Jump to content
Guest DUKE

Ζάντες Golf Iv

Recommended Posts

Ωραιο.

Μια προταση μονο.Αντι να βαλεις τα νικελ χερουλια κοιτα για νικελ καθρεπτες. :D Η ζαντα ποσο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

αγαπητά μου παιδιά...

Επειδή έχω φρικάρει με το ζαντικό........ξέρουμε κάτι παραπάνω;;;

Και που να δείτε ολόκληρο το εργαλείο της φωτογραφίας!!!!!!!!!!!!!!11

knife.gif

Μπορώ να κατεβάσω και άλλες φώτος του συγκεκριμένου...

Thanxxx

post-1668-1121418381_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΥ ΦΟΡΕΣΑ 17ΑΡΕΣ MOMO GTR (ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΕΣ) ΜΕ ΛΑΣΤΙΧΑ F1.ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ ΛΕΕΙ......... :thumbsup::rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides........

Exw edw kai konta ena xrono agorasa apo enan gnwsto golf 1.6 iv....Autos tou forouse zantes apo a3 17'' me lastixo 225/45..Den tsoulaei...Twra brika tin oikonomikh anesh na allaksw.....Lew na kratisw tis zantes kai na mikrinw to lastixo...oi epiloges einai 215/45 i 205/45 i 205/55 ama mporei na parei...peite kamia gnwmh...apo mama forouse 205/55/16...

Ενταξει.....Ξεχαστηκα...Πηρα φορα και εγραφα.... :drinks:

Edited by JosEDokaS
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides........

Exw edw kai konta ena xrono agorasa apo enan gnwsto golf 1.6 iv....Autos tou forouse zantes apo a3 17'' me lastixo 225/45..Den tsoulaei...Twra brika tin oikonomikh anesh na allaksw.....Lew na kratisw tis zantes kai na mikrinw to lastixo...oi epiloges einai 215/45 i 205/45 i 205/55 ama mporei na parei...peite kamia gnwmh...apo mama forouse 205/55/16...

Καλώς μας ήρθες ! Πες μας λίγα λόγια για εσένα εδώ : Παρουσίαση μελών-Members Presentation

Στα μηνύματα που αναρτώνται θα πρέπει να υπάρχει σαφήνεια, λιτότητα, ουσία και να είναι ευανάγνωστα. Να χρησιμοποιούνται Ελληνικά ΜΙΚΡΑ γράμματα (Ελληνικές γραμματοσειρές - χαρακτήρες) και όχι Greeklish. .... Απαγορεύεται ρητά η δημοσίευση μηνυμάτων με όλα τα γράμματα κεφαλαία. Είτε στο τίτλο της δημοσίευσης ή της θεματικής ενότητας είτε στο κύριο μέρος. Η χρήση κεφαλαίων γραμμάτων αντιστοιχίζεται με την αυξημένη ένταση της φωνής και δημιουργεί κακή εντύπωση σε αυτούς που συμμετέχουν στις συζητήσεις. Κεφαλαία γράμματα μπορεί να χρησιμοποιήσει ο διαχειριστής ή ένας συντονιστής γενικού επιπέδου πρόσβασης, προκειμένου να τονίσει την σπουδαιότητα ενός θέματος.

Πηγή: Όροι Χρήσης - Terms Of Use

Ευχαριστώ !

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήρθε η ώρα για λάστιχα και επειδή οι ζάντες μου θέλουν ίσιωμα κ βάψιμο και μου ζητάνε πάνω κάτω 300 ευρώ, σκέφτομαι ότι είναι μια καλή ευκαιρία να πάω για καινούργια ζαντολάστιχα. Κατά 99% θα πάω για 18" και είχα βάλει στο μάτι κάποιες TSW που κάνουν κοντά στα 800 ευρώ. Είπα όμως να ρίξω μια ματιά κ ebay και βρήκα κάποια κομμάτια που καλύπτουν τα γούστα μου και εδώ θα ήθελα τις απόψεις σας. Όλες οι ζάντες είναι replicas είτε εργοστασιακών είτε bbs ch κλπ. Το ερώτημα είναι, θα αντέξουν στους κωλόδρομούς μας ή θα τρέχω με στραβώματα κ σπασίματα? υπόψιν ότι θα φοράω 40 προφίλ κ φοράω ήδη pss9. Η αμέσως επόμενη ερώτησή μου έχει να κάνει με το αν αξίζει να τις πάρω μαζί με λάστιχα από αυτά της πλάκας που βάζουν σε τέτοιες προσφορές (fullrun κτλ), ώστε να γλυτώσω στο οικονομικό θέμα και σε λίγους μήνες να βάλω τα αγαπημένα μου dunlop που δε τα αλλάζω με τπτ άλλο. Στο τελευταίο ερώτημα plz απαντήστε μόνο αυτοί που έχετε (αν υπάρχει δλδ κανείς) φορέσει τέτοια λάστιχα. Θα αντέξουν καμιά 15000 χλμ και απο κράτημα λένε τίποτα? οι ζάντες που σκέφοτμαι είναι οι εξής :

http://cgi.ebay.co.uk/18-BBS-CH-STYLE-ALLOY-WHEELS-BMW-1-3-WIDE-NARROW_W0QQitemZ230409402228QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET?hash=item35a5787774

http://cgi.ebay.co.uk/18-x-8J-5x100-ET35-for-AUDI-VW-MERCEDES_W0QQitemZ300333704406QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET?hash=item45ed48a4d6

http://cgi.ebay.co.uk/18-BRAND-NEW-for-AUDI-VW-TOYOTA-SKODA_W0QQitemZ300363123272QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET?hash=item45ef098a48

http://cgi.ebay.co.uk/18-BRAND-NEW-SET-OF-ALLOY-WHEELS-5x100_W0QQitemZ290328306624QQcmdZViewItemQQptZUK_CarParts_Acc_Wheels_tyres_Trims_Car_Rims_ET?hash=item4398ea63c0

Οι τιμές όπως βλέπετε είναι πολύ καλές και τα μεταφορικά είναι + 75 εώς 85 λίρες. Μαζί με λάστιχα πάνε κοντά στα 580 - 600 λίρες. Με χαλάνε κάπως αυτές με τις κόκκινες ρίγες γιατί νομίζω πως δε θα ταιριάζουν με το μπλε χρώμα του αμαξιού. Παρόλαυτα είμαι πολύ κοντά στην τελευταία στυλ r32 και φυσικά στην απίστευτη bbs style την ολόμαυρη. Τι προτείνετε???

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic... Αλλα δεν θελω να ανοιγω νεο θεμα..

Εχω το Golf 5 tsi trendline και σκεφτομαι για ζαντες... Θα μπορουσα να βαλω 17αρες χωρις να αντιμετωπισω προβλημα?? Θα χασω κατι??

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το off topic... Αλλα δεν θελω να ανοιγω νεο θεμα..

Εχω το Golf 5 tsi trendline και σκεφτομαι για ζαντες... Θα μπορουσα να βαλω 17αρες χωρις να αντιμετωπισω προβλημα?? Θα χασω κατι??

Εκτός από κάποια ευρώ, δεν νομίζω να χάσεις κάτι σημαντικό :(

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από κάποια ευρώ, δεν νομίζω να χάσεις κάτι σημαντικό :good:

Εννοω μηπως θα χρειαστει να αλλαξω και αμορτισερ?? Δεν θα χασει το βημα του το αμαξι ??

Link to comment
Share on other sites

Εννοω μηπως θα χρειαστει να αλλαξω και αμορτισερ?? Δεν θα χασει το βημα του το αμαξι ??

Όχι, σε καμμιά περίπτωση. Ούτε αμορτισέρ είναι απαραίτητο ν αλλάξεις, ούτε το βήμα θα χαθεί.

Εννοείται βέβαια ότι σε 17" ζάντες θα μπεί ελαστικό 225/45.

Απλά ίσως ανέβει κάπως η κατανάλωσή σου ειδικά αν οι ζάντες που επιλέξεις είναι βαριές.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, σε καμμιά περίπτωση. Ούτε αμορτισέρ είναι απαραίτητο ν αλλάξεις, ούτε το βήμα θα χαθεί.

Εννοείται βέβαια ότι σε 17" ζάντες θα μπεί ελαστικό 225/45.

Απλά ίσως ανέβει κάπως η κατανάλωσή σου ειδικά αν οι ζάντες που επιλέξεις είναι βαριές.

Συγχωρεστε την αγνοια μου και ευχαριστω.... ελεγα να βαλω του Gti η του Sirocco τις Domington (αν τις λεω καλα...)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.