Jump to content
mihalis19

κουφο τριξιμο

Recommended Posts

παιδια στο golf 5 gt sport Που εχω εδω και πολυ καιρο κανει ενα κουφο τριξιμιο το οποιο ερχεται ή απο το καντραν ή απο το πιο πανω δεν μπρω να το καταλαβω ακριβως.ειναι τριξιμο διαφορετικο απο τις κονσολας (air condition κτλ) που φανταζομαι οτι τριζει στους περισσοτερους.ειναι κατι σαν ζζζζζζζζζζ.μονο αυτο.εχει κανεις κατι τετοιο??

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ζζζζζζζζζζζζ που περιγράφεις εκεί μπροστά και πάνω, μου το κάνει μερικές φορές το σκιάδιο του οδηγού όταν είναι ανοιχτό. Τσέκαρε το. Αμα το κλείσεις απότομα ακούγεται πάλι.

Link to comment
Share on other sites

απο το σκιαδιο? -_- εχει κ το σκιαδιο "φωνη"? α, ρε golf με τα ωραια σου κ τα απροβλεπτα :blush:

Ναι, ακούγεται σα να συντονίζεται κάποιο έλασμα μέσα στο σκιάδιο ή πίσω απ 'αυτό μέσα στη ταπετσαρία του ουρανού.

Link to comment
Share on other sites

λες να ειναι αυτο??θα το κοιταξω.αν και δεν νομιζω.γιατι νομιζω οτι ερχεται απο καντραν μερια.ή απο ταμπλο.θα δω και θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ακουω κι εγω...Απο το καντραν ερχεται αλλα ουτε εγω καταλαβαινω απο ποιο σημειο ακριβως...Ενα παρατεταμενο ζζζζζζζ....Αν καποιος το εντοπισει ας γραψει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον ηχο.....το ζζζζζζζ μηπως τον ακουτε βραδυ ? Οταν εχετε ανμμενα φωτα ?

Το ρωταω γιατι το εχω ακουσει και εγω μονο οταν εχω αναμμενα τα φωτα. Οταν κλεινω τα φωτα δεν το ακουω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτον τον ηχο.....το ζζζζζζζ μηπως τον ακουτε βραδυ ? Οταν εχετε ανμμενα φωτα ?

Το ρωταω γιατι το εχω ακουσει και εγω μονο οταν εχω αναμμενα τα φωτα. Οταν κλεινω τα φωτα δεν το ακουω.

Το ίδιο συμβαίνει και στο Jetta tsi 140 HP που έχω.

έχω παρατηρήσει ότι ο θόρυβος που αναφέρεις προέρχεται από ένα πλαστικό κάλυμμα στο κάτω μέρος του καντράν πάνω από την κολώνα του τιμονιού και όταν το κρατώ με μικρή πίεση σταματά. δεν ξέρω τι μπορούμε να κάνουμε για να σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Oχι δεν ειναι ο ηχος που κανουν τα φωτα (ξενον) οταν τα αναβεις..Προερχεται απο το ταμπλω..Για να πω την αληθεια που και που το πιανει δεν ακουγεται συνεχεια..Ισως ειναι αυτο που αναφερει ο easy rider θα το κοιταξω κι εγω και βλεπουμε τι κανουμε..Το θεμα ειναι να ανακαλυψουμε την...πηγη!(ουτε ταινια hollywood να ηταν) tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εμενα αρχισε να τριζει κατι το οποιο ακουγεται στη θεση του οδηγου σαν να ερχεται μεσα απο τονα εραγωγο η κατω απο αυτον ....πιεζω κανω...δεν σταματαει ...Τονα κουω μονο οταν περναω απο ανωμαλο εδαφος...μουε χει σπασει τα νευρα ξερει κανει τι ειναι ?????????

Link to comment
Share on other sites

εμενα αρχισε να τριζει κατι το οποιο ακουγεται στη θεση του οδηγου σαν να ερχεται μεσα απο τονα εραγωγο η κατω απο αυτον ....πιεζω κανω...δεν σταματαει ...Τονα κουω μονο οταν περναω απο ανωμαλο εδαφος...μουε χει σπασει τα νευρα ξερει κανει τι ειναι ?????????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.