Jump to content
mihalis19

Revo και προβληματα

Recommended Posts

σκεφτομαι να βαλω το προγραμματακι και ειπα να κανω ενα θεμα για τα προβληματα του revo (αν υπαρχουν) γιατι στο θεμα με τα 200αρια που ηδη υπαρχει δεν βγαζω πολυ ακρη.θελω να μου πειτε οσοι εχετε tsi 140 ποσο καιρο εχετε το προγραμμα αν εχετε καποια ζημια και σε περιπτωση ζημιας τι εγινε με την vw και με την revo.

Link to comment
Share on other sites

revo εδω κ 9 μηνες...αλλαγη βαλβιδας Ν75,που μπορει να μην σχετιζεται με το προγραμμα ομως...κατα τα αλλα μια χαρουλα! :D

βαλβιδα ν75 και σκαστρα ειναι τα κλασικα προβληματα σε σε μοτερ 140 και 170.οποτε το προβλημα βγηκε επειδη δεν ειχαν αλαχτει.εκτοσς βεβαια και αν αλλαχτηκαν 2 φορες.που δεν νομιζω γιατι δεν ειπες κατι τετοιο.αντε για συνεχιστε αναφορες ρε παλικαρια να δω τι παιζει.!!!.!ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

βαλβιδα ν75 και σκαστρα ειναι τα κλασικα προβληματα σε σε μοτερ 140 και 170.οποτε το προβλημα βγηκε επειδη δεν ειχαν αλαχτει.εκτοσς βεβαια και αν αλλαχτηκαν 2 φορες.που δεν νομιζω γιατι δεν ειπες κατι τετοιο.αντε για συνεχιστε αναφορες ρε παλικαρια να δω τι παιζει.!!!.!ευχαριστω

Ναι το ξερω οτι ειναι κλασσικα προβληματα..απλα το ανεφερα επειδη ετυχε να μου βγει μετα το προγραμμα...οχι δεν την αλλαξα 2 φορες!χαχα αν ηταν να την αλλαζω 1 φορα το χρονο,καταστραφηκαμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι ειναι κλασσικα προβληματα..απλα το ανεφερα επειδη ετυχε να μου βγει μετα το προγραμμα...οχι δεν την αλλαξα 2 φορες!χαχα αν ηταν να την αλλαζω 1 φορα το χρονο,καταστραφηκαμε

χαχα με μερικα προβληματα των vw πρεπει να κανονιζουμε μαζικες αντικαταστασεις. Ανακοινωση Σημερα αλλαζουν αυτοι που το επιθετο τους αρχιζει απο Α μεχρι Δ .χαχαχαχα

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

μην ξεφυγουμε απο το θεμα απλα μια ερωτηση κανω για να μην ανοιγω και αλλο θεμα.ξερουμε ποσα κιλα ροπης εχει το tsi 140 ?

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρτια απο την αντιπροσωπια ειναι 22,4 η ροπη....29??πως το υπολογισες δηλ?με το ποδι?? tongue.gif η revo μιλαει για το προγραμμα οτι βγαζει 26-27 κιλα ροπης..εχεις κανει καμια δυναμομετριση?με τελικο remus κ βαρελακι forge ποσο να εχει παει ιπποδυναμη-ροπη λετε ρε παιδια?εδω ροδο δεν εχει καποιον να κανω dyno δυστηχως... :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα REVO 1 χρονο (+εξατμιση +βαρελη KN) και εχω κανει με αυτο 22.000 χλμ... δεν ειχα το παραμικρο προβλημα (δεν εχω αλλαξει ουτε σκαστρα...!!)

Και να πω και εγω οτι εχω κανει δυναμομετρηση και ειμαι στα 210+ hp (Η δυναμομετρηση οταν ειχε γινει ειχα μονο προγραμμα +cat-back) και 27.5 κιλα ροπη

Να σημειωσω οτι στο Vag Com μου εβγαζε 230+ hp :D

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα REVO 1 χρονο (+εξατμιση +βαρελη KN) και εχω κανει με αυτο 22.000 χλμ... δεν ειχα το παραμικρο προβλημα (δεν εχω αλλαξει ουτε σκαστρα...!!)

Και να πω και εγω οτι εχω κανει δυναμομετρηση και ειμαι στα 210+ hp (Η δυναμομετρηση οταν ειχε γινει ειχα μονο προγραμμα +cat-back) και 27.5 κιλα ροπη

Να σημειωσω οτι στο Vag Com μου εβγαζε 230+ hp ;)

αντε αντε συνεχιστε συνεχιστε παιδες γιατι θελω να ειμαι πολυ σιγουρος πριν το κανω.ξερετε τι φοβαμαι?επειδη σπουδαζω μεσολογγι και κανω τον δρομο αθηνα μεσολογγι 2 φορες την βδομαδα δεν με περνει να γινει καμια βλακεια σε προσπεραση και να με ριξει σε κανα safe mode η να κυκλοφορω με αναμενο λαμπακι μηχανης.αυτα τα ειχα ακουσει οτι γινονταν πιο παλια τωρα εχουν διορθωθει λογικα.

και κατι ακομα για να μην ανοιγω αλλο θεμα.αν βαλω το τελικο του gt θα εχω καποιο προβλημα?ή θελει μεγαλυτερη διαμετρο?δεν με ενδιαφερει να βαλω ολοσωμη κτλ κτλ.

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

ειχα ακουσει οτι γινονταν πιο παλια τωρα εχουν διορθωθει λογικα.

Κανεις λαθος ... οσο αφορα το REVO δεν γινονταν ποτε αυτα που λες :D ...

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα REVO 1 χρονο (+εξατμιση +βαρελη KN) και εχω κανει με αυτο 22.000 χλμ... δεν ειχα το παραμικρο προβλημα (δεν εχω αλλαξει ουτε σκαστρα...!!)

Και να πω και εγω οτι εχω κανει δυναμομετρηση και ειμαι στα 210+ hp (Η δυναμομετρηση οταν ειχε γινει ειχα μονο προγραμμα +cat-back) και 27.5 κιλα ροπη

Να σημειωσω οτι στο Vag Com μου εβγαζε 230+ hp :D

Το Vag-com το εχεισ εσυ? εχω μια ερωτιση, που μπορω να κανο τιν μετριση να δο και γο τα αλογα.. το πηρα και γο πριν λιγο καιρο αλλα δεν μπορω να βρω κατι τετοιο. πρεπει να μπω σε καποιο εγγεφαλο και να δω ζωντανη μετριση? στα blok? σε ποιο ομως?

Link to comment
Share on other sites

αυτο που ειπα για το λαμπακι ετσι νομιζω οτι ειναι.δεν ξερω παιζει να θυμαμαι και λαθος.το κακο ειναι το πηγα στη vw και επειδη εχω 2 χρονια ακομα εγγυησης μου λεει οτι ειναι λιγο περιεργα τα πραγματα με αυτο το θεμα.εξαρτατε πως θα τους ερθει.αυτο με φοβησε λιγο αν και ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι το προγραμμα.φοβαμαι οτι αν τυχει και το αμαξι μου ειναι σε κατι προβληματικο και το βγαλει μετα το προγραμμα οτι θα μπλεχτει λιγο το θεμα...

Edited by mihalis19
Link to comment
Share on other sites

επισης σκεφτηκα και κατι ακομα.να βαλω το προγραμμα αλλα και το διακοπτακι για να αλλαζει χαρτογραφηση και αν τυχει και βγαλει κατι που δεν νομιζω το γυρναω στο μαμα προγραμμα και συνεχιζω τα 2 χρονια της εγγυησης ανενοχλητος.τι λετε?γινεται αυτο εσεις που εχετε vag com και τετοια?φαινεται απο καπου αν το εχω γυρισει??

Link to comment
Share on other sites

Μην το ζοριζεις το θεμα φιλος 1 βολτα με το δικο μου θα σε ψησει με τα 1000 tongue.gif Για αυτο βαζεις revo για να κοιμασαι ησυχος τα βραδια τηλ στην cargate να δεις που ειναι το πιο κοντινο σημειο τοποθετησης και τελος μεγια το αμαξι !!!!

Αυτο με τα λαμπακια κτλ ηταν και ειναι προβλημα για καποιους αλλους ....

Link to comment
Share on other sites

Μην το ζοριζεις το θεμα φιλος 1 βολτα με το δικο μου θα σε ψησει με τα 1000 tongue.gif Για αυτο βαζεις revo για να κοιμασαι ησυχος τα βραδια τηλ στην cargate να δεις που ειναι το πιο κοντινο σημειο τοποθετησης και τελος μεγια το αμαξι !!!!

Αυτο με τα λαμπακια κτλ ηταν και ειναι προβλημα για καποιους αλλους ....

εχω ψηθει πολυ το μονο που φοβαμαι ειναι αυτο που ειπα για την εγγυηση.σε περιπτωση που τυχει και ειναι να βγαλει κατι το αμαξι και το βγαλει μετα το προγραμμα δεν θα μου το καλυψουν.για αυτο ρωταω αν εχω το χειριστηριο που αλλαζει το προγραμμα θα φαινεται αν το συνδεσουν στον εγκεφαλο στην vw?

Link to comment
Share on other sites

οχι 650?που το βρηκες 650?εγω στην cargate που πηρα τηλ μου ειπαν 850

Μην τρωτε παπα οι τιμες που παιζουν ειναι 700-800 πατηστε ποδι βαλτε και καμια φωνη .

Οσο για το select plus + 250 ευροπουλα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.