Jump to content
Guest B.G

Καντραν Golf 6

Recommended Posts

σημερα το πρωι μου παρουσιαστηκε το εξης:Βαζω μπροστα τον κινητηρα και ξεκιναω αμεσως χαλαρα χωρις να περιμενω καθως δεν κατεβηκα να κλεισω την πορτα του γκαραζ οπως κανω καθε μερα.Σε 3 λεπτα βγαινω κηφισιας και στο πρωτο μποτιλιαρισμα που πεφτω παρατηρω οτι το καντραν κανει ενα στιγμιαιο σβησιμο του φωτισμου του οταν παω να ξεκινησω με 1η ταχυτητα και στιγμιαια πεφτει ο δεικτης βενζινης και επανερχεται,χωρις να κομπιασει ή να σβησει ο κινητηρας ομως.Αυτο συνεχιστηκε για 5-6 ξεκινηματα μεχρι να ανεβασει καποια θερμοκρασια ο κινητηρας καθως ηταν εντελως κρυος.Ειχα αντιμετωπισει οταν το πρωτοπηρα καποια θεματα με το καντραν οπου και αλλαχθηκε αλλα αυτο πρωτη φορα μου το εκανε.Να σημειωσω οτι το ειχα αφησει ξεκλειδωτο κατα λαθος απο χθες το απογευμα.

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματιζει που μου λες αλλαχτηκε και παλι προβληματα. Δηλαδη τι σοι δουλεια εκαναν στο συνεργειο που πηγες?? rocket.gifshockgun.gifshockgun.gifshockgun.gifshockgun.gifmachinegun.gifthumbsdown.gif Τελοσπαντων πηγαινε το να το ξανακοιταξουν φιλε.

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισα αυριο για ετησιο σερβις και επ'ευκαιρια θα το δουν κι αυτο.Φανταζεστε εκει που πηγαινω με καμια 140αρια χιλιομετρα να σβησει??Εχει συμβει σε leon ii με καταστροφικα αποτελεσματα (για το αμαξι μονο ευτυχως)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα προερχεται απο το χειριστηριο των παραθυρων,του κεντρικου κλειδωματος κτλ.Παρατηρηστε πως σβηνει για μερικα δευτερολεπτα ο φωτισμος μολις ξεκιναει το αυτοκινητο.Ελπιζω αυριο το πρωι που θα το παω στην αντιπροσωπεια να το κανει για να πειστει και ο ηλεκτρολογος...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα προερχεται απο το χειριστηριο των παραθυρων,του κεντρικου κλειδωματος κτλ.Παρατηρηστε πως σβηνει για μερικα δευτερολεπτα ο φωτισμος μολις ξεκιναει το αυτοκινητο.Ελπιζω αυριο το πρωι που θα το παω στην αντιπροσωπεια να το κανει για να πειστει και ο ηλεκτρολογος...

φιλε μου, τι εγινε τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Το αμαξι εμεινε μεσα δυο εργασιμες μερες για ελεγχο και δεν διαπιστωθηκε καποιο λειτουργικο προβλημα με καλωδιωσεις,ρευματα κλπ.Ενημερωθηκε η kosmocar και σταλθηκε πρωτοκολλο στη γερμανια για οδηγιες.Εντωμεταξυ με ενημερωσε ο ηλεκτρολογος οτι παρουσιαστηκαν αλλα 2 κρουσματα σε 6αρια με αριθμο πλαισιου κοντινο με το δικο μου.Σημερα θα παω να περασουν εκ νεου το "λογισμικο δικτυου" το οποιο βασει των λεγομενων τους ελυσε το προβλημα στα αλλα 2 αυτοκινητα. Εγω διατηρω τις επιφυλαξεις μου παντως..αν δεν βρω ακρη με αυτη την αναβαθμιση που θα κανουν θα παω να το παρατησω στην κοσμοκαρ στη μανδρα αττικης να βρουν λυση.

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραγμα σου εκανε? Εσβηνε ο φωτισμος του πολυδιακοπτη στο χερουλι?Σ'εμενα εκαναν αναβαθμιση εγκεφαλου δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα που γραφεις στο πρωτο ποστ πεφτει ο φωτισμος και κανει ενα βυθισμα ο δεικτης βενζινης.

το ιδιο μου εκανε και εμενα 2-3 φορες αλλα σε ασχετες στιγμες.

μια μετα απο ταξιδι μια κρυο και γενικα οποτε το θυμοταν.

και ειχα συνεχεια προβλημα με το δικτη βενζινης μια εβλεπα μεχρι τη μεση μια στο ενα τελεφταιο τεταρο μετα ξανα στη μεση.

μου εκαναν μια αναβαθμιση που υπαρχει και τοπικ για αυτη στο φορουμ και ολα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Τι θα γινοταν???

Εννοω να σβησει εντελως ο κινητηρας λογω προβληματος,οχι το καντραν μονο.Ευτυχως με την αναβαθμιση του εγκεφαλου δικτυου λυθηκε το προβλημα.Αυτα δεν ειναι αμαξια...windows vista ειναι με τοσα updates!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.