Jump to content
mrdaellis2

Αλαξα Της Λαμπες Με Led Και .....

Recommended Posts

σημερα αγορασα λαμπακια led για να αλαξω σε ολες της μπλαφονιερες της λαμπες πυρακτοσεος αλαξα την μποστα και οταν αλαζα την πισο κοπικε το ρευμα μονο σε ολες της μπλαφονιερες μπρος πισο πηγα στην ασφαλειοθηκη ολες η ασφαλειες ειναι καλες (αν και δεν λεει καπου πια ασφαλεια ειναι που ) μπορει καποιος να βοειθιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια 5άρα (πορτοκαλί) είναι νομίζω 2-3 σειρά από πάνω προς τα κάτω όπως τις βλέπεις και 4η αν θυμάμαι καλά στη σειρά από αριστερά προς τα δεξιά στην ασφαλειοθήκη που βρίσκεται από την μεριά του οδηγού.8P

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καλησπέρα,

θέλω να αλλάξω κι εγώ τις λάμπες στο Touran μου αλλα φοβάμαι μην σπάσω τίποτα.

όταν μπορέσεις στείλε μου καμια οδηγία για το πώς να ανοίξω τις πλαφονιέρες.

Ευχαριστώ

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου καλησπέρα,

θέλω να αλλάξω κι εγώ τις λάμπες στο Touran μου αλλα φοβάμαι μην σπάσω τίποτα.

όταν μπορέσεις στείλε μου καμια οδηγία για το πώς να ανοίξω τις πλαφονιέρες.

Ευχαριστώ

Γιώργος

ειδα ολες της ασφαλειες τιποτα ειναι ολες ο.κ. μη και δε κανουν τα λεντ λογο που εχουν αλλη αντισταση μπας και εκαψα τιποτα αλλο? Γιωργο παρε ενα ισιο κατσαβιδακι για την μποστα μπλαφονιερα βαλτο αναμεσα (γιαλακι) και πλαστικο απο την μποστα μερια του παρπριζ στη μεση και βγαλτο.Η πισο τωρα εχει δυο (γιαλακια)το καθε ενα εχει 4 ποδαρακια βαλε το ιδιο εργαλειο στης ισιες μεριες του (γιαλιου)λιγο απο τη μια και λιγο απο την αλλη εως οτου να δεις μεσα.ολες οι αλλες (πισο και στα αλεξιλια ειναι ευκολο η πισο οπως τη κοιτας απιστερα.αλλιος οταν κατεβω για το λαδι.

Link to comment
Share on other sites

ειδα ολες της ασφαλειες τιποτα ειναι ολες ο.κ. μη και δε κανουν τα λεντ λογο που εχουν αλλη αντισταση μπας και εκαψα τιποτα αλλο? Γιωργο παρε ενα ισιο κατσαβιδακι για την μποστα μπλαφονιερα βαλτο αναμεσα (γιαλακι) και πλαστικο απο την μποστα μερια του παρπριζ στη μεση και βγαλτο.Η πισο τωρα εχει δυο (γιαλακια)το καθε ενα εχει 4 ποδαρακια βαλε το ιδιο εργαλειο στης ισιες μεριες του (γιαλιου)λιγο απο τη μια και λιγο απο την αλλη εως οτου να δεις μεσα.ολες οι αλλες (πισο και στα αλεξιλια ειναι ευκολο η πισο οπως τη κοιτας απιστερα.αλλιος οταν κατεβω για το λαδι.

τι αλλο μπορει να εκαψα ρε παιδια???.

Link to comment
Share on other sites

Μια 5άρα (πορτοκαλί) είναι νομίζω 2-3 σειρά από πάνω προς τα κάτω όπως τις βλέπεις και 4η αν θυμάμαι καλά στη σειρά από αριστερά προς τα δεξιά στην ασφαλειοθήκη που βρίσκεται από την μεριά του οδηγού.:)

το τουραν της εχει μεσα στο μοτερ διπλα στη μπαταρια για την καθε μια εχει ενα F 10 πχ αν και ειναι ολες ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ηταν ασφαλεια στην ασφαλειοθυκη κατο απο το τιμονη αφου πρωτα βγη η πορτα απο το ντουλαπακη.ωραια τα λεντ με λιγο λιγοτερο φως λογο του οτι δεν αντανακλα στον καθρεφτη.μονο που δεν βρεικα λαμπακι για μεσα στο ντουλαπακι.οκ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλαράκι.

Επειδή θέλω να αλλάξω κι εγώ τις λάμπες στο Touran μου μπορείς να μου πείς απο που τις αγόρασες και πόσο σου κοστίσαν.

Στη γειτονια μου παω στη φραντζη εχει ο ΝΙΑΟΣ και ο ΤΖΑΒΑΡΑΣ το κοστος και για της σωληνοτες και για της καρφοτες της εμπρος μπλαφονιερας ειναι 2ευρω παρε δειγματα μαζι σου αλλο μεγεθος στα σκιαδια αλλο στης μπλαφονιερες αλλο στο πορτ παγαζ.

Link to comment
Share on other sites

Στη γειτονια μου παω στη φραντζη εχει ο ΝΙΑΟΣ και ο ΤΖΑΒΑΡΑΣ το κοστος και για της σωληνοτες και για της καρφοτες της εμπρος μπλαφονιερας ειναι 2ευρω παρε δειγματα μαζι σου αλλο μεγεθος στα σκιαδια αλλο στης μπλαφονιερες αλλο στο πορτ παγαζ.

και προσεχε τα λεντ εχουν πολικοτιτα αν δεν αναβει ετσι βαλτο αλλιος

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μαγαζι για οτι λαμπα led θες και για vw λογο του οτι θελει ιδικα led με αντισταση.

και φτηνα ΧΡΥΣΙΠΠΟΥ 1 ΖΩΓΡΑΦΟΥ 2107754932.

στο π. φαληρο Αχαιων 9 και πριαμου 12 τηλ.211.1002079και can bus και στα αλλαζει

Edited by mrdaellis2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.