Jump to content
GOLFiiiGT

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ  

56 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

clifford. ειναι αψογοι, αν τοποθετηθουν καλα και εχουν φοβερες λειτουργειες. επισης ειναι και πολυ αξιοπιστοι.

Link to comment
Share on other sites

όταν πήρα το polo μου, στην αντιπροσωπεία (ρώρρης) μου έβαλαν έναν ELSER. μέχρι στιγμής δεν έχω παράπονο. και τα παράθυρα σηκώνει και δε χτυπάει χωρίς λόγο, γενικά τη δουλειά του την κάνει καλά νομίζω..

Link to comment
Share on other sites

φιλε οι καλυτεροι συναγερμοι ειναι οι ιταλικοι(meta) και αμερικανικοι(clifford.viper,python).

μην κατηγορεις τους ιταλικους(meta) γιατι ειναι μακραν ανωτεροι απο τους γερμανικους.

Link to comment
Share on other sites

EXETΕ ΣΚΕΦΤΕΙ & ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΑΝΑΓΚΗΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΕΙΤΕ ΝΙΚΗΘΕΙ ΕΙΤΕ ΑΔΡΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ ΤΟ ΤΥΧΟΝ GSM ΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΛΕΦΤΗ; ΤΑ ΜΠΑΣΤΟΥΝΙΑ ΚΛΠ ΤΟΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ & ΚΑΝΟΥΝ & ΘΟΡΥΒΟ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ''ΚΟΨΟΥΜΕ'' ΡΕΥΜΑ Η' ΚΑΥΣΙΜΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ; ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΩΡΑ & ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ !!! :)

Link to comment
Share on other sites

TO ΑUTOCAR ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΙΚΛΕΠΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΣΕ ΑΜΑΞΙΑ ΚΑΘΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΠΟ ATOS ΜΕΧΡΙ ASTON MARTIN ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ IMMOBILΙSER popeye.gif .ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΚΛΕΒΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΜΑΞΙ.ΤΑ ΚΛΕΦΤΡΟΝΙΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΥΠΟ ΦΟΡΑΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΑΜΑΞΙ & ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΝ & ΜΗ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΜΦΘΗΝΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΕΙ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΤΟ GSM & ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ SMS ΟΤΙ ΣΟΥ ΧΤΥΠΑΕΙ.ΜΗΝ ΤΡΕΦΕΙΣ ΑΥΤΑΠΑΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ IMMOBILISER,ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ XSARA NA ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ :) ΚΛΕΦΤΗ.

Link to comment
Share on other sites

ΕΦΑΡΜΟΖΕΙΣ ΤΟ ''ΝΑΙ ΜΕΝ ΑΛΛΑ'' ΤΗΝ ΜΙΑ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ IMMOBILISER ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΣΩ thumbsdown.gif .ΕΡΙΞΑ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ.ΑΛΛΟΙ ΚΟΒΟΥΝ ΠΑΡΟΧΗ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΑΛΛΟΙ ΡΕΥΜΑ ΚΛΠ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ 8) ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ..ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙ !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το κόψιμο ρεύματος δε πρέπει να είναι τπτ ιδιαίτερα δύσκολο. Αλλά για το κόψιμο βενζίνης δε ξέρω αν θα ήθελα να ρισκάρω να βάλω κάποια ηλεκτρική βαλβίδα σε σωληνάκια βενζίνης.

Link to comment
Share on other sites

Guest Gordons

Εγω πάλι ρε παιδιά "ο άσχετος" αλλά με κάποιες καλές πατέντες στο ιστορικό μου προτείνω και λέω:

κόβεις την γραμμή (το καλώδιο) που πάει στη μίζα το (συνδέεις - τραβάς) με πρόσθετο καλώδιο στην καμπίνα (στο κάτω μέρος του ταμπλώ) απο την είσοδο του αέρα στο καλοριφέρ - ανεμιστήρα και τοποθετείς διακόπτη (panic protection) και μάλιστα μέσα στο ντουλαπάκι του ταμπλώ. κλειδώνεις και το ντουλαπάκι και τέρμα.

όσον αφορά την τροφοδοσία του εγκεφάλου και των ρυθμίσεων του ταμπλώ, δεν έχεις διακόψει την τροφοδοσία σε τίποτα παρα μόνο στην μίζα!!!!!!!!

Ευχαριστώ!!!!!

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

το ειχα προτεινει σε ''παλιους'' & μου ειπαν οτι πρωτα απ'ολα σπανε το ντουλαπακι για προσοψη rcd γυαλια κλπ & μετα αν δουν οτι δεν παιρνει μπρος ξηλωνουν τον διακοπτη & τραβανε να δουν που παει το καλωδιο.την ψυλλιαζονται αμεσως για το διακοπτακι & στην μανια να το βρουν κανουν ζημια στο ταμπλω-ειχα σκεφτει να κοψω το ρευμα που παει στην αντλια της βενζινης μα μου ειπαν θα καει αυτη αν ξεχασω τον διακοπτη κλειστο & παω να βαλω μπρος..μπερδεμα :D;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε οι καλυτεροι συναγερμοι ειναι οι ιταλικοι(meta) και αμερικανικοι(clifford.viper,python).

μην κατηγορεις τους ιταλικους(meta) γιατι ειναι μακραν ανωτεροι απο τους γερμανικους.

συμφωνω απολυτα.την εψαξα πολυ την δουλεια πριν βαλω συναγερμο.τελικα ολοι(γυρω στους δεκα ηλεκτρολογους που ρωτησα )μου ειπαν meta system.παιδια ειναι κορυφη! ;) και τα καινουρια μοντελα εχουν αναμονη για τηλεχειρισμο σε περιπτωση που δεν εχεις λεφτα για το πληρες συστημα.εννοειται βεβαια ισοβια εγγυηση :):thumbsup::thumbsup:

και αν ειναι αστερι ο ηλεκτρολογος ουτε με τα παραθυρα εχεις προβλημα.τρελη ευκολια να κλεινουν μαζι με το κλειδωμα!μετα το καλοκαιρι θα κοιταξω κ για τον τηλεχειρισμο.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΘΕΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ XSARA NA ΔΕΙΣ ΤΙ ΕΠΑΘΕ ΓΝΩΣΤΟΣ ΜΟΥ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΠΡΟΣΘΕΤΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΤΟΥ B)  ΚΛΕΦΤΗ.

Γι'αυτό ασφάλεια κλοπής, και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Εγώ πάντως έχω ένα cobra ποιο πολύ για να ανεβάζει τα παράθυρα :D
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό ασφάλεια κλοπής, και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. Εγώ πάντως έχω ένα cobra ποιο πολύ για να ανεβάζει τα παράθυρα  :D

_εννοουσα με το immobiliser το οποιο δεν ειναι πανακεια.το ανεβασμα των παραθυρων απο τον συναγερμο ειναι μια πολλη πικρη ιστορια & επειδη ηδη υπαρχει βεβαρημενο παρελθον & παρον στον μηχανισμο του group vag δεν εκανες καλη επιλογη οχι μαρκας αλλα χαρακτηριστικου λειτουργειας.η μερικη η' ολικη κλοπη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ protest.gif οπλο εναντιων του κλεφτη αγαπητε μου ουτε επειδη την εχουμε να ειμαστε σε εφησυχασμο music.gif
Link to comment
Share on other sites

_εννοουσα με το immobiliser το οποιο δεν ειναι πανακεια.το ανεβασμα των παραθυρων απο τον συναγερμο ειναι μια πολλη πικρη ιστορια & επειδη ηδη υπαρχει βεβαρημενο παρελθον & παρον στον μηχανισμο του group vag δεν εκανες καλη επιλογη οχι μαρκας αλλα χαρακτηριστικου λειτουργειας.η μερικη η' ολικη κλοπη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ protest.gif  οπλο εναντιων του κλεφτη αγαπητε μου ουτε επειδη την εχουμε να ειμαστε σε εφησυχασμο music.gif

Δεν τον επέλεξα ήταν "δώρο". Για τα παράθυρα δεν φοβάμαι πια αφού έχω αλλάξει τους γρύλλους με μεταλλικούς και στα 2 παράθυρα. Δεν ισχυρίστηκα ότι η ασφάλεια είναι όλπο ενάντια στον κλέφτη, μάλλον όπλο για την ψυχική μας υγεία είναι. Πάντως φαντάσου πως ούτε την πρόσοψη του r-cd δεν βγάζω και 3,5 χρόνια δεν το έχει πειράξει κανείς το αυτοκίνητο! Αν είχα καμιά porche τότε θα είχα λόγω ανησυχίας τώρα δεν με πολυνοιάζει :)
Link to comment
Share on other sites

Εχω εναν στο Βιταρα μαλιστα οποτε ανοιγουν πορτες ανοιγει και τα αλαρμ ειναι καλος σε γενικες γραμμες παρε και ρωτα την uto profit τι συναγερμους βαζουνε...

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΤΣΟΥΖΕΙ ΛΙΓΟ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ.

ΕΙΝΑΙ Ο PREMIUM . O Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΣΑ ΜΕ ΚΑΡΤΑ . ΚΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ. ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ, ΟΠΩΣ. ΝΑ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ, ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΡΑΔΙΟ , ΤΟΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ. ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΨΕΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΠΗΣΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ ΜΕ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΑΠΟ ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ( ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΚΑΙ ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ , ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΖΑΚΟΣΑΝΕ. ΣΑΝ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΦΑΚΑ. ΤΕΛΕΙΟ;;;;;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΞΕΧΑΣΑΤΕ ΕΝΑΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΤΣΟΥΖΕΙ ΛΙΓΟ Η ΤΙΜΗ ΤΟΥ.

ΕΙΝΑΙ  Ο  PREMIUM .  O  Ο ΟΠΟΙΟΣ  ΕΧΕΙ  ΜΙΑ ΣΥΣΚΕΥΗ  ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕΣΑ  ΜΕ ΚΑΡΤΑ .  ΚΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ  ΤΗΣ ΚΑΡΤΑΣ ΚΑΙ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΚΡΟΑΣΗ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ  ΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ. ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΔΟΡΥΦΟΡΟ  ΚΑΙ  ΜΠΟΡΕΙΣ  ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ  ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ  ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ  ΣΟΥ.  ΚΑΙ  ΕΧΕΙ  ΤΗΝ  ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ  ΕΝΑ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ  ΟΠΟΥ  ΚΑΙ  ΑΝ  ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ  ΝΑ  ΚΑΝΕΙΣ  ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ, ΟΠΩΣ.  ΝΑ  ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ- ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ  ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ, ΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΕΙΣ  ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ  ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ  ΤΟ  ΡΑΔΙΟ , ΤΟΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ. 

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ  ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ  ΠΟΥ  ΕΓΙΝΕ.  ΕΙΧΑΝ ΚΛΕΨΕΙ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ  ΤΟ ΟΠΟΙΟ  ΕΙΧΕ ΑΥΤΟΝ  ΤΟΝ  ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ  ΚΑΙ  Ο  ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ  ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΠΗΣΕ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥ ΜΕ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΕΣ  ΤΗΝ  ΩΡΑ ΠΟΥ  ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ  ΑΠΟ  ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ( ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ) ΚΑΙ  ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟΝ ΚΙΝΗΤΗΡΑ ,  ΚΛΕΙΔΩΣΕ ΤΙΣ  ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ  ΚΑΙ  ΠΗΓΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ  ΚΑΙ  ΤΟΥΣ  ΤΖΑΚΟΣΑΝΕ. ΣΑΝ ΤΑ ΠΟΝΤΙΚΙΑ  ΜΕΣΑ  ΣΤΗΝ  ΦΑΚΑ. ΤΕΛΕΙΟ;;;;;

Πως μπόρεσαν να απενεργοποιήσουν τέτοιο πανάκριβο συναγερμό και να κλέψουν το αυτοκίνητο ?

Για μένα συναγερμός σημαίνει να μη μπορούν να το πάρουν το αυτοκίνητο ούτε με γερανό (που λέει ο λόγος ) Να έχει σαν έξτρα ένα GSM για να σε ειδοποιεί στο κινητό σου αν κάτι συμβεί . Απλός και αξιόπιστος .

Link to comment
Share on other sites

Kata ti gnomi mou poli kaloi synagiarmoi einai oi Gemini an kai sto autokinito mou den exo. Exei omos ena filaraki mou sto diko tou, edo kai tria xronia de tou exei vgalei tipota apo provlimata kai exei arketa kala systymata ton pire ligo akriva alla einai poli kalos. Kai skeftome na valo ki ego. Exete na mou protinete kati kalytero?

Link to comment
Share on other sites

Guest panospanos

Δείτε εδώ

Μήπως ξέρει κανένας αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο χωρίς τη χρήση του κιτ της revo? Σαν ιδέα φαίνεται πραγματοποιήσιμη και το μόνο που πειράζει είναι το sotware.

Από κόστος τι παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.