Jump to content
Speedy

Ceramic Coat Williams

Recommended Posts

Οσο για την συλλογη σου που μας παρουσιαζης επετρεψε μου να σου πω οτι υπαρχουν πολλοιιιι που αυτα που εχεις εσυ ειναι λιγα μπροστα τους...και βεβαια βλεπωντας τα προιοντα που χρησιμοποιης,ΑΝ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ,βλεπωντας τα ΤΩΡΑ ΕΞΗΓΗΤΑΙ γιατι κατηγορης τοσο εντονα το ceramic-coat χωρις καν να το εχεις δοκιμαση για να ξερεις της αντοχες του.

ΟΛΑ αυτα ειναι κατα πολυ υποδεεστερα αυτου του υλικου και στο αποδυκνυω οποια στιγμη θες και μαλιστα ΔΩΡΕΑΝ..

Αφού είδες τη συλλογή (είναι άλλα τόσα αλλά δεν τα έχω βάλει), θέλω να μου κάνεις μια χάρη και να υπολογίσεις πόσο κοστίζουν, ασχέτως αν τα θεωρείς καλά η κακά (δεν τα γνωρίζεις κάν, δεν έχεις σχέση με το detailing οπότε και δεν περίμενα να τα γνωρίζεις)

Αφού κάνεις τους υπολογισμούς σου θέλω να μου πεις αν το πρόβλημα είναι τα λεφτά που δεν προτίμησα το williams το οποίο το γνωρίζω σαν προϊόν πριν καν το μάθεις εσύ και πολύ πριν ξεκινήσεις να το πουλάς.

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το λάθος σου. εγώ δεν αναφέρθηκα σε εσένα ή τη δουλειά σου αλλά το προϊόν το οποίο δεν με πείθει. Πουθενά δεν ανέφερα κάτι για την δουλειά σου, αντιθέτως εσύ και ο άλλος αναφέρεστε σε εμένα προσωπικά. Εμένα δεν με ενδιαφέρει καθόλου το τι λέτε για μένα, το κακό είναι οτι αποπροσανατολίζεται ο κόσμος που διαβάζει το θέμα και δεν ξέρει πολλά πράγματα και πρέπει να διαβάσει όλες τις απόψεις ακόμα κι αν δεν σας αρέσουν.

Προφανως καπου μπερδευεσαι φιλε stoilas γιατι το συγκεκριμενο ποστ αναφερεται σε αλλον φιλο και οχι σε εσενα...

Μαλλον εχεις παθη καποια συγχυση... ;) και δεν προσπαθουμε να αποπροσανατολισουμε κανενα απλα μιλαμε και εκθετουμε της αποψης μας με επιχειρηματα και αποδειξης αντιθετα βεβαια με αυτο που κανεις εσυ που δεν εχεις κανενα επιχειρημα αλλα ουτε και καμια αποδειξη...

Πες μου αν θες να σου κανω ενα δειγμα ΔΩΡΕΑΝ και να κανεις της δοκιμες σου τουλαχιστον να εχεις αποδειξης γι αυτα που ισχιρυζεσαι...αλλα αν αποδειχτη στο τελος οτι εμεις εχουμε δικιο τι θα κανεις τοτε???

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ομως οτι δεν ειναι πολυ καλα και αυτα τα δυο προιοντα αλλα δεν εχουν καμια σχεση με το ceramic-coat σε θεμα προστασιας και μαλιστα το εχουν παραδεχτει και ΕΠΙΣΗΜΑ οι εταιρειες που τα κατασκευαζουν.

που το διαβασες αυτο εγω δεν το εχω διαβασει πουθενα και επισημα κιολας μπορεις να βαλεις link.

Τριτον κανενα απο τα δυο δεν θα αντεξη κουτσουλια επανω για τουλαχιστον 3 μερες χωρις να παθει διαβρωση το βερνικι μας πραγμα που κανει και αντεχει το ceramic-coat...

ευχαριστω για την απαντηση αυτη. αυτο δεν το γραφεται πουθενα στην ιστοσελιδα σας μπορει τα αλλα δυο να μην αντεχουν τρεις μερες αλλα εγω με αυτα που διαβασα στην σελιδα σας και στην apahellas καταλαβα οτι οσο και να το αφησω δεν θα παθει τιποτα απο τις κουτσουλιες.

Edited by dimmpoyz
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν δίνουν γραπτή εγγύηση. τι το κάνω να δώσω 400€ με γραπτή εγγύηση και αν γίνει ζημιά να μου το βάψουν η να μου το γυαλίσουν. αν είναι να δώσω τόσα λεφτά θέλω εγγύηση ότι το χρώμα δεν θα πάθει τίποτα απολύτος και δεν θα ξαναβαφτεί-γυαλιστή τα 5 χρονια αλλιώς εφαρμόζω ένα από τα αλλά δυο προϊόντα που κάνουν 60-100€ και αν γίνει κάποια ζημία πάω και το βάφω-γυαλίζω με τα λεφτά που μου περίσσεψαν αν είχα βάλει το ceramic coat. επίσης υπάρχουν πολλά review παγκοσμίως που έχουν δοκιμαστεί και δουλεύουν άψογα έναντι στο ceramic coat που δεν υπάρχει ούτε ένα review. διάβασε λίγο καλυτέρα για τα δυο προϊόντα υπόσχονται μεγάλη αντοχή και παραπάνω από το ceramic coat

Νομίζω έγραψα πιο πάνω: 270€ κοστίζει το Williams Ceramic Coat και όχι το αστρονομικό ποσό που κακός γράφεις!!!

Οπότε άστοχο το σχόλιό σου περί κόστους...

Τώρα που διάβασα λίγο για το opticoat έπεσα στο σημείο που αναφέρει ότι ο πελάτης πρέπει να πηγαίνει το αμάξι του για ετήσιο έλεγχο και συντήρηση για να υπάρχει κάποιο είδος εγγύησης, όπως επίσης το ότι ΔΕΝ πωλείται σαν προϊόν αλλά εφαρμόζεται μόνο από εξειδικευμένους τοποθετητές! Επίσης αναφέρει ότι και αυτό είναι κεραμικό υλικό...

LINK: http://www.optimumcarcare.com.au/product/13/about_opti-coat_paint_protection.html

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν την γυαλίζουν. Και τα κεριά δεν την γυαλίζουν επίσης ;)

Εδω ειναι που λενε οτι να ναι....με σενα θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε τοσα χρονια..

ΟΛΕΣ οι εταιρειες λενε χρησιμοποιηστε το ταδε κερι για εξτρα γυαλαδα και εσυ μας λες οτι τα κερια δεν γυαλιζουν...αυτο και αν ειναι ανεκδοτο.. :cool::yahoo: :yahoo:

Αφού είδες τη συλλογή (είναι άλλα τόσα αλλά δεν τα έχω βάλει), θέλω να μου κάνεις μια χάρη και να υπολογίσεις πόσο κοστίζουν, ασχέτως αν τα θεωρείς καλά η κακά (δεν τα γνωρίζεις κάν, δεν έχεις σχέση με το detailing οπότε και δεν περίμενα να τα γνωρίζεις)

Αφού κάνεις τους υπολογισμούς σου θέλω να μου πεις αν το πρόβλημα είναι τα λεφτά που δεν προτίμησα το williams το οποίο το γνωρίζω σαν προϊόν πριν καν το μάθεις εσύ και πολύ πριν ξεκινήσεις να το πουλάς.

Οσο σχεση εχει η γατα με το πουλι,για να μην σου φερω χειροτερο παραδειγμα,αλλη τοση σχεση εχεις εσυ με το detailing...

Το αν τα γνωριζω ή οχι ασε να το ξερω καλυτερα απο σενα,οπως και γνωριζω απο που ειναι οι φωτογραφιες και απο που τα προμηθευεσαι....και παρεπιπτοντως εγω δεν σου ανεφερα πουθενα οτι δεν ειναι καλα προιοντα αλλα υπαρχουν και καλυτερα για παραδειγμα zaino,swisswax...αλλα τι λεω που να τα ξερεις εσυ αυτα..αυτα τα ξερουμε εμεις οι κοινη θνητοι.

Μαθε λοιπον οτι 10 χρονια εχω δοκιμαση τοσα προιοντα που δεν τα εχεις δει ουτε στον υπνο σου..!!!

Οσο για το ceramic μηπως το ανακαλυψες κιολας εσυ στη ΝΑΣΑ πριν απο 8 χρονια και δεν το ξερουμε????

Ειναι και το χρηματικο ενας λογος που δεν εχεις βαλη το Williams αλλα ο κυριωτερος ειναι οτι φοβασαι και το μπουκοταρης γιατι θα κοψη δουλεια απο εσενα αλλα και απο πολλους αλλους που δεν το δουλευουν ...

Ενα ομως θα σου πω οτι η εξελιξη και η τεχνολογια προχωραει μπροστα και αλλοιμονο σε αυτους που μενουν πισω και συνεχιζουν και ακολουθουν παλαιες μεθοδους...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έγραψα πιο πάνω: 270€ κοστίζει το Williams Ceramic Coat και όχι το αστρονομικό ποσό που κακός γράφεις!!!

Οπότε άστοχο το σχόλιό σου περί κόστους...

Τώρα που διάβασα λίγο για το opticoat έπεσα στο σημείο που αναφέρει ότι ο πελάτης πρέπει να πηγαίνει το αμάξι του για ετήσιο έλεγχο και συντήρηση για να υπάρχει κάποιο είδος εγγύησης, όπως επίσης το ότι ΔΕΝ πωλείται σαν προϊόν αλλά εφαρμόζεται μόνο από εξειδικευμένους τοποθετητές! Επίσης αναφέρει ότι και αυτό είναι κεραμικό υλικό...

LINK: http://www.optimumcarcare.com.au/product/13/about_opti-coat_paint_protection.html

εμενα η apahellas μου ειπε σημερα το πρωι 400€

opticoat που διαβασες ειναι η πρωτη εκδοση υπαρχει τωρα τελευτεα η δευτερη που μπορεις να το εφαρμοσεις μονο σου και ειναι το ιδιο

ναι ειναι κεραμικο και στοιχιζει γυρω στα 60€ αν δεν κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι που λενε οτι να ναι....με σενα θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε τοσα χρονια..

ΟΛΕΣ οι εταιρειες λενε χρησιμοποιηστε το ταδε κερι για εξτρα γυαλαδα και εσυ μας λες οτι τα κερια δεν γυαλιζουν...αυτο και αν ειναι ανεκδοτο.. ;):cool::yahoo:

Άλλο στίλβωση, άλλο γυάλισμα. Τόσα χρόνια εμπειρίας λες ότι έχεις, μπορείς να τα ξεχωρίσεις ναι ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο στίλβωση, άλλο γυάλισμα. Τόσα χρόνια εμπειρίας λες ότι έχεις, μπορείς να τα ξεχωρίσεις ναι ή όχι?

Στίλβωση

Τεχνολογική διεργασία της επιφανειακής επεξεργασίας αντικειμένων από διάφορα υλικά (μέταλλο, ξύλο, λίθος κ.ά.) για την επίτευξη καθαριότητας των επιφανειών (κατοπτρικής στιλπνότητας) Η στίλβωση γίνεται συνήθως μετά τη λείανση και βελτιώνει την εξωτερική εμφάνιση, αυξάνει τις αντιδιαβρωτικές ιδιότητες, την αντοχή κλπ. Χρησιμοποιείται σαν προετοιμασία των επιφανειών για τις επικαλύψεις των μετάλλων, καθώς και σαν τελική επεξεργασία για την πρόσδοση "εμπορικής μορφής". Πραγματοποιείται στις στιλβωτικές εργαλειομηχανές ή με το χέρι.

Τα μέταλλα και μερικά άλλα υλικά στιλβώνονται με ελαστικούς τροχούς (ή ταινίες) από δέρμα, πίλημα, χοντρό κετσέ κλπ. πάνω στους οποίους επαλείφονται κονιοποιημένες λειαντικές ουσίες ή στιλβωτικές πάστες. Για τα μέταλλα η στίλβωση, σαν μηχανική εξάλειψης των ανωμαλιών της επιφανείας διεργασία, συνδυάζεται με χημικές και ηλεκτρικές διεργασίες αλληλεπίδρασης των επιφανειών τριβής του γρήγορα περιστρεφόμενου τροχού και του επεξεργαζόμενου μετάλλου. Η στίλβωση του ξύλου (στην επιπλοποιία) έγκειται στην επάλειψη της επιφάνειας με μαλακό ταμπόν 2-8 φορές κατά διαστήματα 2-5 ημερών από 10-150 κάθε φορά λεπτών στρωμάτων αλκοολούχου διαλύματος οργανικής ρητίνης. Η στίλβωση πάνω σε επικαλυμμένα με λάκα ξύλινα όργανα (μια φορά) ονομάζεται ημιστίλβωση και η στίλβωση πάνω σε επικάλυψη λάκας με στιλβωτικές πάστες ονομάζεται επιστίλβωση. Ο λίθος στιλβώνεται με τριβή της επιφάνειας του πάνω σε υγρό κετσεδένιο τροχό, με χρησιμοποίηση πολύ λεπτής σκόνης οξειδίου του κασσίτερου.

;)ΠΗΓΗ: http://www.livepedia.gr/index.php/%CE%A3%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B2%CF%89%CF%83%CE%B7

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν δίνουν γραπτή εγγύηση. τι το κάνω να δώσω 400€ με γραπτή εγγύηση και αν γίνει ζημιά να μου το βάψουν η να μου το γυαλίσουν. αν είναι να δώσω τόσα λεφτά θέλω εγγύηση ότι το χρώμα δεν θα πάθει τίποτα απολύτος και δεν θα ξαναβαφτεί-γυαλιστή τα 5 χρονια αλλιώς εφαρμόζω ένα από τα αλλά δυο προϊόντα που κάνουν 60-100€ και αν γίνει κάποια ζημία πάω και το βάφω-γυαλίζω με τα λεφτά που μου περίσσεψαν αν είχα βάλει το ceramic coat. επίσης υπάρχουν πολλά review παγκοσμίως που έχουν δοκιμαστεί και δουλεύουν άψογα έναντι στο ceramic coat που δεν υπάρχει ούτε ένα review. διάβασε λίγο καλυτέρα για τα δυο προϊόντα υπόσχονται μεγάλη αντοχή και παραπάνω από το ceramic coat

Οσο για την τιμη που αναφερεις ειναι παντα αναλογη της καταστασης που βρισκεται το καθε αυτ/το και αναλογως ποσο κοστολογη ο καθε επαγγελαμτιας την δουλεια του....αλλη τιμη θα εχει ενα αυτ/το που ειναι καινουργιο και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο εκτος απο το να εφαρμοστη το υλικο και αλλη τιμη θα εχει ενα αυτ/το που ενδεχομενος να χρειαζεται καποιου ειδους προεργασια πριν την εφαρμογη του υλικου.

Παντως και στης δυο περιπτωσης,γνωμη μου παντα ειναι αυτη,οτι δεν ειναι απαγορευτικο να κανει καποιος την εφαρμογη αν αναλογιστη σε βαθος χρονου ποσα χρηματα θα εξοικονομηση αλλα το κυριωτερο,για εμενα παντα,ειναι οτι θα εχει προστατευση ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ το εργοστασιακο του χρωμα που οπως και να το κανουμε αν μας το καψει η κουτσουλια και παμε να το βαψουμε ΔΕΝ μπορει κανενας βαφεας να πετυχη την αντοχη του εργοστασιακου χρωματος πραγμα που για μενα ειναι και το ποιο σημαντικο για την αντοχη του αυτ/του μας σε βαθος χρονου.

που το διαβασες αυτο εγω δεν το εχω διαβασει πουθενα και επισημα κιολας μπορεις να βαλεις link.

ευχαριστω για την απαντηση αυτη. αυτο δεν το γραφεται πουθενα στην ιστοσελιδα σας μπορει τα αλλα δυο να μην αντεχουν τρεις μερες αλλα εγω με αυτα που διαβασα στην σελιδα σας και στην apahellas καταλαβα οτι οσο και να το αφησω δεν θα παθει τιποτα απο τις κουτσουλιες.

Φιλε μου το ενα λινκ που μπορεις να δεις τον επισημο συγκριτικο πινακα προιοντων ειναι αυτο εδω:

http://www.auto-star.gr/products.php?cpath=4_31

οπως επισης μπορεις να τον κατεβασης και μπαινοντας στην σελιδα της Apahellas μπαινονοντας στο παρακατω λινκ..

http://www.apahellas.gr/gr/car-protection-products.php

Ξαναλεω οτι ειναι ΕΠΙΣΗΜΟΣ και τον εχουν αποδεχτει ολες οι εταιρειες που βρισκονται σε αυτον γι αυτο εξαλλου ειναι και αναρτημενος γιατι αν δεν τον ειχαν αποδεχτει πιστευω να καταλαβαινεις τι αγωγες θα ειχαν πεση σε οσους τον εχουν αναρτημενο στα σαιτ τους.!

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Άλλο στίλβωση, άλλο γυάλισμα. Τόσα χρόνια εμπειρίας λες ότι έχεις, μπορείς να τα ξεχωρίσεις ναι ή όχι?

Μαθε εσυ πρωτα να τα ξεχωριζης και μετα ελα πες μου και εμενα για να μαθω.... :cool:

Διαβασε και το ποστ του φιλου ta6ape σχετικα με την στιλβωση θα σε βοηθηση να μαθης.. ;)

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεσαι γραφικος φιλε μου απλα για να εισαι Αντικειμενικος θα επρεπε να σχολιασης και την συμπεριφορα της αλλης πλευρας,πραγμα το οποιο και δεν εχεις κανει για λογους που γνωριζης μονο εσυ φυσικα....

Και επειδη δεν καταλαβαινω συνεχως αυτο που αναφερεις για επαγγελματικη συμπεριφορα μηπως θα μπορουσες να μας εξηγησης εσυ ποια θεωρης επαγγελματικη συμπεριφορα???

Γιατι απο τα γραφομενα σου καταλαβαινω οτι η ιδανικη επαγγελματικη συμπεριφορα για σενα θα πρεπει να ειναι οταν ο αλλος λεει μαυρο το ασπρο να συμφωνη και ο επαγγελαματιας μαζι του μιας και αυτος προφανως που εχει φαει τα χρονια του και τα χερια του να φτιαχνη αυτ/τα δεν γνωριζη και γνωριζη περισσοτερα ο αλλος που το κανει απο χομπυ.

Προφανως ο επαγγελματιας που αποδυκνυει με αποδειξης τα λεγομενα του για σενα ΔΕΝ εχει σωστη επαγγελματικη συμπεριφορα και θα πρεπει να μιλαει στον αερα και χωρις αποδειξης για να τον κρινης εσυ σωστο ή οταν ο αλλος τριβη το αμαξι του με scotch-brite να του λεει πολυ σωστα εκανες ξανακαντο ή αν δεν εχει κανει σταμπα το πουλι να λεει οτι εκανε μονο και μονο για να κατηγορηση ενα προιον και να εχει σωστη επαγγελματικη συμπεριφορα για σενα..

Αν ο σωστος επαγγελματιας δεν εχει επιχειρηματα και αποδειξης τι θα πρεπει να εχει για σενα για να ειναι σωστος???

ΕΛΕΟΣ ρε φιλε.....δεν με ξερεις καν,δεν εχεις δει καν δουλεια μου.ειμαι 40 χρονων και 10 χρονια εχω φτιαξη τοσα αυτ/τα που αν δεις τον αριθμο τους θα καταλαβης,δεν εχει ουτε ενας παραπονο απο εμενα και την συμπεριφορα μου και θα μου λες τωρα εσυ οτι δεν εχω σωστη επαγγελματικη συμπεριφορα μονο και μονο γιατι εχω επιχειρηματα και αποδειξης και αντικρουω αυτα που ισχυριζεται καποιος αλλος.!!

Δεν μπορώ να είμαι "αντικειμενικός" γιατί δεν μπορεί να γίνει σωστή σύγκριση.

Η άλλη πλευρά δε δηλώνει "επαγγελματίας".

Εγώ μίλησα για απαράδεκτους επαγγελματίες. Αν μπορείς να αποδείξεις ότι η άλλη πλευρά είναι "επαγγελματίας" και ψεύδεται η σύγκριση θα γίνει με διαφορετικούς πλέον όρους.

Μέχρι τότε για μένα θα είσαι ένας επαγγελματίας που προσπαθεί απεγνωσμένα με άκομψο και άστοχο τρόπο να προωθήσει ένα προϊόν που εμπορεύεται, το οποίο κατακρίνει κάποιος ιδιώτης.

Η εμμονή σου είναι αδικαιολόγητη για δύο λόγους. Πρώτον είσαι επαγγελματίας και απευθύνεσαι σε ιδιώτη και δεύτερον σχολιάζει το προϊόν και όχι τη δουλειά σου ή εσένα ή κάποιον άλλο προσωπικά και εσύ απαντάς σε προσωπικό επίπεδο με κύριο επιχείρημα την επαγγελματική του ιδιότητα την οποία αρνείται (σε σημεία που σε βολεύει πάντως τον αναφέρεις και ως χομπίστα !) ! Μήπως κάτι δεν πάει καλά ?

Ξαναλέω. Το συγκεκριμένο προϊόν ενδεχομένως να είναι κορυφαίο, δεν ξέρω. Η απεγνωσμένη σου προσπάθεια να το πουλήσεις εδώ μέσα πάντως, στα μάτια μου το χαντάκωσε.

Ο επαγγελματίας μιλάει μόνο με τη δουλειά του. Λόγια όσα θες μπορώ να σου γράψω κι εγώ. Απάντησες μια φορά, κατέθεσες την εμπειρία σου και τα επιχειρήματά σου. Φτάνει. Άσε να μιλήσει κάποιος πελάτης πλέον γι' αυτό. Από τα 83 σου αυτοκίνητα μόνο 1 είναι στο vwclub.gr ? Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω. Αν υπήρχε άλλος ευχαριστημένος πελάτης λογικά θα είχε γράψει προς υπεράσπιση του προϊόντος.

Δεν είχα την τύχη ή την ατυχία να σε γνωρίζω από πριν. Σε γνωρίζω όσο γνωρίζω την άλλη πλευρά ή οποιονδήποτε έχει ήδη γράψει. Όσο διαρκεί αυτό το θέμα. Αυτό για εμένα δεν αλλάζει κάτι. Ίσα ίσα που η εμπειρία σου θα έπρεπε να σε σώσει από μια τέτοια άτυχη, κατά τη γνώμη μου, στιγμή.

Και κλείνοντας ένα παράδειγμα για το τι ΔΕ θεωρώ επαγγελματική συμπεριφορά.

Λοιπον κυριε Μορφωμενε επειδη απειλης κιολας οτι καποιος μπορει να βρεθει κατηγορουμενος θα σου πω πολυ απλα οτι ΜΟΝΟ εσυ μπορεις να βρεθεις σε αυτη την θεση με αυτα που γραφεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ για το συγκεκριμενο προιον.

Αν εισαι τοσο σιγουρος για αυτα που λες γραψτα επωνυμα Κυριε Β@@@@@ για να δουμε πως θα αντιμετωπισης μετα εσυ της συνεπειες των λεγωμενων σου αλλα δεν νομιζω οτι εχεις το θαρρος να μας πεις ουτε ποιος εισαι αλλα ουτε καν τι επαγγελμα κανεις εκτος και αν εισαι ανεπαγγελτος και απλα σε εχουν βαλει αλλοι να παρεις σβαρνα τα φορουμ να κατηγορης το προιον και να τους στελνεις πελατες και να παιρνεις την μιζα σου.!!

Μπορει να ειμαι ανορθογραφος οπως λες αλλα τουλαχιστον δεν ειμαι απατεωνας και τσαρλατανος οπως εσυ.,..και οι φιλοι εδω μεσα μπορουν να καταλαβουν ποιος λεει αληθεια και ποιος παει να τους κοροιδεψει.!!!

Υ.Σ:Η Νανοτεχνολογια που εβαλες και το λινκ κυριε Β@@@@@@ εκτος του οτι ΔΕΝ σε προστατευει απο ολα οσα σε προστατευη το ceramic-coat,εκτος του οτι δεν εχει εγγυηση,θελει και επανεφαρμογη καθε 12 με 18 μηνες.!!!

Και ΑΝΟΙΞΕ καλα τα ματια σου και διαβασε την απαντηση μου στα λεγομενα σου και στης Συκοφαντιες σου κυριε β@@@@@.!!!!

Ετσι για να ενημερωνεσαι κυριε Πονηρηδη!!! :pardon:

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την τιμη που αναφερεις ειναι παντα αναλογη της καταστασης που βρισκεται το καθε αυτ/το και αναλογως ποσο κοστολογη ο καθε επαγγελαμτιας την δουλεια του....αλλη τιμη θα εχει ενα αυτ/το που ειναι καινουργιο και δεν χρειαζεται τιποτα αλλο εκτος απο το να εφαρμοστη το υλικο και αλλη τιμη θα εχει ενα αυτ/το που ενδεχομενος να χρειαζεται καποιου ειδους προεργασια πριν την εφαρμογη του υλικου.

Παντως και στης δυο περιπτωσης,γνωμη μου παντα ειναι αυτη,οτι δεν ειναι απαγορευτικο να κανει καποιος την εφαρμογη αν αναλογιστη σε βαθος χρονου ποσα χρηματα θα εξοικονομηση αλλα το κυριωτερο,για εμενα παντα,ειναι οτι θα εχει προστατευση ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ το εργοστασιακο του χρωμα που οπως και να το κανουμε αν μας το καψει η κουτσουλια και παμε να το βαψουμε ΔΕΝ μπορει κανενας βαφεας να πετυχη την αντοχη του εργοστασιακου χρωματος πραγμα που για μενα ειναι και το ποιο σημαντικο για την αντοχη του αυτ/του μας σε βαθος χρονου.

Φιλε μου το ενα λινκ που μπορεις να δεις τον επισημο συγκριτικο πινακα προιοντων ειναι αυτο εδω:

http://www.auto-star.gr/products.php?cpath=4_31

οπως επισης μπορεις να τον κατεβασης και μπαινοντας στην σελιδα της Apahellas μπαινονοντας στο παρακατω λινκ..

http://www.apahellas.gr/gr/car-protection-products.php

Ξαναλεω οτι ειναι ΕΠΙΣΗΜΟΣ και τον εχουν αποδεχτει ολες οι εταιρειες που βρισκονται σε αυτον γι αυτο εξαλλου ειναι και αναρτημενος γιατι αν δεν τον ειχαν αποδεχτει πιστευω να καταλαβαινεις τι αγωγες θα ειχαν πεση σε οσους τον εχουν αναρτημενο στα σαιτ τους.!

θα ήθελα να μου πείτε αν το ceramic coat είναι αδιαπέραστο από κουτσουλιές κ.τ.λ. η απλά αντέχει περισσότερο από αλλά προϊόντα(τα συγκεκριμένα του πινάκα); τα δυο προϊόντα που ανέφερα παραπάνω δηλαδή το aquartz και το opticoat δεν τα βλέπω στον πινάκα άρα δεν παραδέχονται η δυο αυτές εταιρίες ότι το ceramic coat είναι καλύτερο από τα προϊόντα τους. άρα μπορεί με πολύ λιγότερα λεφτά να έχω ιδία προστασία.

Edited by dimmpoyz
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να είμαι "αντικειμενικός" γιατί δεν μπορεί να γίνει σωστή σύγκριση.

Η άλλη πλευρά δε δηλώνει "επαγγελματίας".

Εγώ μίλησα για απαράδεκτους επαγγελματίες. Αν μπορείς να αποδείξεις ότι η άλλη πλευρά είναι "επαγγελματίας" και ψεύδεται η σύγκριση θα γίνει με διαφορετικούς πλέον όρους.

Μέχρι τότε για μένα θα είσαι ένας επαγγελματίας που προσπαθεί απεγνωσμένα με άκομψο και άστοχο τρόπο να προωθήσει ένα προϊόν που εμπορεύεται, το οποίο κατακρίνει κάποιος ιδιώτης.

Η εμμονή σου είναι αδικαιολόγητη για δύο λόγους. Πρώτον είσαι επαγγελματίας και απευθύνεσαι σε ιδιώτη και δεύτερον σχολιάζει το προϊόν και όχι τη δουλειά σου ή εσένα ή κάποιον άλλο προσωπικά και εσύ απαντάς σε προσωπικό επίπεδο με κύριο επιχείρημα την επαγγελματική του ιδιότητα την οποία αρνείται (σε σημεία που σε βολεύει πάντως τον αναφέρεις και ως χομπίστα !) ! Μήπως κάτι δεν πάει καλά ?

Ξαναλέω. Το συγκεκριμένο προϊόν ενδεχομένως να είναι κορυφαίο, δεν ξέρω. Η απεγνωσμένη σου προσπάθεια να το πουλήσεις εδώ μέσα πάντως, στα μάτια μου το χαντάκωσε.

Ο επαγγελματίας μιλάει μόνο με τη δουλειά του. Λόγια όσα θες μπορώ να σου γράψω κι εγώ. Απάντησες μια φορά, κατέθεσες την εμπειρία σου και τα επιχειρήματά σου. Φτάνει. Άσε να μιλήσει κάποιος πελάτης πλέον γι' αυτό. Από τα 83 σου αυτοκίνητα μόνο 1 είναι στο vwclub.gr ? Τουλάχιστον αυτό καταλαβαίνω. Αν υπήρχε άλλος ευχαριστημένος πελάτης λογικά θα είχε γράψει προς υπεράσπιση του προϊόντος.

Δεν είχα την τύχη ή την ατυχία να σε γνωρίζω από πριν. Σε γνωρίζω όσο γνωρίζω την άλλη πλευρά ή οποιονδήποτε έχει ήδη γράψει. Όσο διαρκεί αυτό το θέμα. Αυτό για εμένα δεν αλλάζει κάτι. Ίσα ίσα που η εμπειρία σου θα έπρεπε να σε σώσει από μια τέτοια άτυχη, κατά τη γνώμη μου, στιγμή.

Και κλείνοντας ένα παράδειγμα για το τι ΔΕ θεωρώ επαγγελματική συμπεριφορά.

Μπορεις να δεις το ποστ του που παρουσιαζη την σειρα που "υποτιθεται οτι εχει" και επειδη σε θεωρω εξυπνο ανθρωπο και νοημων θα καταλαβεις αν ειναι "επαγγελαμτιας"και προσπαθη να το κρυψη επιμελλως φιλε μου.!!

Και οταν καποιος θελει να λεγεται αντικειμενικος τοτε σχολιαζη ολες της στασης ειτε αυτες εκφραζονται απο ιδιωτη ειτε εκφραζονται απο επαγγελματια και τουλαχιστον μπορει να κρινει ποιος εχει επιχειρηματα και ποιος οχι.

Οσο για το αυτ/το που λες οτι υπαρχει στο club μεσα και ειναι περασμενο με το υλικο παλι κανεις λαθος γιατι αν διαβαζες καλα θα ειχες διαβαση οτι ΔΕΝ του το εχω κανει εγω αλλα αλλως εφαρμοστης και πολυ απλα ειναι ενας απο τους πολλους ευχαριστημενους πελατες του προιοντος.

Οσο για τους πελατες μου που αναρωτιεσαι ειναι πολυ ευκολο να τους ανακαλυψης οπως και πολυ ευκολα μπορεις να μαθης για την δουλεια μου αλλα και για την επαγγελματικη μου συμπεριφορα αν δεις της συνεργασιες και το πελατολογιο μου στο σαιτ μου.

Και να εισαι σιγουρος οτι αν εστω και καποιοι απο αυτους γνωριζαν το τι εχω ακουση για την συμπεριφορα μου απο εσενα εδω μεσα αλλα και για το υλικο θα σου απαντουσαν χωρις να τους το ζητησω καν,βλεπεις αυτοι ειχαν την τυχη ή την ατυχια οπως λες να με γνωρισουν απο κοντα,απλα εχω μαθη να υπερασπιζομαι μονος μου τον εαυτο μου και οχι να βαζω αλλους να το κανουν για εμενα οπως κανουν αλλοι.

Για παραδειγμα ξερεις πολλους που θα τους εστελνε καποιος το αυτ/το του απο την ΧΙΟ,και οχι μονο,χωρις να τους γνωριζη να το φτιαξουν και να τους το στειλει πισω μετα απο μια εβδομαδα φτιαγμενο και το αποτελεσμα να ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμεναν???

ΕΛΕΟΣ λοιπον φιλε μου με την επαγγελαμτικη μου συμπεριφορα που με κρινεις μονο και μονο επειδη ειμαι επαγγελαμτιας και δεν το κρυβω,χωρις να με ξερεις καν το ξαναλεω,ενω αντιθετα θετεις στο απυροβλητο αλλον ο οποιος μπορει και να ειναι επαγγελαμτιας και να το κρυβη επιμελλως μονο και μονο γιατι δηλωνη ιδιωτης.

Δηλαδη για σενα ο ιδιωτης εχει το δικαιωμα να λεει και να κανει τα παντα μεσα σε ενα φορουμ ενω ο επαγγελματιας οχι????

Ο ιδιωτης,για σενα παντα και συμφωνα με τα λεγομενα σου,μπορει να σχολιαζη και να δημιουργη ψευδης εντυπωσης για οτιδηποτε ενω ο καθε επαγγελαμτιας θα πρεπει να φοβαται να σχολιαση οτιδηποτε φοβουμενος τον κινδυνο να χαρακτηριστη για την επαγγελματικη του συμπεριφορα...

Το μονο πλεων που μπορω να πω εγω φιλε μου απο την μερια μου και για μενα τελειωνει εδω,ειναι οτιΑν θεωρης οτι χαλαω το image το δικο σου,καποιον αλλων εδω μεσα,αλλα και γενικοτερα του club που με φιλοξενη δεν εχει παρα να με ΔΙΑΓΡΑΨΗ το Δ.Σ του club.

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα να μου πείτε αν το ceramic coat είναι αδιαπέραστο από κουτσουλιές κ.τ.λ. η απλά αντέχει περισσότερο από αλλά προϊόντα(τα συγκεκριμένα του πινάκα); τα δυο προϊόντα που ανέφερα παραπάνω δηλαδή το aquartz και το opticoat δεν τα βλέπω στον πινάκα άρα δεν παραδέχονται η δυο αυτές εταιρίες ότι το ceramic coat είναι καλύτερο από τα προϊόντα τους. άρα μπορεί με πολύ λιγότερα λεφτά να έχω ιδία προστασία.

Αυτο που ρωτας φιλε μου για καποιους εδω μεσα αν στο απαντησω κινδυνευω να χαρακτηριστω για την επαγγελματικη μου συμπεριφορα και καλυτερα θα ηταν να ρωτουσες κατευθειαν την εταιρεια που το διαθετη στην αγορα ή καποιους που ενδεχομενως γνωριζουν περισσοτερα απο εμενα.

Παρολα αυτα θα σου πω οτι εγω απο αυτα που εχω διαπιστωση εδω και αρκετο καιρο που το δουλευω και του εχω κανει απειρα τεστ θα σου πω οτι οντως ειναι αδιαπεραστο απο αυτα που ρωτας και αντεχει περισσοτερο απο τα αλλα προιοντα.

Οσο για τα αλλα δυο που αναφερεις τα εχω δοκιμαση και αυτα και οντως ειναι πολυ καλα αλλα δεν εχουν της ιδιες αντοχες με αυτο και χρειαζονται καποια συντηρηση ανα τακτα χρονικα διαστηματα οπως και οποιοδηποτε προιον Νανοτεχνολογιας.

Και θα στο θεσω και αλλιως...ας υποθεσουμε οτι περνας ενα απο αυτα που στοιχιζουν 60 ευρω και καθε χρονο θελει μια συντηρηση-επανεφαρμογη με κοστος καθε χρονο 60 ευρω...σε μια 5 ετια λοιπον δεν θα εχεις διαθεση 300 ευρω και μαλιστα χωρις να εχεις καμια εγγυηση απο κανεναν για τα αποτελεσματα του προιοντος....αλλα και σε περιπτωση ζημιας του αυτ/του σου που θα ευθυνεται το προιον που υποτιθεται οτι θα επρεπε να σε προστατευση απο το συγκεκριμενο ειδος ζημιας και θα πρεπει να βγαλης λεφτα απο την τσεπη σου για να την επισκευασης???

Ποιος θα σου καλυψη την ζημια ή το κοστος της εκεινη την χρονικη στιγμη???

Αρα που ειναι ποιο ακριβω το ceramic-coat απο τα αλλα???

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις το ποστ του που παρουσιαζη την σειρα που "υποτιθεται οτι εχει" και επειδη σε θεωρω εξυπνο ανθρωπο και νοημων θα καταλαβεις αν ειναι "επαγγελαμτιας"και προσπαθη να το κρυψη επιμελλως φιλε μου.!!

Και οταν καποιος θελει να λεγεται αντικειμενικος τοτε σχολιαζη ολες της στασης ειτε αυτες εκφραζονται απο ιδιωτη ειτε εκφραζονται απο επαγγελματια και τουλαχιστον μπορει να κρινει ποιος εχει επιχειρηματα και ποιος οχι.

Οσο για το αυτ/το που λες οτι υπαρχει στο club μεσα και ειναι περασμενο με το υλικο παλι κανεις λαθος γιατι αν διαβαζες καλα θα ειχες διαβαση οτι ΔΕΝ του το εχω κανει εγω αλλα αλλως εφαρμοστης και πολυ απλα ειναι ενας απο τους πολλους ευχαριστημενους πελατες του προιοντος.

Λοιπόν επειδή βλέπω ότι δεν νιώθεις και επιμένεις. Εγώ γράφω με το όνομά μου, οι περισσότεροι εδώ μέσα ξέρουν ποιος είμαι και τι κάνω. Ενδεικτικά να σου δώσω να καταλάβεις κάθομαι αυτή τη στιγμή στο ίδιο γραφείο στη δουλειά με τον πρόεδρο και τον αντιπρόεδρο του VWClub. Κοινώς είμαι ένας απλός χομπίστας που παλεύει καθημερινά 9-5 στο γραφείο για δυόμιση το πολύ χιλιάρικα.

Αυτά από εμένα, δεν ξαναγράφω μέχρι να ρωτήσεις ποιος είμαι και τι κάνω ώστε να δεις αν λέω ψέματα ή όχι. Όταν νιώσεις έτοιμος στείλε μου ένα π.μ. να ξαναμπώ.

υ.γ.: Στο πμ αν θες πες μου και πόσα θες για ένα πλύσιμο μέσα-έξω μπας και στο φέρω.

Χαιρετίσματα και καλό, θερμό Καλοκαίρι εύχομαι και καλές δουλειές.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να δεις το ποστ του που παρουσιαζη την σειρα που "υποτιθεται οτι εχει" και επειδη σε θεωρω εξυπνο ανθρωπο και νοημων θα καταλαβεις αν ειναι "επαγγελαμτιας"και προσπαθη να το κρυψη επιμελλως φιλε μου.!!

Και οταν καποιος θελει να λεγεται αντικειμενικος τοτε σχολιαζη ολες της στασης ειτε αυτες εκφραζονται απο ιδιωτη ειτε εκφραζονται απο επαγγελματια και τουλαχιστον μπορει να κρινει ποιος εχει επιχειρηματα και ποιος οχι.

Οσο για το αυτ/το που λες οτι υπαρχει στο club μεσα και ειναι περασμενο με το υλικο παλι κανεις λαθος γιατι αν διαβαζες καλα θα ειχες διαβαση οτι ΔΕΝ του το εχω κανει εγω αλλα αλλως εφαρμοστης και πολυ απλα ειναι ενας απο τους πολλους ευχαριστημενους πελατες του προιοντος.

Οσο για τους πελατες μου που αναρωτιεσαι ειναι πολυ ευκολο να τους ανακαλυψης οπως και πολυ ευκολα μπορεις να μαθης για την δουλεια μου αλλα και για την επαγγελματικη μου συμπεριφορα αν δεις της συνεργασιες και το πελατολογιο μου στο σαιτ μου.

Και να εισαι σιγουρος οτι αν εστω και καποιοι απο αυτους γνωριζαν το τι εχω ακουση για την συμπεριφορα μου απο εσενα εδω μεσα αλλα και για το υλικο θα σου απαντουσαν χωρις να τους το ζητησω καν,βλεπεις αυτοι ειχαν την τυχη ή την ατυχια οπως λες να με γνωρισουν απο κοντα,απλα εχω μαθη να υπερασπιζομαι μονος μου τον εαυτο μου και οχι να βαζω αλλους να το κανουν για εμενα οπως κανουν αλλοι.

Για παραδειγμα ξερεις πολλους που θα τους εστελνε καποιος το αυτ/το του απο την ΧΙΟ,και οχι μονο,χωρις να τους γνωριζη να το φτιαξουν και να τους το στειλει πισω μετα απο μια εβδομαδα φτιαγμενο και το αποτελεσμα να ειναι καλυτερο απο αυτο που περιμεναν???

ΕΛΕΟΣ λοιπον φιλε μου με την επαγγελαμτικη μου συμπεριφορα που με κρινεις μονο και μονο επειδη ειμαι επαγγελαμτιας και δεν το κρυβω,χωρις να με ξερεις καν το ξαναλεω,ενω αντιθετα θετεις στο απυροβλητο αλλον ο οποιος μπορει και να ειναι επαγγελαμτιας και να το κρυβη επιμελλως μονο και μονο γιατι δηλωνη ιδιωτης.

Δηλαδη για σενα ο ιδιωτης εχει το δικαιωμα να λεει και να κανει τα παντα μεσα σε ενα φορουμ ενω ο επαγγελματιας οχι????

Ο ιδιωτης,για σενα παντα και συμφωνα με τα λεγομενα σου,μπορει να σχολιαζη και να δημιουργη ψευδης εντυπωσης για οτιδηποτε ενω ο καθε επαγγελαμτιας θα πρεπει να φοβαται να σχολιαση οτιδηποτε φοβουμενος τον κινδυνο να χαρακτηριστη για την επαγγελματικη του συμπεριφορα...

Το μονο πλεων που μπορω να πω εγω φιλε μου απο την μερια μου και για μενα τελειωνει εδω,ειναι οτιΑν θεωρης οτι χαλαω το image το δικο σου,καποιον αλλων εδω μεσα,αλλα και γενικοτερα του club που με φιλοξενη δεν εχει παρα να με ΔΙΑΓΡΑΨΗ το Δ.Σ του club.

Επαναλαμβάνω για μια ακόμη φορά. Δεν έχω κουραστεί, απλώς δε θεωρώ ότι έχει πλέον σημασία να το συζητάμε.

Ένα από τα σημαντικότερά σου επιχειρήματα (και της δικής σου πλευράς γενικότερα !) ήταν και είναι ότι η αντίθετη πλευρά δραστηριοποιείται επαγγελματικά στο χώρο και αναφέρει όσα αναφέρει με σκοπό να δυσφημίσει το συγκεκριμένο προϊόν (όχι ΕΣΕΝΑ προσωπικά ή κάποιον άλλο - εσύ το πήγες σε προσωπικό επίπεδο το θέμα) προς ίδιον όφελος. Αναφέρθηκαν και ποσοστά επι πωλήσεων κτλ, πράγματα ιδιαιτέρως προσβλητικά τουλάχιστον, ειδικά όταν δεν στηρίζονται σε αδιάσειστα στοιχεία !

Κάτι τέτοιο λοιπόν, δεν έχει γίνει αποδεκτό από την άλλη πλευρά και τουλάχιστον προς το παρόν ΔΕΝ αποδεικνύεται. Η συλλογή που αναφέρεις είναι μεν σοβαρή, αλλά ερασιτεχνική. Χαρακτηρίζοντας μια τέτοια συλλογή επαγγελματική ή θέλεις να δημιουργήσεις εντυπώσεις ή δεν γνωρίζεις για τι μιλάς. Στη συγκεκριμένη παραπομπή αν είχες ψάξει θα έβλεπες και άλλες συλλογές παρόμοιες ή πιο εμπλουτισμένες και είναι όλες ερασιτεχνικές. Ένας DA αλοιφαδόρος των 120€ δεν αποτελεί επαγγελαμτική απόδειξη και τα προϊόντα Nanolex αν και σχετικά ακριβά, είναι προσιτά και διαθέσιμα σε οποιονδήποτε.

Επίσης εννοείται ότι έναν ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΤΙΑ και έναν ΙΔΙΩΤΗ όταν γίνεται συζήτηση πάνω στο αντικείμενο του επαγγελαμτία δε θα τους συγκρίνω με τους ίδιους όρους. Στο συγκεκριμένο θέμα. Δεν γίνεται εδώ κουβέντα για γκόμενες ή για μπάλα για να σας κρίνω επί ίσοις όροις. Από τον επαγγελματία περιμένω και περισσότερες γνώσεις και ορθότερη συμπεριφορά. Δεν είναι θέμα αντικειμενικότητας.

Δε θα κριθεί από τη δική μου γνώμη αν θα παραμείνεις εσύ και η προσφορά σου ή οποιοσδήποτε άλλος στο forum. Αλίμονο. Λυπάμαι αν σε ενοχλεί η άποψή μου. Ελπίζω να μου αναγνωρίζεις κι εσύ και όλοι οι υπόλοιποι το δικαίωμά μου να την δημοσιοποιώ. Το μόνο για το οποίο μπορώ να σε διαβεβαιώσω, αν και φαίνεται είσαι ιδιαίτερα δύσπιστος, είναι ότι δεν είμαι επαγγελματίας του χώρου και δεν πρόκειται να αλλάξει η κατάσταση στην τσέπη μου όσα "πακετάκια" κι αν πουλήσεις ή δεν πουλήσεις, εσύ η οποιοσδήποτε άλλος...σου εύχομαι να είναι πολλά.

Η VW είναι μια από τις πιο εμπορικές εταιρείες. Το συγκεκριμένο forum ένα από τα πιο γνωστά νομίζω. Ένα αυτοκίνητο έχει ήδη γίνει κι αυτό όπως είπες όχι σε εσένα...Δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Οσο σχεση εχει η γατα με το πουλι,για να μην σου φερω χειροτερο παραδειγμα,αλλη τοση σχεση εχεις εσυ με το detailing...

Το αν τα γνωριζω ή οχι ασε να το ξερω καλυτερα απο σενα,οπως και γνωριζω απο που ειναι οι φωτογραφιες και απο που τα προμηθευεσαι....και παρεπιπτοντως εγω δεν σου ανεφερα πουθενα οτι δεν ειναι καλα προιοντα αλλα υπαρχουν και καλυτερα για παραδειγμα zaino,swisswax...αλλα τι λεω που να τα ξερεις εσυ αυτα..αυτα τα ξερουμε εμεις οι κοινη θνητοι.

Προμηθευεστε Zaino? Μπορω να ερθω να αγορασω Zaino?

Link to comment
Share on other sites

το cquartz το έχουν δοκιμάσει παρά πολύ και ειναι ceramic δεν θυμάμαι την αντοχή του. το Opti-Coat 1 είναι ceramic και όλα αυτά που γραφεί είναι ακριβώς ιδία με αυτά που γραφεί το Williams ceramic-coat μονό επαγγελματιες,5 χρόνια, 2-4 μικρά κ.τ.λ .το ίδιο ακριβώς είναι και το Opti-Coat 2.0 με μονοί διαφορά τον χρόνο δουλέματος που είναι πιο πολύς για να μπορούν να το εφαρμόσουν όλοι όχι μονό επαγγελματίες. κανένα από τα δυο δεν θέλει συντήρηση ούτε επανεφαρμογή μετά από κάποιο καιρό, τα βάζεις και τελειώνεις. άρα με 60€ το βάζεις και έχεις ακριβώς την ιδία προστασία. η εγγυηση που δίνεται δεν μου λέει κάτι γιατί απλά αν γίνει αστοχία το γυαλίζεται-βάφεται και ξαναπερνάτε το ceramic-coat. για να έπαιρνα ένα προϊόν που είναι ίδιο με το Opti-Coat ακριβώς και κάνει 200€ή340€ (αν δεν είσαι μέλος)παραπανω πρέπει η εγγυηση που μου δίνεται να είναι για 5 χρονιά και σε περίπτωση αστοχίας να δίνεται τα λεφτά πίσω. όλα όπως και το δικό σας προϊόν θέλουν απλό πλύσιμο με σαμπουαν με ουδετερο ph και οι κουτουλιές θα πρέπει να απομακρύνονται άμεσα το γραφεί και η ιδία η εταιρία σας αλλά δεν το βλέπω στα δυο ελληνικά site. η απάντηση της apahellas για τις κουτουλιές σήμερα το πρωί ήταν και δυο μήνες να τις αφήσεις δεν παθαίνει τίποτα το χρώμα.Ο αστερίσκος κάτω-κάτω http://www.williamscarcare.com.sg/ceramic_coat.html θεωρώ ότι πουλάτε ένα προϊόν που είναι ίδιο με αλλά στην αγορά πολύ παραπάνω εγώ αυτά έχω να πω και δεν ασχολούμαι ξανά με το θέμα γιατί θεωρώ κοροϊδία να δώσω τόσα λεφτά για ένα προϊόν ίδιο που απλά αν γίνει ζημιά μου την καλύπτεται με τα παραπάνω λεφτά που έχω δώσει σε σχέση με τα προϊόντα του ανταγωνισμού και στην τελική αν δεν πάθει καμιά ζημιά θα έχω δώσει τόσα λεφτά παραπάνω τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

tzotzo αν πάρεις Zaino θέλω ένα Z2 και 2 Z8 μπας και μάθω κι εγώ τίποτα από detailing. Στείλε μου πμ να κανονίσουμε να σου δώσω τα χρήματα να γνωριστούμε και από κοντά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

tzotzo αν πάρεις Zaino θέλω ένα Z2 και 2 Z8 μπας και μάθω κι εγώ τίποτα από detailing. Στείλε μου πμ να κανονίσουμε να σου δώσω τα χρήματα να γνωριστούμε και από κοντά.

Ευχαριστώ.

Stoilas, ενδιαφερομαι για τα προιοντα αυτα, καθως δεν τα φερνει κανεις ελλαδα. Υποθετω για να τα αναφερει ο κυριοσ Σπυρου, θα τα εχει δουλεψει.

Επισης θα ηθελα αν δεν τα εχει για μεταπωληση να μου τα δειξει πως χρησιμοποιουνται για να κρινω αν θα τα αγορασω.

Link to comment
Share on other sites

το cquartz το έχουν δοκιμάσει παρά πολύ και ειναι ceramic δεν θυμάμαι την αντοχή του. το Opti-Coat 1 είναι ceramic και όλα αυτά που γραφεί είναι ακριβώς ιδία με αυτά που γραφεί το Williams ceramic-coat μονό επαγγελματιες,5 χρόνια, 2-4 μικρά κ.τ.λ .το ίδιο ακριβώς είναι και το Opti-Coat 2.0 με μονοί διαφορά τον χρόνο δουλέματος που είναι πιο πολύς για να μπορούν να το εφαρμόσουν όλοι όχι μονό επαγγελματίες. κανένα από τα δυο δεν θέλει συντήρηση ούτε επανεφαρμογή μετά από κάποιο καιρό, τα βάζεις και τελειώνεις. άρα με 60€ το βάζεις και έχεις ακριβώς την ιδία προστασία. η εγγυηση που δίνεται δεν μου λέει κάτι γιατί απλά αν γίνει αστοχία το γυαλίζεται-βάφεται και ξαναπερνάτε το ceramic-coat. για να έπαιρνα ένα προϊόν που είναι ίδιο με το Opti-Coat ακριβώς και κάνει 200€ή340€ (αν δεν είσαι μέλος)παραπανω πρέπει η εγγυηση που μου δίνεται να είναι για 5 χρονιά και σε περίπτωση αστοχίας να δίνεται τα λεφτά πίσω. όλα όπως και το δικό σας προϊόν θέλουν απλό πλύσιμο με σαμπουαν με ουδετερο ph και οι κουτουλιές θα πρέπει να απομακρύνονται άμεσα το γραφεί και η ιδία η εταιρία σας αλλά δεν το βλέπω στα δυο ελληνικά site. η απάντηση της apahellas για τις κουτουλιές σήμερα το πρωί ήταν και δυο μήνες να τις αφήσεις δεν παθαίνει τίποτα το χρώμα.Ο αστερίσκος κάτω-κάτω http://www.williamscarcare.com.sg/ceramic_coat.html θεωρώ ότι πουλάτε ένα προϊόν που είναι ίδιο με αλλά στην αγορά πολύ παραπάνω εγώ αυτά έχω να πω και δεν ασχολούμαι ξανά με το θέμα γιατί θεωρώ κοροϊδία να δώσω τόσα λεφτά για ένα προϊόν ίδιο που απλά αν γίνει ζημιά μου την καλύπτεται με τα παραπάνω λεφτά που έχω δώσει σε σχέση με τα προϊόντα του ανταγωνισμού και στην τελική αν δεν πάθει καμιά ζημιά θα έχω δώσει τόσα λεφτά παραπάνω τσάμπα.

Φιλε καλημερα,

Εγω ψαχνοντας για τα προιοντα που αναφερεις βρηκα αυτο στην σελιδα της εταιρειας του opti-coat..

How does the 5 year / Lifetime warranty work?

The Optimum warranty guarantees that the Opti-Coat film will not degrade and/or delaminate from the surface due to faults with application and/or the product. We also guarantee that the Opti-Coat film will not fade or oxidise and will prevent the factory paint from any fading or oxidation. The Optimum warranty requires the owner to submit the vehicle for an annual service, for removal of any contamination that has bonded to the surface of the coating. The owner may elect to have any damaged coating removed and reapplied at this time also.

Can I buy Opti-Coat and apply it myself?

No. Opti-Coat is available only to selected professionals. Application requires an experienced technician to avoid extensive damage to the factory paintwork.

Στους ορους της εγγυησης αναγραφη για να εχει ισχυ οτι απαιτη ο ιδιοκτητης του οχηματος μια φορα τον χρονο θα πρεπει να το υποβαλη σε διαδικασια αφαιρεσης τυχον ρυπων-ξενων σωματων που θα εχουν επικαθιση πανω του.

Πηγη:http://www.optimumcarcare.com.au/product/13/about_opti-coat_paint_protection.html

Και αυτο για το cguartz που λεει οτι ειναι Νανο τεχνολογια και εχει μεγιστη διαρκεια 2 χρονια...

CQuartz (Manufacturer Description):

CQuartz by CarPro is an anti-static, weather-resistant nano coating that shines and protects your vehicle like nothing else! CQuartz works on the molecular level to transform the surface. Once treated with CQuartz, your vehicle will repel water and contaminants, and it will maintain a clear, reflective, hard-as-nails shine. One application can last two years!

Πηγη:http://www.autogeekonline.net/forum/product-reviews/34883-review-extreme-testing-opti-coat-2-0-cquartz.html

Και τα δυο χρειαζονται καταλληλη προεργασια πριν εφαρμοστουν...

Επισης σε σαιτ που μπορεις να το αγορασης και το πουλανε online αναγραφη οτι πριν την αγορα θα πρεπει να εχεις κατανοηση πληρως τον τροπο προετοιμασιας και εφαρμογης του γιατι σε περιπτωση αστοχιας ή μη σωστης εφαρμογης η εταιρεια ΔΕΝ φερει καμια ευθυνη..

Κανενας λοιπον ΔΕΝ σου δινει λεφτα πισω σε περιπτωση ζημιας απλα στο επιδιορθωνη...αρα πως λες οτι σε περιπτωση αστοχιας η Williams θα πρεπει να σου δωση τα λεφτα σου πισω...

Οσο για το λινκ της Williams που εβαλες Βεβαιως και ειναι σωστο αλλα αν στειλεις ενα email στην εταιρεια και ρωτησης μεγιστη διαρκεια αντοχης του υλικου στην κουτσουλια θα σου ειχε λυθη η απορια και για ποιο λογο το εχει βαλει...

Ειναι επιλογη του καθενος μας το τι προιον θα επιλεξη να χρησιμοποιηση απλα θεωρω καλο να αναφερουμε τα υπερ και τα κατα του καθε ενος απο αυτα.!!

Link to comment
Share on other sites

Προμηθευεστε Zaino? Μπορω να ερθω να αγορασω Zaino?

Φιλε tzotzo μπορεις να προμηθευτης και μονος σου προιοντα zaino μεσω του zaino store.....και εγω απο εκει τα προμηθευομαι οταν χρειαζομαι μιας και δεν υπαρχει,κακως για εμενα μιας και ειναι παρα πολυ καλα και πιστευω θα τυχαιναν μεγαλης αποδοχης,αντιπροσοπως τους στην Ελλαδα...

Τωρα για τα αλλα που ρωτας μαλλον δεν ειμαι ο πλεων καταλληλος για να σε βοηθησω,μιας και κατα την αποψη αλλου φιλου,δεν γνωριζω τιποτα απο detailing και παραπληροφορω τον κοσμο και ισως θα επρεπε να απευθυνθης σε αυτον.

Ειλικρινα φιλε μου με κουρασε το θεμα και επειδη ακουω και διαβαζω και διαφορα για μενα αλλα και για τα προιοντα που χρησιμοποιω,και δεν μιλαω μονο για το ceramic,εδω ακουσα μεχρι και οτι τα προιοντα Porzelack ειναι Ελληνικα που αν καποιος ψαχτη θα δει οτι ειναι εισαγωγης και κατασκευαζονται στην Γερμανια και δουλευονται μονο με τα δικα τους σφουγγαρια και ολοι οσοι ασχολουνται στη Γερμανια με την περιποιηση του αυτ/του χρησιμοποιουν ειτε τα Porzelack ειτε τα Meguiars,γι αυτο ισως θα πρεπει εγω να μην ασχολουμαι.

Επειδη λοιπον ολα αυτα με κουρασαν οποιος θελει μπορει να δει που ειναι το καταστημα μου και αν πιστευη οτι καπου μπορω να του φανω χρησιμος μπορει να με επισκεφτει οποτε θελει.!

υ.γ.: Στο πμ αν θες πες μου και πόσα θες για ένα πλύσιμο μέσα-έξω μπας και στο φέρω.

Χαιρετίσματα και καλό, θερμό Καλοκαίρι εύχομαι και καλές δουλειές.

Δεν θελω τιποτα stoilas ελα και θα ειναι Δωρο απο εμενα το πλυσιμο και ο καφες.!!

Καλο καλοκαιρι και σε εσενα και καλες δουλειες.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι δυσκολες εποχες, και δεν υπαρχουν λεφτα για δοκιμες, εχεις καποιο zaino εκει να μου δειξεις τι αποτελεσμα κανει, να κρινω και να αποφασισω?Βλεπω οτι εισαι πολυ εξυπηρετικος για αυτο και στο ζηταω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.