Jump to content
jgoros

Golf Tsi 122 Θορυβος Το Πρωι

Recommended Posts

παιδια καλημερα εχω το GOLF TSI 122 το πρωι τις τελευταιες ημερες οταν βαζω μπρος στη μηχανη ακουγεται ενας ηχος σαν να χτυπανε βαλβιδες (ακουγεται ρυθμικα και μετα σταματαει μετα ξεκιναει μετα σταματει) πολυ μικρος ηχος. Οταν ζεσταθει δεν ακουγεται καθολου. Μπορει να το ακουγα και παλαιοτερα και να μν ειχα σωσει σημασια. Οποιος εχει παρομοια εμπειρια ή γνωρίζει ας μου πει γιατι θέλω να ξέρω αν ειναι πρόβλημα ή όχι

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα εχω το GOLF TSI 122 το πρωι τις τελευταιες ημερες οταν βαζω μπρος στη μηχανη ακουγεται ενας ηχος σαν να χτυπανε βαλβιδες (ακουγεται ρυθμικα και μετα σταματαει μετα ξεκιναει μετα σταματει) πολυ μικρος ηχος. Οταν ζεσταθει δεν ακουγεται καθολου. Μπορει να το ακουγα και παλαιοτερα και να μν ειχα σωσει σημασια. Οποιος εχει παρομοια εμπειρια ή γνωρίζει ας μου πει γιατι θέλω να ξέρω αν ειναι πρόβλημα ή όχι

Παιδια κανεις δεν γνωρίζει??

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις το θορυβο που κανει οταν κρατα ψηλα τις στροφες τοτε το κανει σε ολα.

οχι δεν εννοω σε αυτον εννοωώ μεταλικο ηχο στη μηχανη αφου εχουν πεσει οι στροφες στο ρελαντι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εννοω σε αυτον εννοωώ μεταλικο ηχο στη μηχανη αφου εχουν πεσει οι στροφες στο ρελαντι κανονικα

Μηπως ακους τα μεταλλα;Οταν ειναι κρυα ειναι λογικος ενας διαφορετικος θορυβος του κινητηρα.Μολις ζεσταθει φυσικα δεν ακουγεται το παραμικρο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ακους τα μεταλλα;Οταν ειναι κρυα ειναι λογικος ενας διαφορετικος θορυβος του κινητηρα.Μολις ζεσταθει φυσικα δεν ακουγεται το παραμικρο.

Ναι αυτο ακριβως λεω ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites

φυσικα και δεν ειναι φυσιολογικο ρε φιλαρακο πανε σε μια αντιπρωσοπια .

φανταζομαι με καταλαβες μονο οταν ειναι κρυα οταν ειναι ζεστα δεν ακουγεται κιχ

παντως thanks για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι με καταλαβες μονο οταν ειναι κρυα οταν ειναι ζεστα δεν ακουγεται κιχ

παντως thanks για την απαντηση

Αν αναφερομαστε στον ιδιο ηχο τοτε ειναι φυσιολογικο.Κι αλλοι το εχουν αναφερει.Αλλα το θεμα ειναι αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερομαστε στον ιδιο ηχο τοτε ειναι φυσιολογικο.Κι αλλοι το εχουν αναφερει.Αλλα το θεμα ειναι αν μιλαμε για το ιδιο πραγμα.

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΔΕΝ μιλαω για τον ηχο που κανει στο cold start που ανεβαζει στροφες για μερικα δευτερολεπτα και μετα πεφτουν, μετα απο αυτο μπορει καποιεσ μερες στο ρελαντι να ακουγεται λιγο μεταλικος ηχος. Οταν ζεσταθει μετα δεν ακουγεται τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

φυσιολογικος μεταλικος ηχος ισως κανω λαθος εγω δεν ακουω τετοιο πραγμα παιδια , μηπως χτυπανε πυρακια φιλε?

Κι ομως αν εχει απολυτη ησυχια το πρωι θα ακουσεις λιγο διαφορετικο τον ηχο του κινητηρα απο μεσα.Οχι με ανοιχτη πορτα ή παραθυρο.Κλεισε τα παντα και ακου προσεχτικα και θα το ακουσεις.

Justin δενξερω αν εννοεις αυτο βρε φιλε.Δεν ειναι κατι που το προσεχει κανεις ευκολα.Αν στην περιπτωση σου ακουγεται μεγαλη διαφορα στον ηχο του κινητηρα ισως κατι να φταιει.Πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια να το αφησεις για να το βαλουν μπρος την επομενη μερα το πρωι να το ακουσουν και να σου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε μια αντιπροσωπεια να το αφησεις για να το βαλουν μπρος την επομενη μερα το πρωι να το ακουσουν και να σου πουν.

Off Topic

Δεν θα κοιμηθουν το βραδυ απο το αγχος του τι θα ακουσουν. Και με μεγαλη τους χαρα θα το

φτιαξουν οποιο και αν ειναι το προβλημα!!! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

Δεν θα κοιμηθουν το βραδυ απο το αγχος του τι θα ακουσουν. Και με μεγαλη τους χαρα θα το

φτιαξουν οποιο και αν ειναι το προβλημα!!! :thumbsup:

Ναι αλλα κατι πρεπει να κανει.Ειδικα αν ακουγεται εντονα. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα κατι πρεπει να κανει.Ειδικα αν ακουγεται εντονα. :(

Thanks boys για τις απαντησεις σας.

προχθες το απογευμα κοιταξα τα λαδια ηταν στη μεση ο δεικτης εχω κανει 13000 με αυτα κοντευω στην αλλαγη τους συμπληρωσα και τωρα δεν ακουγεται το πρωι εδω και 2 μερες λετε να εφταιγε αυτο?

(ακουγοταν ας πηγαινεσ με το αυτι σου πανω στη μηχανη σαν να μν ειχε ανεβει ολο το λαδι, οχι δυνατα να χτυπανε βαλβιδες. Πολυ λιγο ισα που το ακουγες οταν εφτανα στον προορισμο μου 5 χλμ μετα δλδ δεν ακουγοταν τιποτα)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.