Jump to content
Katana

Βελτιώσεις ''ελαφρού'' τύπου σε ΜΚ6 160

Recommended Posts

η σκαστρα ξεβιδωνει πολυ ευκολα!

και το διαφραγμα φενεται αν ειναι σκισμενο!

μολις υπαρχουν νεα για aftermarket σκαστρα ενημερωστε με!

οσο για το χωανη η βαρελακι..

το βαρελακι "τεχνικα" ειναι ποιο σωστη λυση σιγουρα η ροηκοτητα του αερα ειναι μεγαλυτερη και ο βαθμος εισαγωγης μικοτερος!

Link to comment
Share on other sites

η σκαστρα η νεα ειναι μεταλλικου εμβολου οποτε δε βρισκω πως θα "σκισει"

εγω ειχα την παλια κ την αλλαξα με την νεα.απλα δεν εχει ωραιο ηχο

οσον αφορα τα βαρελακια ποσο τα βρισκετε?αν ειναι καλη η τιμη ειμαι μεσα κ εγω.

σαλονικα ειμαι οποτε στελλιο βολευει η φαση.εχω ακουσει το forge κανει καλουτσικο ηχο κ το βρισκω στα 250.

για το bmc δε ξερω αλλα αυτο που λενε μεγαλο κ μικρο ειναι απατη, υπαρχει για το καθενα αυτοκινητο ξεχωριστο

καθε ενα εχει τον κωδικο του αναλογα με τον τυπο του οχηματος.

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

η σκαστρα η νεα ειναι μεταλλικου εμβολου οποτε δε βρισκω πως θα "σκισει"

εγω ειχα την παλια κ την αλλαξα με την νεα.απλα δεν εχει ωραιο ηχο

οσον αφορα τα βαρελακια ποσο τα βρισκετε?αν ειναι καλη η τιμη ειμαι μεσα κ εγω.

σαλονικα ειμαι οποτε στελλιο βολευει η φαση.εχω ακουσει το forge κανει καλουτσικο ηχο κ το βρισκω στα 250.

για το bmc δε ξερω αλλα αυτο που λενε μεγαλο κ μικρο ειναι απατη, υπαρχει για το καθενα αυτοκινητο ξεχωριστο

καθε ενα εχει τον κωδικο του αναλογα με τον τυπο του οχηματος.

ayto fainetai na einai gia tsi : http://www.bmcairfilters.com/VisDetail.asp?ID=688

Υ.Γ. to stelios grafetai me ena "λ". tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο σε χαλασε οκ απλα εδω στην μακεδονια το λ ειναι βαρυ οποτε κ στο πληκτρολογιο πεφτει βαρυ το χερι κ πατιεται παραπανω!

Link to comment
Share on other sites

αν αυτο σε χαλασε οκ απλα εδω στην μακεδονια το λ ειναι βαρυ οποτε κ στο πληκτρολογιο πεφτει βαρυ το χερι κ πατιεται παραπανω!

plaka sou kano re. :lol: :lol:

bale osa "λ" thes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ρωτησα τον φιλο μου αλλα επειδη ειναι τερμα στοκος....δεν ξερει ουτε τι μαρκα ειναι ουτε πως λεγοταν το μαγαζι που την τοποθετησαν .Η τοποθετηση εγινε σε πολυ μεγαλο συνεργειο στην γερμανια .Παντως του ειπαν οτι ειναι απο τις ποιο καλες λυσεις ειδικα για το νεο 160 ... Οτι παραπανω μαθω ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχετε καμιά ιδέα για να αλλάξουμε την εξάτμιση?

δε μου αρέσει καθόλου που δεν φαίνεται η έξοδος! 160 άλογα έχουμε και είναι σαν να έχουμε 100....

απο την άλλη θεωρώ χάσιμο χρήματος να αλλάξω μόνο τα σωληνάκια ή το τελικό καζανάκι, απο τη στιγμή που όταν βάλω πρόγραμμα θα αλλάξω σίγουρα και την εξαγωγή....

όσο από ευρώ δεν παίζουν και πολλά! ήταν ακριβό το ρημάδι!

στο προηγούμενο αμάξι honda jazz που έχω ακόμα είχα αλλάξει μόνο το τελικό και κάνει πολύ καλό ήχο. από απόδοση τίποτα όμως.

για πείτε καμιά άποψη να το αγριέψουμε λίγο! new_grrrr.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχετε καμιά ιδέα για να αλλάξουμε την εξάτμιση?

δε μου αρέσει καθόλου που δεν φαίνεται η έξοδος! 160 άλογα έχουμε και είναι σαν να έχουμε 100....

απο την άλλη θεωρώ χάσιμο χρήματος να αλλάξω μόνο τα σωληνάκια ή το τελικό καζανάκι, απο τη στιγμή που όταν βάλω πρόγραμμα θα αλλάξω σίγουρα και την εξαγωγή....

όσο από ευρώ δεν παίζουν και πολλά! ήταν ακριβό το ρημάδι!

στο προηγούμενο αμάξι honda jazz που έχω ακόμα είχα αλλάξει μόνο το τελικό και κάνει πολύ καλό ήχο. από απόδοση τίποτα όμως.

για πείτε καμιά άποψη να το αγριέψουμε λίγο! new_grrrr.gif

mpes edo kai pata kato ta Categories : http://www.streetandcircuit-shop.biz/millt...ter-23564-c.asp

Link to comment
Share on other sites

mpes edo kai pata kato ta Categories : http://www.streetandcircuit-shop.biz/millt...ter-23564-c.asp

μου φαίνεται λίγο ακριβή... είναι ιδέα μου? 1000ευρώ? εδώ το πρόγραμμα revo έχει κάτωαπό 1000............ και οι άλλες λύσεις είναι τόσο ακριβές? έχεις δει κάτι φθηνότερο αλλά καλό?

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται λίγο ακριβή... είναι ιδέα μου? 1000ευρώ? εδώ το πρόγραμμα revo έχει κάτωαπό 1000............ και οι άλλες λύσεις είναι τόσο ακριβές? έχεις δει κάτι φθηνότερο αλλά καλό?

einai apo tis kaliteres etairies me eggyisi eforou zois.

mia alli korifaia epilogi einai : http://www.supersprint.com/USP00vwgol118.asp

gia fnines liseis den ksero. as apantisi kapoios pou kserei.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, έχετε καμιά ιδέα για να αλλάξουμε την εξάτμιση?

δε μου αρέσει καθόλου που δεν φαίνεται η έξοδος! 160 άλογα έχουμε και είναι σαν να έχουμε 100....

απο την άλλη θεωρώ χάσιμο χρήματος να αλλάξω μόνο τα σωληνάκια ή το τελικό καζανάκι, απο τη στιγμή που όταν βάλω πρόγραμμα θα αλλάξω σίγουρα και την εξαγωγή....

όσο από ευρώ δεν παίζουν και πολλά! ήταν ακριβό το ρημάδι!

στο προηγούμενο αμάξι honda jazz που έχω ακόμα είχα αλλάξει μόνο το τελικό και κάνει πολύ καλό ήχο. από απόδοση τίποτα όμως.

για πείτε καμιά άποψη να το αγριέψουμε λίγο! new_grrrr.gif

Τι εννοείς πως δεν φαίνεται?

Δεν έχει διπλό τελικό?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς πως δεν φαίνεται?

Δεν έχει διπλό τελικό?

ναι φίλε μου εννοείται ότι το έχει αλλά θα ήθελα να είναι και 5 πόντους πιο έξω!! και ακούγεται και λίγο πιο πολύ! να φαίνεται ότι τα 160 άλογα γαζώνουν machinegun.gifmachinegun.gifmachinegun.gif

Link to comment
Share on other sites

einai apo tis kaliteres etairies me eggyisi eforou zois.

mia alli korifaia epilogi einai : http://www.supersprint.com/USP00vwgol118.asp

gia fnines liseis den ksero. as apantisi kapoios pou kserei.

πολυ μου αρέσει η supersrint, μήπως ξέρουμε καμιά τιμούλα και που την τοποθετούμε?

δεν είπα απλά κάτι φθηνό... να είναι ποιοτικό πρώτα και όσο γίνεται γίνεται φθηνό μετά!

άσχετο, αλλά αν βάλω πρόγραμμα REVO είται στο ΦΙΛΟΣΙΔΗ είτε στην CARGATE, αυτοί θα μπορούν να μου προτρίνουν κάτι ή πρέπει να γίνει σε κάποιον τρίτο η βελτίωση?

Link to comment
Share on other sites

ποια η γνώμη σας για αυτά? είναι για το gt αλλά κάνει και για εμάς νομίζω. (αν κάνω λάθος διορθώστε με)

επιλογές από τελικό μέχρι όλο το σύστημα!

http://www.exhaust-center.gr/component/opt...emid,1/lang,el/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.