Jump to content
mpinosan

ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ ΑΠΟ ΧΑΛΑΖΟΠΤΩΣΗ

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

Στις 22/06/2009 και ωρα 17:30 στην Ξανθη εριξε χαλαζι μεγεθος περιπου μιας μπαλας τεννις.

Επειδη κανω το διδακτορικο μου στο Πολυτεχνειο και δεν υπηρχε καποιο στεγαστρο να το κρυψω το scirocco μου επαθε ζημιες σε

1) Καπο

2) Ουρανο

3)Σε ολα τα φτερα

4)Πορτ μαπγκαζ

5) Και στις δυο πορτες.

Ειμαι καλυμενος ασφαλιστικα και ο εμπειρογνωμονας που μετρησε τα τυπηματα τα εβγαλε παρουσια μου 417!!!!!!

Συντομα θα βγαλω φωτο.

Λοιπον.....Πηγα στην Hellenic PDR

ΚΑι μου ειπαν κοστος 3500 ευρω (δεν με νοιαζει γιατι δεν πληρωνω) και οτι θα γινει οπως πριν εκτος απο τα νευρα που χτυπηθηκαν πανω απο τις πορτες (Τα νευρα μετα τη βεντουζα τοπικη βαφη). Η μεθοδος που ακολουθουν ειναι με βεντουζα ενα-ενα χτυπημα. Χρονος επισκευης 4 με 5 μερες με εγγυηση 15 χρονια.

Η αντιπροσωπειες (απευθυνθηκα σε 4 διαφορετικες) ειπαν λαμαρινοδουλεια με σφυρηλατηση, στοκους, βαψιματα και μια απο αυτες μου μιλησε για κοψιμο ουρανου και αλλαγη ολης της λαμαρινας.

ΠΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

Εχω πανικοβληθει με την κατασταση που βρισκομαι γιατι το μωρο ειναι χαλια.

Edited by mpinosan
Link to comment
Share on other sites

οι βεντουζες μου ακουγονται ως η καλυτερη λυση.για κοψιμο του ουρανου δεν το συζηταω,θα το αφηνα ως εχει καλυτερα.βεβαια οι ειδικοι ειναι καταλληλοι να απαντησουν σε αυτα.ρωτα και τον φαναρτζη του κλαμπ μας τον μαστρο Δημο να σου πει. :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται!ο ανθρωπος και μελος του κλαμπ ειναι(autopainter) και προσφορες στα μελη του κλαμπ εχει δωσει.δες την σελιδα του,εχει ολα τα στοιχεια :lol:

http://www.autopaint.gr/

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν θα πειραζα την οροφη, οταν κοψεις τη λαμαρινα δεν ξανακολλαει, φτιαξτην με βεντουζιτσα!

τα υπολοιπα αν πληρωνει η ασφαλεια βαλτα καινουργια.

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτο και πουλα το...Δε σε ηθελε...Το επομενο

xaxax...ελεοσ ρε φιλε!! τι φτιατο και πουλατο... !!!

ηρεμηστε λιγο... μηχανηματα ειναι... θα βγαλουνε ζημιες .. ολο και κατι θα συμβει μικρο ατυχημα ... χαρειτε τα... μη φερνετε τη καταστροφη.. γενικα το λεω γιατι βλεπω κατι μυνηματα αγανακτησης εδω μεσα...........

φιλε σου ευχομαι να το φτιαξεις γρηγορα και να το χαρεις!!! <_<:lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου και εω ειχα χτυπηθει με τη mito μου και ηταν οντως χαλια.Ευτυχως τελικα πηγα στην

http://www.hellenic-pdr.gr/main/index.php

και τωρα ειναι και παλι τζι τζι.Το καλο ειναι οτι δε το βαφει

χρήσιμο site :o

Link to comment
Share on other sites

Dent-master

Έριξε χαλάζι και εδώ στην αθήνα σε κάποιες περιοχές και κατα τύχη είδα την δουλειά του παιδιού live σε ένα leon Mk2....

Μετά την επισκευή , πραγματικά δεν φαινόταν τίποτα...! Τι φτερά , τι πόρτες, τι καπό όλα έγιναν 100% σωστά!

Edited by Puck
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ρε παιδιά! Αυτά τα λακουβάκια με πληγώνουν...

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα τους τηλεφωνισώ να ρωτήσω το τι και το πώς για δύο μικρά ζουλίγματα που έχει το καπό από το Passat. Θέλω να δώ τι τιμές θα μου πούνε και τα δύο ποιο πάνω καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.