Jump to content
thanos.k

Δυστηχως ...Τιμονι ,Σασμαν Βαση ?

Recommended Posts

παιδια στο τελευταιο ταξιδι εμφανησε το εξης . μετ Τα τα 120-130 με κρουιζ κοντρολ το τιμονι εαν υπαρχει παρατεταμενησ τροφη δεν εχει επαναφορα!!!! ψιλοκολαει και αν βαλεις λιγακι δυναμη ξεξολαει και κανει σαν να εχει το τιμονι συγκεκριμενα σημεια που κλειδωνει...κανει σαν να ειναι step-by-step .

επισης κατω απο τα ποδια του οδηγου στις μικρες τΑχυτητες 10-40 αν στριψω και εχει υσηχια που και που ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τον οποιο αισθανομαι και στο λεβιες και στο τιμονι με την ιδια ενταση .ισα ΙΣα τον καταλαβαινω ... σαν καποια βαση να εχει ξεβιδωθει ..

το αμαξι δεν εχει χτυπηθει απο κατω και ειναι προσεγμενο .

δεν τα κανει παντα αλλα τα κανει πλεον .

κανεις να ξερει τι περιπου ειναι αυτα ?> ωστε να τους καθοδηγησω ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο τελευταιο ταξιδι εμφανησε το εξης . μετ Τα τα 120-130 με κρουιζ κοντρολ το τιμονι εαν υπαρχει παρατεταμενησ τροφη δεν εχει επαναφορα!!!! ψιλοκολαει και αν βαλεις λιγακι δυναμη ξεξολαει και κανει σαν να εχει το τιμονι συγκεκριμενα σημεια που κλειδωνει...κανει σαν να ειναι step-by-step .

επισης κατω απο τα ποδια του οδηγου στις μικρες τΑχυτητες 10-40 αν στριψω και εχει υσηχια που και που ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τον οποιο αισθανομαι και στο λεβιες και στο τιμονι με την ιδια ενταση .ισα ΙΣα τον καταλαβαινω ... σαν καποια βαση να εχει ξεβιδωθει ..

το αμαξι δεν εχει χτυπηθει απο κατω και ειναι προσεγμενο .

δεν τα κανει παντα αλλα τα κανει πλεον .

κανεις να ξερει τι περιπου ειναι αυτα ?> ωστε να τους καθοδηγησω ?

Ποιο έχεις; Golf I ή κάποιο άλλο;

Link to comment
Share on other sites

golf I με cruise??????? μπαααα..... :)

ΟΚ. Είπα την πρώτη μα#$%^κία της χρονιάς. new_killother.gif

μετά τα 120-130 με κρουιζ κοντρολ το τιμονι εαν υπαρχει παρατεταμενησ τροφη δεν εχει επαναφορα!!!! ψιλοκολαει και αν βαλεις λιγακι δυναμη ξεξολαει και κανει σαν να εχει το τιμονι συγκεκριμενα σημεια που κλειδωνει...κανει σαν να ειναι step-by-step .

Μπορεί να είναι οτιδήποτε, αλλά σαν κρεμαγιέρα μου ακούγεται... Αφού έχεις 6άρι, σίγουρα είσαι στην εγγύηση! Δεν χρειάζεται να τους βοηθήσεις! Ας το ψάξουν μόνοι τους!

επισης κατω απο τα ποδια του οδηγου στις μικρες τΑχυτητες 10-40 αν στριψω και εχει υσηχια που και που ακουγεται ενας μεταλικος ηχος τον οποιο αισθανομαι και στο λεβιες και στο τιμονι με την ιδια ενταση .ισα ΙΣα τον καταλαβαινω ... σαν καποια βαση να εχει ξεβιδωθει ..

Δεν έχει καμία σχέση με τον κλασικό ήχο που κάνουν όλα τα Golf όταν στρίβεις το τιμόνι ενώ είναι σταματημένα, έτσι;
Link to comment
Share on other sites

6ari εχω.

δεν ειναι ευκολα διαγνωσιμο τους φενεται κανονικο και τον ηχο δεν τον κανει συνεχεια ...

Γαμω.... και οταν βαζω 1η ...απο οπισθεν μολις αφισω συμπλεκτη κανει ενα "Κρακ κρακρρρρ" ο επιλογεας...αλλα ακουγεται πλαστικος ο θορυβος...

Παλι πρεπει να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας.... Ειδα και στο σιροκο φορουμ ..τα ιδια ειδα και σε ενα αγγλικο φορουμ οτι οντως καποιοι το εχουν αυτο το προβλημα .

Ειμαι στα 20.000 καπου εκει εμφανηστικε σε ολους. Το ειπα στην αντιπροσωπεια τηλ και θα παω απο βρομαδα..... μου ειπε επισημα δεν ξεορυν τιποτα.

Με καποιο αλλο ατομο απο αντιπροσωπεια που μιλησα..ανεπισημα υπαρχει ανυσηχια καθως δεν ιεμαι ο πρωτος....

....

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως φιλε μου ... το προβλημα θα το καταλαβεις σε ταχυτητες 150-160 σταθερες για πανω απο 1 ωρα με cc. Εκει ο ηλεκτομηχανικος μηχανισμος στιγμιαια αδυνατει να δωσει την καταλληλη ροπη δυναμη για το τιμονι και σου φενεται λες και κανει διακοπες.

Οσο για τον τριγμο την ταχυτητας ειχε ξεκουμπωσει ενα πλαστικο τωρα δεν το κανει .

Λεγαμε για μηχανη τελικα αλλου θα μας βγουν τα προβληματα .Οσο για τον ηχο οταν στριβω .... κανει δεν ξερει τιποτα ...εμενα μου ακουγεται σαν βαση η απο σασμαν η κατι αλλο. συντομα θα παω αρζουμανιδη νεα μουδανια .

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχω αντιληφθεί κάτι, αλλά έχω σαφώς λιγότερα χλμ από εσένα...

CC εννοείς κλιματισμό?

To Cruise Control εννοεί μάλλον.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

cc cruise control

Εμενα με ανησυχει ποιο πολυ ο ηχος που ακουω οταν στριβω ...

Επισης με ανυσηχει το επιπεδο των αντιπροσωπειων ...

Link to comment
Share on other sites

θανο αν εισαι απο θεσσαλονικη μανδυλα παντο.κορυφαιοι

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ειχα παει για ενα αλλο προβλημα ..και οι τυποι εκτος απο το οτι με καθυστερησαν ,δεν εβλεπαν προβλημα.... ο μηχανικος ειδε δηλαδη αλλα ο τεχνικος συμβουλος τα μασαγε .... τι να πω μαλλον ετυχε σε μενα. Το θεμα ιεναι οτι με ενα απλο τεστ ντραιβ δεν θα δουνε τιποτα δεν το κανει συνεχεια....

Link to comment
Share on other sites

φιλε το ειχα παει για ενα αλλο προβλημα ..και οι τυποι εκτος απο το οτι με καθυστερησαν ,δεν εβλεπαν προβλημα.... ο μηχανικος ειδε δηλαδη αλλα ο τεχνικος συμβουλος τα μασαγε .... τι να πω μαλλον ετυχε σε μενα. Το θεμα ιεναι οτι με ενα απλο τεστ ντραιβ δεν θα δουνε τιποτα δεν το κανει συνεχεια....

Όντως ρε παιδια περαν της καθυστερησης εκει, ο τεχνικος συμβουλος προσπαθει με ενα απλο test drive να καταλάβει τι εχει το αυτοκίνητο. Αμφιβάλλω για το αν ειναι δυνατον να φανει το προβλημα ειδικά οταν ειναι καλα κρυμμένο..... Υπομονη φιλε!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.