Jump to content
Jimtic

Τεμπελης Σε Golf 5

Recommended Posts

Γεια σας, είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν λάθη!! Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω τον εργοστασιακο τεμπέλη από το ebay, αλλά επειδή είχα διαβάσει σε άλλο forum ότι η DHL που αναλαμβάνει την μεταφορά βάζει κρυφές χρεώσεις, θέλω να ρτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει κάτι από ebay να μου πει τι γίνεται!! Ο τεμπέλης που βρήκα εχει 179,00 ¤ + 24,50 ¤ τα μεταφορικά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν λάθη!! Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω τον εργοστασιακο τεμπέλη από το ebay, αλλά επειδή είχα διαβάσει σε άλλο forum ότι η DHL που αναλαμβάνει την μεταφορά βάζει κρυφές χρεώσεις, θέλω να ρτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει κάτι από ebay να μου πει τι γίνεται!! Ο τεμπέλης που βρήκα εχει 179,00 ¤ + 24,50 ¤ τα μεταφορικά. Ευχαριστώ

Γεια σου φίλε και καλωσόρισες στην παρέα. Ότι μου ήρθε προσωπικά από έξω με DHL δεν είχε καμία κρυφή χρέωση ! ότι σου είπαν..αυτό ισχύει στην τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, είναι η πρώτη φορά που γράφω στο forum, οπότε συγχωρέστε μου τυχόν λάθη!! Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παραγγείλω τον εργοστασιακο τεμπέλη από το ebay, αλλά επειδή είχα διαβάσει σε άλλο forum ότι η DHL που αναλαμβάνει την μεταφορά βάζει κρυφές χρεώσεις, θέλω να ρτήσω αν κάποιος έχει αγοράσει κάτι από ebay να μου πει τι γίνεται!! Ο τεμπέλης που βρήκα εχει 179,00 ¤ + 24,50 ¤ τα μεταφορικά. Ευχαριστώ

Τι ενοεις κρυφες χρεωσεις? Αφου σου λεει 24,50 ¤ αυτα ειναι δεν υπάρχει κατι άλλο

Link to comment
Share on other sites

επιβαβαιωνω και εγω.οτι εχω παρει με DHL δεν ειχα ποτε προβλημα με τα μεταφορικα.(παλι δεν εχω emoticons)

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει σε άλλο topic ότι είχε παραγγείλει ενα παιδί τεμπέλη πάλι από ebay και ενω τα μεταφορικά ήταν καμια 20αρια ευρώ, η DHL τοθ ζήτησε 70!! Εκτός κ αν έχω κάνει λάθος!!

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει σε άλλο topic ότι είχε παραγγείλει ενα παιδί τεμπέλη πάλι από ebay και ενω τα μεταφορικά ήταν καμια 20αρια ευρώ, η DHL τοθ ζήτησε 70!! Εκτός κ αν έχω κάνει λάθος!!

Jimtic είναι εύκολο να έχω το link αυτό ?? είμαι περίεργος να διαβάσω την περιγραφή αυτής της προπαγάνδας.

Υπάρχει όμως και μια περίπτωση αυτός που λες να έχει πέσει και θύμα κάποιου επιτήδειου υπαλλήλου εδώ στην πατρίδα μας

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες φίλε,

Εχω κάνει πάρα πολλές αγορές από Γερμανία - ebay.de - και τις περισσότερες φορές έρχονται με DHL. Ποτέ δεν είχα κρυφές χρεώσεις και πάντα έμενα ευχαριστημένος τόσο από την DHL όσο και από τους Γερμανούς πωλητές. Μπορείς μάλιστα με το Tracking Number (Sendungsnummer) να παρακολουθήσεις την εξέλιξη της αποστολής από το παρακάτω site:

http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set_identcodes.do

Το μόνο που πρέπει να προσέξεις λίγο είναι το Profile του πωλητή και όχι την DHL. Για παράδειγμα, ποτέ δεν αγοράζεις κάτι εαν πρώτα δεν στήλεις ένα mail για να ρωτήσεις εαν στέλνει στην Ελλάδα, πόσα είναι τα μεταφορικά κλπ. Οι Internet ικες αγορές πρέπει να γίνονται με ιδιαίτερη προσοχή και μια συγκεκριμένη πρακτική (πχ. χρήση PayPal κλπ).

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

'Η αποστολή να έγινε από την Αμερική και να πλήρωσε τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

τα μεταφορικα δεν πληρωνονται στον κουριερ αλλα υπολογιζονται και πλρωνονται στην παραγγελια.πως ειναι λοιπον δυνατον να εγραφε μεταφορικα 20 ευρω,να πληρωσε μαζι με την παραγγελια του τα 20 ευρω και μετα την στιγμη της παραδωσης να του ζητηθηκαν 70 ευρω;(παλι δεν εχω emoticons).

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση όμως δεν αποδέχεσαι την παραλαβή και φυσικά δεν πληρώνεις επιπλέον άμα γίνει κάτι τέτοιο. Εσύ έχεις να κάνεις με τα χρήματα και τα έξοδα αποστολής που σου καθόρισε ο πωλητής και εσύ αποδέχτηκες την αγορά.

Αν έχεις ακόμα απορίες το ψάχνουμε και πιο σύνθετα το θέμα

Link to comment
Share on other sites

βεεεεεβαια!!!+1000

(παλι δεν εχω emoticons,το γραφω και πιο πανω..''γλωσσα εξω που κουνιεται'')

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

'Η αποστολή να έγινε από την Αμερική και να πλήρωσε τελωνείο?

Νομίζω DHL δεν έχει στην Αμερική, αν κάνω λαθός διορθώστε με. Αν έρθει απο χώρα εκτός ευρωπαϊκής ένωσης και σύμφωνα πάντα με τις περιπτώσεις μου, τότε το παραλαμβάνεις από τα ΕΛΤΑ και εκεί σου καθορίζουν τις οφειλές για το τελωνείο και πάντα με απόδειξη

Link to comment
Share on other sites

3 ευρω παιρνουν οι γυφτοι των ελτα για τελωνοσημο!!(τα γνωστα περι emoticons κλπ κλπ)αποδειξη δινουν ομως.α!κυριοι!

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

3 ευρω παιρνουν οι γυφτοι των ελτα για τελωνοσημο!!(τα γνωστα περι emoticons κλπ κλπ)αποδειξη δινουν ομως.α!κυριοι!

καλά βρε Joop τι έπαθες ?? :):rofl:

Μήπως κάτι απο τις ρυμθίσεις γίνεται ?

3 ευρώ ?? Δεν νομίζω..αν είναι καμία καλή ηλεκτρική συσκευή π.χ κανένα witson τότε στα 60-70 να υπολογίζεις

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω DHL δεν έχει στην Αμερική, αν κάνω λαθός διορθώστε με. Αν έρθει απο χώρα εκτός ευρωπαϊκής ένωσης και σύμφωνα πάντα με τις περιπτώσεις μου, τότε το παραλαμβάνεις από τα ΕΛΤΑ και εκεί σου καθορίζουν τις οφειλές για το τελωνείο και πάντα με απόδειξη

Να βοηθήσω λίγο.

Η DHL είναι ο δημόσιος μεταφορέας (ταχυδρομείο) της Γερμανίας. Στην χώρα μας, παραλαμβάνουν και διανέμουν για την DHL τα ΕΛΤΑ. Επίσης υπάρχει και η DHL Express, που στην Ελλάδα εξυπηρετείται από την Ιδιωτική εταιρεία Courier.

Κώστας

Edited by COSTAS_
Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει σε άλλο topic ότι είχε παραγγείλει ενα παιδί τεμπέλη πάλι από ebay και ενω τα μεταφορικά ήταν καμια 20αρια ευρώ, η DHL τοθ ζήτησε 70!! Εκτός κ αν έχω κάνει λάθος!!

Jimtic είναι εύκολο να έχω το link αυτό ?? είμαι περίεργος να διαβάσω την περιγραφή αυτής της προπαγάνδας.

Υπάρχει όμως και μια περίπτωση αυτός που λες να έχει πέσει και θύμα κάποιου επιτήδειου υπαλλήλου εδώ στην πατρίδα μας

Υπαρχει περίπτωση τα 70 να ηταν το τελωνειο, να επασε δλδ στην περίπτωση καποιου μυστήριου τελώνη. 0.gif

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Να βοηθήσω λίγο.

Η DHL είναι ο δημόσιος μεταφορέας (ταχυδρομείο) της Γερμανίας. Στην χώρα μας, παραλαμβάνουν και διανέμουν για την DHL τα ΕΛΤΑ. Επίσης υπάρχει και η DHL Express, που στην Ελλάδα εξυπηρετείται από την Ιδιωτική εταιρεία Courier.

Κώστας

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση τα 70 να ηταν το τελωνειο, να επασε δλδ στην περίπτωση καποιου μυστήριου τελώνη. 0.gif

Καμία περίπτωση. Δεν υπάρχει τελωνείο σε τετοια είδη στην Ευρωπαϊκή ένωση. Απλά λέω μία περίπτωση στις χίλιες να ήταν επιτήδειος ο υπάλληλος της DHL

Τεσπα...Έμεις κάναμε ολόκληρο διάλογο,αναλύσαμε τα πάντα και ο φίλος που έχει την απορία δεν μας είπε αμα το καλύψαμε!

Edited by christakos_tsi
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περίπτωση τα 70 να ηταν το τελωνειο, να επασε δλδ στην περίπτωση καποιου μυστήριου τελώνη. 0.gif

Νικο πως το εκανες αυτο;(γλωσσα εξω που κουνιεται)επανηλθαν;ουτε το off topic μου δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

Νικο πως το εκανες αυτο;(γλωσσα εξω που κουνιεται)επανηλθαν;ουτε το off topic μου δουλευει!

Αυτο εννοεις tongue.giftongue.gif ??? Θα τα βαζω εγω για σεναnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Νικο πως το εκανες αυτο;(γλωσσα εξω που κουνιεται)επανηλθαν;ουτε το off topic μου δουλευει!

joop δανείζομαι απο αλλο σιτε τα εικονίδια χαχααααα

http://www.postimage.org/

Link to comment
Share on other sites

Παίδες sorry για χτες που βγήκα έτσι ξαφνικά αλλά μου τελείωσε η μπαταρία από το Laptop κ δεν είχα κ τον φορτιστή μαζί!!!! new_killpc.gifnew_killpc.gifnew_killpc.gif Με καλύψατε πλήρως κ ευχαριστώ για τις απαντήσεις! Κ εγω πάντως πιστεύω ότι δεν θα γίνει τίποτα κ θα πληρώσω όσο πρέπει!! ¶ντε να έρθει ο τεμπελάκος για να τεμπελιάζω!! Ευχαριστώ κ πάλι!! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.