Jump to content
Geonet

Κλείδωμα με τηλεχειρισμό

Recommended Posts

Καλησπέρα σας έχω ένα passat του 2001.

Εδώ και ένα μήνα δεν λειτουργούν τα κλειδιά κεντρικού κλειδώματος.

Αρχίκα είχαν κάπως εξασθενίσει και μετά νεκρά.

Γνωρίζει κάποιος τι φταίει και πως διορθωνεται;

Στο ένα άλλαξα μπαταρία αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φιλε.

Δες μηπως εχει ξεσυντονιστει.

Μια βολτα απο καποια αντιπροσωπεια μαλλον θα σου λυσει το προβλημα.

Στο βιβλιαρακι καπου λεει οτι αν πατας τα κουμπια απο μακρυα κτλ,αποσυντονιζεται.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πηγα σήμερα στην αντιπροσωπεία και δεν μπορούσε να τα προγραμματισει.

Μου είπε οτι έχει πρόβλημα ο εγκέφαλος άνεσης ή κάπως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν δοκιμαζεις και καμια αλλη αντιπροσωπεια γιατι η εξηγηση δεν μου φαινεται και πολυ...σοι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, αφου αλλαξες μπαταρια, δοκιμασε να βαλεις μπρος, και μετα ξαναδοκιμασε το κοντρολ αν λειτουργει. Στο Α4, ετσι γινεται, για να ξανασυντονιστει. try it

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανει τιποτα.

Υπάρχει ένας εγκέφαλος άνεσης για όλες αυτές τις λειτουργίες (πορτες-παράθυρα) και δεν δεχεται καμία εντολή απο το vag.

Μου είπαν οτι θέλει αλλαγή στην Αντιπροσωπία Τρικάλων Γατζούλας

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ορεξη, δεν πας μια και απο Δεμερλιωτη, και να σε εξυπηρετησει ο Αντωνης ο Καραγιαννης. Πες του απο το παιδι με το Golf V το γαλαζιο απο ΑΘηνα με το NOX. ειναι στον δρομο Καρδιτσας-Τρικαλων, ισως το ξερεις. Αυτο αν δεν βαριεσαι, οχι τιποτα αλλο :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανει τιποτα.

Υπάρχει ένας εγκέφαλος άνεσης για όλες αυτές τις λειτουργίες (πορτες-παράθυρα) και δεν δεχεται καμία εντολή απο το vag.

Μου είπαν οτι θέλει αλλαγή στην Αντιπροσωπία Τρικάλων Γατζούλας

Ο εγκεφαλος αυτος βρισκεται κατω απο τη μοκετα εμπρος απο το καθισμα του οδηγου και το συνηθεστερο προβλημα που παρουσιαζει ειναι οξειδωμενες επαφες.

Πριν τον αλλαξεις βγαλε τη φισα και ριξε της λιγο σπρευ επαφων.

Μηπως εχει μπει νερο σ΄αυτη την περιοχη;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τον εγκέφαλο αυτό. Είναι σε ένα κλειστό μαυρο κουτι κατω απο τη μοκέτα στο ποδια του οδηγού. Αν και για τα ηλ.παραθυρα δουλευει έχει χαλάσει ο τηλεχειρισμός. Πρεπει να αλλάξω την πλακέτα.

Υ.Γ. Δεν έχει οξειδοθεί έιναι καλά σφραγγισμένο το κουτί αυτο thanks

Λοιπον γράφω μετά από καιρό.

Ενας νέος εγκέφαλος άνεσης έχει 280 - 300 euro.

Ετσι λοιπόν αποφάσισα να βρω μεταχειρισμένο.

Μετά απο αρκετό ψάξιμο Αθηνα - Θεσσαλονίκη βρήκα έναν που να ταιριάζει με 70 euro!

(Είχα βρεί πολλούς με το ιδιο νούμερο αλλά μέσα τους φορούσαν διαφορετικό index και δούλευε αντιστροφα το πορτ-μπαγκαζ!)

Εγινε συγχωνευση των δημοσιευσεων

Edited by konstantinos passat
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος η δουλειά και έχω απελπιστεί.

Ο εγκεφαλός που βρήκα δέχεται όλες τις εντολές εκτός από τον προγραμματισμό κλειδιών!

Συμπέρασμα είναι οτι μετά απο αρκετό ψάξιμο βρήκα έναν ακριβώς ίδιο εγκέφαλο ο οποίος όμως είχε ακριβώς το ιδιο προβλημα με τον δικό μου, δηλαδή τον τηλεχειρισμό!

Κατέληξα οτι πρέπει να παραγγείλω έναν νέο εγκέφαλο από την αντιπροσωπεία με 300 ευρώ...

Υ.Γ. Αν κάποιος γνωρίζει κανένα site για να τον παραγγείλω φθηνότερα παρακαλώ ενημερώστε με. Τα στοιχεία του εγκεφάλου άνεσης είναι 1C0 959 799 B με εσωτερικό index 0Z για passat 01 4θυρο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 10 ημερες εχω και ΄γω το ιδιο προβλημα, το περίεργο είναι ότι μου το παρουσιαζει όταν έχει σχετικά χαμηλη θερμοκρασια. αν αφήσω το αυτοκίνητο στον ήλιο λειτουργεί κανονικά (εχώ και΄γω passat 2001). Μήπως εχει ημερομηνία λήξης ο εγκέφαλος άνεσης?

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε πρώτα τις μπαταρίες στα κλειδιά. ισως είσαι πιο τυχερός. παντως και σε μας κάπως έτσι ξεκίνησε.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.