Jump to content
muppetshow

Boys Help!

Recommended Posts

Πριν μια εβδομάδα τράκαρε μια πολύ καλή φίλη μου το αυτοκίνητό της Seat Leon 1.8 TSI. Το άσχημο είναι πως δεν το έχει ξεχρεώσει ακόμα new_grrrr.gif και πως δεν έχει μικτή. Η ζημιά που μας είπαν στην αντιπροσωπεία είναι 5-6000¤, αν και μου φαίνεται αρκετά μεγάλη. Από ότι το κοίταξα από μηχανικά μέρη γενικώς από την μετώπη μέχρι την μηχανή(ψυγείο, intercooler, ψυγείο κλιματιστικού…). Ένας πωλητής από την αντιπροσωπεία μας το παίρνει 8800¤(όσο είναι το ανεξόφλητο ποσό). Τι λέτε αξίζει να το δώσει τόσο??? Η ζημιά σας φαίνεται τόσο μεγάλη??(Photos).Το αυτοκίνητο είναι δυο χρόνων και έχει 31.000km.

P.S.Η μεγάλη ζημιά έγινε λόγο του κοτσαδούρου του αυτοκινήτου που χτύπησε…. machinegun.gifmachinegun.gifmachinegun.gif

post-4705-125916782591_thumb.jpg

post-4705-125916780799_thumb.jpg

post-4705-125916779258_thumb.jpg

post-4705-125916777502_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η ζημια δεν ειναι τιποτα!

βρες μεταχειρα ανταλλακτικα..

ειναι κριμα να το σκωτοσει.......

Μην το δωσεις.Φτιαξε το.Στην αντιπροσωπεια τις φουσκωνουν λιγο τις τιμες.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε μην τους κανει τη χαρη,να το φτιαξει εκτος αντιπροσωπειας.Μια ερωτηση,το οχημα στο οποιο προσεκρουσε και ειχε κοτσαδορο,εφερε αδεια για τον κοτσαδορο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε φιλε μην τους κανει τη χαρη,να το φτιαξει εκτος αντιπροσωπειας.Μια ερωτηση,το οχημα στο οποιο προσεκρουσε και ειχε κοτσαδορο,εφερε αδεια για τον κοτσαδορο;

Όχι δεν έφερε...από ότι ρώτησα το μόνο που θα γίνει (αν κάνει αναφορά στην ασφαλιστική της) είναι να του κόψουν οι μπάτσοι μια κλήση 150€. Άστα να πάνε...!!!

Εγώ πάντως αν ήμουν στην θέση της φίλης μου δεν θα το πούλαγα...Αν δεν είχα τα λεφτά θα έλεγα άστο να κάθεται (απ' το να το σκοτώσω) και ας πλήρωνα κάθε μήνα 200€ την δόση!!!!!

Να σας ρωτήσω..ξέρετε κανένα site (Ελλάδα-εξωτερικό) με μεταχειρισμένα ανταλλακτικά??

Edited by muppetshow
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να κανει υπομονη και να πληρωνει τη δοση οπως λες μεχρι να το φτιαξει και ας κανει και μια βολτα απ τα μεταχειρο της λιοσιων και των αλλων σημειων που μπορει να βρει ανταλλακτικα.Καλυτερα να το κανει βεγγαλικο το πασχα(που λεει ο λογος) παρα να το χαρισει σ αυτους που θα το φτιαξουν με ελαχιστα εξοδα και μετα θα το μοσχοπουλησουν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.