Jump to content
PoloMk7

Ανταλακτικά Vw Polo

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους , Δεν γνωριζω αν εχει ανοιξει καποιο παρόμοιο θέμα

Ανοιγω το θέμα αυτο για να συζηταμε για τιμες ανταλακτικων είτε Original είτε imitasion για τα αυτοκινητα μας

Και ξεκιναω με το δικο μου , που σημερα το πρωι με το Polo μου καρφωσα ενα Opel Insignia 2.0 κυβικα turbo ( Ο Τυπος στη διαφημιση ήθελε να το οδηγησει για να μαθει τι αλλο μπορει να κάνει ) εε εγω το κάρφωσα για να μάθω τι αλλο δεν μπορει να κανει.

εκει που βρισκομαι λοιπον στη λενορμαν εχω μπροστα μου το Opel και στην στροφη προς την καραισκακη τον βλεπω οτι δυσκολευεται να στριψει και σκεφτομαι πωπω τι κανει ο τυπος !!! . φαναρι σταματαει πισω εγω σταματαω. ΠΡΑΣΙΝΟ αντε παμε ...... και με το που μπαινουμε καραισκακη σταματαει - σταματαω

Ξεκιναει - ξεκιναω -- σταματαει αποτομα , εεε καπου εκει εγινε η μαλακια με εμενα να αντιλαμβανομαι αργα οτι σταματησε και να τον εχω κεντραρει , κοβω τιμονι δεξια φρενο , και μπαμ , τον βρηκα πισω δεξια , προφυλακτηρας πισω αυτος , προφυλακτηρας μπρος εγω , και εχει γρατζουνιστει και πολυ λιγο στο κατω μερος το φαναρι μου

Τωρα μπας και ξερει κανει τιμες να μου πει για προφυλακτηρα μπρος original και τιμη για φαναρι μπρος αριστερα αυτο που βρισκεται στη μερια του οδηγου .

Το Polo μου ειναι 3,5 ετων ειναι το μοντελο μετα απο το στρογγυλοφαναρο το ειχα παρει το 2006 ..

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

το Polo 9Ν3 έτσι λέγετε το μοντέλο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας .

Βασικα βρηκα κάποιες τιμες απο Ιντερνετ

Φαναρι εμπρος 130 euro original

προφυλακτηρας 150 euro ιμιτασιον ομως

Βασικα ρώτησα ενα φαναρτζιδικο εκει στη γειτονια μου τον οποιο τον ξέρω κιόλας ,

και μου ειπε οτι ο προφυλακτήρας γίνεται να φτιαχτει,

Θα βγει θα βαφτει και θα ξαναμπει αυτο 120 ευρο + το φανάρι μου είπε.

και ενταξει του είπα να δει μηπως εχει χτυπηθει και πουθενα αλλου τιποτα πισω απο τον προφυλακτηρα αν και μου ειπε οτι δεν το βλεπει να εχει κατι εκει

και λιγο το φτερο μοιαζει σαν να εχει κανει μια λακουβιτσα αλλα μου ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα οταν βγαλει τον προφυλακτηρα θα ερθει εκει που πρεπει.

τωρα μάλλον απο Δευτερα θα το βάλω για φτιάξιμο 300 eyro στο σύνολο με κόβω να δίνω ..

Καλα να πάθω για να μάθω να είμαι πιο προσεκτικος αλλη φορα.

Link to comment
Share on other sites

για ένα φανάρι μιλάς; λίγο ακριβό μου φαίνεται... αν θες κοίτα για ιμιτασιόν αν δεν θες να πάρεις μεταχειρισμένο εκτος και αν θες δώσε κάτι παραπάνω και βάλε angel eyes που θα είναι και πολύ πιο όμορφα. προφυλακτήρα αν φτιάχνεται γιατί όχι μην τον αλλάξεις. μονο να γίνει καλή δουλειά και ανάλογος την ζημια που έχει.

έτσι είναι πάντως αυτά είναι τα χειρότερα έξοδα... και εμενα η απροσεξία μου στοίχισε πριν λίγο καιρό και πάει και το φανάρι και ο προφυλακτήρας μάσκες κτλ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.