Jump to content
Shadowman

Πιο Polo Έχω?Και Κάποιες Ερωτήσεις.

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά και καλός σας βρήκα!

πήρα ένα POLO του 99 1000άρει, πως θα καταλάβω πιο μοντέλο είναι?

επίσης σκεφτόμουν να του έβαζα φίλτρο-εξάτμιση αλλα δεν ξέρω κατά ποσο αξίζει...

τι γνώμη έχετε πάνω στο θέμα?και αν τελικά τα βάλω τι μου προτείνεται?

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλός σας βρήκα!

πήρα ένα POLO του 99 1000άρει, πως θα καταλάβω πιο μοντέλο είναι?

επίσης σκεφτόμουν να του έβαζα φίλτρο-εξάτμιση αλλα δεν ξέρω κατά ποσο αξίζει...

τι γνώμη έχετε πάνω στο θέμα?και αν τελικά τα βάλω τι μου προτείνεται?

ευχαριστώ!

Εχεις το 6Ν ή mk4. Φιλτρο εξατμιση θα σου δωσουν θορυβο και την εντυπωση πως πας πιο γρηγορα. Αν θες να κανεις κατι σωστο βρες κανενα τροπετακι απο 1.4 16v και ριχτο επανω να κανεις δουλεια. Αν δεν θες να δωσεις χρηματα οποιοδηποτε φιλτρο και ενα οποιοδηποτε τελικο κανουν για την δουλεια που τα θες.

Link to comment
Share on other sites

βασικά δεν θέλω να δώσω πολύ χρήμα γιατί δεν θα το κρατήσω παρα πολύ,θα πάρω αργότερα ένα ίδιο 1,4.

απλά σκεφτόμουν κάποια πράγματα για να αναπνεύσει λιγάκι...

πως το βλέπεις?

Link to comment
Share on other sites

Βαλτου ενα φιλτρο και ενα τελικο που να μην σου παιρνει τα αυτια να χαρεις λιγο απο την βαβουρα και οταν με το καλο το αλλαξεις βγαλε το φιλτρο και βαλτο στο αλλο και ασε το τελικο να χαρει ο επομενος. Γυρω στα 200 με 250 το φιλτρο(της προκοπης μαζι με την τοποθετηση) και απο 50 μεχρι 250 το τελικό (βρες και μεταχειρισμενο μια χαρα θα ειναι).

Αν θες να αναπνευσει κι αλλο πηγαινε το μια βολτα στας εξοχας.

Link to comment
Share on other sites

Βαλτου ενα φιλτρο και ενα τελικο που να μην σου παιρνει τα αυτια να χαρεις λιγο απο την βαβουρα και οταν με το καλο το αλλαξεις βγαλε το φιλτρο και βαλτο στο αλλο και ασε το τελικο να χαρει ο επομενος. Γυρω στα 200 με 250 το φιλτρο(της προκοπης μαζι με την τοποθετηση) και απο 50 μεχρι 250 το τελικό (βρες και μεταχειρισμενο μια χαρα θα ειναι).

Αν θες να αναπνευσει κι αλλο πηγαινε το μια βολτα στας εξοχας.

το πήγα και στο βουνό αλλα τίποτα... :p

όσο για το φίλτρο να βγάλω το φιλτροκουτο η να το βάλω μέσα?(δεν ξέρω βέβαια κατά ποσο είναι εφικτό αυτό)

Link to comment
Share on other sites

το πήγα και στο βουνό αλλα τίποτα... :p

όσο για το φίλτρο να βγάλω το φιλτροκουτο η να το βάλω μέσα?(δεν ξέρω βέβαια κατά ποσο είναι εφικτό αυτό)

Βαλε ενα βαρελακι JR η BMC ειναι μια χαρα. Το φιλτροκουτο (παπας) παιρνει δρομο, απλα μην το χασεις-πουλησεις-πεταξεις γιατι θα χρειαστει να το ξαναβάλεις οταν πουλησεις το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα xenon http://www.maxdrive.gr/index.php?target=products&product_id=98 μήπως τα έχει δοκιμάσει κανείς?

είναι καλά,αξίζουν να τα πάρω?

Το 6n παιρνει λαμπες H4 bixenon δηλαδη μια λαμπα με δυο σκαλες, αυτο ισχυει αν εχεις τα μαμα φαναρια...

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο είχα μπερδευτεί και νόμιζα ότι ήταν h7 η διπλή λάμπα... :/

και επειδή το έφερε η συζήτηση...πως μπορεί μια λάμπα xenon να κάνει την μεσαία και την μεγάλη σκάλα?

κάτι με την θερμοκρασία παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.