Jump to content
FOTIS_GOLF2_16V

Χρονος λειτουργειας βεντιλατερ

Recommended Posts

Δεν ξερω αν ετσι ειναι το συστημα του, αλλα εμενα μου φενεται παραξενο.

βαζω μπρος το ΜΚ5 FSI 1.6 ψες βραδυ κατα τις 9 με εξωτερικη θερμοκρασια 19 C, και απλα το εβγαλα εξω απο το γκαραζ μου, (δηλ μισο λεπτο υποθεση) και το σβηνω. επι 12 λεπτα που ημουν μεσα στο αμαξι ακουσα το βεντιλατερ να λειτουργει χαμηλα, και δεν ειναι η πρωτη φορα, το εχω ξαναπαρατηρησει.

εχει συμβει σε κανεναν αλο?? οσα αυτοκινητα ειχα ως τωρα το πολλυ πολλυ να λειτουργουσε το βεντιλατερ 5 λεπτα, και παλι να ειναι κατακαλοκαιρο, καταμεσημερο και η μηχανη να ειναι στους 90C, και οχι εντελως κρυο οπως ψες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ετσι ειναι το συστημα του, αλλα εμενα μου φενεται παραξενο.

βαζω μπρος το ΜΚ5 FSI 1.6 ψες βραδυ κατα τις 9 με εξωτερικη θερμοκρασια 19 C, και απλα το εβγαλα εξω απο το γκαραζ μου, (δηλ μισο λεπτο υποθεση) και το σβηνω. επι 12 λεπτα που ημουν μεσα στο αμαξι ακουσα το βεντιλατερ να λειτουργει χαμηλα, και δεν ειναι η πρωτη φορα, το εχω ξαναπαρατηρησει.

εχει συμβει σε κανεναν αλο?? οσα αυτοκινητα ειχα ως τωρα το πολλυ πολλυ να λειτουργουσε το βεντιλατερ 5 λεπτα, και παλι να ειναι κατακαλοκαιρο, καταμεσημερο και η μηχανη να ειναι στους 90C, και οχι εντελως κρυο οπως ψες.

polu periergo file na leitourgei tosa lepta kai me ayton ton tropo. phgaine na to koitakseis.

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα, μονο στο δικο μου συμβαινουν αυτα????

διαβασμα θελει...? τι να πω?

Λιγο ασχετο αυτο που ρωταω παρακατω, , αλλα εχω καποιες αμφιβολιες σχετικα με τα service που εκανε ο προηγουμενος κατοχος:

Υπαρχει κανεις με FSI 1.6 κοντα στα 85,000 και να εχει κανει κανονικα τα service του στην VW? αν ναι, θα με βοηθουσε πολλυ να συγγρινω το βιβλιο service του με το δικο μου, γιατι νομιζω υπαρχει καποιο κενο.....

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πήγαινε να κοιτάξεις τον θερμοστάτη.Υπάρχει περίπτωση να δυσλειτουργεί και να μην διαβάζει πραγματικές θερμοκρασίες.Αν σου κολλήσει κλειστός (διακόπτης) τότε το βεντιλατέρ σου θα δουλεύει συνέχεια και θα αργεί το αυτοκίνητο να ζεσταθεί.Αλλά αν κολήσει ανοιχτός....Τότε καλύτερα να μην σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες πες μας που πιστευεις οτι υπαρχει κενο;Σε τι χλμ εχει κανει σερβις;Συμβουλεψου και το manual πρωτα.

Κατ αρχην να πω οτι MΑΛΛΟΝ μεσα στην VW δεν πρεπει να εχει γινει κανενα service, και το βιβλιο service πρεπει να ειναι φτιαχτο στο χερι απλα και μονο για να συνοδευει το αυτοκινητο και τον υποψηφιο αγοραστη, δηλαδη εμενα!

οι σφραγιδες στις αλλαγες λαδιων ανα 10000ΚΜ - 12000KM ειναι απο (να μην πω εδω μεσα ονομα) γνωστη αντιπροσωπεια της renault.

δυστυχως δεν εχω μπροστα μου τωρα το βιβλιαρακι με τις σφραγιδες και τα ΚΜ μιας και το αυτοκινητο το εχω δανισει στον αδερφο μου για μερικες μερες εκτος πολεως.

γιαυτο και θελω αν υπαρχει καποιος με σωστα ενημερωμενο βιβλιο service, να μου πει τι εχει κανει μεσα στα 80,000ΚΜ

Link to comment
Share on other sites

Προχτες παλι τα ιδια, με 4 βαθμουςC εξω, 8,30 το πρωι ΜΟΛΙΣ το εβαλα μπρος αμεσως αρχιζει το βεντικαλατερ να δουλευει στο ΦΟΥΛ. Επι 10 λεπτα που περιμενα να ζεσταθει το αυτοκινητο δουλευε ασταματητα.

θα παω να δω τι γινεται, παντως δεν εχει καταγραψει βλαβη στον εγγεφαλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.