Jump to content
geotag

Προφυλαkτηρας Πισω R32 Σε Golf Tsi

Recommended Posts

φιλε μου σε ευχαριστω κ παλι για τα καλα σου λογια για τον ερωτα μου τον αγιατρευτο!!!χαχαχα

λοιπον οσον αφορα για τα φωτα που ειπεσ μπροστα,να βαλω λες hella σκουρα,η να βαλω αυτα :

Αυτά θα σου πρότεινα!!!Εκτός και αν θέλεις angel eyes!!!! :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι γινεται πηγαινεις στην αντιπροσωπεια σου περνανε τον προφυλακτηρα R32(υποψιν ταιριαζει ειπαμε με το πανω μερος μονο το κατω αβαφτο σποιλερ αλλαζουμε)?

η εξατμιση απο το GTI μπαινει μεσα απο τον προφυλακτηρα?για καμια 30 χλμ ωσπου να παω απο το ενα ακρο της πολης στον εξατμισα να μου κανει χειροποιητο καζανι R32 look..

για πειτε εμπειριες

Link to comment
Share on other sites

παιδες τι γινεται πηγαινεις στην αντιπροσωπεια σου περνανε τον προφυλακτηρα R32(υποψιν ταιριαζει ειπαμε με το πανω μερος μονο το κατω αβαφτο σποιλερ αλλαζουμε)?

η εξατμιση απο το GTI μπαινει μεσα απο τον προφυλακτηρα?για καμια 30 χλμ ωσπου να παω απο το ενα ακρο της πολης στον εξατμισα να μου κανει χειροποιητο καζανι R32 look..

για πειτε εμπειριες

Φιλε μου για αντιπροσωπιες δεν ξερω αν στον περνανε κτλ. γιατι θελει κ βαψιμο... Λογικα το κανουν αλλα δεν ξερω ποσα θα ζητανε (για βαψιματα, μπασε-βγαλε κτλ.)! Εγω τον πηρα απο αντιπροσωπια, τον πηγα σε φανοποιειο φιλου για βαψιμο, τον περασα μονος μου (ειναι πολυ απλο) κ αν δεν κουμπωσεις το μαυρο κατω πλαστικο του R32 προφυλακτηρα, μπορεις να κανεις κ το γυρω του κοσμου με τη μαμα εξατμιση! Εγω ετσι το εφερα απο Φιλιατρα-Αθηνα για να φτιαξω εξατμιση, δηλαδη 300km...! Μετα μπαινει αυτο (το μαυρο, μη βαφομενο) αμεσως μολις κατεβει η εξατμιση, δε χρειαζεται ιδιαιτετη διαδικασια.

Link to comment
Share on other sites

τελεια!tnx RED V αυριο θα παρω τηλ να μαθω τιμη για αγορα βαψιμο τοποθετηση...

για τελικο πηρα τιμη 250

Link to comment
Share on other sites

τελεια!tnx RED V αυριο θα παρω τηλ να μαθω τιμη για αγορα βαψιμο τοποθετηση...

για τελικο πηρα τιμη 250

Μια χαρα εισαι! Για μαθε κ πες μου ποσα θελουν στην αντιπροσωπια να σου κανουν τη δουλεια. Απο περιεργεια...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμαθα οτι ο προφυλακτηρας κανει 265 το πλαστικο κατω 125 + 20 η μικρη ταπα του γατζου ρυμουλκησης

ολα αυτα αβαφα οποτε +140 η βαφη+50εγασια συνοπτικα τιμες απο 3 αντιπροσωπειες 265+125+20 τιμη #2)280+130+6 τιμη #3)275+130+7 Στην ετεα μου ειπε οτι αγοραζοντας τον προφυλακτηρα το κεντρικο πλαστικο ενδεχεται να συμπεριλλαμβανεται αλλα το κοβω χλωμο..με λιγα λογια παμε πανω απο 410 αβαφοι ενω ειδα οτι αθηνα κανει 360?ποιος μπορει να πει αν αγοραζοντας τον προφυλακτηρα ερχεται σετ κ ο μαυρο πλαστικο κατω η οχι?

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

τελεια!tnx RED V αυριο θα παρω τηλ να μαθω τιμη για αγορα βαψιμο τοποθετηση...

για τελικο πηρα τιμη 250

Ψηνομαι κ εγω για καζανι r32 για δωσε πληροφοριες!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμαθα οτι ο προφυλακτηρας κανει 265 το πλαστικο κατω 125 + 20 η μικρη ταπα του γατζου ρυμουλκησης

ολα αυτα αβαφα οποτε +140 η βαφη+50εγασια συνοπτικα τιμες απο 3 αντιπροσωπειες 265+125+20 τιμη #2)280+130+6 τιμη #3)275+130+7 Στην ετεα μου ειπε οτι αγοραζοντας τον προφυλακτηρα το κεντρικο πλαστικο ενδεχεται να συμπεριλλαμβανεται αλλα το κοβω χλωμο..με λιγα λογια παμε πανω απο 410 αβαφοι ενω ειδα οτι αθηνα κανει 360?ποιος μπορει να πει αν αγοραζοντας τον προφυλακτηρα ερχεται σετ κ ο μαυρο πλαστικο κατω η οχι?

τασο νομιζω δινουν μονο τον προφυλακτηρα και το σποιλερ παει ξεχωριστα.. οπως γινεται δηλαδη και μπροστα με τις γρυλιες.. το σποιλερ παει ξεχωριστα.. επισης μην ξεχασεις και τα περαστικα τα οποια στην αντιπροσωπεια βγαινουν γυρω στα 65-70 ευρω.. thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

εννοείτε engel eyes.. στο είχα πει!! σου αλλάζει την μούρη μπροστά..πολύ άγριο φαίνεται... μονο που τα φώτα εκεί στην φωτό είναι κίτρινα φαντάσου με ξένων ψείρες..

<<απαγορευεται η χρηση αλλων χαρακτηρων(greeklish) πλην των ελληνικων>>

Edited by mourh
Link to comment
Share on other sites

Ψηνομαι κ εγω για καζανι r32 για δωσε πληροφοριες!!

η τιμη που εδωσα ειναι για θεσσαλονικη κ νομιζω εισαι σε νησι>?

τασο νομιζω δινουν μονο τον προφυλακτηρα και το σποιλερ παει ξεχωριστα.. οπως γινεται δηλαδη και μπροστα με τις γρυλιες.. το σποιλερ παει ξεχωριστα.. επισης μην ξεχασεις και τα περαστικα τα οποια στην αντιπροσωπεια βγαινουν γυρω στα 65-70 ευρω.. thumbsdown.gif

η τοποθετηση θα γινει απο εμενα απλα μου φανηκαν πολλα για εναν προφυλακτηρα + τελικο +βαφες

το σκεφτομαι ακομα ομως

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εμαθα οτι ο προφυλακτηρας κανει 265 το πλαστικο κατω 125 + 20 η μικρη ταπα του γατζου ρυμουλκησης

ολα αυτα αβαφα οποτε +140 η βαφη+50εγασια συνοπτικα τιμες απο 3 αντιπροσωπειες 265+125+20 τιμη #2)280+130+6 τιμη #3)275+130+7 Στην ετεα μου ειπε οτι αγοραζοντας τον προφυλακτηρα το κεντρικο πλαστικο ενδεχεται να συμπεριλλαμβανεται αλλα το κοβω χλωμο..με λιγα λογια παμε πανω απο 410 αβαφοι ενω ειδα οτι αθηνα κανει 360?ποιος μπορει να πει αν αγοραζοντας τον προφυλακτηρα ερχεται σετ κ ο μαυρο πλαστικο κατω η οχι?

Πανε ολα ξεχωριστα. Το λεω γιατι κ εγω δεν ηξερα κ την πατησα, μου τα εφερναν σχεδον ενα ενα... 5 κωδικοι ανταλλακτικων στο συνολο. 1 ο μισος προφυλακτηρας (βαφομενο κομματι), 2 το μαυρο κατω τμημα του (μη βαφομενο), 3 η ταπα του τμηματος αυτου, 4 το αριστερο αντανακλαστικο κ 5 το δεξι.

Link to comment
Share on other sites

δε βρηκα πουθενα κωδικους για ανακλαστηρες βρηκα για ολα τα αλλα εχει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

δε βρηκα πουθενα κωδικους για ανακλαστηρες βρηκα για ολα τα αλλα εχει κανεις?

τι κωδικούς θέλεις ? γράψε μου περιγραφή και αύριο θα τους έχετε ! :p

Link to comment
Share on other sites

Spee για τους ανακλαστηρες εχω βρει για το σποιλερ βαφομενο κομματι

για το πλαστικο κομματι στο κεντρο του σποιλερ αβαφο κομματι

κ για την ταπα ρυμουλκησης

ελα ομως που υπαρχου κ 2 ανακλαστηρες ενας δεξια ενας αριστερα (σαν στοπ που ειναι που φωτιζουν οταν πεφτει πανω φως)

Link to comment
Share on other sites

θα ρωτησω ρε συ...εχεις προφλυκακτηρα ετοιμο κ σου λειπει το τελικο?

Eχω βρει το κομματι απλα θελω να δω και για τελικο η cat back f70 καλυτερα

(gti εχω) για να δω ποσο βγαινουν συνολο και μετα κανω την αγορα. :p

Link to comment
Share on other sites

Spee για τους ανακλαστηρες εχω βρει

για το σποιλερ βαφομενο κομματι

για το πλαστικο κομματι στο κεντρο του σποιλερ αβαφο κομματι

κ για την ταπα ρυμουλκησης

ελα ομως που υπαρχου κ 2 ανακλαστηρες ενας δεξια ενας αριστερα (σαν στοπ που ειναι που φωτιζουν οταν πεφτει πανω φως)

2009 R32 parts :

Spoiler βαφόμενο κομμάτι : 1Κ6 807 433 C GRU (primed) @ 209-210 €

Πλαστικό κομμάτι για τις διπλές απολήξεις (satin black) : 1K6 807 568 9B9 @ 98-99 €

Τάπα ρυμούλκησης(satin black) : 1K6 807 441 E 9B9 @ 4-5 €

Αριστερός Ανακλαστήρας : 1K6 945 105 A @ 17-18 €

Δεξιός Ανακλαστήρας : 1K6 945 106 A @ 17-18 €

:)

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Πανε ολα ξεχωριστα. Το λεω γιατι κ εγω δεν ηξερα κ την πατησα, μου τα εφερναν σχεδον ενα ενα... 5 κωδικοι ανταλλακτικων στο συνολο. 1 ο μισος προφυλακτηρας (βαφομενο κομματι), 2 το μαυρο κατω τμημα του (μη βαφομενο), 3 η ταπα του τμηματος αυτου, 4 το αριστερο αντανακλαστικο κ 5 το δεξι.

Αγορασες και το πανω μερος του προφυλακτήρα?

Link to comment
Share on other sites

tnx for the info κ επειδη απαγορευεται η χρηση ξενων χαρακτηρων ευχαριστω για τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

Αγορασες και το πανω μερος του προφυλακτήρα?

Οχι γιατι δε χρειαζεται. Νομιζω τα εγραψα αναλυτικα...

Οταν λεω ο μισος εννοω το κατω μισο.

Edited by Red Gti V
Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι δε χρειαζεται. Νομιζω τα εγραψα αναλυτικα...

Οταν λεω ο μισος εννοω το κατω μισο.

Το εγραψες ετσι (1 ο μισος προφυλακτηρας (βαφομενο κομματι), 2 το μαυρο κατω τμημα του (μη βαφομενο)) οποτε καταλαβα λαθος μαλλον οτι μιλας και για τα δυο κομματια πανω κατω.

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψες ετσι (1 ο μισος προφυλακτηρας (βαφομενο κομματι), 2 το μαυρο κατω τμημα του (μη βαφομενο)) οποτε καταλαβα λαθος μαλλον οτι μιλας και για τα δυο κομματια πανω κατω.

Ο προφυλακτηρας του R32 αποτελειται απο 3 κομματια κ οχι απο δυο οπως του GTI. Το πανω (βαφομενο κομματι) ειναι κοινο κ για τους δυο. Το GTI κατω απο αυτο εχει το μαυρο (μη βαφομενο κομματι) κ τελος. Το R32 κατω απο το κοινο κομματι εχει αλλα 2. Ενα που βαφεται κ ενα αλλο πιο χαμηλα που ειναι μη βαφομενο. 3 στο συνολο δηλαδη!

Μπορεις να το δεις κ εδω:

w1bodx.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ααα οκ δεν ηξερα οτι εκείνο το κομμάτι επανω απο τις εξατμισεις ειναι χώρια sorry. Αυτα τα κανει η μαμα για να μας τα παίρνει ε? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.