Jump to content
Speedy

Ceramic Coat Williams

Recommended Posts

Φιλε μου εγω βγηκα και εγραψα ΕΠΩΝΥΜΑ οτι εγραψα για το προιον ΧΩΡΙΣ να προσβαλλω κανεναν,ουτε να απειλω αλλα και ουτε να συκοφαντω.

Καποιοι φιλοι που με εχουν επισκεφτει αλλα και καποιους που γνωρισα σε μια συναντηση που ειχα παει ειδαν τι ανθρωπος ειμαι...δεν μπορω ομως να ανεχομαι να προσβαλλουν την νοημοσυνη μου και να παραπληροφορουν για ιδιον οφελως και εγω να μην απαντησω οπως πρεπει μονο και μονο για να μου πουν οτι ειμαι καλος επαγγελματιας.

Στα 10 χρονια που ασχολουμαι επαγγελαμτικα με την περιποιηση του αυτ/του εχω μαθη να δεχομαι και τα καλα αλλα και τα ασχημα οπως και την κριτικη για οτιδηποτε αρκει να ειναι καλοπροερετη και να μιλαω παντα βαση αποδειξεων.

Εδω ο αλλος προσπαθη να μας κανει το μαυρο ασπρο και οταν του αποδυκνυουμε με αποδειξεις οτι κανει λαθος μας απειλει κιολας και μας προσβαλλη λεγοντας μας κιολας οτι ειμαστε ανορθογραφοι.

Γιατι δεν βγαινει να τα γραψει ολα αυτα Επωνυμα αφου ειναι τοσο σιγουρος γι αυτα που λεει???

Υ.Σ:Συγγνωμη αν ξεφυγα απο τα επιτρεπτα ορια και ειπα μια κουβεντα παραπανω αλλα Αγανακτησα με της ανακριβειες και της ειρωνιες του.!!

Η προσβολή έχει την έννοια της υποτίμησης. Το να αποδίδεις σε κάποιον μια ιδιότητα η οποία εξοφθάλμως αποδεικνύεται δεν είναι προσβολή. Αυτά σχετικά με την προσβολή περί ανορθογραφίας...

Σχετικά με την επωνυμία,μην ξεχνάς ότι είσαι σε forum. Δεν είναι υποχρεωτική καμία επωνυμία, αν και με μια πρώτην ματιά κατηγορείς για ανωνυμία ένα profile που αντιστοιχεί σε επίθετο...Το ότι εσύ βγαίνεις επώνυμα και γράφεις ότι γράφεις και καλά κάνεις, το κάνεις κυρίως για εμπορικούς λόγους μιας και είσαι επαγγελματίας και θέλεις να πουλήσεις. Αν δεν υπήρχε αυτός ο σκοπός αμφιβάλλω αν θα έγραφες επωνύμως.

Προσβολή λοιπόν, απειλή και συκοφάντηση εγώ ως αντικειμενικός παρατηρητής που δε γνωρίζω καμία πλευρά και κανένα προϊόν δε διέκρινα.

Το μόνο που διέκρινα είναι η απεγνωσμένη προσπάθεια ενός "επαγγελματία" να υπερασπίσει το προϊόν του με τελείως άκομψο και αντιεπαγγελματικό για εμένα τρόπο. Λυπάμαι.

Αν είσαι σίγουρος για το προϊόν σου, αστό να διαφημίζεται μόνο του ή να το διαφημίζουν ευχαριστημένοι πελάτες. Με τις άκομψες και άστοχες διατυπώσεις σου και πάλι λυπάμαι που το λέω αλλά το καταδικάζεις.

Ούτε είναι απαραίτητη καμία συγγνώμη. Τον επαγγελματία τον χαρακτηρίζει πρώτα η στάση του και μετά η δουλειά του.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ...

Link to comment
Share on other sites

Η προσβολή έχει την έννοια της υποτίμησης. Το να αποδίδεις σε κάποιον μια ιδιότητα η οποία εξοφθάλμως αποδεικνύεται δεν είναι προσβολή. Αυτά σχετικά με την προσβολή περί ανορθογραφίας...

Σχετικά με την επωνυμία,μην ξεχνάς ότι είσαι σε forum. Δεν είναι υποχρεωτική καμία επωνυμία, αν και με μια πρώτην ματιά κατηγορείς για ανωνυμία ένα profile που αντιστοιχεί σε επίθετο...Το ότι εσύ βγαίνεις επώνυμα και γράφεις ότι γράφεις και καλά κάνεις, το κάνεις κυρίως για εμπορικούς λόγους μιας και είσαι επαγγελματίας και θέλεις να πουλήσεις. Αν δεν υπήρχε αυτός ο σκοπός αμφιβάλλω αν θα έγραφες επωνύμως.

Προσβολή λοιπόν, απειλή και συκοφάντηση εγώ ως αντικειμενικός παρατηρητής που δε γνωρίζω καμία πλευρά και κανένα προϊόν δε διέκρινα.

Το μόνο που διέκρινα είναι η απεγνωσμένη προσπάθεια ενός "επαγγελματία" να υπερασπίσει το προϊόν του με τελείως άκομψο και αντιεπαγγελματικό για εμένα τρόπο. Λυπάμαι.

Αν είσαι σίγουρος για το προϊόν σου, αστό να διαφημίζεται μόνο του ή να το διαφημίζουν ευχαριστημένοι πελάτες. Με τις άκομψες και άστοχες διατυπώσεις σου και πάλι λυπάμαι που το λέω αλλά το καταδικάζεις.

Ούτε είναι απαραίτητη καμία συγγνώμη. Τον επαγγελματία τον χαρακτηρίζει πρώτα η στάση του και μετά η δουλειά του.

Ελπίζω να μην παρεξηγηθώ...

Το οτι βρισκομαι σε φορουμ αυτο το γνωριζω φιλε μου αλλα παραλληλα αυτο δεν σημαινη οτι μπορουμε να μπαινουμε μεσα σε αυτο και να προσβαλλουμε αλλους ανθρωπους ουτε να συκοφαντουμε και να δυσφημιζουμε καποιο προιον οποιασδηποτε εταιρειας και να διαστρεβλωνουμε την αληθεια,τουλαχιστον αυτο πιστευω εγω.

Επειδη προφανως δεν με ξερεις,και δεν εισαι και υποχρεωμενος να με ξερεις,μαθε λοιπον οτι σε ολα τα φορουμ που γραφω γραφω παντα επωνυμα και παντα γραφω και την ιδιοτητα μου για να εχω την ευθυνη των λογων μου και των πραξεων μου.

Το οτι το προφιλ του εν λογω "κυριου" μπορει να αντιστοιχη σε καποιο επιθετο ναι συμφωνω οτι ειναι ενα ειδος επωνυμιας το οτι ομως ο εν λογω "κυριως" κρυβη το επαγγελμα του και προσπαθη με καθε τροπο να συκοφαντηση ενα προιον για να προβαλλη αυτο που δουλευει προφανως ο ιδιος τοτε με συγχωρης αλλα τουλαχιστον αυτο για εμενα ειναι ανωνυμια και συκοφαντικη δυσφημιση για ιδιον οφελως.

Τι ποιο σωστο να βγεις δημοσια και να πεις οτι εισαι επαγγελματιας και εγω κυριοι δουλευω το ταδε προιον,που κανει αυτα,και κατα την γνωμη μου ειναι καλο και σας το προτεινω,τοτε λοιπον αν εγω ο "επαγγελματιας" εντος εισαγωγικων οπως λες,εβγαινα και τα εβαζα μαζι του θα ειμουν,για εμενα παντα,τουλαχιστον απαραδεκτος.

Αν δεν ειναι προσβολη για καποιον να τον χαρακτηριζης δημοσια για τον τροπο γραφης του μη εχοντας επιχειρηματα να τον αντικρουσης σε αυτα που σου παραθετη τοτε τι ειναι αυτο φιλε μου???

Αν εσυ που λες οτι κρινης αντικειμενικα δεν διεκρινες συκοφαντηση ανακριβειες,ψευδη και διαστρεβλωση της πραγματικοτητας σχετικα με τα οσα ανεφερε ο εν λογω "κυριος" για το συγκεκριμενο προιον και τα αποτελεσματα του τοτε τι διεκρινες???

Οταν αναφερει οτι ειναι Παγκοσμιως αγνωστο μηπως δεν θα επρεπε για να ειμαι σωστος επαγγελματιας για εσενα να του αναφερω ποιες εταιρειες το τοποθετουν στα οχηματα τους???

Οταν γραφη ψευδως για οχημα ιδιωτη τα αποτελεσματα και το προβλημα που αντιμετωπισε και την ανιμετωπιση που ετυχε απο την εταιρεια μηπως και παλι για να ειμαι σωστος επαγγελματιας για εσενα δεν θα επρεπε να αναφερω την αληθεια,την οποια παρεπιπτωντος την εχει γραψη και ο ιδιος ο ιδιοκτητης του οχηματος σε αλλο φορουμ???

Μηπως οταν γραφη για αλλο προιον για να ειμαι σωστος επαγγελματιας δεν θα πρεπει να γραψω τα υπερ και τα κατα του απο αυτα παντα που εχω διαπιστωση ο ιδιος αλλα και απο αυτα που αναφερουν οι εταιρειες που τα παραγουν για να ενημερωθουν και οι υπολοιποι και να γνωριζουν καποια πραγματα παραπανω????

Οταν συκοφαντη και κατηγορη δημοσια αλλο μελος του φορουμ,που παρεπιπτοντως να σε ενημερωσω οτι δεν του εχω εφαρμοση εγω το εν λογω προιον, οτι εχει παρει χρηματα τοτε αυτο για εσενα που τα βλεπεις αντικειμενικα,που δεν βλεπω να κανεις λογω γι αυτο πουθενα στα γραφομενα σου φιλε μου,τι ειναι????

Το οτι λεω την πραγματικοτητα για καποιο προιον και τα αποτελεσματα του δεν σημαινη οτι ειναι απαραιτητο καποιος να ερθει να το κανει σε εμενα μιας και δεν ειμαι ο μοναδικος που το εφαρμοζη,μιας και αν μπεις στην σελιδα της εταιρειας θα δεις και πολλους αλλους επαγγελματιες που το εφαρμοζουν οποτε εχει ο καθενας το δικαιωμα της επιλογης.

Και φυσικα η καλυτερη διαφημιση για καποιο προιον ειναι οι γνωμες και τα συμπερασματα των ιδιωτον αυτο ομως δεν νομιζω να μου απαγορευη να αναφερω και εγω τα υπερ και τα κατα του.

Τελος επειδη ειμαι "επαγγελματιας" εντος εισαγωγικων οπως γραφεις παντα και παντου θα γραφω επωνυμα και με την ιδιοτητα μου γιατι εχω μαθη στη ζωη μου να ακουω και τα υπερ αλλα και τα κατα και να αναγνωριζω τα λαθη μου και να μαθαινω οσο μπορω μεσα απο αυτα και να προσπαθω να γινομαι καλυτερος.

Τουλαχιστον αυτα εχω μαθη και ετσι βαδιζω στη ζωη μου εδω και 40 χρονια αλλα και εδω και 10 χρονια που ασχολουμαι επαγγελαμτικα να λεω την αληθεια και αν καπου ειμαι λαθος,γιατι ουδης αλανθαστος,μιας και ολοι ειμαστε ανθρωποι,να εχω το θαρρος να ζητησω και συγγνωμη.

Αν η σταση μου δεν ηταν αυτη που με χαρακτηριζη σαν επαγγελματια και δεν με εκτιμουσαν πρωτα σαν ανθρωπο και μετα σαν δουλεια οι πελατες μου σε πληροφορω οτι δεν θα ειχα επιβιωση τοσα χρονια μιας και αν δεις που ειναι το μαγαζι μου θα καταλαβης αυτο που σου λεω.

Δεν βλεπω ομως πουθενα στα γραφομενα σου να αναφερεσαι και στον αλλο "κυριο" για την σταση του και την συμπεριφορα του γενικοτερα που κατα, την γνωμη μου παντα, σαν αντικειμενικος οπως λες οτι εισαι προφανως δεν εντωπυσες κατι το παρατυπο ουτε κατι το συκοφαντικο και προφανως για εσενα εχει το αλανθαστο και μπορει να γραφει και να λεει οτι θελει εν αντιθεση με καποιους σαν εμενα "επαγγελματιες" οπως λες.

Τελος θα ηθελα να ξερεις οτι και φυσικα δεν παρεξηγω κανεναν και οποτε θες μπορεις να ερθεις και απο το καταστημα μου να γνωριστουμε,να κερασω καφε και να κανουμε και οποιαδηποτε συζητηση θες και απο κοντα.!!

Υ.Σ:Αν θεωρητε οτι σας προσβαλλω με την παρουσια μου και τα γραφομενα μου και δεν αρμοζω με την γενικοτερη εικονα του forum τοτε θα παρακαλεσω την Δ.Ο του forum να με διαγραψη μαζι με την προσφορα μου προς το forum.

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Εχω χαθει λιγο, προσπαθω λιγο να καταλαβω τι γινεται με αυτο το προιον, και μου φαινεται λογικο να εγειρονται καποιες ενστασεις. Λειπουν καποια ποστ ή μου φαινεται. Απλα και μονο για να καταλαβω την λογικη εξελιξη της συζητησης

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα. Εχω χαθει λιγο, προσπαθω λιγο να καταλαβω τι γινεται με αυτο το προιον, και μου φαινεται λογικο να εγειρονται καποιες ενστασεις. Λειπουν καποια ποστ ή μου φαινεται. Απλα και μονο για να καταλαβω την λογικη εξελιξη της συζητησης

Γεια σου φιλε tzotzo και καλωσορισες καταρχας.

Κατα δευτερον δεν εχεις χαθει και ουτε λειπουν καποια ποστ...απλα εδω βρισκονται ανθρωποι που εχουν δοκιμαση εδω και πολυ καιρο το εν λογω προιον και μιλανε βαση αποδειξεων και διαπιστωσεων που εχουν κανει οι ιδιοι....και οχι βαση εικασιων,οπως κανουν αλλου, χωρις να γνωριζουν καν το προιον και χωρις να το εχουν δοκιμαση καν για να γνωριζουν της αντοχες του και της ιδιοτητες του.!!

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι φίλε μου, είναι ένας από τους λόγους που δεν το προτιμάει ο πολύς ο κόσμος.

Γεια σου φιλε tzotzo και καλωσορισες καταρχας.

Κατα δευτερον δεν εχεις χαθει και ουτε λειπουν καποια ποστ...απλα εδω βρισκονται ανθρωποι που εχουν δοκιμαση εδω και πολυ καιρο το εν λογω προιον και μιλανε βαση αποδειξεων και διαπιστωσεων που εχουν κανει οι ιδιοι....και οχι βαση εικασιων,οπως κανουν αλλου, χωρις να γνωριζουν καν το προιον και χωρις να το εχουν δοκιμαση καν για να γνωριζουν της αντοχες του και της ιδιοτητες του.!!

Για πόσους ανθρώπους μιλάμε?

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπορω να το αγορασω απο το μαγαζι σας? να το βαλω μονος μου?

Φιλε tzotzo μπορεις να ερθεις οποτε θελεις και εχεις χρονο απο το καταστημα μου να το δεις εφαρμοσμενο και να σου λυσω ολες της τυχων αποριες που μπορει να εχεις σχετικα με αυτο,οπως και να δεις review ιδιωτον που το εχουν τοποθετηση εδω και πολυ καιρο στα αυτ/τα τους.

Δεν μπορεις να το αγορασης και να το τοποθετησης μονος σου γιατι οπως γνωριζης το προιον συνοδευεται απο 5 ετη γραπτη εγγυηση απο την μαμα εταιρεια Williams την οποια και μπορουν να σου παρεχουν μονο Πιστοποιημενοι Εφαρμοστες της οι οποιοι εχουν εκπαιδευτη γι αυτο τον λογο αλλα και γιατι η εφαρμογη του μπορει να φαινεται απλη αλλα για να γινει σωστα παιζουν ρολο πολλοι παραγοντες οπως για παραδειγμα η προεργασια που πρεπει να γινει στην επιφανεια,ο χωρος που θα εφαρμοστη,η θερμοκρασια κ.π.α.

Οποτε θες και εχεις χρονο ελα να τα πουμε και απο κοντα,ειτε το βαλης τελικα ειτε οχι,και πιστευω οτι λυνωντας σου ολες της αποριες που ευλογως μπορει να εχεις θα καταλαβης και εσυ οτι δεν μπορει να το τοποθετηση ο καθενας χωρις την καταληλη εκπαιδευση αλλα και χωρις να πληρη καποιες προυποθεσης.!

Για οτιδηποτε χρειαστεις και μπορω να βοηθησω στη διαθεση σου παντα φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι φίλε μου, είναι ένας από τους λόγους που δεν το προτιμάει ο πολύς ο κόσμος.

Για πόσους ανθρώπους μιλάμε?

Συνεχιζης της ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ βλεπω ακαθεκτος και μαλλον δεν εχεις την νοημοσυνη να καταλαβεις οτι γινεσαι Γραφικος...

Μπορω να σου αποδειξω οποτε θελεις οτι ειναι παρα πολυ αυτοι που το προτιμανε και το εχουν τοποθετηση ηδη στα αυτ/τα τους...

Μηπως θες να σου αναφερω επισημα ποσοι το εχουν τοποθετηση μεχρι τωρα απο τα επισημα στοιχεια της εταιρειας αλλα και βαση των εγγυησεων που εχουν δοθη???

Εγω παντως,ετσι για να γνωριζης,το εχω τοποθετηση μεχρι στιγμης σε 83 αυτ/τα και συνεχιζω ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.!

Και επειδη κατι ειχες αναφερει για το εξωτερικο για δες παρακατω και πες μας αν γνωριζης τον κυριο που μιλαει στο βιντεο και την εταιρεια για την οποια εργαζεται....

Και φυσικα αν ακουσης το νουμερο των αυτ/των που κανει αυτη η εταιρεια detailing ανα το κοσμο θα μεινης αφωνος..!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι παγκοσμίως άγνωστο. Χωνέψτε το κύριέ μου αγαπητέ.

Όσο για το video, είναι διαφημιστικό και μου θυμίζει το θρυλικό auri gold του telemarketing δεκαετίας '90. Όταν μου βρεις ένα review του προϊόντος από κάποιον ανεξάρτητο τα λέμε ξανά, έως τότε δεν ξανασπαταλάω χρόνο μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξαναμπούμε ΕΝΤΟΣ θέματος: εδώ μιλάμε για την τεχνολογία Williams Ceramic Coat που ΥΠΑΡΧΕΙ στην πραγματικότητα και πουλάει τρελά.

Παρακαλώ να σταματήσουν οι προσβολές από όλους και επίσης η επίθεση του STOILAS προς όλους! Είναι προσωπική του άποψη και είναι σεβαστή αλλά ΔΕΝ είναι η σωστή! Το ότι επιμένει ΕΝΑ άτομο ότι το συγκεκριμένο προιόν δεν είναι γνωστό απλά εκφράζει την προσωπική του λαθεμένη άποψη, και μάλλον την προσπάθεια του να αυξήσει την πελατεία της δικής του επιχείρησης αντί για τους εφαρμοστές του Williams Ceramic Coat. Η αγορά είναι ελεύθερη και ο κόσμος αποφασίζει για το ποιο προϊόν θα διαλέξει!

Ας σταματήσει εδώ αυτό και ας συνεχίσουμε επί του θέματος!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μιας και ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα να πούμε ότι δεν έχω καμία σχέση με το detailing ως επαγγελματίας και πως εσύ είσαι εκείνος που έχει βάλει το Coat δωρεάν άρα είσαι και αυτός που εμμέσως έχεις κέρδος.

Αυτά με τις ξεκαθαρίσεις. 'Οσο για το αν είμαι σχετικός ή όχι και αν διαθέτω χρήματα για την προστασία και περιποίηση του αυτοκινήτου μου μπορείτε να δείτε τη συλλογή μου εδώ. Υπολογίστε πόσο κόστος έχουν αυτά όλα μαζί. Υπολογίστε ότι είναι πληρωμένα κανονικότατα, δεν μου τα κάνανε "Δώρο". Όπως θα διαπιστώσετε λεφτά διαθέτω, πεταμένα λεφτά δεν διαθέτω. Αν θεωρούσα ότι το Williams μου κάνει δουλειά θα το είχα βάλει. Ποιος δεν θέλει αυτά που υπόσχεται το συγκερκιμένο Coat.

Και για κλείσιμο, αν ήθελα τέτοιου είδους προστασία, θα αγόραζα είτε ένα aquartz είτε ένα opticoat με 60 και 100 ευρό αντίστοιχα τα οποία και αποδεδειγμένα καλά προϊόντα είναι, και ευρέως χρησιμοποιούμενα είναι και μπορώ αν θέλω να τα αγοράσω και να τα βάλω μόνος μου καθώς δεν αποτελούν κανέναν κυβερνητικό μυστικό...

Δεν προσέβαλα κανέναν και αυτός είναι και ο λόγος που από τον admin αφαιρέθηκε η απαγόρευση που μου είχε μπει αδίκως από τον ta6ape

Επίσης στο παρελθόν δεν έχω διαγραφεί από κανέναν χωρίς τη θέλησή μου, επειδή είσαι λίγο νέος φίλε ta6ape φαντάζομαι ότι ο διαχειριστής σου θα σε έχει ενημερώσει ότι εγώ τον παρακάλεσα πολλές φορές μέχρι να διαγραφεί το account μου..................

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Και για κλείσιμο, αν ήθελα τέτοιου είδους προστασία, θα αγόραζα είτε ένα aquartz είτε ένα opticoat με 60 και 100 ευρό αντίστοιχα τα οποία και αποδεδειγμένα καλά προϊόντα είναι, και ευρέως χρησιμοποιούμενα είναι και μπορώ αν θέλω να τα αγοράσω και να τα βάλω μόνος μου καθώς δεν αποτελούν κανέναν κυβερνητικό μυστικό...

+1000 υπάρχουν παρά πολλά review για αυτά τα προϊόντα.

φίλε ta6ape το link που έβαλες στην προηγουμένη σελίδα είναι μια ζήτηση για το προϊόν και όχι review.

Link to comment
Share on other sites

Aγαπητε stoilas κανε ενα search στη google και θα δεις ποια ειναι η PJM VALETING και τη στολο αυτ/των φτιαχνη καθε χρονο ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ και θα καταλαβης οτι ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΓΚΗ να μπει σε κανενα διαφημιστικο "τρυπακι"για να διαφημιση καποιο προιον οπως λες αν αυτο δεν ανταποκρινεται σε αυτα που λεει.

Οσο για την συλλογη σου που μας παρουσιαζης επετρεψε μου να σου πω οτι υπαρχουν πολλοιιιι που αυτα που εχεις εσυ ειναι λιγα μπροστα τους...και βεβαια βλεπωντας τα προιοντα που χρησιμοποιης,ΑΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ,βλεπωντας τα ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΗΤΑΙ γιατι κατηγορης τοσο εντονα το ceramic-coat χωρις καν να το εχεις δοκιμαση για να ξερεις της αντοχες του.

ΟΛΑ αυτα ειναι κατα πολυ υποδεεστερα αυτου του υλικου και στο αποδυκνυω οποια στιγμη θες και μαλιστα ΔΩΡΕΑΝ..

Ειπαμε δουλευω Νανοτεχνολογια εδω και 3 χρονια και επετρεψε μου να εχω καποια εμπειρια παραπανω απο εσενα σε αυτο τον τομεα...

Επισης αν ψαξης καλυτερα θα δεις ποια ειναι η πρωτη εταιρεια Νανοτεχνολογιας που ηρθε στην Ελλαδα και ποσο καιρο υπαρχει στη χωρα μας αλλα και στο εξωτερικο,χωρις ομως αυτο να σημαινη οτι και αλλες εταιρειες που παραγουν προιοντα Νανοτεχνολογιας δεν ειναι εξισου καλες και οι διαφορες μεταξυ τους ειναι αμελητεες.

ΚΑΝΕΝΑ ομως προιον τους ΔΕΝ εχει καμια σχεση με το ceramic-coat μιας και ΚΑΝΕΝΑ δεν μας παρεχει την προστασια που μας παρεχει αυτο σε ολα οσα αναφερει η Williams.

Kαι το διαπιστωνης και στον παρακατω συγκριτικο πινακα μεταξυ τους που,για να σε προλαβω,ειναι ΕΠΙΣΗΜΟΣ και τον εχουν αποδεχτει ολες οι εταιρειες, και θα τον δεις και στο λινκ που σου βαζω παρακατω αλλα και αν επισκεφτεις την σελιδα της apahellas.

http://www.auto-star.gr/products.php?cpath=4_31

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μιας και ξεκαθαρίζουμε τα πράγματα να πούμε ότι δεν έχω καμία σχέση με το detailing ως επαγγελματίας και πως εσύ είσαι εκείνος που έχει βάλει το Coat δωρεάν άρα είσαι και αυτός που εμμέσως έχεις κέρδος.

Αυτά με τις ξεκαθαρίσεις. 'Οσο για το αν είμαι σχετικός ή όχι και αν διαθέτω χρήματα για την προστασία και περιποίηση του αυτοκινήτου μου μπορείτε να δείτε τη συλλογή μου εδώ. Υπολογίστε πόσο κόστος έχουν αυτά όλα μαζί. Υπολογίστε ότι είναι πληρωμένα κανονικότατα, δεν μου τα κάνανε "Δώρο". Όπως θα διαπιστώσετε λεφτά διαθέτω, πεταμένα λεφτά δεν διαθέτω. Αν θεωρούσα ότι το Williams μου κάνει δουλειά θα το είχα βάλει. Ποιος δεν θέλει αυτά που υπόσχεται το συγκερκιμένο Coat.

Και για κλείσιμο, αν ήθελα τέτοιου είδους προστασία, θα αγόραζα είτε ένα aquartz είτε ένα opticoat με 60 και 100 ευρό αντίστοιχα τα οποία και αποδεδειγμένα καλά προϊόντα είναι, και ευρέως χρησιμοποιούμενα είναι και μπορώ αν θέλω να τα αγοράσω και να τα βάλω μόνος μου καθώς δεν αποτελούν κανέναν κυβερνητικό μυστικό...

Δεν προσέβαλα κανέναν και αυτός είναι και ο λόγος που από τον admin αφαιρέθηκε η απαγόρευση που μου είχε μπει αδίκως από τον ta6ape

Επίσης στο παρελθόν δεν έχω διαγραφεί από κανέναν χωρίς τη θέλησή μου, επειδή είσαι λίγο νέος φίλε ta6ape φαντάζομαι ότι ο διαχειριστής σου θα σε έχει ενημερώσει ότι εγώ τον παρακάλεσα πολλές φορές μέχρι να διαγραφεί το account μου..................

Μιλάς εκ του ασφαλούς αφού σου σβήσανε τα προσβλητικά σου post από εδώ μέσα! Δεν πειράζει όμως, ο Admin-Κώστας δεν ήξερε ότι είχα ασχοληθεί εγώ με σένα και το έμαθε τώρα μόλις!

Ένα θα πω το "μέσων" του κλασικού Έλληνα δεν θα σε βοηθήσει εδώ μέσα.

Και θα ξαναπώ ότι ΔΕΝ μου το κάνανε δώρο το Williams!!! Αλλά σε ποιόν μιλάω??? Αφού, άλλα έγραφα, άλλα καταλάβαινες...

Σε μένα μπήκε επάνω σε χρώμα με ήδη υπάρχουσες ΠΟΛΛΕΣ γραντζουνιές και ΑΡΚΕΤΑ κτυπήματα και βαθουλώματα, οπότε ήταν μάταιο να πληρώσω πλήρη τιμή του προϊόντος!!!

Στο θέμα μας:

Έχει βάλει και η αδερφή μου στο POLO της μόλις το παραλάβαμε καινούριο και εκεί πληρώσαμε τα λεφτά της προσφοράς στο vwclub των 270 Ευρώ (βλέπε προσφορές). Εφαρμόστηκε σε χρώμα χωρίς την παραμικρή γραντζουνιά ή άλλου είδους εκδορά... αφού το αμάξι μόλις το είχαμε παραλάβει, και εδώ και 7 μήνες δεν έχει πάθει το παραμικρό! Αντιμετωπίζει με επιτυχία τις γραντζουνιές από γάτες, τα κτυπήματα από πετραδάκια, τις κουτσουλιές, την ρετσίνα (πεύκου), και γενικώς την χρήση από Γυναίκα!!!

Τα aquartz και το opticoat ΔΕΝ έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με το williams ceramic coat γιατί πολύ απλά ΔΕΝ είναι κάποιο είδος κεριού όπως τα άλλα! ΔΕΝ είναι κερί! Είναι ένα είδος αποσκληρυντικό του ήδη υπάρχοντος βερνικιού του χρώματος του αυτοκινήτου! Το williams ceramic coat ΔΕΝ γυαλίζει τις επιφάνειες! Μάλιστα το αμάξι πρέπει πρώτα να γυαλιστεί και κεροθεί και ΜΕΤΑ να μπει το williams ceramic coat!

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω κι ας θεωρηθώ κι εγώ γραφικός....

Αυτό θα πει επαγγελματική συμπεριφορά !

Δεν γινεσαι γραφικος φιλε μου απλα για να εισαι Αντικειμενικος θα επρεπε να σχολιασης και την συμπεριφορα της αλλης πλευρας,πραγμα το οποιο και δεν εχεις κανει για λογους που γνωριζης μονο εσυ φυσικα....

Και επειδη δεν καταλαβαινω συνεχως αυτο που αναφερεις για επαγγελματικη συμπεριφορα μηπως θα μπορουσες να μας εξηγησης εσυ ποια θεωρης επαγγελματικη συμπεριφορα???

Γιατι απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι η ιδανικη επαγγελματικη συμπεριφορα για σενα θα πρεπει να ειναι οταν ο αλλος λεει μαυρο το ασπρο να συμφωνη και ο επαγγελαματιας μαζι του μιας και αυτος προφανως που εχει φαει τα χρονια του και τα χερια του να φτιαχνη αυτ/τα δεν γνωριζη και γνωριζη περισσοτερα ο αλλος που το κανει απο χομπυ.

Προφανως ο επαγγελματιας που αποδυκνυει με αποδειξης τα λεγομενα του για σενα ΔΕΝ εχει σωστη επαγγελματικη συμπεριφορα και θα πρεπει να μιλαει στον αερα και χωρις αποδειξης για να τον κρινης εσυ σωστο ή οταν ο αλλος τριβη το αμαξι του με scotch-brite να του λεει πολυ σωστα εκανες ξανακαντο ή αν δεν εχει κανει σταμπα το πουλι να λεει οτι εκανε μονο και μονο για να κατηγορηση ενα προιον και να εχει σωστη επαγγελματικη συμπεριφορα για σενα..

Αν ο σωστος επαγγελματιας δεν εχει επιχειρηματα και αποδειξης τι θα πρεπει να εχει για σενα για να ειναι σωστος???

ΕΛΕΟΣ ρε φιλε.....δεν με ξερεις καν,δεν εχεις δει καν δουλεια μου.ειμαι 40 χρονων και 10 χρονια εχω φτιαξη τοσα αυτ/τα που αν δεις τον αριθμο τους θα καταλαβης,δεν εχει ουτε ενας παραπονο απο εμενα και την συμπεριφορα μου και θα μου λες τωρα εσυ οτι δεν εχω σωστη επαγγελματικη συμπεριφορα μονο και μονο γιατι εχω επιχειρηματα και αποδειξης και αντικρουω αυτα που ισχυριζεται καποιος αλλος.!!

Link to comment
Share on other sites

Τα aquartz και το opticoat ΔΕΝ έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με το williams ceramic coat γιατί πολύ απλά ΔΕΝ είναι κάποιο είδος κεριού όπως τα άλλα! ΔΕΝ είναι κερί! Είναι ένα είδος αποσκληρυντικό του ήδη υπάρχοντος βερνικιού του χρώματος του αυτοκινήτου!

μπορεί η σύνθεση του ceramic coat να είναι διαφορετική και να μην έχει σχέση με τα αλλά δυο, αλλά και τα αλλά δυο προϊόντα υπόσχονται παροιμία προστασία-αντοχή με το ceramic coat

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΟΣ ρε φιλε.....δεν με ξερεις καν,δεν εχεις δει καν δουλεια μου.ειμαι 40 χρονων και 10 χρονια εχω φτιαξη τοσα αυτ/τα που αν δεις τον αριθμο τους θα καταλαβης,δεν εχει ουτε ενας παραπονο απο εμενα και την συμπεριφορα μου και θα μου λες τωρα εσυ οτι δεν εχω σωστη επαγγελματικη συμπεριφορα μονο και μονο γιατι εχω επιχειρηματα και αποδειξης και αντικρουω αυτα που ισχυριζεται καποιος αλλος.!!

Εδώ είναι το λάθος σου. εγώ δεν αναφέρθηκα σε εσένα ή τη δουλειά σου αλλά το προϊόν το οποίο δεν με πείθει. Πουθενά δεν ανέφερα κάτι για την δουλειά σου, αντιθέτως εσύ και ο άλλος αναφέρεστε σε εμένα προσωπικά. Εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου το τι λέτε για μένα, το κακό είναι οτι αποπροσανατολίζεται ο κόσμος που διαβάζει το θέμα και δεν ξέρει πολλά πράγματα και πρέπει να διαβάσει όλες τις απόψεις ακόμα κι αν δεν σας αρέσουν.

Link to comment
Share on other sites

μπορεί η σύνθεση του ceramic coat να είναι διαφορετική και να μην έχει σχέση με τα αλλά δυο, αλλά και τα αλλά δυο προϊόντα υπόσχονται παροιμία προστασία-αντοχή με το ceramic coat

Ερώτηση:

Δίνουν τα aquartz και το opticoat εγγύηση 5 ετών σε περίπτωση που δεν κάνουν σωστά την δουλεία τους? Τους καλύπτει με κάποιο είδος εγγύησης βαφής? Τους ξαναβάφουν - γυαλίζουν το μέρος της πιθανής ζημιάς σε περίπτωση που δεν κάνουν την δουλειά τους? Κρατάνε 5+ χρόνια χωρίς επανατοποθέτηση?

Όχι!

Οπότε ΔΕΝ κάνουν την ίδια δουλειά με το ceramic coat! Το ceramic coat είναι διάφανο υγρό σαν το νερό! Τα aquartz και το opticoat και άλλα, είναι κεριά με πρόσθετα συστατικά!

Link to comment
Share on other sites

μπορεί η σύνθεση του ceramic coat να είναι διαφορετική και να μην έχει σχέση με τα αλλά δυο, αλλά και τα αλλά δυο προϊόντα υπόσχονται παροιμία προστασία-αντοχή με το ceramic coat

Και να το ξαναπούμε, δεν αποτελούν κανένα μυστικό. Το βλέπεις, το παίρνεις και το περνάς μόνος σου και σου κοστίζει κάτω από 60€, όχι 400...

Τα aquartz και το opticoat και άλλα, είναι κεριά με πρόσθετα συστατικά!

Κεριά? lol! Που το διάβασες αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κεριά? lol! Που το διάβασες αυτό?

Γυαλίζουν ή όχι την επιφάνεια στην οποία εφαρμόζονται??? Αυτό εννοώ κεριά! Το ceramic coat ΔΕΝ γυαλίζει! Πρέπει να περάσεις πρώτα ένα απο τα aquartz και το opticoat ή παρόμοια και μετά το williams ceramic coat!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την γυαλίζουν. Και τα κεριά δεν την γυαλίζουν επίσης ;)

Καλά, καλά! όπως λέει η παροιμία: πετάει ο γάιδαρος, πετάει πετάει?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί η σύνθεση του ceramic coat να είναι διαφορετική και να μην έχει σχέση με τα αλλά δυο, αλλά και τα αλλά δυο προϊόντα υπόσχονται παροιμία προστασία-αντοχή με το ceramic coat

Φιλε συμφωνω μαζι σου οτι και τα αλλα δυο υποσχονται παρομια προστασια και αντοχη με το ceramic-coat στην πραξη ομως επετρεψε μου να σου πω οτι κατι τετοιο δεν ισχυει...

Πρωτον κανενα απο τα δυο δεν σκληραινη κατα 12 φορες την επιφανεια πραγμα που την καθιστα αυτοματως ποιο ανθεκτικη..

Δευτερον κανενα απο τα δυο δεν προσθετει πανω στην επιφανεια 4 με 5 μικρα παχος πραγμα που σημαινη οτι εχουμε μεγαλυτερο περιθωριο επεμβασης σε μια μελλοντικη ζημια στο αμαξι μας για την επιδιορθωση της χωρις να επεμβουμε κατευθειαν επανω στο βερνικι του για να διορθωσουμε την οποιαδηποτε ζημια μας..

Τριτον κανενα απο τα δυο δεν θα αντεξη κουτσουλια επανω για τουλαχιστον 3 μερες χωρις να παθει διαβρωση το βερνικι μας πραγμα που κανει και αντεχει το ceramic-coat...

ΟΧΙ ομως οτι δεν ειναι πολυ καλα και αυτα τα δυο προιοντα αλλα δεν εχουν καμια σχεση με το ceramic-coat σε θεμα προστασιας και μαλιστα το εχουν παραδεχτει και ΕΠΙΣΗΜΑ οι εταιρειες που τα κατασκευαζουν.

Τελος μην το μπερδευουμε με κερια ή προιοντα παρεμφερη τους γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΕΡΙ....ειναι υγρο κεραμικο διαφανο που οταν εφαρμοστη σωστα και με την καταλληλη προεργασια παντα της επιφανειας δενει με τους πορους της και σαν αποτελεσμα εχει αυτο να την σκληραινη κατα 12 φορες και να την κανει κατα πολυ ποιο ανθεκτικη σε αντιξοες συνθηκες.

Ο ποιο απλος τροπος που μπορω να στο εξηγησω,τουλαχιστον μεσα απο εδω,ειναι να το φανταστης σαν μια μεμβρανη προστασιας που δεν αφηνη να ισχωρηση τιποτα στην επιφανεια μας και την προστατευη για 5 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Δίνουν τα aquartz και το opticoat εγγύηση 5 ετών σε περίπτωση που δεν κάνουν σωστά την δουλεία τους? Τους καλύπτει με κάποιο είδος εγγύησης βαφής? Τους ξαναβάφουν - γυαλίζουν το μέρος της πιθανής ζημιάς σε περίπτωση που δεν κάνουν την δουλειά τους? Κρατάνε 5+ χρόνια χωρίς επανατοποθέτηση?

Όχι!

Οπότε ΔΕΝ κάνουν την ίδια δουλειά με το ceramic coat! Το ceramic coat είναι διάφανο υγρό σαν το νερό! Τα aquartz και το opticoat και άλλα, είναι κεριά με πρόσθετα συστατικά!

Ναι δεν δίνουν γραπτή εγγύηση. τι το κάνω να δώσω 400€ με γραπτή εγγύηση και αν γίνει ζημιά να μου το βάψουν η να μου το γυαλίσουν. αν είναι να δώσω τόσα λεφτά θέλω εγγύηση ότι το χρώμα δεν θα πάθει τίποτα απολύτος και δεν θα ξαναβαφτεί-γυαλιστή τα 5 χρονια αλλιώς εφαρμόζω ένα από τα αλλά δυο προϊόντα που κάνουν 60-100€ και αν γίνει κάποια ζημία πάω και το βάφω-γυαλίζω με τα λεφτά που μου περίσσεψαν αν είχα βάλει το ceramic coat. επίσης υπάρχουν πολλά review παγκοσμίως που έχουν δοκιμαστεί και δουλεύουν άψογα έναντι στο ceramic coat που δεν υπάρχει ούτε ένα review. διάβασε λίγο καλυτέρα για τα δυο προϊόντα υπόσχονται μεγάλη αντοχή και παραπάνω από το ceramic coat

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.