Jump to content
βασιλη

Θορυβος Απο Τσιμουχες

Recommended Posts

Τι κόστος θα έχουνε σε κάποια αμάξια τα οποία δεν θα έχουνε πλέων εγγήση... ΔΕΝ θελώ να το σεκύτωμαι...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια

σημερα μου αλλαξανε όλες τις τσιμουχες αλλα προσοχη όχι τισ τσιμουχες του πλαισιου του αυτοκινητου και των πορτων στις ακρες αλλα τις εσωτερικες τσιμουχες όλων των πορτων γυρω γυρω απο τα τζαμια που καταληγουν στο πανω μερος τις καθε πορτας (πρεπει να ανοιξου ν τα καπακια απο τις πορτες και τα τζαμια για να περασουν τισ νεες).

το αποτελεσμα απιστευτο... ακρα του ταφου σιωπη... και στα δικα σας παιδια...

Φαινεται οτι τα παλια ηταν ελλατωματικα...

Γειά σου φίλε cmeletis.Ποστάρισε σε παρακαλώ καμιά φωτό γιατί δεν κατάλαβα ποιές τσιμούχες άλλαξες και από που προέρχονταν ο θόρυβος που είχες.hmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κοστος ειναι περιπου 70 Ευρω η καθε τσιμουχα χωρις την τοποθετηση.

Αναφορικα με τις φωτογραφιες αυτες ακολουθούν.

Α. Τσιμουχα πορτας που δεν την αλλαζουμε

post-1109-125995251665_thumb.jpg

Β. Τσιμουχα Πλαισιου που δεν την αλλαζουμε

post-1109-12599525431_thumb.jpg

Γ. Τσιμουχες που πρεπει να αλλαξουμε

post-1109-125995258958_thumb.jpg

post-1109-125995260103_thumb.jpg

post-1109-125995261127_thumb.jpg

Η τσιμουχα για καθε πόρτα είναι μια (και οχι σε κομματια) και πρεπει να ανοιχτεί η πόρτα εσωτερικα και το τζάμι

Ελπίζω να βοηθησα παιδια.

Αν σας εχει βγαλει προβλημα παιδια κυνηγηστε το ιδιαιτερα αν ειναι στην εγγυηση. Εμενα στο συνεργειο κανανε οτι δεν το ακουγανε και εκ των υστερων εμαθα οτι με λεγανε περιεργο... αλλα ο πωλητης που καναμε την συμφωνια για το αυτοκινητο οταν ακουσε τους τριγμους τρελαθηκε και τους εβαλε χερι.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το κοστος ειναι περιπου 70 Ευρω η καθε τσιμουχα χωρις την τοποθετηση.

Αναφορικα με τις φωτογραφιες αυτες ακολουθούν.

Α. Τσιμουχα πορτας που δεν την αλλαζουμε

post-1109-125995251665_thumb.jpg

Β. Τσιμουχα Πλαισιου που δεν την αλλαζουμε

post-1109-12599525431_thumb.jpg

Γ. Τσιμουχες που πρεπει να αλλαξουμε

post-1109-125995258958_thumb.jpg

post-1109-125995260103_thumb.jpg

post-1109-125995261127_thumb.jpg

Η τσιμουχα για καθε πόρτα είναι μια (και οχι σε κομματια) και πρεπει να ανοιχτεί η πόρτα εσωτερικα και το τζάμι

Ελπίζω να βοηθησα παιδια.

Αν σας εχει βγαλει προβλημα παιδια κυνηγηστε το ιδιαιτερα αν ειναι στην εγγυηση. Εμενα στο συνεργειο κανανε οτι δεν το ακουγανε και εκ των υστερων εμαθα οτι με λεγανε περιεργο... αλλα ο πωλητης που καναμε την συμφωνια για το αυτοκινητο οταν ακουσε τους τριγμους τρελαθηκε και τους εβαλε χερι.

Ευχαριστώ πολύ Μελέτη.Και γω αυτές τις τσιμούχες υπέθεσα αλλά πως σου έβγαζε απο κει θόρυβο είναι το περίεργο!!!Τρίβεται στο τζάμι ή στο πλαίσιο της πόρτας?Εν πάσει περιπτώσει σημασία έχει ότι βρήκες την λύση γιατί οι κάθε είδους θόρυβοι είναι σπαστικοί και κουραστικοί.Νομίζω είναι η δεύτερη φορά που τις αλλάζεις?Εύχομαι να μην σου ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.Α και άμα ανέβεις προς τα πάνω για τις γιορτές θα χαιρόμασταν πολύ οι πασσατάδες του βορρά να σε γνωρίσουμε από κοντά σ΄επικείμενη συνάντησή μας.:D

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Μελέτη.Και γω αυτές τις τσιμούχες υπέθεσα αλλά πως σου έβγαζε απο κει θόρυβο είναι το περίεργο!!!Τρίβεται στο τζάμι ή στο πλαίσιο της πόρτας.Εν πάσει περιπτώσει σημασία έχει ότι βρήκες την λύση γιατί οι κάθε είδους θόρυβοι είναι σπαστικοί και κουραστικοί.Νομίζω είναι η δεύτερη φορά που τις αλλάζεις?Εύχομαι να μην σου ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα.Α και άμα ανέβεις προς τα πάνω για τις γιορτές θα χαιρόμασταν πολύ οι πασσατάδες του βορρά να σε γνωρίσουμε από κοντά σ΄επικείμενη συνάντησή μας.:D

Professora πρωτη φορα τις αλλαξα τις τσιμουχες.

Αναφορικα με την απορία σου ''που ειναι περιεργο που βγαζει απο εκει θορυβο'', ειχα και εγω την ιδια απορία αλλα ελα που απο εκει ητανε. Και ο θόρυβος ήταν οπως στα αλλα παιδιά (μπροστα και πισω τροχος με υψομετρικη διαφορα, στροφες εντος πολης με χαμηλη ταχυτητα).

Εγω υπεθεσα παντως οτι οι τσιμουχες ηταν ελλατωματικες (απο τον ηλιο στο εργοστασιο - η στο αυτοκινητο μεχρι να παραδωθει- η ελλατωματικη παρτιδα).

Θελω οπωσδηποτε στην επομενη συναντηση να ειμαι εκει και θα προσπαθησω γιατι δουλευωεκτος Βεροιας και ερχομαι στην πολη μου τα Σαββατοκυριακα...

Κανονιστε συναντηση εδω ρε παιδες αντε ντε... και την περιφερεια...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε το μάτι μου σε προκαθορισμένη συνάντηση του club.Χωρίς να είναι 100% σίγουρο ότι θα έρθω θα προσπαθήσω όμως.Νομίζω είναι μια καλή ευκαιρία για σένα αφού είσαι από την Βέροια.http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=33065&view=getnewpost&hl=&fromsearch=1

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

θορυβος τελος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!joop εισαι θεος. εβαλα το λιπαντικο σε ολες τισ τσιμουχες αλλα και στισ πορτες στο επανο μερος τσιμουχα με τσοχα. το ανεβοκατεβαζα διαγονια σε πολυ αποτομη ραμπα ,πριν το λιπανο στην ιδια ραμπα ηθελα οτοασπιδες, τωρα ακρα του ταφου σιοπη .οσοι εχετε το ιδιο προβλημα δοκιμαστε αυτη την λυση θα παθετε πλακα με το αποτελεσμα οπος επαθα εγω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που ειχες αποτελεσματα!! :thumbsup::thumbsup:

2 μικρες προτασεις μονο,βαζε λιγη ποσοτητα γιατι αρκει.δεν χρειαζεται να κολυμπαει στο λιπαντικο η τσιμουχα.με αυτο τον τροπο κανεις και οικονομια στο προιον που ειναι πανακριβο.τσιμουχες τυπου ''τσοχας'' (αν εχεις)μην τις λιπανεις ποτε,ειναι λαθος.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.