Jump to content
Foinx

Αλλαγή Πίσω Spoiler (Προφυλακτήρα) Σε Golf Tsi 140

Recommended Posts

Γεια σας κοπέλια! Απ' ότι βλέπω πολλοί κάτοχοι του 5αριου θέλουν να αλλάξουν το σποιλερ του πίσω προφυλακτήρα. Σκεφτόμουν κι εγώ να κάνω την κλασσική κίνηση, να βάλω δλδ σπόιλερ του GTΙ και να αλλάξω τις μπούκες της εξάτμισης. Προχτές όμως στο δρόμο είδα ένα Golfακι με αυτό το προφυλακτήρα που επισυνάπτω στη φώτο και μου άρεσε πάρα πολύ. Επίσης δεν χρειάζεται και μπούκες εξάτμισης, καθώς η εξάτμιση συνεχίζει να μην είναι ορατή. Δεν ξέρω αν του "κόβει" η φώτο, πάντως live που το είδα του πάει πάρα πολύ. Η ερώτηση μου είναι αν ξέρει κανείς που θα το βρω το συγκεκριμένο σπόιλερ; Στην αντιπροσωπεία; Ξέρει κανείς;

post-9999-128412961381_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοπέλια! Απ' ότι βλέπω πολλοί κάτοχοι του 5αριου θέλουν να αλλάξουν το σποιλερ του πίσω προφυλακτήρα. Σκεφτόμουν κι εγώ να κάνω την κλασσική κίνηση, να βάλω δλδ σπόιλερ του GTΙ και να αλλάξω τις μπούκες της εξάτμισης. Προχτές όμως στο δρόμο είδα ένα Golfακι με αυτό το προφυλακτήρα που επισυνάπτω στη φώτο και μου άρεσε πάρα πολύ. Επίσης δεν χρειάζεται και μπούκες εξάτμισης, καθώς η εξάτμιση συνεχίζει να μην είναι ορατή. Δεν ξέρω αν του "κόβει" η φώτο, πάντως live που το είδα του πάει πάρα πολύ. Η ερώτηση μου είναι αν ξέρει κανείς που θα το βρω το συγκεκριμένο σπόιλερ; Στην αντιπροσωπεία; Ξέρει κανείς;

File mou einai oem vw votex!

kai einai ontos gia mena oti pio oreo iparxxi g kolo tou golf v

yparxei kai xoris kai me kopsimo gia mpoukkes

Mporis na to vris apo antoiprosopoia

alla tha se kremasoun anapoda aytoi!

Koita kana ebay mipos fanis tixeros

i apo edo

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/product_detail.php?default_product=2297

Link to comment
Share on other sites

File mou einai oem vw votex!

kai einai ontos gia mena oti pio oreo iparxxi g kolo tou golf v

yparxei kai xoris kai me kopsimo gia mpoukkes

Mporis na to vris apo antoiprosopoia

alla tha se kremasoun anapoda aytoi!

Koita kana ebay mipos fanis tixeros

i apo edo

http://www.tmtuning.com/HOME/catalog/product_detail.php?default_product=2297

Δηλαδή πόσο λες να πάει σαν ανταλλακτικό; Στην KARENTA εδω στο Ηράκλειο μου δίνουν του GTI, αβαφο, γύρω στα 75 ευρώ. Αυτό πόσο να μου το κοστολογίσουν; Πάντως νομίζω αξίζει πάρα πολύ!!! Όσο το βλέπω τόσο και πιο γ@μ@το μου φαίνεται! Και γλυτώνεις την εξτρα δουλειά του εξατμισά αν το διαλέξεις χωρίς τρύπα για να βγαίνει η εξάτμιση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος δεν εχει καμια σχεση με το gti ειναι 3 κομματια. Tην τιμη δεν την ειδες στο λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτος δεν εχει καμια σχεση με το gti ειναι 3 κομματια. Tην τιμη δεν την ειδες στο λινκ?

Την είδα την τιμή στο Link, αλλά δεν την πίστευα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πόσο λες να πάει σαν ανταλλακτικό; Στην KARENTA εδω στο Ηράκλειο μου δίνουν του GTI, αβαφο, γύρω στα 75 ευρώ. Αυτό πόσο να μου το κοστολογίσουν; Πάντως νομίζω αξίζει πάρα πολύ!!! Όσο το βλέπω τόσο και πιο γ@μ@το μου φαίνεται! Και γλυτώνεις την εξτρα δουλειά του εξατμισά αν το διαλέξεις χωρίς τρύπα για να βγαίνει η εξάτμιση.

Kami sxesi tou gti me ayton

Min mpainis stin diadikasia

na sygkrinis

An ton pareis parton me tripa!

Den xero apo ellada alla edo stin Kypro

an thes pisteuis kai an thimame kala

800+!!!!!

(den xero kan an katalave aytos pou rotousa

stin vw ti profilaxtira ithela...kai mpori na mou erixe

mia timi xeri g na min ton prizo...)

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός :1K0 071 610 9AX ~ 470,00 ¤ (μπορεί και παραπάνω) απο αντιπροσωπεία άβαφος

Τι ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!!!!! Τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!! Αν είναι δυνατόν!!! Εξωφρενική τιμή!!!! Καλά γιατί τόσο υψηλή τιμή; Από χρυσάφι τον φτιάχνουν; Ευχαριστώ για τον κωδικό, γιατί όταν πάω στην αντιπροσωπεία για να τους ρωτήσω, στανταρ δεν θα το ξέρουν καν το ανταλλακτικό και ο κωδικός θα μου φανεί πολύ χρήσιμος για να συνεννοηθώ μαζί τους!

Link to comment
Share on other sites

Τι ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!!!!! Τόσο πολύ!!!!!!!!!!!!!!! Αν είναι δυνατόν!!! Εξωφρενική τιμή!!!! Καλά γιατί τόσο υψηλή τιμή; Από χρυσάφι τον φτιάχνουν; Ευχαριστώ για τον κωδικό, γιατί όταν πάω στην αντιπροσωπεία για να τους ρωτήσω, στανταρ δεν θα το ξέρουν καν το ανταλλακτικό και ο κωδικός θα μου φανεί πολύ χρήσιμος για να συνεννοηθώ μαζί τους!

Η τιμή που έγραψα ήταν η παλιά .... έκανα edit το ποστ και έβαλα την τιμή που μου βγάζει τώρα το ΕΤΚΑ (πρόγραμμα ανταλλακτικών vag group) ... ελπίζω να βοήθησα !

Link to comment
Share on other sites

Kami sxesi tou gti me ayton

Min mpainis stin diadikasia

na sygkrinis

An ton pareis parton me tripa!

Den xero apo ellada alla edo stin Kypro

an thes pisteuis kai an thimame kala

800+!!!!!

(den xero kan an katalave aytos pou rotousa

stin vw ti profilaxtira ithela...kai mpori na mou erixe

mia timi xeri g na min ton prizo...)

Θα πάω να τους ρωτήσω στην αντιπροσωπεία για να δω τι θα μου πουν. Με τον κωδικό που μου έδωσε ο Speedy θα συννενοηθώ καλύτερα μαζί τους για τι ακριβώς τους ζητάω. Πάντως η τιμή, αν είναι σωστή μου φαίνεται υπερβολικά υψηλή!!! Το είδα,πάντως, σε ένα Golfακι που πάρκαρε στη γειτονιά μου και ήταν υπέροχος!!! Αλλά αν κάνει τόσο, μάλλον θα αρκεστώ σε ένα του GTI

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή που έγραψα ήταν η παλιά .... έκανα edit το ποστ και έβαλα την τιμή που μου βγάζει τώρα το ΕΤΚΑ (πρόγραμμα ανταλλακτικών vag group) ... ελπίζω να βοήθησα !

Ευχαριστώ για την βοήθεια! Θα πάω από βδομάδα να τους ρωτήσω. Πάντως με προϊδέασες και αν ακούσω την ίδια εξωφρενική τιμή δεν θα μου έρθει απότομα!

Link to comment
Share on other sites

Κωδικός :1K0 071 610 9AX ~ 602,00 ¤ στο ετκα απο αντιπροσωπεία άβαφος

Ο κωδικος αυτος περιλαμβανει ολα τα κομματια?

Link to comment
Share on other sites

στη φωτο που το παλικαρι εχει βαλει, ο τυπος με το αμαξι δεν εχει φως ομιχλης??? η ειναι η ιδεα μου?

ή απλα εχει αλλαξει καλυμμα? (γινετε ή μολις την αμολησα?)

ή ολο το κομματι απο το πισω φαναρι?

Link to comment
Share on other sites

στη φωτο που το παλικαρι εχει βαλει, ο τυπος με το αμαξι δεν εχει φως ομιχλης??? η ειναι η ιδεα μου?

ή απλα εχει αλλαξει καλυμμα? (γινετε ή μολις την αμολησα?)

ή ολο το κομματι απο το πισω φαναρι?

Off Topic

Ειματε βεβαια offtopic

Με τα πισω φανάρια του golf παίζουν πολλες παραλλαγές.

Link to comment
Share on other sites

στη φωτο που το παλικαρι εχει βαλει, ο τυπος με το αμαξι δεν εχει φως ομιχλης??? η ειναι η ιδεα μου?

ή απλα εχει αλλαξει καλυμμα? (γινετε ή μολις την αμολησα?)

ή ολο το κομματι απο το πισω φαναρι?

Off Topic

εάν εννοείς τη φωτό στο δικό σου ποστ , ναι δεν έχει πίσω φως ομίχλης ... το έχει μετατρέψει σε φως της όπισθεν και αντί για ένα ανάβουν δυο όπως στα περισσότερα αυτοκίνητα ... how to εδώ : http://www.vwwatercooled.org.au/f15/twin-reverse-light-no-red-fog-diy-34312.html 8)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία διεκρυνιστική ερώτηση; Στην τιμή που αναφέρατε παραπάνω (~620 ευρώ) περιλαμβάνεται όλος ο προφυλακτήρας η μόνο το σπόιλερ; (λέγοντας σπόιλερ εννοώ το κάτω μαύρο κομμάτι του προφυλακτήρα που είναι σε όλους μας άβαφο)Γιατί εγώ μιλάω για το σπόιλερ, όχι για ολόκληρο τον προφυλακτήρα! Επομένως στην τιμή των 620 ευρώ τι περιλαμβάνεται;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μία διεκρυνιστική ερώτηση; Στην τιμή που αναφέρατε παραπάνω (~620 ευρώ) περιλαμβάνεται όλος ο προφυλακτήρας η μόνο το σπόιλερ; (λέγοντας σπόιλερ εννοώ το κάτω μαύρο κομμάτι του προφυλακτήρα που είναι σε όλους μας άβαφο)Γιατί εγώ μιλάω για το σπόιλερ, όχι για ολόκληρο τον προφυλακτήρα! Επομένως στην τιμή των 620 ευρώ τι περιλαμβάνεται;

Περιλαμβάνεται Rear spoiler with diffuser ;)

Link to comment
Share on other sites

Περιλαμβάνεται Rear spoiler with diffuser :good:

Ωχ δλδ δεν ειχα καταλαβει λάθος! ;) Η τιμή είναι μόνο για το πίσω σπόιλερ και όχι για όλο τον προφυλακτήρα! Είχα μια ελπίδα ότι τα 620 ευρώ περιελάμβαναν όλο τον προφυλακτήρα, οπότε το σπόιλερ θα κόστιζε πολύ χαμηλώτερα! Μαλλόν η λύση, του σπόιλερ του GTI, αποτελεί μονόδρομο απ' ότι βλέπω αν θέλω να αλλάξω τον κώλο του Golf.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.