Jump to content
Leou21

Αφαίρεση Πίσω Σήματος Vw

Recommended Posts

Όπως αναφερει και ο τίτλος θέλω να βγάλω το σήμα για βάψιμο και όσο και αν προσπάθησα με βοήθεια κάποια παλαιότερα τοπικς, δεν τα κατάφερα. Έψαξα και για κανενα βιντεάκι αλλα τζίφος. Καμιά βοήθεια με όσο το δυνατόν περισσότερες λεπτομέρειες?

Link to comment
Share on other sites

για το 6αρι;αυτο λειτουργει σαν χερουλι για την απασφαλιση του πισω καπο ετσι δεν ειναι;(οπως και στο 5αρι δηλαδη...)

Link to comment
Share on other sites

Το νίκελ κομμάτι του μηχανισμού (σήμα) είναι κουμπωτό πάνω στον κύριο μηχανισμό (μαύρο).

Προσπάθησε προσεκτικά με κάτι αιχμηρό και θα βγεί.

Link to comment
Share on other sites

εδω εχει ενα DIY.

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=85316

αν εχεις προβλημα με την εξαγωγη και την τοποθετηση της επενδυσης του πισω καπο ενημερωσε...

Link to comment
Share on other sites

Το νίκελ κομμάτι του μηχανισμού (σήμα) είναι κουμπωτό πάνω στον κύριο μηχανισμό (μαύρο).

Προσπάθησε προσεκτικά με κάτι αιχμηρό και θα βγεί.

σωστος!το αναφερει καποιος και στο DIY.ετσι θα γλιτωσει και ολο τον εξτρα κοπο.

Link to comment
Share on other sites

για το 6αρι;αυτο λειτουργει σαν χερουλι για την απασφαλιση του πισω καπο ετσι δεν ειναι;(οπως και στο 5αρι δηλαδη...)

  Ναι αυτό εννοώ,νομίζω είναι ακριβώς ίδιο με το mk5.Το είδα το DIY και μπορώ να πώ πως είναι χρήσιμο αρκετά.Βέβαια εμείς θέλουμε να αποφύγουμε όλη αυτή την φασαρία αλλά αν δεν τα καταφέρω αλλιώς εκεί θα καταλήξω.Προσπάθησα πάντως να το βγάλω και με μαχαίρι και με οδοντικό νήμα αλλά τπτ,αυτό ανένδοτο. Φοβάμαι μην το χαλάσω κιόλας απο τα νεύρα μου...

Edited by Leou21
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχει κλιπσακια.δοκιμασε προσεχτικα με ενα πολυ λεπτο κατσαβιδακι να τα εντοπισεις και να τα ξεκουμπωσεις ενα-ενα.

Link to comment
Share on other sites

Aποστολή εξετελέσθη...!!!Λίγη επιμονή ήθελε τελικά.Ευχαριστώ για την βοήθεια,δεν ήξερα πως ήταν κουμπωτό με κλίπς,νόμιζα πως ήταν κολλημένο όλο μαζί.

Link to comment
Share on other sites

για το πισω σημα εχουμε κανα how to? γιατι αυτο που λεει ο αγγλοε με την πιστωτικη καρτα δεν επιασε...ασε που παραλιγο να σπαω και στην πιστωτικη...ξερουμε πως βγαινει αυτο το πραγμα..θελω να το κανω ασπρο με μαυρο w...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε speedy ευτυχως βαζοντας αυτην την φοτο καταλαβα οτι του gt διαφερει δεν ειναι ετσι το μπροστινο σημα(για το πισω δεν ξερω δεν εχω τσεκαρει).Επομενως ειμαι μαλλον σε αδιεξοδο αν δεν απαντησει ο κτμ...

Link to comment
Share on other sites

με αυτη τη φωτο καταλαβες οτι το μπροστα σημα του Gt διαφερει?

αναφορικα με το πισω σημα παρτε ενα σουγια κ βγαλτε το.μη φοβαστε

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα το πισω σημα το w ειναι ξεχωριστο κομματι σωστα? ας υπουεσουμε οτι ναι μετα για να κανουμε το φοντο το πισω μερος ασπρο θα πρεπει να βγαλω και τη βαση του σωστα?το πλαισιο?εγω θελω οπως ειναι το μπροστα να κανω και το πισω το μονο που με φοβιζει ειναι οτι επειδη τα δυο ασπρα δεν ειναι ακριβως το ιδιο μηπως δεν βγει ομορφο...αλλα μας πειραζει το σημα να εχει ποιο δυνατο ασπρο πχ gloss για να χτυπαει κιολας στο ματι?δεν νομιζω ετσι...τι λετε?το μπροστα με το ιδιο τροπο το εκανα με gloss και νομιζω δεν καταλαβαινεις αν δεν εισαι και φανοποιειος οτι προκευαι για αλλο ασπρο...

Link to comment
Share on other sites

παρε το μπουκαλακι χρωματος απο την αντιπροσωπεια αν εισαι τοσο ψειρας.

εγω στο πισω σημα το μαυρο πλαστικο το εχω γκρι κ το σημα φυσικα μαυρο να ειναι σε πληρη συμφωνια με το μπροστα οπου παλι εχω 2χρωμια γκρι-μαυρο

το πισω σημα το νικελ ειναι κουμπωτο πανω στο μαυρο πλαστικο μπορειτε να φατε λιγο το πλαστικο με ενα σουγια μη φοβαστε κ να κανετε κανενα σημαδι θα ειναι πανω

στο πλαστικο οπου θα κουμπωσει απο πανω το σημα κ δε θα φαινεται

Link to comment
Share on other sites

θα σας παρακαλούσα να χρησιμοποιείτε την αναζήτηση προτού ανοίξετε νέο θέμα, καθώς υπήρχε ήδη ανοικτό με how to και απ' όλα και στο οποίο μεταφερθήκαν οι δημοσιεύσεις σας .

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

και συνεχιζουμε στο πισω...

100_5618.jpg

100_5619.jpg

100_5620.jpg

εδω ετοιμο περιμενει τη σειρα του,θελει ακομη ενα χερι μινιο και χρωμα(εχει μονο μινιο τωρα)

100_5623.jpg

εδω ετοιμο περιμενω να στεγνωσει για το αβλω στοκαπακι της μπαταριας για να κανω το σχεδιο...

100_5622.jpg

το εργο ειναι σε εξελιξη....

Link to comment
Share on other sites

συγκρινωντας με το ποιο πανω πιστευω οτι του παει καλυτερα με το w mayro...

και αυτο πισω

100_5640.jpg

100_5639.jpg]

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ήταν κουμπωτό με κλίπς

Δεν καταλαβες..Τα κλιπς τα ειδα εννοω αφου το βγαλες με τη σπατουλα πως το βαλες πισω στο πορτμπαγκαζ?ειχε αυτην την ταινια διπλης οψεως που λενε?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.