Jump to content
bredinio

εσεις τι θα κανατε ; βοηθεια

Recommended Posts

μετά απο 4 μήνες αναμονής και 20 μέρες στο τελωνείο ήρθε το scirocco μου ... με πρόβλημα στον πλευρικό αερόσακο !!! :lol: :lol: Μου είπανε οτι παρήγγειλαν άλλον απο Γερμανία και οτι θα κάνει 15 μέρες να έρθει !! και δεν ξέρουν αμα φταίει αυτό που ανάβει η λυχνία !!! αλλά απο εκεί πρέπει να ξεκινήσουν ... μπορεί να είναι και ο εγκέφαλος αρα + 15 μέρες !!!:D Τρελάθηκα, τους λέω να βάλετε απο το τεστ ντριβε να το δοκιμάσετε αμα φταίει ο αερόσακος ... Μέτα είδα ένα 2.0τρο που έχει στην έκθεση !! και τους είπα να βάλουν αυτόν αύριο και να το πάρω αμέσως μόλις έρθουν τα χαρτιά. Απο την άλλη σκέφτομαι οτι καινούργιο αυτοκίνητο και να έχει ανοιχτεί η οροφή !! και αμα έχει τελικά πρόβλημα ο εγκέφαλος; μήπως να το ακυρώσω;

εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου ; τι με συμβουλευτε να κάνω ;

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε αυτές τις περιπτώσεις θελει ηρεμία... Μην αγχώνεσαι...

Εγω δέν θα είχα προβλημα αν μου αλλάζανε ενα αερόσακο!!!

Έιμαι παθών και ξέρω πώς σκέφτεσαι και πώς νιώθεις. Εχω ενα αυτοκίνητο που αγορασα πριν 6 μήνες (scirocco 2.0 tsi) και ήδη εχω αλλάξει (φυσικά μεσα στην εγγύηση) τουρμπίνα & πεταλούδα γκαζιού!!!

Τί να κάνουμε???? Ετσι είναι!!!! καινούργιο μοντέλο... Πές τους να σου φτίαξουνε γρήγορα το μωρό σου και ολα καλα!!!!

Εεεεεεεε... καλοκαίρι ειναι!!! :lol: Μην το τραβάς μακριά χωρίς λογο!!!

Γνώμη μου!!! Αντε καλοτάξιδο και να το χαρείς χωρίς άλλα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

αεροσακος ειναι,χεστηκες!θα στον αλλαξουν και εισαι τζετ.τα μηχανικα ειναι τα δυσκολα.... :lol:

παρελαβε το και απολαυσε το :lol:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι ο αερόσακος τον κόβω είναι τα καλώδια στην βάση του καθίσματος και καινούργιο να βάλουν πάλι τα ίδια θα κάνη αν δεν σιγουρέψουν την φυσα, έχω αλλάξει χιλιάδες και δεν είναι o πλευρικός όταν κουνάς το κάθισμα εμπρός πίσω λόγο κακής επαφής του βύσματος σου πεταει το check το ίδιο γινόταν και στα golf και μου έλεγαν άλλαξε πλευρικό μέχρι που ήρθε από την Volkswagen τεχνική ενημέρωση που έδειχνε σαν αιτία τα καλώδια στην βάση του καθίσματος αυτό ήταν σώθηκα γιατί είναι ψιλοπακέτο.

Πονηρές οι αντιπροσωπίες κονομούσαν από τις εγγυήσεις γιατί τα πλήρωνε η vw άλλαζαν τον πλευρικό μόλις το είδε η Volkswagen το έψαξε και έστειλε τεχνική ενημέρωση αυτό ισχύει μόνο για τους πλευρικούς ακόμη και τώρα με τα συγχρονιζέ των σασμάν αν και δεν έχουν πρόβλημα μόλις μπεις μέσα και πεις να δεν κουμπώνουν καλά οι ταχύτητες συγχρονιζέ είναι σου λένε ,είναι μέχρι να τους πάρει χαμπάρι πάλι η vw και τους κυνηγήσει όλα τα καινούργια έχουν τα βελτιωμένα συγχρονιζέ οπότε μόλις σας πει κάποιος ότι θέλουν αλλαγή διαλοστείλτε τους

post-12723-1245864227_thumb.jpg

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

τελικά θα ανοίξουν αύριο το 2.0λιτρο για να πάρουν τον αερόσακο. Τους είπα μήπως δεν φταίει ο αερόσακος και μου είπαν οτι το μηχάνημα τους έδειξε τον αερόσακο άρα 99,9% είναι αυτός ο λόγος ... ¶ντε να δούμε τι θα μου πούνε αύριο !!

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεσαι!το μπαλονι ειναι,θα αλλαχτει και μετα ποιος σε πιανει!με το μαλακο ετσι... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

τελικά θα ανοίξουν αύριο το 2.0λιτρο για να πάρουν τον αερόσακο. Τους είπα μήπως δεν φταίει ο αερόσακος και μου είπαν οτι το μηχάνημα τους έδειξε τον αερόσακο άρα 99,9% είναι αυτός ο λόγος ... ¶ντε να δούμε τι θα μου πούνε αύριο !!

Και στην περίπτωση τις φύσας πάλι τον αερόσακο θα έδειχνε πολλοί νομίζουν ότι τα διαγνωστικά είναι οι μάστορες καλά κρασιά έχω δει τεχνικό να αλλάζει 2 φορές αισθητήρα λ μόνο και μόνο επειδή το έδειχνε το διαγνωστικό όταν έστριβε το αυτοκίνητο στην γωνία άναβε το check ξανά μόλις άλλαξε τον ρελε της θέρμανσης του λάμδα που στην μέτρηση με ένα πολυμετρακι έδειχνε κάτω από 12 volt στο ρελαντί κατόπιν υπόδειξης έκανε σαν να ανακάλυψε τον τροχό είχε 4 ώρες που παιδευόταν,αν έχω δίκιο και δεν φτιάξουν την φύσα θα ξανανάψει εδώ θα είμαστε.

Είναι πολύ δύσκολο με τους αερόσακος σε καινούργιο αυτοκίνητο να έχει πρόβλημα έχω δει πως τους τσεκάρουν έναν έναν, ειδικά τους αερόσακους να ήταν παλιό το αυτοκίνητο το συζήταγα και κάτι άλλο ξέρεις γιατί αργούν τόσο να έρθουν αν τον παραγγειλης?

Υπάρχει ειδικό καθεστώς γι αυτούς έρχεται οδικός και όχι με αεροπλάνο γι αυτό αργεί .

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

Έτσι για την ιστορία ανέφερε τους την φύσα του αεροσάκου και πες μας τι θα σου πουν καθώς και για την τεχνική ενημέρωση της Volkswagen και αν είναι να στην τυπώσω να τους την τρίψεις στην μούρη

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

Αν και δουλεύω σε αντιπροσωπεία ποτέ δεν δέχτηκα στην ζωή μου να κοροϊδέψω πελάτη μου ποτέ ποτέ και όταν ακούω τέτοια βγαίνω από τα ρούχα μου πάντα μου λένε αργείς πολύ τελείωσε τα γρήγορα αλλά ξέρεις που τους γράφω αν δεν διαβάσω τα πάντα σχετικά με τα συγκεκριμένα σφάλματα που αντιμετωπίζω δεν γίνετε τίποτα αλλά δεν με διώχνουν γιατί έχω σώσει τον κ_λ_ τους πολλές φορές, αλλά θα βγάλουν πιο πολλά αν σου αντικαταστήσουν τον αερόσακο από ότι να επισκευάσουν την φύσα.

Πως έβγαλαν το συμπέρασμα μόνο με το διαγνωστικό ? υπάρχει ειδικό εργαλείο -καλωδίωση προσομοιωτής αεροσάκου για δοκιμές αλλά μήπως και το γνωρίζουν αφού τα περισσότερα ειδικά εργαλεία τα έχουν σε κούτες και στα πιο πολλά αγνοούν και την ύπαρξη τους καθώς και τον τρόπο λειτουργίας τους

Αει σιχτιρ συγχύστηκα πάλι new_grrrr.gif

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

Μολις μήλισα μαζι τους τους ειπα οτι πιο πιθανο ειναι να εχει προβλημα η φυσα και οτι εχει αποσταλει απο την vw τεχνικη ενημερωση για αυτο το πραγμα. Η απαντηση τους ηταν οτι δεν εχουν παραλαβει τετοια ενημερωση. Τους ρωτησα αμα ελεχθει η φυσα ... μου ειπαν οτι εχει ελεχθει ηδη και οτι ξεκινανε παντα απο τα πιο φτηνα να κανουν τον ελεγχο. τι να πω .... μου ειπε οτι αυριο θα ειναι ετοιμο... ακομα δεν ΤΑ εχουν ανοιξει .

αντε να δουμε

Link to comment
Share on other sites

Αν έκαναν έλεγχο και διαπίστωσαν ότι δεν είναι η φύσα πάω πάσο αλλά αυτή είναι διαδικασία που δεν γίνετε μόνο με το διαγνωστικό αλλά όσο αφορά την ενημέρωση αύριο θα την ανεβάσω να την δουν όλοι, πάντως όπως και να έχει σου εύχομαι να τo πάρεις γρήγορα και να το χαρείς το sciroccaki σου :)

Edited by panozz
Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν τους άφησε η vw να πάρουν τον αερόσακο απο το αλλο γιατι οι αερόσακοι έχουν σειριακό αριθμό. Κάθε αυτοκίνητο έχει δηλωμένους τους αερόσακους του.

Θα περιμένω το ανταλλακτικό... είπε ο διευθυντής να πάω απο εκεί να συζητήσουμε και να μου κάνει ένα δώρο... είμαι περίεργος να δω τι δώρο θέλει να μου κάνει !!

Εγώ σκέφτομαι την επέκταση της εγγύησης +2 .

Link to comment
Share on other sites

πατακια θα ναι!και ενα αρωματικο χωρου. tongue.gif

εγω λέω οτι θα είναι ενα καταπληκτικό σετ απο τον παζαροπουλο με καπελακι , πετσετα , μπλουζακι για να ειμαι οκ στις διακοπες μου .

λες να δώσω αλλα 10.000 για να παρω το 2.0!! πολλα τα λεφτα 35.000!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα έλεγα να πάρεις το 2.0... :D
εγω λέω οτι θα είναι ενα καταπληκτικό σετ απο τον παζαροπουλο με καπελακι , πετσετα , μπλουζακι για να ειμαι οκ στις διακοπες μου .

λες να δώσω αλλα 10.000 για να παρω το 2.0!! πολλα τα λεφτα 35.000!!! :D

O Pazaropoulos ειναι ικανος να του βαλει σηματακι 2.0 στο 1.4 κι να του πει, οριστε το δωρο σου new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.