Jump to content
Dark Angel

Πίσω Φρένα Από S3/Tt

Recommended Posts

λοιπόν για τα πίσω φρένα πώς μπορούμε να βάλουμε τις δαγκάνες και τον αεριζώμενο δίσκο του S3/TT (1.8Τ 20vt μοτέρ) αλλά να είναι με καρέ 4Χ100

Έχω σκεφτεί δισκόπλακα από Tarox G88 όπως έχω τώρα απλά θέλω μεγαλύτερη διάσταση πίσω και να είναι και αυτή αεριζώμενη. Τι άλλη λύση παίζει?

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανοιξεις τρυπες στην δισκοπλακα του S3/TT σε 4Χ100 καρε και μετα να μονταρεις την πισω δαγκανα του S3, μπορεί να χρειαστεί να φτιαξεις και αποστάτες πράγμα για το οποιο δεν ειμαι σιγουρος. Γενικα ειναι αρκετα μανουριαρικη μοντα χωρίς κάποιο ιδιαίτερο ωφελος. Τα μοντέλα με αεριζόμενα δισκόφρενα πισω (πχ S3/TT) "υποφέρουν" απο αρκετα μεγάλο βάρος γι αυτό χρειάζονται και τα αεριζόμενα δισκόφρενα. Το polo με δισκόφρενα απο golf 2-3 gti η polo 6n2/gti μια χαρα τα καταφέρνει. Τωρα αν σωνει και καλα θες αεριζόμενα μπορείς να ψαχτείς και σε Aftermarket φρένα.

Link to comment
Share on other sites

δεν βρίσκω Aftermarket εάν έβρησκα καλά θα ήτανε, βασικά ποιό πολύ θέλω να ξεφίγω από το 221 δίσκο τον πίσω να πάω σε 256 είναι καλή διάσταση.

Link to comment
Share on other sites

file mou vale diskous 256,opws foras kai mprwsta,daganes apo s3 h leon coupra (poly dyskola tis vriskeis)kai me antaptores katharises...

έχω βρεί, απλά λίγο φτιάξιμο θέλω να κανω μία βάση και μπένουν. Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να έχω αεριζώμενο δίσκο πίσω δεν θέλω μόνο.

Υ.Γ. Γράψε με ελληνικούς χαρακτίρες γιατί μπορεί να σβιστή το πόστ σου.

Link to comment
Share on other sites

έχω βρεί, απλά λίγο φτιάξιμο θέλω να κανω μία βάση και μπένουν. Το θέμα είναι ότι εγώ θέλω να έχω αεριζώμενο δίσκο πίσω δεν θέλω μόνο.

Υ.Γ. Γράψε με ελληνικούς χαρακτίρες γιατί μπορεί να σβιστή το πόστ σου.

Λευτέρη μπαίνουν ανετα, answer by Γκικας :lol:, ετσι μου ειπε δηλαδη :lol:.

Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη μπαίνουν ανετα, answer by Γκικας :lol:, ετσι μου ειπε δηλαδη :lol:.

I know ότι μπένουν κάναμε και δοκίμη σήμερα να δούμε πως κάθοντα! Φένονται και πολύ τούμπανα :lol: :lol: :D :D

Joop -> και το χειρόφρενο κανένα πρόβλημα όπως είναι και του S3 ντύζα έχει ;) δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.