Jump to content
makisr

Προβλημα Με Πλαστικα

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους!ειμαι κατοχος ενος scirocco 160 και εχθες παρατηρησα πως στο δεξι φαναρι εχει δημιουργηθει ενα κενο αναμεσα στο φαναρι και το πλαστικο .Οχι πολυ μεγαλο αλλα εχει διαφορα με το αριστερο φαναρι ... ειναι σαν να εχει κατσει ο προφυλακτηρρας απο την μια μερια κατα μισο ποντο. Εχει καποιος αλλος καποιο παρομοιο προβλημα;το αυτοκινητο τονιζω πως ποτε δεν εχει χτυπησει πουθενα για να δικαιολογηθει κατι τετοιο. αξιζει τον κοπο να το παω να το κοιταξουν ;Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους!ειμαι κατοχος ενος scirocco 160 και εχθες παρατηρησα πως στο δεξι φαναρι εχει δημιουργηθει ενα κενο αναμεσα στο φαναρι και το πλαστικο .Οχι πολυ μεγαλο αλλα εχει διαφορα με το αριστερο φαναρι ... ειναι σαν να εχει κατσει ο προφυλακτηρρας απο την μια μερια κατα μισο ποντο. Εχει καποιος αλλος καποιο παρομοιο προβλημα;το αυτοκινητο τονιζω πως ποτε δεν εχει χτυπησει πουθενα για να δικαιολογηθει κατι τετοιο. αξιζει τον κοπο να το παω να το κοιταξουν ;Ευχαριστω εκ των προτερων...

Αυτό μπορεί να ισχύει από τη μέρα που το πήρες εσύ στα χέρια σου , δεν ξέρεις

το αμάξι μέχρι να έρθει στα δικά σου χέρια ... παρατήρησε το και σε άλλα scirocco κι αν δεις ότι είσαι ο μοναδικός τότε κάτι έχει γίνει ... εύχομαι να είναι σε όλα τα scirocco έτσι και να είναι ένα ανάλογο σκηνικό σαν αυτό με τα golf mk5 και την πόρτα του πορτμπαγκάζ :blink:

ps: αν και μετά από αυτό το βιντεο πιστεύω δεν θα εχει ξαναγίνει τέτοιο πράγμα ..

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

speedy ευχαριστω για την βοηθεια σου... θα με βοηθουσε πολυ αν καποιος αλλος κατοχος scirocco μου πει αν εχει παρατηρησει κατι αναλογο.

Είχα αντίστοιχο πρόβλημα στο Golf μου. Κι εγώ νόμιζα ότι ήταν από κάποια μικροεπαφή.

Όμως αφού έλυσα όλον τον προφυλακτήρα για να δω τι γίνεται, ήταν τελικά μια βίδα πίσω από το φανάρι που δεν είχε βιδωθεί ολόκληρη. Τη βίδωσα και πλέον δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Τσέκαρε μήπως είναι και σε σένα κάτι αντίστοιχο. :)

Εκεί που νόμιζα ότι μόνο οι Ιταλοί βαριούνται να βιδώνουν... ;)

Link to comment
Share on other sites

vaggeli σε ρωταω γιατι το πηγα σε εναν γνωστο μου που εχει συνεργειο και μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο ... δηλαδη πως γενικα οι αρμοι δεν ειναι ποτε ολοιδιοι... απο την αλλη δεν ειναι πολυς κοπος για το τιποτα να βγαλω ολοκληρο προφυλακτηρα για αυτο..

Link to comment
Share on other sites

vaggeli στο δικο σου ηταν στο ιδιο σημειο με εμενα;

Ναι, ακριβώς στο ίδιο σημείο, το εμπρός φανάρι του συνοδιγού είχε μεγαλύτερο κενό ( 1 πόντο περισσότερο ) με τον προφυλακτήρα από το φανάρι του οδηγού και φαινόταν να μπαίνει λίγο πιο μέσα στο καπό.

Κοίτα, δεν είναι τίποτα δύσκολο, ίσως μπορείς να το κάνεις και χωρίς να βγάλεις τον προφυλακτήρα, απλά δες πίσω από το φανάρι αν φαίνεται κάποια βίδα που δεν έχει βιδωθεί καλά.

Από την άλλη εγώ το έκανα γιατί έπεφτε συνέχεια εκέι το μάτι μου κκαι δεν το μπορούσα. Αν εσύ μπορείς να το ξεχάσεις, μην το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.