Jump to content
Foinx

Ρύθμιση Αναρτησης Σε Golf V Gt Sport

Recommended Posts

Γεια σας κοπέλια.Έχω ενα Golf V 140 PS Gt Sport (9ος/2007). Αν και ήταν δική μου επιλογή να πάρω την έκδοση με την σπορ ανάρτηση, εν τούτοις το έχω ψιλομετανιώσει. Επειδή ως επί των πλείστων κινούμε εντός πόλης και δεν κάνω και τόσο σπορ οδήγηση με ενδιαφέρει να μάθω αν γίνεται να κάνω ρύθμιση της ανάρτησης έτσι ώστε να μαλακώσει, π.χ. να γίνει όπως των εκδόσεων trendline ή confortline σε Golf V. Οι δρόμοι είναι γεμάτοι λακούβες, ως γνωστόν, και μια μαλακότερη ανάρτηση θα με βόλευε καλύτερα. Έχω και ένα Polo Confortline του 2003 και έχω ευχαριστηθεί πολύ την ανάρτηση του για μέσα στην πόλη! Γίνετε να την μαλακώσω, χωρίς μεγάλο κόστος και χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω αμορτισέρ ή ελατήρια, αλλά με τα ήδη υπάρχοντα; Οποιαδήποτε άποψη θα με βοηθούσε!!! Ευχαριστώ κοπέλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπέλια.Έχω ενα Golf V 140 PS Gt Sport (9ος/2007). Αν και ήταν δική μου επιλογή να πάρω την έκδοση με την σπορ ανάρτηση, εν τούτοις το έχω ψιλομετανιώσει. Επειδή ως επί των πλείστων κινούμε εντός πόλης και δεν κάνω και τόσο σπορ οδήγηση με ενδιαφέρει να μάθω αν γίνεται να κάνω ρύθμιση της ανάρτησης έτσι ώστε να μαλακώσει, π.χ. να γίνει όπως των εκδόσεων trendline ή confortline σε Golf V. Οι δρόμοι είναι γεμάτοι λακούβες, ως γνωστόν, και μια μαλακότερη ανάρτηση θα με βόλευε καλύτερα. Έχω και ένα Polo Confortline του 2003 και έχω ευχαριστηθεί πολύ την ανάρτηση του για μέσα στην πόλη! Γίνετε να την μαλακώσω, χωρίς μεγάλο κόστος και χωρίς να χρειαστεί να αλλάξω αμορτισέρ ή ελατήρια, αλλά με τα ήδη υπάρχοντα; Οποιαδήποτε άποψη θα με βοηθούσε!!! Ευχαριστώ κοπέλια!!!

Γειά σου φίλε.Δυστυχώς χωρίς να βάλεις το χέρι στην τσέπη δουλειά δεν γίνεται.Πρέπει ν΄αλλάξεις ελατήρια και αμορτισέρ.Ίσως κάποιος να έχει από golf 5 την ανάρτηση από το trendline ή το comfortline και να την πουλάει σε συμφέρουσα τιμή.Βάλε μια αγγελία και βλέπεις.....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή no money no honey είναι η δουλειά! Αν δεν τα σκάσω δεν γίνετε τπτ. Υπέθετα ότι ίσως μπορούσε να γίνει μια ψιλορύθμιση στην ήδη υπάρχουσα ανάρτηση και να "μαλάκωνε". ¶ρα, αφού πρέπει να αλλάξω οποσδήποτε αμαρτισέρ, όταν χρειαστεί να αντικαταστήσω τα αμορτισέρ (όταν θα έχουν φθαρεί πλέον), μπορώ να βάλω κάποια πιο μαλακά και να κάνω δουλειά, έτσι δεν είναι; Αλλά λογικά άμα βάλω πιο μαλακά αμορτισέρ δεν θα αλλάξει τελείως η οδηγική συμπεριφορά του αμαξιού;(από αυτή που έχω συνηθίσει τουλάχιστον) ή δεν θα είναι και τόσο σημαντική η αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.