Jump to content
ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS

Σκαστρα 1.8Τ Κωδικοσ

Recommended Posts

εχω 1.8τ agu και ο κωδικοσ τισ σκαστρασ μου ειναι 034 145 710c .αντι για 06Α 145 710P.που ειναι η εργοστασιακη.ξερεισ κανενασ αν ειναι καλυτερη απο την εργοστασιακη?και μεχρι ποσα αλογα αντεχει?την εχει κανενασ?γιατι οι περισσοτεροι βαζουν s3

Link to comment
Share on other sites

εχω 1.8τ agu και ο κωδικοσ τισ σκαστρασ μου ειναι 034 145 710c .αντι για 06Α 145 710P.που ειναι η εργοστασιακη.ξερεισ κανενασ αν ειναι καλυτερη απο την εργοστασιακη?και μεχρι ποσα αλογα αντεχει?την εχει κανενασ?γιατι οι περισσοτεροι βαζουν s3

H κλαυτερη ΟΕΜ σκαστρα ειναι η Bosch 0280142115 . Aυτη προοριζεται για να λειτουργει αξιοπιστα ακομα και σε πιεσεις της ταξης του 1,8+bar .

Link to comment
Share on other sites

δουλευει ανετα μεχρι 1.5bar?η 710P η εργοστασιακη δεν εχει αντοχη?του s3 ποια ειναι η διαφορα?

δουλευει ανετα μεχρι τοσα bar...Η 710Ν εχει μεταλικο εμβολο και ειναι λιγο καλυτερη απο ολες τι αλλες!Σε μαμα πιεσεις βλεπεις 0.05-0.1 bar λιγο παραπανω πιεση απο οτι οταν εχεις την μαμα σκαστρα!Ουσιαστικα καμια διαφορα...H n75j ειναι λιγο πιο αγρια και βλεπεις λιγο παραπανω πιεση οταν εισαι μαμα!Σε 1α σταδια καταστασεις δεν βλεπεις καμια ουσιαστικη διαφορα!Απλα εγω εχω παρατηρησει οτι κραταει λιγο παραπανω πιεση μετα το over και κανει ενα τικ παραπανω over.Οι καλυτερες παιδια αν εχετε χρηματα ειναι forge 006 ή 007(κοστος καπου 150 ευρω αναλογα απο που θα την παρετε)!Μεταλικη και ειναι εφορου ζωης και περα απο αυτο εχει και τρια ελατηρια αναλογα τι πιεσεις παιζετε χωρις να παθει τιποτα γιατι η αλλη θελει αλλαγη καθε 20000 χλμ καθως τα πεζει το εμβολο!

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και τη forge 007.ειναι παρα πολυ καλη και μπορω να πω οτι το αμαξι εχει διαφορα σε σχεση με την 710Ν.ανεβαζει ποιο γρηγορα.απλα ηθελα μια με μεβρανη σκαστρα.ευχαριστω παντωσ για τισ γνωμεσ σασ.

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει και τη forge 007.ειναι παρα πολυ καλη και μπορω να πω οτι το αμαξι εχει διαφορα σε σχεση με την 710Ν.ανεβαζει ποιο γρηγορα.απλα ηθελα μια με μεβρανη σκαστρα.ευχαριστω παντωσ για τισ γνωμεσ σασ.

αφου εχεις την 007 ειναι τοπ...κρατα αυτη και ξεχνα τις αλλες!

Link to comment
Share on other sites

αφου εχεις την 007 ειναι τοπ...κρατα αυτη και ξεχνα τις αλλες!

Θυμάμαι που έχεις ξαναρωτήσει και για σκάστρα και για βαλβίδα.

Οι λύσεις είναι στάνταρ και στις είπε και το παιδί πιο πάνω

Σκάστρα από S3 - LCR ή Forge 006-007

Και βαλβίδα N75J

Οτιδήποτε άλλο είναι αποδεδειγμένα υποδεέστερο σε απόδοση.... εκτός αν θες να κάνει τσουφ και να σε περνάνε thumbsdown.gif

Link to comment
Share on other sites

LCR ποια ειναι?την Ν75J τη διαφορα εχει.ειναι μονο για χωρισ προγραμμα?την παιρνουμε απο αντοπροσωπεια?

Link to comment
Share on other sites

LCR ποια ειναι?την Ν75J τη διαφορα εχει.ειναι μονο για χωρισ προγραμμα?την παιρνουμε απο αντοπροσωπεια?

Αναφερόμουν στο Leon Cupra R - Audi S3 .

Ναι μπορείς να την πάρεις από αντιπροσωπεία ,αλλά και μια βόλτα στα forum να κάνεις κάτι θα βρεις.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.