
Share on other sites

105 βγαζει το 1200αρι tsi στα 1275 κιλα με 0-100 σε 10,5.... και 122 το 1400αρι.βρε μπας κ ηταν γαργαλημενο??

Τι γαργαλημένο ρε Νίκο νοικιάρικο σου λέω AVIS!

Το θέμα είναι ότι περίμενα να φάει κ όσο μαζεύαμε χιλιόμετρα μου ριχνε

Link to comment
Share on other sites

Overloadακια Passatouko κάτσε και άκου

Πατηματάκι σήμερα για να ξεσκουριάσει και λιγο το κάρο μετά το καλοκαίρι
Polo GTI DSG7 Εισαγωγη, Ολόσωμη Εξάτμιση, Intercooler , Μαμα WG σφιγμενη , πρόγραμμα Overload 100 RON vs το δικό μου ,
εγιναν δυο πατηματα και τα δυο απο 2ες 50χμ .
Στο πρώτο σε ανηφόρα ήμουν μισό αμάξι μπροστά σταθερή διαφορα ,
στο δεύτερο πάτημα με κατηφορικό δρόμο με πολύ σπινιαρισμα στην αρχη, ήμουν ενα καπό μπροστά .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Passatoukos με 122αρι tsi τα εχεις βαλει; Και αν ναι, ποιο ηταν το αποτελεσμα ;

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.