Jump to content
antouan_tsi

ΠΙΣΩ ΠΙΤΣΙΛΙΘΡΑ ΣΕ Golf Vi

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει 2 βδομάδες που έχω παραλάβει Golf vi 122 highline, παρατήρησα το εξής στην πίσω πιτσιλίθρα, η οποία είναι πάνω στο 3ο stop.

Περίπου ανα 10-15 λεπτά τρέχει λίιιγο νεράκι, από έξω φυσικά, σαν να "γλύφει" χωρίς να έχω πατημένο τον διακόπτη για να πετάξει νερό.

Επίσης έχω και αισθητήρες βροχής αλλα τους έχω απενεργοποιημένους αν παιζει ρόλο.

Αλλα αυτό το κάνει ανα διαστήματα...Θα πάω βέβαια και θα τους το πω..αλλα μήπως κανει γνωρίζει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχει 2 βδομάδες που έχω παραλάβει Golf vi 122 highline, παρατήρησα το εξής στην πίσω πιτσιλίθρα, η οποία είναι πάνω στο 3ο stop.

Περίπου ανα 10-15 λεπτά τρέχει λίιιγο νεράκι, από έξω φυσικά, σαν να "γλύφει" χωρίς να έχω πατημένο τον διακόπτη για να πετάξει νερό.

Επίσης έχω και αισθητήρες βροχής αλλα τους έχω απενεργοποιημένους αν παιζει ρόλο.

Αλλα αυτό το κάνει ανα διαστήματα...Θα πάω βέβαια και θα τους το πω..αλλα μήπως κανει γνωρίζει κάτι.

Και το δικό μου το κάνει (VI 160 highline)... Μήπως ζεσταίνεται και θέλει να δροσιστει? tongue.gif

Μήπως έχει να κάνει με το A/C ? Καλό θα ήταν να μάθουμε τι γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, θέλω να το παρατηρήσω και με ή χωρίς A/C, και βλέπουμε..Πάντως σήμερα που πήγαινα δουλεια το πρωι και δεν είχα A/C δεν το έκανε καθόλου, χθες που γυρνούσα το μεσημέρι το είχα αναμένο το a/c και το έκανε κανά 2-3 φορές, τι να πω!

Κατα τ'άλλα μια χαρά..

Edited by antonis80
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω, θέλω να το παρατηρήσω και με ή χωρίς A/C, και βλέπουμε..Πάντως σήμερα που πήγαινα δουλεια το πρωι και δεν είχα A/C δεν το έκανε καθόλου, χθες που γυρνούσα το μεσημέρι το είχα αναμένο το a/c και το έκανε κανά 2-3 φορές, τι να πω!

Κατα τ'άλλα μια χαρά..

και εγώ έχω την εντύπωση ότι γίνεται μόνο με το a/c ανοιχτό, τουλάχιστον απο χθες που το πρόσεξα πρώτη φορά.

Μακάρι αυτό να είναι το μόνο μας πρόβλημα :lol:

Edited by aga
Link to comment
Share on other sites

Ειδε κανεις την πιτσιλιθρα μου?

Τελευταια φορα που την ειδα γυρναγε μαζι με την πιπιλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ειδε κανεις την πιτσιλιθρα μου?

Τελευταια φορα που την ειδα γυρναγε μαζι με την πιπιλα μου.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol: ΣΩΣΤΟΣ, η δικιά μου η πιτσιλίθρα βγήκε βόλτα, και την ψάχνω popeye.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα, "γλυφει" καμια φορα και χωρις το A/C, τι να πω ρε γ..... τα Golf μου, και να γανταστειτε το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα και στο ibiza 1.2, μόνο που εκει τα νερα πηγαιναν μεσα στο πορτ - μπαγκαζ..

Τι να πω? παντως δεν πηρα ibiza, θα γελαει ο κοσμος αν τους πω οτι εχω παρομοιο προβλημα και στο 6αρι!!

Θα μου πειτε της σειρας αυτοκινητο ειναι, ε συμφωνω, 22000 ευρω εχει, οχι 100000!

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα, μπορεί και να μην ισχύει.. δεν το έχω ψάξει κιόλας.. Από την θερμοκρασία του κινητήρα δημιουργούνται υδρατμοί και βρίσκουν διέξοδο από κει;

Δεν νομίζω να έχει βαλβίδα εκτόνωσης η δοχείο συγκράτησης οπότε μπορεί να δημιουργείται πίεση στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα δει σε ενα περιοδικο στα κατα του golf ελεγε οτι το πιτσιλιστιρι πισο μετα τιν χρισι του στα ζει για κανα τεταρτο .... ασχετο ι αιστηιτιρεw βροχις τι κανουν^_^?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.