Jump to content
dimis_konto

Golf 5 Tsi Προβληματα

Recommended Posts

καλησπέρα έχω στην κατοχή μου ένα γκολφ 5 τσι ιούνιος του 08 όταν είναι στο ρελαντι και μέχρι της 2100-2200 και ακινητοποιημένος και εν κινήση ακούγετα ένας θόρυβος σαν χαλασμένο ρουλεμάν τι μπορει να είναι.ευχαριστω εκ τον προτέρων

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα έχω στην κατοχή μου ένα γκολφ 5 τσι ιούνιος του 08 όταν είναι στο ρελαντι και μέχρι της 2100-2200 και ακινητοποιημένος και εν κινήση ακούγετα ένας θόρυβος σαν χαλασμένο ρουλεμάν τι μπορει να είναι.ευχαριστω εκ τον προτέρων

Να πω!! αντλια νερού?

Link to comment
Share on other sites

για αντλια το σκεφτικα και εγώ αλλα δεν θα έπρεπε να μου ανεβάζει θερμοκρασια;μηπως ειναι κανενας τεντοτήρας ή τι άλλο μπορει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Για τεντωτηρα δεν το βλεπω μιας και θα επρεπε να στο κανει και σε πιο ψηλες στροφες, οπως το ιδιο θα επρεπε να γινοταν και με την αντλια νερου, αν και το μυαλο μου και εμενα εκει πηγε πρωτα. Δεν χρειαζεται παντως, τουλαχιστον μεχρι να κανει διαρροη, να ανεβαζει θερμοκρασια. Αυτο θα γινει, αν ειναι ετσι, σε λιγο.

Παντως εχεις ηδη αργησει να πας σε συνεργειο αν οπως λες ο θορυβος ειναι χαρακτηριστικος.

Link to comment
Share on other sites

Για τεντωτηρα δεν το βλεπω μιας και θα επρεπε να στο κανει και σε πιο ψηλες στροφες, οπως το ιδιο θα επρεπε να γινοταν και με την αντλια νερου, αν και το μυαλο μου και εμενα εκει πηγε πρωτα. Δεν χρειαζεται παντως, τουλαχιστον μεχρι να κανει διαρροη, να ανεβαζει θερμοκρασια. Αυτο θα γινει, αν ειναι ετσι, σε λιγο.

Παντως εχεις ηδη αργησει να πας σε συνεργειο αν οπως λες ο θορυβος ειναι χαρακτηριστικος.

το πήγα σήμερα βλεπεις λογο δουλειας ηταν λιγο δυσκολο,αναμενο απάντηση τωρα.μηπως το κάνει και σε ποιο ψηλές στροφες και δν ακουγεται επειδη ο θόρυβος αυτος καλυπτεται από τον κινητηρα;μετα σκέφτομαι μηπως είναι καμία καδένα.θα δουμε αύριο αν βρουν και αυτοι τι έχει.

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαιρι του 2006 αγορασα 20500ε απο την gema car στην αθηνα ενα golf gt κοκκινο διπορτο του 2006 της karenta με 13,000χλμ,καθως η δελτα car(δουβρης-vw patra-pirgos)μου ειπαν να περιμενω καινουριο σε 6 μηνες(θα περνα σιροκο).λαθος μου μεγαλο που το πηρα.το αυτοκινητο ειναι πολυ καλο,αλλα μονο για καινουριο και με επεκταση εγγυησης.το εχω πληρωσει ακριβοτερα απο golf gti edition 30 years(μαζι με νεα λαστιχα και αμορτισερ).Βαλβιδα νουμερο γνωστο,σκαστρα,σασμαν(το προλαβα 800ε μονο τελικα)(στο σερβις τοτε μου εχασαν και την αδεια κυκλοφοριας!),αλλαξα πολλαπλασιαστες και μπουζι νωριτερα του αναμενομενου,και αυτην την στιγμη το αμαξι μου ειναι δυστυχως στην δελτα καρ στην πατρα με ενδειξη βλαβης κινητηρα(ρεταρισμα οταν ανοιγω τον κινητηρα πριν πεσει απο τις 1100 στροφες).μου ειπαν οτι εχει προβλημα το μπεκ βενζινης(190ε) και 4ις ωρες εργασια(95ε).αφου το αλλαξαν σημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εφταιγε το μπεκ,και θα ψαχτουν για κυλινδροκεφαλη και κατι αλλα απο την τριτη του πασχα!!!σε ενα αμαξι που τωρα εχει 48000χλμ που σβηνει με turbo timer,του βαζω μονο 100αρα βενζινη,αλλαζω λαδια καθε 15000χλμ και βαζω τα καλυτερα,και ολα τα χλμετρα τα εχω κανει στην εθνικη οδο.δεν μπορω αλλο κουραστηκα....ψυχολογικα και οικονομικα......μαζι με τοκους 36μηνων δοσεων και ολα τα παραπανω μου χει στοιχησει ενα μικρομεσαιο αυτοκινητο και μαλιστα κατ'ονομα του λαου πολυ πανω απο 28000Ε μεταχειρiσμενο!πρεπει να to δωσω...αλλα γιατι μεσα μου θελω να αγορασω ξανα vw?ισως γιατι στην οικογενεια,μας βγηκε καλο το touareg....Κ ΔΟΥΒΡΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΕΠΕΚΤΑΣΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.