Jump to content
andre

Log ΣΕ Gt ΚΑΙ ΑΠΟΡΙΕΣ

Recommended Posts

Καλησπέρα , για δείτε τα παρακάτω Log και πείτε μου αυτό που κάνει η πίεση είναι φυσιολογικό ?

Επίσης μπορείτε να μου πείτε σε ποιο Block είναι ο maf του gt γιατί δεν το βρίσκω ?

Δείτε την ροπή τι κάνει ψηλά .

Τα μπεκ έτσι ψεκάζουν στα tsi ?

Μίγματα που βλέπουμε στο gt ? (non 31)

Το αυτοκίνητο φοράει μόνο πρόγραμμα

Το αυτοκίνητο στο δρόμο δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα αλλά νομίζω ότι δεν πάει , μένει πολύ πίσω σε φιλικές δοκιμές με leon 1.8tsi με πρόγραμμα μόνο περίπου 210ps , είναι λογικό να μου εξαφανίζεται ?

82225687.jpg

234p.jpg

320ne.jpg

120118.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλά κόντρα με leon 1.8tsi και με πρόγραμμα και θέλεις να βγεις και μπροστά?

Φίλε το gt με πρόγραμμα πάει 200 με 210 σωστά ? το λεον ειναι 210, δεν θέλω να είναι μπροστά το gt αλλά να είναι μέχρι 2-3 αυτοκίνητα πίσω αλλά σου λέω ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά . σε κάθε ταχύτητα 2-3 αυτοκίνητα .

Δεν είναι το πρόβλημα μου η κόντρα αλλά οι πιεσης στα log , είναι φυσιολογικ να κάνει over να πέφτει στο 1,2 στης 4200 και μετά να ξανά ανεβαίνει στο 1,6 στης 5000 ?

Edited by andre
Link to comment
Share on other sites

Κάνα σφάλμα από Vag Com έχουμε?

Μήπως χάνει πίεση και ξανά δίνει Boost το αμάξι... Συνήθωε τέτοια προβλήματα χαλασμένη σκάστρα τα προκαλεί, έχεις αλλάξει σκάστρα?

Link to comment
Share on other sites

Κάνα σφάλμα από Vag Com έχουμε?

Μήπως χάνει πίεση και ξανά δίνει Boost το αμάξι... Συνήθωε τέτοια προβλήματα χαλασμένη σκάστρα τα προκαλεί, έχεις αλλάξει σκάστρα?

Ευχαριστώ φίλε ,θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αλλάχτηκε σκαστρα και ν75 και το αυτοκίνητο πλέων πάει μια χαρά και κάθετε διπλά σε λεον 2 1.8 με revo.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Κάνα σφάλμα από Vag Com έχουμε?

Μήπως χάνει πίεση και ξανά δίνει Boost το αμάξι... Συνήθωε τέτοια προβλήματα χαλασμένη σκάστρα τα προκαλεί, έχεις αλλάξει σκάστρα?

Αν είχες κανει ένα scan με vagcom οπως είπε και ο φίλος @geopapax θα το είχαμε λυση το πρόβλημα, από αυτές τις λίστες τι να καταλάβουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες κανει ένα scan με vagcom οπως είπε και ο φίλος @geopapax θα το είχαμε λυση το πρόβλημα, από αυτές τις λίστες τι να καταλάβουμε!!!!

Δεν φαίνεται από το logάρισμα ότι κάτι δεν πάει καλά για αυτό πρότεινα και έλεγχο με VAG-COM, όπως ξανά έχουμε αναφέρει πολλές φορές η N75 δεν βγάζει σφάλμα οπότε και με το VAG-COM δεν θα έβλεπε κάτι. Πάντως τέτοιου είδος προβλήματα δημιουργεί η σκάστρα και η N75.

Link to comment
Share on other sites

η παρουσιαση logs δεν γινεται στα "προβληματα" ασχετο αν στην πορεια αλλαξες σκαστρα κ ν75 οποτε το θεμα φευγει απο εδω κ κλειδωνει αφου ελυσες το προβλημα σου

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.