Jump to content
Speedy

Ceramic Coat Williams

Recommended Posts

13-04-10

Θα ήθελα να σας ενημερώσω πως ύστερα από σχεδόν δύο (2) μήνες of testing, η Microrepairs ΕΠΕ ως επιλεγμένος εφαρμοστής / συνεργάτης της ΑΡΑ Hellas, είναι στην ευχάριστη θέση να σας παρουσιάσει το ''Ceramic Coat της Williams''.

http://www.apahellas.gr/gr/car-ceramic-coat.php

Όπως θα διαβάσετε και θα δείτε και από το βίντεο, το ''Ceramic Coat της Williams'', πραγματικά ΑΝΑΤΡΕΠΕΙ όλα όσα ξέραμε μέχρι σήμερα στο κεφάλαιο που λέγεται 'Προστασία Αυτοκινήτου'.

Η κλασική μέθοδος προστασίας (κέρωμα) δίνει στο αυτοκίνητο την απαραίτητη λάμψη, αλλά και κάποια προστασία από τις κακουχίες του περιβάλοντος (όξινη βροχή, κουτσουλιές, ρετσίνια, βιομηχανικούς ρύπους). Ή έτσι θέλουμε να πιστεύουμε. Η αλήθεια βρίσκεται κάπου στη μέση. Ναι, φυσικά και όλες αυτές οι αλοιφές έχουν προστατετυτικές ιδιότητες και πρέπει να τις χρησιμοποιούμε, όμως αυτό δεν σημαίνει ότι αυτομάτως 'ξεχνάμε' και όλα τα παραπάνω.

Θα σας πω ένα απλό παράδειγμα. Πριν περίπου 4 χρόνια στο μαύρο 'δράκουλά' μου, το Ε34 Μ5 που είχα (χρώματος μαύρου) και ενώ τουλάχιστον μία φορά το μήνα το περνούσα σκληρό κερί, μού στάζει μία κουτσουλιά στο καπό της μηχανής. Μόλις έφευγα από τα πεθερικά μου με κατεύθυνση στο μαγαζί, 3-4 λεπτά δρόμος με το αμάξι. Πάω να βγάλω τη κουτσουλιά και δυστυχώς το οξύ έχει εισχωρήσει για τα καλά στο βερνίκι με αποτέλεσμα να έχει κάνει κάψιμο, άρα ανεπανόρθωτη ζημιά. Έμεινα έκτοτε να καμαρώνω το σημάδι της κουτσουλιάς, αφού δεν ήθελα να πάω να το βάψω.

Με το ''Ceramic Coat της Williams'', ξεχνάμε τέτοια προβλήματα. Δλδ σημάδια από κουτσουλιές, ρετσίνια, μυγάκια κτλ αποτελούν παρελθόν. Επειδή και εγώ ακόμα δεν το πίστευα, έπρεπε να κάνω τις δικές μου δοκιμές σε καπώ, πράγμα που έγινε κατ' επανάληψη το τελευταίο καιρό. Το αποτέλεσμα, απλά εκπληκτικό.

To προϊόν είναι 'πατέντα' της NASA και έχει χρησιμοποιηθεί σε δικές της εφαρμογές (δορυφόρους) πριν το πάρει η Williams.

Τα πέντε χρόνια εγγύηση που δίνει η Williams με serial # παρακαλώ και πλήρη στοιχεία του αυτοκινήτου, δεν είναι τυχαίο.

- Δεν ξανακάνετε κέρωμα

- Δεν ξανακάνετε γυάλισμα

- Μπορείτε να πλένεστε και σε αυτόματα πλυντήρια χωρίς φόβο (αν και εξακολουθώ να μη το συνηστώ), όμως καμιά φορά βιαζόμαστε....

- Δεν μένουν σημάδια από κουτσουλιές, ρετσίνια, μυγάκια....

- Όλα τα παραπάνω αφαιρούνται πανεύκολα...

...ακόμα και graffiti....

Στο διαταύτα....

Η συγκεκριμένη εφαρμογή τιμολογείται στα 350 ευρώ + ΦΠΑ.

Κάντε τις πράξεις και θα δείτε αν συμφέρει ή όχι. Μέχρι να ξανακάνετε παρόμοια εργασία, μάλλον θα το έχετε .......πουλήσει.

Μοναδική προυπόθεση είναι το αυτοκίνητο να είναι σε άριστη κατάσταση δλδ είτε καινούριο, είτε μόλις γυαλισμένο. Η παραπάνω τιμή ΔΕΝ περιλαμβάνει το γυάλισμα / κέρωμα που ίσως να χρειάζεται το αυτοκίνητο πριν την εφαρμογή του ''Ceramic Coat της Williams''.

Κάντε ξανά τις πράξεις και θα δείτε αν συμφέρει ή όχι, σε 5-ετές χρονοδιάγραμμα.

Το αμάξι ΠΡΕΠΕΙ να είναι γυαλισμένο. Έτσι όταν μπει από πάνω κρατάει τη λάμψη για χρόνια.

πηγή:bmwfans.gr

http://www.youtube.com/watch?v=2-SCoiTxlQg&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=jcRxI-hqX7w&feature=related

Πληροφορίες

Αθήνα:

http://www.microrepairs.gr

Θεσσαλονίκη:

http://www.carasec.gr/

Τα σχόλια δικά σας ! !

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει πριν κανένα τρίμηνο. Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αλλά το θέμα είναι η διάρκεια του (5 χρόνια φαίνονται πολλά):)

Site με το προιόν : http://www.apahellas.gr/

Κάποιες χρήσιμες πληροφορίες για το προιον : http://www.apahellas.gr/pdf/Williams_Ceramic_Coat_faq.pdf

Οι αντιπρόσωποι στην Ελλάδα : http://www.apahellas.gr/gr/car-polishing-products.php

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

παμε για group buy να ξεμπερδεψουμε με το θεμα γυαλισμα-κερωμα :blink:

Edited by wobman76
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει πριν κανένα τρίμηνο. Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον αλλά το θέμα είναι η διάρκεια του (5 χρόνια φαίνονται πολλά):rolleyes:

Τα πέντε χρόνια εγγύηση που δίνει η Williams με serial # παρακαλώ και πλήρη στοιχεία του αυτοκινήτου, δεν είναι τυχαίο.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παρα μα παρα πολυ καλο το θεμα αυτο.

ΑΛΛΑ... 400ευρω ειναι 80 πλυσιματα

80 πλυσιματα ειναι περιπου 40 μηνες

Αλλα κατα τα αλλα ...υπεροχο.

Ασχετο αλλα τωρα που το θυμηθηκα ειχα δει ενα βιντεο καποτε με εναν που κερωνε lambos / ferrari και τα συναφη

και κοστιζε γυρω στα 3-4000ευρω..

Link to comment
Share on other sites

παμε για group buy να ξεμπερδεψουμε με το θεμα γυαλισμα-κερωμα =@

Να συννενοηθούμε στην Θεσσαλονίκη για Group-buy. Είναι δυο μαγαζιά που το περνάνε το Williams Ceramic Coat.

Παρα μα παρα πολυ καλο το θεμα αυτο.

ΑΛΛΑ... 400ευρω ειναι 80 πλυσιματα

80 πλυσιματα ειναι περιπου 40 μηνες

Αλλα κατα τα αλλα ...υπεροχο.

Ασχετο αλλα τωρα που το θυμηθηκα ειχα δει ενα βιντεο καποτε με εναν που κερωνε lambos / ferrari και τα συναφη

και κοστιζε γυρω στα 3-4000ευρω..

350 Euro κάνει αλλά σε άλλα club έχουν δώσει τιμή προσφοράς 300 Euro.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

το ιδανικο θα ηταν να υπηρχαν reviews απο ατομα που το εφηρμοσαν και περιμεναν 5 χρονια να δουν αν ανταποκρινετε το προιον σε αυτα που υποσχεται.ποιος το αγοραζει ομως και περιμενει 5 χρονια;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια, και τα προιοντα της percenta (νανοτεχνολογια) στην ίδια μεθοδο δεν βασίζονται?

Όχι!

Η νανοτεχνολογία είναι μια λεπτή στρώση επάνω από το χρώμα η οποία δεν αφήνει το χρώμα να αναπνέει και διαρκεί μόνο 6 μήνες το πολύ! Μάλιστα όσοι εφαρμόζουν την νανοτεχνολογία κινδυνεύουν από καρκινογόνες ασθένειες λόγω της φύσης του υλικού που χρησιμοποιείται!

Ενώ το Williams ceramic coat είναι βασικά μια ενίσχυση του βερνικιού που έχουμε σε κάθε βαμμένη επιφάνεια! Μάλιστα ενισχύει μέχρι και 15 φορές παραπάνω την αντοχή του βερνικιού των αμαξιών!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Στα παρακατω βιντεο μπορειτε να δειτε καποιες εφαρμογες-τεστ που εχουν γινει στο ceramic-coat..!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις, δεν υπάρχουν και γενικώς το προϊόν αυτό είναι παγκοσμίως ΑΓΝΩΣΤΟ. Τα ξέρεις πολύ καλά άλλωστε, τα λέω περισσότερο για να το δουν και οι υπόλοιποι.

Ψάξτε τους στο internet και θα δείτε ότι το ceramic coat απλά δεν χρησιμοποιείται από κανέναν detailer. Να το ξαναπώ? ΚΑΝΕΝΑΝ!

Με το συμπάθιο αλλά εδώ είσαι απόλυτα λάθος!!!

-Το ceramic coat δεν έχει 1 χρόνο που εμφανίστηκε οπότε και είναι φυσιολογικό να μην το ξέρουν όλοι!

-Εγώ το φοράω σε 2 αυτοκίνητα ένα χρόνο τώρα και είμαι ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ απόλυτα! Μέχρι και γάτες έχουν προσπαθήσει να το γρατζουνίσουν και δεν το κατάφεραν, ούτε κάτι κλαδιά από την εξοχή, ούτε οι κουτσουλιές γλάρων που είναι σαν βόμβα!!! Δεν βρομίζει πια όπως παλιά, το πλένω πολύ πιο εύκολα-γρήγορα....

-Οι detailers αποφεύγουν να το χρησιμοποιήσουν γιατί είναι ΜΑΝΙΚΙ να επεξεργαστούν μετά την προστατευμένη επιφάνεια σε περίπτωση τρακαρίσματος!!!

Αυτά για να μην δημιουργούνται ΨΕΥΤΙΚΕΣ εντυπώσεις από ΜΗ ΓΝΩΣΤΕΣ του θέματος!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα βρεις, δεν υπάρχουν και γενικώς το προϊόν αυτό είναι παγκοσμίως ΑΓΝΩΣΤΟ. Τα ξέρεις πολύ καλά άλλωστε, τα λέω περισσότερο για να το δουν και οι υπόλοιποι.

Ψάξτε τους στο internet και θα δείτε ότι το ceramic coat απλά δεν χρησιμοποιείται από κανέναν detailer. Να το ξαναπώ? ΚΑΝΕΝΑΝ!

Να με συγχωρεσης φιλε μου αλλα αυτα που λες ειναι λειαν επιεικως ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ και μπορω να στο αποδειξω μεσα σε ελαχιστα λεπτα εαν επιτρεποταν απο τους κανονες του club να βαλω τα λινκ απο αλλα φορουμ,και ειναι παραααα πολλα, που ηδη εχουν τοποθετηση το συγκεκριμενο υλικο εδω και παρα πολυ καιρο πανω στα οχηματα τους κα εχουν γραψει μονοι τους οι ιδιωτες τα συμπερασματα που εχουν βγαλει σε αντιξοες συνθηκες.!!!

Δεν νομιζω να υπαρχει υλικο το οποιο να αντεχει για παραδειγμα,και ειναι ενα απο τα πολλα,κουτσουλια 4 ημερες επανω(που ειναι λιγο γιατι αντεχει πολυ παραπανω καιρο) χωρις να καει το βερνικι του αυτ/του.!!

Ουτε υπαρχει καποια αλλη εταιρεια η οποια να σου δινει 5 χρονια ΓΡΑΠΤΗ ΕΓΓΥΗΣΗ για το υλικο και την προστασια του οχηματος και μαλιστα χωρις καμια ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ και χωρις η Εγγυηση να εχει ψιλα γραμματα.

Οσο για το εξωτερικο που αναφερεσαι αν σου γραψω της εταιρειες που ηδη το εφαρμοζουν θα μεινης με ανοιχτο το στομα...και ουτε νομιζω οτι το national geographic επισκεπτομενο το εργοστασιο της Ferrari θα εδειχνε Παγκοσμιως στην τηλεοραση μεσα απο την γραμμη παραγωγης να εφαρμοζεται στης Ferrari το συγκεκιμενο υλικο στα αυτοκινητα της!!

Το συγκεκριμενο dvd υπαρχει στο καταστημα μου και μπορεις οποτε θες να ερθεις να στο βαλω να το δεις.

Οσο για τους detailer που λες μηπως εχει περασει απο το μυαλο σου οτι δεν το δουλευουν καποιοι επειδη,εκτος απο αυτο που σου ανεφερε ο φιλος παραπανω που ειναι ενας απο τους λογους,δεν το δουλευουν και προσπαθουν χωρις καν να το εχουν δοκιμαση,οπως εσυ φιλε μου, να το μπουκοταρουν γιατι σε βαθος χρονου τους κοβη ογκο δουλειας μιας και για 5 χρονια ΔΕΝ χρειαζεται καμια Συντηρηση οποτε σε βαθος χρονου τους μειωνη καποια απο την δουλεια τους.!

Το καλυτερο θα ηταν πριν κατηγορησουμε οτιδηποτε να το εχουμε δοκιμαση πρωτα για να μπορουμε να τεκμηριωνουμε αυτα που ισχυριζομαστε και να μιλαμε με επιχειρηματα και οχι στον αερα ή γιατι ακουσαμε κατι απο καποιον ενω εμεις η ιδιοι δεν εχουμε καν κανει καποια δοκιμη ή δεν εχουμε εμπειρια απο αυτο που κατηγορουμε.

Τελος επειδη προφανως δεν το ξερεις ουτε εχεις δει ή δοκιμαση το συγκεκριμενο υλικο σε προσκαλω οποτε θες και εχεις χρονο να ερθεις μια βολτα απο το καταστημα μου να σου δειξω στην πραξη αυτα που λεω για το συγκεκριμενο υλικο.

Και επειδη ασχολουμαι επαγγελαμτικα 10 χρονια με την περιποιηση του αυτ/του και εχω δοκιμαση και δουλεψη πολλα προιοντα και δεν εχω μαθη να κοροιδευω κανεναν ΔΕΝ θα προτεινα ποτε καποιο προιον που δεν κανει αυτα που υποσχεται μονο και μονο για να εχω κερδος εγω.

Θα σου πω μονο οτι ειμαι απο τους πρωτους που δουλεψαν και την Νανοτεχνολογια στην Ελλαδα,εδω και 3 χρονια και συνεχιζω να την δουλευω,αλλα πολυ απλα θα σου πω οτι δεν εχει καμια σχεση η Νανοτεχνολογια με το ceramic-coat και οι διαφορες τους ειναι πολυ μεγαλες και σημαντικες.

Αρα κρινω καποιο προιον βαση εμπειριας και αποτελεσματος και οχι χωρις καν να το ξερω οπως συμβαινη προφανως με σενα φιλε μου που εισαι καποιος απο τους Κανενας που αναφερεις που δεν το εχουν δοκιμαση καν για να ξερουν τι κανει ή εισαι καποιος επαγγελματιας που πολυ απλα προσπαθη να μπουκοταρη το συγκεκριμενο προιον για ιδιον οφελως.!!

Υ.Σ:Υπαρχει στο καταστημα μου ενα καπω Demo το οποιο εχει και τα δυο υλικα επανω και μπορει να το δει οποιος φιλος θελει και να καταλαβη την διαφορα αλλα και αυτ/το στο οποιο ειναι εφαρμοσμενα.!

Το συγκεκριμενο υλικο ειναι εδω και σχεδον 2 χρονια στην Ελλαδα,το εχω εφαρμοση απο τοτε που πιστοποιηθηκα απο την εταιρεια σε περιπου 80 αυτ/τα και ΔΕΝ εχει εμφανιστη το παραμικρο προβλημα μεχρι τωρα σε αυτα αλλα και σε πολλα αλλα που εχουν κανει συναδελφοι μου,και ακομα και αυτ/το το οποιο εχει εφαρμοστη το συγκεκριμενο υλικο εδω και εναμιση χρονο ειναι σαν να εγινε τωρα.!!

Συμφωνω απολυτα με τον φιλο ta6ape οτι ΔΕΝ πρεπει να δημιουργουνται ΨΕΥΤΙΚΕΣ εντυπωσης απο ΜΗ ΓΝΩΣΤΕΣ του θεματος.!!!

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει περισσοτερες πληροφοριες;Πως εφαρμοζεται, τι υλικο ειναι κλπ;

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μας πει περισσοτερες πληροφοριες;Πως εφαρμοζεται, τι υλικο ειναι κλπ;

Φιλε Νασο μπορεις να πατησης πανω στην υπογραφη μου και να ενημερωθης σχετικα σε πρωτη φαση αλλα και με την πρωτη ευκαιρια που θα βρω θα γραψω πληρης πληροφοριες για το συγκεκριμενο υλικο.!! :crazysmile:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα συμφωνησω με τον φιλο Stoilas που λεει οτι δεν υπαρχουν review απο το εξωτερικο για το προιον παρα μονο στην ελλαδα.αν σας ειναι ευκολο μπορειτε να μου στειλετε με πμ καποια review απο το εξωτερικο γιατι στο google δεν βρισκω κανενα.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα συμφωνησω με τον φιλο Stoilas που λεει οτι δεν υπαρχουν review απο το εξωτερικο για το προιον παρα μονο στην ελλαδα.αν σας ειναι ευκολο μπορειτε να μου στειλετε με πμ καποια review απο το εξωτερικο γιατι στο google δεν βρισκω κανενα.

Μάλλον δεν διαβάζετε τις παραπάνω γραμμές, και μάλλον δεν έψαξες καλά:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=174265

http://detailingworld.com/forum/showthread.php?t=196375

http://www.youtube.com/watch?v=aC7Ti4bECok

και έχει και άλλα... αλλά βαριέμαι να ψάχνω τέτοια ώρα!!!

Το προϊόν αυτό ήρθε ΠΡΩΤΑ στην Ελλάδα μέσω της Autoprotect Hellas και μετά κυκλοφόρησε σε άλλες χώρες οπότε και είναι φυσικό να μην είναι γνωστό ακόμα... Επίσης είναι ένα προϊόν που ΜΕΙΩΝΕΙ την δουλειά των φανοποιείων-επισκευών γρατζουνιών κτλ, οπότε και είναι μισητό από τέτοιες εταιρίες!!!

Link to comment
Share on other sites

ta6ape καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου επειδή προσέβαλα ένα προϊόν για το οποίο θεωρητικά πλήρωσες τον κούκο για αηδόνι, προσπάθησε να το δεις όμως και λίγο πιο ψυχρά, λεφτά έδωσες, δεν σου δώσανε και στην τελική δεν σου βρίσαμε και κανένα συγγενικό πρόσωπο 1ου βαθμού :drinks:

Τα Link που έβαλες το 1ο δείχνει το cquartz, όχι το williams. Το cquartz όπως θα δεις ψάχνοντας είναι ευραίως αναγνωρισμένο από το κοινό, όχι σαν το παγκοσμίως άγνωστο μπουρδοπροϊόν σου :tongue: Επίσης το πουλάνε αν θες να το αγοράσεις να το βάλεις μόνος σου, δεν είναι κανένα κυβερνητικό μυστικό να στο βάζουν μόνο οι ίδιοι.

Το 2ο link σου δεν λέει τίποτα για το προϊόν που να δίνει την παραμικρή πληροφορία. θα το ξαναπώ να γίνω κατανοητός, δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Τώρα στα δικά μας, σχετικά με την εγγύηση, θα μας πει κάποιος υπεύθυνα τι καλύπτει? Ακριβώς όμως. Αν εγώ το βάλω και μετά από 2 μήνες πάω με διαβρωμένο χρώμα από κουτσουλιά τι θα μου καλύψουν (αν το καλύψουν) και πως?

Επίσης να μας πούνε γιατί για παράδειγμα δεν κάλυψαν την ζημιά στο Audi TT (μπορεί και να είναι αυτουνού που πόσταρες στο 2ο Link ο οποίος έχει βγάλει το video :roadrage:) που έγινε ζημιά από κουτσουλιά? Μη μας πούνε το παραμύθι ότι φταίει ο μάστορας...

Παράθεση από polishedbliss (ελπίζω να ξέρεις τι είναι η Polishedbliss γιατί είμαι και λίγο άσχετος από ό,τι έχεις γράψει πιο πάνω :roadrage:)

There's also no real need for anything to last more than 12-18 months really as you're at some point going to have to remove tar and clay the surfaces again to remove contamination then re-apply your LSP anyways.

Link to comment
Share on other sites

ta6ape καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου επειδή προσέβαλα ένα προϊόν για το οποίο θεωρητικά πλήρωσες τον κούκο για αηδόνι, προσπάθησε να το δεις όμως και λίγο πιο ψυχρά, λεφτά έδωσες, δεν σου δώσανε και στην τελική δεν σου βρίσαμε και κανένα συγγενικό πρόσωπο 1ου βαθμού :drinks:

Τα Link που έβαλες το 1ο δείχνει το cquartz, όχι το williams. Το cquartz όπως θα δεις ψάχνοντας είναι ευραίως αναγνωρισμένο από το κοινό, όχι σαν το παγκοσμίως άγνωστο μπουρδοπροϊόν σου :tongue: Επίσης το πουλάνε αν θες να το αγοράσεις να το βάλεις μόνος σου, δεν είναι κανένα κυβερνητικό μυστικό να στο βάζουν μόνο οι ίδιοι.

Το 2ο link σου δεν λέει τίποτα για το προϊόν που να δίνει την παραμικρή πληροφορία. θα το ξαναπώ να γίνω κατανοητός, δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Τώρα στα δικά μας, σχετικά με την εγγύηση, θα μας πει κάποιος υπεύθυνα τι καλύπτει? Ακριβώς όμως. Αν εγώ το βάλω και μετά από 2 μήνες πάω με διαβρωμένο χρώμα από κουτσουλιά τι θα μου καλύψουν (αν το καλύψουν) και πως?

Επίσης να μας πούνε γιατί για παράδειγμα δεν κάλυψαν την ζημιά στο Audi TT (μπορεί και να είναι αυτουνού που πόσταρες στο 2ο Link ο οποίος έχει βγάλει το video :roadrage:) που έγινε ζημιά από κουτσουλιά? Μη μας πούνε το παραμύθι ότι φταίει ο μάστορας...

Παράθεση από polishedbliss (ελπίζω να ξέρεις τι είναι η Polishedbliss γιατί είμαι και λίγο άσχετος από ό,τι έχεις γράψει πιο πάνω :roadrage:)

There's also no real need for anything to last more than 12-18 months really as you're at some point going to have to remove tar and clay the surfaces again to remove contamination then re-apply your LSP anyways.

Λοιπόν επειδή βλέπω ότι δεν μπορείς να συζητήσεις χωρίς να προσβάλλεις κάποιον, και επειδή γενικώς το συνηθίζεις γράφοντας-κρυμμένος πίσω από το πληκτρολόγιό σου, εγώ δεν σε προσέβαλα, ούτε μίλησα σε προσωπικό επίπεδο μέχρι τώρα!!! Έλα και σε καμία συνάντηση-βόλτα του vwclub και "πες τα μου face to face!

Εάν θες να μάθεις το ceramic coat το έβαλα δωρεάν στο αμάξι μου οπότε δεν έχω να υπερασπιστώ τα 270€ + που δίνουν άλλοι, αν και δεν σε αφορούσε αυτό γιατί είναι προσωπικό μου θέμα!!!

Προσπερνάω την προσωπική σου επίθεση και συνεχίζω:

Δεν έχετε καταλάβει κάτι:

-Όταν βγαίνει ένα καινούριο προϊόν στην αγορά και προσπαθεί να "κλέψει" από το μερίδιο άλλων προϊόντων παρόμοιων τότε αρχικά αμφισβητήται + μποϊκοτάρεται... = σύνηθες περιπτώσεις ανταγωνισμού!

-Το ceramic coat ΔΕΝ είναι γυαλιστικό-κερί-περιποίηση!!! Το μόνο που κάνει είναι να σκληραίνει το βερνίκι και λειαίνει την επιφάνεια σε επίπεδο μικροσκοπίου! Θέλει και κέρωμα το αμάξι και πηλό και όλα τα καλούδια αν θες να γυαλίζει και να είναι καθαρό!

-Για να έχει κανείς την γραπτή εγγύηση θα πρέπει να τους το εφαρμόσει εξουσιοδοτημένος εφαρμοστής! Εαν δεν γίνει η σωστή προετοιμασία της επιφάνειας πριν την εφαρμογή των 2 μπουκαλιών που περιέχει η συσκευασία τότε ΔΕΝ θα έχουμε το σωστό αποτέλεσμα όσον αφορά την προστασία! Οπότε αυτός με το ΤΤ που δεν είναι αυτός από το βιντεάκι που έβαλα πιο πάνω μάλλον του κάνανε μ*****α στην τοποθέτηση!

-Το προιόν ΔΕΝ μπορείς να το αγοράσεις μόνος σου επίσημα! Όποιος το αγόρασε μόνος του, τότε έχει πάρει ΜΑΪΜΟΥ προϊόν!!! Η AutoProtect Αγγλίας που έχει αναλάβει να πουλάει όλα τα προϊόντα της Williams, ΔΕΝ πουλάει σε ιδιώτες παρά ΜΟΝΟ σε ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟΥΣ-Επαγγελματίες εφαρμοστές!!!

Στην διάθεσή σας κάθε Πέμπτη στη βόλτα του vwclub και σχεδόν σε κάθε εκδήλωση του club μας!

Link to comment
Share on other sites

ta6ape καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου επειδή προσέβαλα ένα προϊόν για το οποίο θεωρητικά πλήρωσες τον κούκο για αηδόνι, προσπάθησε να το δεις όμως και λίγο πιο ψυχρά, λεφτά έδωσες, δεν σου δώσανε και στην τελική δεν σου βρίσαμε και κανένα συγγενικό πρόσωπο 1ου βαθμού :drinks:

Τα Link που έβαλες το 1ο δείχνει το cquartz, όχι το williams. Το cquartz όπως θα δεις ψάχνοντας είναι ευραίως αναγνωρισμένο από το κοινό, όχι σαν το παγκοσμίως άγνωστο μπουρδοπροϊόν σου :tongue: Επίσης το πουλάνε αν θες να το αγοράσεις να το βάλεις μόνος σου, δεν είναι κανένα κυβερνητικό μυστικό να στο βάζουν μόνο οι ίδιοι.

Το 2ο link σου δεν λέει τίποτα για το προϊόν που να δίνει την παραμικρή πληροφορία. θα το ξαναπώ να γίνω κατανοητός, δεν λέει ΤΙΠΟΤΑ!!!

Τώρα στα δικά μας, σχετικά με την εγγύηση, θα μας πει κάποιος υπεύθυνα τι καλύπτει? Ακριβώς όμως. Αν εγώ το βάλω και μετά από 2 μήνες πάω με διαβρωμένο χρώμα από κουτσουλιά τι θα μου καλύψουν (αν το καλύψουν) και πως?

Επίσης να μας πούνε γιατί για παράδειγμα δεν κάλυψαν την ζημιά στο Audi TT (μπορεί και να είναι αυτουνού που πόσταρες στο 2ο Link ο οποίος έχει βγάλει το video :roadrage:) που έγινε ζημιά από κουτσουλιά? Μη μας πούνε το παραμύθι ότι φταίει ο μάστορας...

Παράθεση από polishedbliss (ελπίζω να ξέρεις τι είναι η Polishedbliss γιατί είμαι και λίγο άσχετος από ό,τι έχεις γράψει πιο πάνω :roadrage:)

There's also no real need for anything to last more than 12-18 months really as you're at some point going to have to remove tar and clay the surfaces again to remove contamination then re-apply your LSP anyways.

Λοιπον κυριε stoilas επειδη συνεχιζης και λες ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ και επειδη καποιος φιλος ζητησε να μαθη ποιοι το βαζουν στο εξωτερικο σου γραφω παρακατω ποιες εταιρειες το εφαρμοζουν κεντρικα στα οχηματα τους:suzuki,mitsubishi,renault,maserati,ferrari κ.α.

Παμε στο θεμα της εγγυησης και ανοιξε καλα τα ματια σου και διαβασε τι αναγραφη επανω το εντυπο της εγγυησης παρακατω:image002sb.gif

την οποια και δεν σου δινει ΚΑΜΙΑ αλλη εταιρεια για κανενα προιον και μαλιστα για 5 ΧΡΟΝΙΑ.

Οσο γιατι δεν το βρισκεις στη λιανικη στο απαντησε ο φιλος ta6ape παραπανω γιατι παιρνεις αυτη την εγγυηση ΜΟΝΟ απο ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΕΦΑΡΜΟΣΤΗ που τον εχει πιστοποιηση η εταιρεια να το εφαρμοζη και γιατι μπορει να νομιζης οτι ειναι ευκολη η εφαρμογη του αλλα για να γινη σωστα και να μην εχουμε αστοχια αποτελεσματος παιζουν πολλοι παραγοντες σημαντικο ρολο οπως για παραδειγμα η προεργασια που θα γινει στην επιφανεια.

Και επειδη συνεχιζης την Παραπληροφορηση,και οπως σου ειπα παραπανω δεν μιλας με καποιον ασχετο με το θεμα,οπως εισαι εσυ,διαβασε καλα να ενημερωθης....

Στο θεμα του Audi TT που αναφερεις η εταιρεια τον καλυψε πληρως ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΩΣΗ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥ και η σταμπα εφυγε με μια πολυ ψιλη αλοιφη σχεδον με κερι με ενα απλο χαιδεμα....και ξερεις πως το ξερω????γιατι πολυ απλα εκει που του το διορθωσαν ειναι συνεργατες μου οι συγκεκριμενοι...και για πες μας πως γινεται σε ΟΛΟ το υπολοιπο αυτ/το να μην εχει προβλημα και να εχει μονο στο συγκεκριμενο σημειο???που παρολο που ειχε γινει λαθος το ceramic-coat των προστατευσε γιατι αν δεν το ειχε βαλη στο αυτ/το τοτε κυριε Εξυπνε η κουτσουλια θα του ειχε διαβρωση το βερνικι και θα πηγαινε αναγκαστικα για βαφη του καπω του.

Αυτα κυριε stoilas δεν τα λεω μονο εγω αλλα τα εχει αναφερει και ο ΙΔΙΟΣ σε αλλο φορουμ που ειναι μελος.!

Βλεπεις λοιπον οτι εκτος απο ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ ΚΑΙ ΨΕΜΜΑΤΑ δεν εχεις επιχειρηματα να μας πεισης για αυτα που λες και κατηγορης το συγκεκριμενο προιον και επειδη εγω εχω γραπτες αποδειξης και οχι λογια του αερα ελα οποτε θες να διαβασης και τα χαρτια τεχνικου ελεγχου των αυτ/των τα οποια ειναι υπογεγραμενα και απο τους ιδιοκτητες τους.

Σε αυτο που ρωτας για το πως θα σε καλυψουν σε περιπτωση ζημιας του αυτ/του απο ενα φαινομενο το οποιο αναφερει η εγγυηση οτι σε καλυπτει η απαντηση ειναι οτι θα στο φτιαξουν με τον καλυτερο και τον ενδεικτυκοτερο τροπο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΗΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ.!!

Και για να τελειωνουμε η Εγγυηση ειναι ΓΡΑΠΤΗ για 5 ΧΡΟΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ πραγμα που δεν το εχει κανενα αλλο προιον.!!!

Μηπως θες να σου λυσω και καμια "αλλη" απορια κυριε stoilas????

Που κρυβεσαι πισω απο ενα πληκτρολογιο και προσπαθης να παραπληροφορησης και να συκοφαντησης ενα προιον για ιδιον οφελως γιατι θα στο πω καθαρα εισαι"επαγγελματιας" που προσπαθη να συκοφαντηση ενα προιον για δικο του οφελος χωρις ομως να εχεις αποδειξεις και αν μου επιτραπει απο την Διοικητικη Ομαδα του club θα σου αναρτησω και τα λινκ απο αλλα φορουμ-club που εχουν εφαρμοση ιδιωτες το ceramic-coat εδω και πολυ καιρο και εχουν γραψει μονοι τους τα συμπερασματα τους,που δεν εχουν κανενα οφελως να το κανουν,και τοτε θα εξαφανιστης και εσυ αλλα και αυτοι που σε βαζουν να παραπληροφορης τον κοσμο.!!!

Τελος επειδη εγω εχω μαθη να λεω την ΑΛΗΘΕΙΑ και δεν κρυβομαι απο κανεναν μπορει οποιος θελει να ερθει στο καταστημα μου να του αποδειξω στην πραξη αυτα που λεω και να δει απο κοντα και την Νανοτεχνολογια και το Ceramic-coat να τα συγκρινη και να βγαλη τα συμπερασματα του.!

Και οταν βαζης λινκ απο αλλα προιοντα προσπαθησε να βαζης απο ισαξια προιοντα του ceramic-coat αλλα οσο και να προσπαθης ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.!!

Αυτα για να μην δημουργουνται ΛΑΘΟΣ εντυπωσης απο ΑΣΧΕΤΟΥΣ με το θεμα που προσπαθουν να Παραπληροφορησουν.!!

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Ε πες μας έτσι να καταλάβουμε από την αρχή! Έτσι ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι το καλύτερο προϊόν στον κόσμο! Και μιας και λέμε αλήθειες τώρα, θα μας πεις αν το να γεμίσεις τα fora με τις "θετικές σου εντυπώσεις" ήταν μέρος της συμφωνίας ώστε να το βάλεις δωρεάν?

Τα παραπάνω βέβαια από κάποιον μπορούν να χαρακτηριστούν και ως απάτη οπότε θα σου συνιστούσα να το σταματήσεις γιατί μπορεί να βρεθείς κατηγορούμενος από κάποιον που έκανε τη βλακεία και έδωσε τα λεφτά του να βάλει αυτή τη μπούρδα.

υ.γ. Σε είχα μυριστεί από την αρχή, ευχαριστώ για την επιβεβαίωση :drinks:

@autostar: Με συγχωρείς, προσπάθησα να διαβάσω το μήνυμά σου αλλά τα πολλά ορθογραφικά σου κόντεψαν να με τυφλώσουν και δεν τα κατάφερα

Λοιπον κυριε Μορφωμενε επειδη απειλης κιολας οτι καποιος μπορει να βρεθει κατηγορουμενος θα σου πω πολυ απλα οτι ΜΟΝΟ εσυ μπορεις να βρεθεις σε αυτη την θεση με αυτα που γραφεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για το συγκεκριμενο προιον.

Αν εισαι τοσο σιγουρος για αυτα που λες γραψτα επωνυμα Κυριε Β@@@@@ για να δουμε πως θα αντιμετωπισης μετα εσυ της συνεπειες των λεγωμενων σου αλλα δεν νομιζω οτι εχεις το θαρρος να μας πεις ουτε ποιος εισαι αλλα ουτε καν τι επαγγελμα κανεις εκτος και αν εισαι ανεπαγγελτος και απλα σε εχουν βαλει αλλοι να παρεις σβαρνα τα φορουμ να κατηγορης το προιον και να τους στελνεις πελατες και να παιρνεις την μιζα σου.!!

Μπορει να ειμαι ανορθογραφος οπως λες αλλα τουλαχιστον δεν ειμαι απατεωνας και τσαρλατανος οπως εσυ.,..και οι φιλοι εδω μεσα μπορουν να καταλαβουν ποιος λεει αληθεια και ποιος παει να τους κοροιδεψει.!!!

Υ.Σ:Η Νανοτεχνολογια που εβαλες και το λινκ κυριε Β@@@@@@ εκτος του οτι ΔΕΝ σε προστατευει απο ολα οσα σε προστατευη το ceramic-coat,εκτος του οτι δεν εχει εγγυηση,θελει και επανεφαρμογη καθε 12 με 18 μηνες.!!!

Και ΑΝΟΙΞΕ καλα τα ματια σου και διαβασε την απαντηση μου στα λεγομενα σου και στης Συκοφαντιες σου κυριε β@@@@@.!!!!

Ετσι για να ενημερωνεσαι κυριε Πονηρηδη!!! :tongue:

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει επαγγελματική συμπεριφορά...

Να τα χέσω τα προϊόντα από τη NASA αν η γενικότερη αντιμετώπιση και φιλοσοφία είναι του κώλου.

Ούστ !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα πει επαγγελματική συμπεριφορά...

Να τα χέσω τα προϊόντα από τη NASA αν η γενικότερη αντιμετώπιση και φιλοσοφία είναι του κώλου.

Ούστ !!!

Φιλε μου εγω βγηκα και εγραψα ΕΠΩΝΥΜΑ οτι εγραψα για το προιον ΧΩΡΙΣ να προσβαλλω κανεναν,ουτε να απειλω αλλα και ουτε να συκοφαντω.

Καποιοι φιλοι που με εχουν επισκεφτει αλλα και καποιους που γνωρισα σε μια συναντηση που ειχα παει ειδαν τι ανθρωπος ειμαι...δεν μπορω ομως να ανεχομαι να προσβαλλουν την νοημοσυνη μου και να παραπληροφορουν για ιδιον οφελως και εγω να μην απαντησω οπως πρεπει μονο και μονο για να μου πουν οτι ειμαι καλος επαγγελματιας.

Στα 10 χρονια που ασχολουμαι επαγγελαμτικα με την περιποιηση του αυτ/του εχω μαθη να δεχομαι και τα καλα αλλα και τα ασχημα οπως και την κριτικη για οτιδηποτε αρκει να ειναι καλοπροερετη και να μιλαω παντα βαση αποδειξεων.

Εδω ο αλλος προσπαθη να μας κανει το μαυρο ασπρο και οταν του αποδυκνυουμε με αποδειξεις οτι κανει λαθος μας απειλει κιολας και μας προσβαλλη λεγοντας μας κιολας οτι ειμαστε ανορθογραφοι.

Γιατι δεν βγαινει να τα γραψει ολα αυτα Επωνυμα αφου ειναι τοσο σιγουρος γι αυτα που λεει???

Υ.Σ:Συγγνωμη αν ξεφυγα απο τα επιτρεπτα ορια και ειπα μια κουβεντα παραπανω αλλα Αγανακτησα με της ανακριβειες και της ειρωνιες του.!!

Link to comment
Share on other sites

Ε πες μας έτσι να καταλάβουμε από την αρχή! Έτσι ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου, είναι το καλύτερο προϊόν στον κόσμο! Και μιας και λέμε αλήθειες τώρα, θα μας πεις αν το να γεμίσεις τα fora με τις "θετικές σου εντυπώσεις" ήταν μέρος της συμφωνίας ώστε να το βάλεις δωρεάν?

Τα παραπάνω βέβαια από κάποιον μπορούν να χαρακτηριστούν και ως απάτη οπότε θα σου συνιστούσα να το σταματήσεις γιατί μπορεί να βρεθείς κατηγορούμενος από κάποιον που έκανε τη βλακεία και έδωσε τα λεφτά του να βάλει αυτή τη μπούρδα.

υ.γ. Σε είχα μυριστεί από την αρχή, ευχαριστώ για την επιβεβαίωση :p

@autostar: Με συγχωρείς, προσπάθησα να διαβάσω το μήνυμά σου αλλά τα πολλά ορθογραφικά σου κόντεψαν να με τυφλώσουν και δεν τα κατάφερα

Τι να σου πω??? Είσαι ένας συκοφάντης και απατεώνας!!! Δεν ξέρεις τι σου γίνεται και δεν ξέρεις τι λες!!! Τόσο μίσος πια για το άτομό μου??? Εγώ δεν σε γνωρίζω προσωπικά!!! Τόσο μίσος πια για το Ceramic Coat??? Σίγουρα δουλεύεις σε ανταγωνίστρια εταιρία (αν και δεν υπάρχει καμία αντάξια της Williams)!

ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΩ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ! Να φανταστείς ότι δεν μου το έκανε ο Autostar το ceramic coat!

Με ξέρεις και μου μιλάς έτσι ρε??? Κατάλαβε το ότι είσαι ΜΟΝΟΣ σου με τις οπισθοδρομικές απόψεις σου και μάλλον πας για διαγραφή ξανά όπως σου κάνανε και από άλλα forums που δεν σε ανέχονται!!!

Δες το PM σου αρχικά και αν μετανοήσεις εδώ είμαστε πάλι!!!:D

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.